All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kledi Kadiu. Show all posts
Showing posts with label Kledi Kadiu. Show all posts

Tuesday, 16 April 2013

Kledi Kadiu kapet mat me nje balerine seksi...

foto: panorama plus
Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi

Balerini i njohur shqiptar, Kledi Kadiu, i cili po zhvillon nje karriere te suksesshme ne Itali, erdhi rreth nje jave me pare ne Tirane, ne promovimin e nje televizioni te ri. Ai pati mundesine qe te takoje shume miq te tij kryesisht nga bota e artit, meqe te ftuarit ishin te shumte. Por ajo qe ka pikasur paparaci yne, eshte se Kledi ka ndenjur shume afer me nje vajze shume simpatike, e cila eshte balerine. Te pozicionuar ne nje qoshe, larg syve vezhgues, Kledi eshte shfaqur mjaft i afert me vajzen, e ka kapur disa here nga beli dhe i ka dhuruar puthje, nderkohe qe nuk ka dashur te jete vetem me te, por edhe ne prezence te njerezve te tjere. Nuk e dime nese kjo mund te jete e dashura e re e Kledit, nderkohe qe per jeten e tij private eshte folur shpesh, madje me se shumti ne mediat italiane, si nje nga balerinet me te preferuar atje. Gjithmone ne kete pjese Kledi ka rezultuar mjaft evaziv, duke mos dhene asnjehere shpjegime te qarta per situaten e tij afektive ne momente te caktuara te jetes.

Saturday, 13 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 13 Prill 2013
 • Rezarta Shkurta, pas 7 vitesh martese pret femijen e pare. Kengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante
 • Big Brother; Zbulohet Jani, i dashuri i Joanes, shpenzoi mbi 10 mije euro per te, edhe pas skenave intime me Anaidin.
 • Paparazzi; Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi
 • Merr fund miqesia e Noizy-t me Eni Kocin, nuk i kursejne sharjet dhe fyerjet ne publik
 • Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e "Big Brother". 10 keshillat e Franceskes, per te mos humbur lidhjen.
 • Big Brother; Fansat cuditen pse Xhimi nuk pyeti fare per te birin; Debat i forte per Xhimin: Ai po abuzon me ushqimin tone; Shpendi: Ish-gruaja me tha, nese futesh ne "Big Brother", nuk do ta shohesh me vajzen; Elena dhe Joana te merzitura per faktin se do hyjne vajza seksi ne shtepi; Iliri: Po te doja, do ta beja Olten te binte ne dashuri me mua;

Sunday, 17 March 2013

Revista PALOMA - 16 Mars 2013

Revista PALOMA, 16 Mars 2013
 • Luana Vjollca vjen me emisionin me te ri kushtuar "Formula 1": "Jam jashte rregullave"
 • Kledi Kadiu le Italine, prezanton nje talent show ne Shqiperi
 • Sexy and Single; Blerina Braka: Flirto me shume meshkuj dhe mbaji te gjithe "varur"
 • Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar
 • Astrit Kuka, familjar i Anaidit: Afrimiteti me Joanen eshte loje
 • Eriselda Hadri (mikesha e Jonildes): Jonilda po luan me Ilirin, eshte e fejuar jashte. Operacioni mund t'i ndikoj negativisht...
 • Big Brother; Formohen tre ciftet e para: Joana-Anaidi, Eliri-Elona, Eldora-Shpendi
 • Rita Ora per Rob Kardashian: Ai eshte i semure psiqik!
 • Aida Shtino braktis "Njerez te humbur" per t'u bere deputete?
 • Besa i rikthehet bashkepunimit me rumunet, lancon hitin ne Rumani
 • Shpati dhe Aferdita e kalojne ndarjen lehte, argetohen me te tjeret!
 • Roza Lati ben tatuazh emrin e mamit!

