All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klajdi Lupa. Show all posts
Showing posts with label Klajdi Lupa. Show all posts

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
  • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
  • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
  • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
  • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
  • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Saturday, 22 December 2012

Shqiptari i suksesshem, por i harruar

Kohë më parë kemi folur për personazhin Claydee, i cili është shqiptar dhe emri i tij i vërtetë është Klajdi Lupa. Është edhe këngëtar, por që pak i harruar nga mediat shqiptare.

Mësojmë se në shtetin e Greqisë, Klajdi me këngën “Mamacita Bueno”, për vitit 2012, është më i klikuari, ose i dytë pas klipt “Gangnam Style”, ndërsa i ka mbi 16 milionë klikime, gjithmonë sipas kanalit ‘Youtube’.

Besoj se gëzohemi për këtë sukses të një tjetër shqiptari në tregun e huaj, për 2012-ën, pas suksesit të fenomenit Rita Ora.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian successful but forgotten

Thursday, 20 December 2012

Klajdi Lupa i dyti ne Greqi, pas "Gangnam Style"

Muzikanti shqiptar, Klajdi Lupa (Claydee), i cili tanime po korr sukses edhe ne tregun nderkombetar, eshte renditur i dyti, sipas Youtube, ne listen e videove me te shikuara ne Greqi per vitin 2012.

Sic shihet edhe ne foto, "Mamacita Bueno" e shqiptarit me mbi 16 milion klikime vjen e dyta pas klipit "Gangnam Style".

Ne klipin "Mamacita Bueno", Klajdi nuk vjen vetem ne rolin e kompozitorit por edhe te kengetarit.

Klajdi eshte i njohur edhe per superhitet si "Deep Inside", "Call me", "Hey You", "Tonight" etj. dhe eshte vleresuar me cmime ne festivalet muzikore ne Greqi dhe jashte. /Albavipnews/

Friday, 16 November 2012

NRG Band synon tregun nderkombetar

Grupi mjaft i popullarizuar ne trojet shqiptare, NRG Band me liderin dhe vokalistin e njohur Besnik Qaka, duket se jane lidhur me shtepine diskografike "CAT Music" te Rumanise e cila ka filluar te promovoje nen ombrellen e saj kengen dhe hitin "Rina Rina" ne verzionin internacional, ka bere te ditur Albaniac.

Labeli "Cat Music" mbulon 60% te tregut rumun dhe viteve te fundit po korr sukses edhe ne tregun nderkombetar te muzikes ne europe dhe ne amerike.

Kenga "Rina, Rina" ishte nje nder me te degjuarat neper radiot shqiptare vitin e kaluar dhe mori cmim ne festivalin "Top Fest 8", ndersa dihet se eshte pelqyer mjaft edhe nga degjuesit jo-shqipfoles.

Tashme kjo kenge, sapo eshte re-publikuar ne internet dhe mund te degjohet ne kanalin zyrtar te labelit CAT. Ne kete kanal, poashtu verejtem edhe nje shqiptar tjeter, Klajdi Lupa (Claydee) me hitin e tij "Mamacita Buena". /Albavipnews/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 1 October 2012

Kengetari spanjoll i hitit “Μamacita Buena” eshte shqiptar

Megjithëse ai njihet si një muzikant i zoti dhe quhet Klajdi Lupa, ose ashtu siç thotë ai që është shqiptar, po bën shumë famë me superhitin e krijuar nga vetë ai me titull “Μamacita Buena”.

I riu shqiptar jeton në Spanjë, ndërsa kënga e tij është bërë e famshme në të gjithë botën, madje dhe videoklipi është shumë i shikuar dhe i transmetuar në MTV.

Ne nuk kishim dëgjuar më parë për Klajdin, por gëzohemi që shqiptari tashmë po korr sukses internacional. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Spanish singer of the hit "Μamacita Buena" is Albanian

Though he is known as a master musician and called Klajdi Lupa, or as it says that he is Albanian, is making a lot of fame with superhitin created by himself titled "Μamacita Buena". The young Albanian man living in Spain, and his song has become famous all over the world, and even video clip is viewed and aired on MTV. We had not heard of Klajdi, but rejoice that already Albanian succeed internationally. M.Gj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online