All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klajdi Selimi. Show all posts
Showing posts with label Klajdi Selimi. Show all posts

Wednesday, 22 August 2012

Klajdi Selimi: Si mi vodhi parate ish-e fejuara italiane...

Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate

Eshte kthyer ne Shqiperi dhe provon biznesin e tij ne fabriken e cajit te malit, i pari prodhim ky ne vendet ballkanike, ndersa ka treguar se te gjithe pasurine te cilen e ka fituar si balerin ne Itali, ka vendosur ta investoje ne Shqiperi. Vetem pak vite me pare, balerini shqiptar kishte gjetur famen, suksesin dhe parane ne shtetin italian, e disa prej jush me siguri e kujtojne Klajdi Selimin i cili ka zene vendin e trete ne spektaklin ‘’Amici 3’’. Pervec atyre qe permendem, Klajdi kishte gjetur edhe dashurine e cila po e shkaterron ate. I detyruar te kthehej ne Shqiperi, ai nuk ka mundur te marre parate te cilat ish-e fejuara e tij italiane ia kishte marre me heret ne forme te huase per te zhvilluar aktivitetin e saj.

Saturday, 18 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
 • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
 • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
 • Ezel ben aksident automobilistik
 • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
 • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
 • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
 • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
 • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 11 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Shkurt 2012

 • Zanfina Ismaili: I dua vithet dhe kembet e mia. "Tmerri kur lame Kosoven, kam frike nga nje lufte tjeter". "Merruni me kukullat prej silikoni, boll me me mua"
 • Vedat Ademi, Inida Gjata Zhaku dhe Artan Imami, konkurrentet e rinj te "Dancing"
 • Motra e Ermeles, Gerta Mezuraj, denohet me 3 vjet e gjysem burg
 • Dren Abazi i fiksuar pas gitarave
 • Jessie J adhuron shqiptaren Rita Ora
 • Vedati prezanton bashkeshorten Dorela
 • Miranda Hashani dhe qiraxhiu i saj
 • Leonora Jakupi: Kur rritesh ne moshe, rriten edhe kerkesat
 • Arvizu, "Shqiptarizohet" ambasadori amerikan, shkel Kodin Rrugor. Familja Arvizu ben "shopping" ne librari
 • Afrim Aliaj: Seks me te panjohura? Shpesh here i pyes ne mengjes per emrin. Rrefimi i pare intim i modelit te perfolur shqiptar. Seksi qe ne takimin e pare, shume romantik.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online