Sunday, 10 March 2013

Revista PALOMA - 9 Mars 2013

Revista PALOMA, 9 Mars 2013
 • Ami: Mendimi im per largimin e Ermalit nga "2XL". Marrja me bamiresi na fal kenaqesi!
 • Big Brother; Liljana, bashkeshortja e Marselinos: "Nuk me intereson e shkuara e tij... E ka te ndaluar te lidhet brenda shtepise!"
 • Elena, perdoruese duhani qe 4 vjece
 • Bora Zemani, shoqja e ngushte e Joanes: Sekretet e Joanes...
 • Shpat Kasapi: Pse u ndava me Aferditen! Aferdita: Me mire qe e verteta doli ne shesh...
 • Alkena Dervishaj per 8 mars u ben thirrje grave: Mjaft luajtet rolin e mushkave!
 • Publikohet seriali i Bleones me Steven Seagal
 • Afrimiteti me Anaidin shqeteson Joanen per lidhjen e saj jashte
 • Vazhdon lufta Kastro - Erleta
 • Kledi Kadiu: Kam nisur nje histori, por nuk e di nese eshte dashuri!
 • Vesa Luma sulmon kengetaret: Boll u bete gazi i botes!

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Monday, 3 September 2012

Kledi Kadiu ne Venecia, prezanton filmin "La Nava Dolce"...

Kledi Kadiu

Kledi Kadiu ne Venecia, prezanton filmin “La Nave Dolce”

Kledi Kadiu, balerini shqiptar qe ka rritur sukses te madh fale pjesemarrjes se tij ne programet e Maria de Filipit, “Amici” dhe “Ce posta per te”, ka zbritur sot ne tapetin e kuq te edicionit te 69- te te Festivalit te Filmit ne Venecia.

Kadia vjen edhe njehere si aktor, pasi ai eshte protagonist ne filmin dokumentar “La Nave Dolce.”

Filmi ka te beje drejtperdrejte me vete Kledin. “Anija e embel”, sjell ne ekranin e madh te kinemase fluksin masiv te emigranteve shqiptare te cilet zbarkuan ne Bari me 8 gusht te vitit 1991.

Sunday, 2 September 2012

Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane...

Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin

Ata shpesh jane komentuar se jane miq dhe gjithmone kane preferuar te shijojne pushimet se bashku. Kete radhe Kledi Kadiu dhe Ambeta Toromani kane preferuar te udhetojne ne Kosta Smeralda te Sardenjes se bashku me nje tjeter cift miqsh, duke u argetuar ne uje dhe ne plazh se bashku. Fotot paparac jane realizuar nga mediat italiane vetem nje jave me pare, teksa Kledi dhe Ambeta se bashku me disa miq kane qene duke u argetuar e duke luajtur me top ne uje. Ambeta, e cila ende eshte ne gjyq per rastin e vjedhjes nga ana e modelit Oni Pustina, ka preferuar qe ta harroje pak kete ceshtje dhe te shoqerohet me Kledin, i cili nga shtatori ka deklaruar se do te vazhdoje punen ne nje tjeter program te “Canale 5”, ne Itali. Balerini i njohur shqiptar ne Itali eshte kthyer perseri ne vemendjen e mediave atje me projektin filmik ‘’La Nave Dolce’’, me te cilin eshte prezentuar edhe ne Festivalin e Filmit te Venecias, ne edicionin e 69 ne radhe, qe eshte mbajtur me 29 gusht te ketj viti. Ky eshte projekti i tij i radhes, nje dokumentar qe me shume merret me imazhe filmike, pamje-video dhe intervista se cfare ka ndodhur me emigrantet e paligjshem shqiptare qe zbarkuan ne Itali me 8 gusht te vitit 1991. /panorama plus/

Revista PANORAMA PLUS - 1 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Shtator 2012
 • Risite televizive te ketij sezoni: Xhemi, Dudushi, Cani dhe Demi gare me programe te reja
 • Ciljeta 4-muajshe shtatzene, mister babai i femijes. Kengetarja e ka mbajtur sekret lajmin duke u zhdukur nga qarkullimi, femija eshte i seksit mashkull
 • Flet Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime, pasi u zgjodh babai President. Ju rrefej jeten time ne Vjene dhe cfare mendoj per femrat
 • Rrefimi, Juela Mecani: Jeta ime pas divorcit dhe ambiciet ne politike
 • Senada Jaho, imazhi i ri i lajmeve ne "News 24"
 • Linda Halimi, pse kerkon te behesh diletante me zor?
 • Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin
 • Martohet Nocja?
 • Nora me Robertin zgjedhin Dhermiun

