All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klajdi Musabelliu. Show all posts
Showing posts with label Klajdi Musabelliu. Show all posts

Saturday, 27 April 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Thursday, 12 July 2012

Klajdi Musabelliu mes kenges dhe politikes

Klajdi Musabelliu thotë se ai nuk mund të shkëputet as nga politika e as nga muzika dhe ndjehet mirë me të dyjat.

“Midis të dyjave kam mjaft kohë që qëndroj, edhe ndihem mjaft mirë. Pavarësisht mendimit të botës, unë kam mësuar mjaft nga politika. Në këtë udhëtim 7-vjeçar ne politikë, tashmë unë di jo vetëm t’i këndoj asaj, apo të këndoj për të, por kam mësuar edhe të komunikoj politikisht; organizoj fushata, takime”.

“Pra me pak fjalë kam marrë goxha eksperiencë në Lëvizjen Socialiste për Integrim, saqë nëse në të ardhmen do të më kërkohej apo besohej diçka konkrete, do të isha tejet i lumtur ta pranoja me kënaqësinë më te madhe, edhe pse kjo do të thoshte se mund të tërhiqesha përfundimisht nga bota e muzikës.

Ama, do të doja të shkoja një herë në festivalin Europian të Këngës, e pastaj ta mbyllja me gjithë qejf atë kapitull, për t’u futur me kokë e këmbë politikës”, ka thënë Klajdi për mediat shqiptare./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Klajdi Musabelliu between song and politics

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online