Monday, 20 August 2012

Revista PALOMA - 18 Gusht 2012

Revista PALOMA, 18 Gusht 2012
 • Xhensila Myrtezaj: Do te mbetem gjithmone lozonjare! Kengetarja rrefen mbi muziken, veren, femijerine e saj dhe marredhenien me Besin
 • Ndahen motrat: Luana ne Shqiperi, Marina ne Itali
 • Vere si e Bertines
 • Shkenda Dubova: Hera e fundit qe me shihni me foto te tilla
 • Ruhuni kengetare, po vjen Enca
 • Samanta Karavella: Jeten luksoze nuk e kam, por e deshiroj
 • Lira Burgija, pushime ne Ibiza me te fejuarin
 • Gent Zenelaj feston 35 vjetorin mes miqsh
 • Teuta Kurti pjese e sezonit te ri "The Voice"
 • Linda Halimi me klip erotik, skena te nxehta me femra lakuriq. Ndalohet nen 18 vjec!
 • Rezarta Shkurta, nga Ibiza ne Dubai
 • Kledi Kadiu ne festivalin e Venezias me filmin e jetes se tij: Nuk kam qene i dashuri i Maria de Filipit
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare

Friday, 6 April 2012

Balerini Kledi Kadiu dekorohet me Urdherin "Mjeshter i Madh"...

Kledi Kadiu nderohet me titullin “Mjeshter i Madh”

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, ka dekoruar me Urdherin “Mjeshter i Madh” balerinin Kledi Kadiu, nje nga balerinet shqiptar me te njohur jashte vendit.

Kadiu eshte dekoruar me motivacionin e balerinit te talentuar, te edukuar ne shkollen shqiptare te artit, qe me interpretimin e tij mjeshteror eshte bere nje nder artistet me ne ze ne Itali, duke luajtur nje rol te rendesishem ne ngritjen e imazhit te Shqiperise jashte vendit.

Thursday, 9 February 2012

Kledi Kadiu takon legjenden e baletit klasik Carla Fracci

KLEDI KADIU ben per vete edhe Carla Fraccin!

Balerini i talentuar shqiptar, pas te cilit u dashuruan femrat italiane dhe jo vetem, vazhdon te jete nder me te preferuarit. Kledi Kadiu ka zgjedhur te vazhdoje karrieren e tij ne Itali, por duke u shprehur kudo me krenari qe eshte shqiptar. Sigurisht, ka qene fat per Kledin, takimi me legjenden italiane dhe boterore te baletit klasik, Carla Fracci, e cila duhet te jete jo vetem per Kledin, po per shume balerine ne bote nje shembull ideal. Kenaqesia e balerinit simpatik, por edhe e te madhes Fracci duket qarte ne kete foto shume domethenese. Ne i urojme Kledit qe nje dite te vleresohet po aq shume, duke u ndjere krenar qe ky djale i talentuar na perfaqeson denjesisht ne shtetin fqinj. /bluetooth/

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 23 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 23 Dhjetor 2011
 • Ndahen Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, xhelozia shkaku kryesor
 • Edita Abazi perballe Noizy-t ne televizion? Ju zbuloj mesazhet e tij
 • Arjan Konomi apo Blendi Salaj, kush do te jete opinionisti i "Big Brother 5"
 • Krishtlindjet e arta te Albana Osmanit
 • Kledi Kadiu nje emision dedikuar baletit shqiptar
 • Konflikti Anbeta Toromani - Oni Pustina , ceshtja shkon ne Gjykaten e Apelit
 • Facebook, Nga profili i Vesa Lumes
 • Ku, si dhe me ke do ta festojne politikanet Naten e Nderrimit te Viteve
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 23 December 2011

Separate Sinan Hoxha and SELDI Qalliu, the leading cause jealousy
Edita Abazi to confront Noizy-t on television? I reveal his messages
Arjan Konomi or Blendi Salaj, who will be the columnist of "Big Brother 5"
Golden Christmas of Albana Osmani
Kledi Kadiu a dedicated program to Albanian ballet
Conflict Anbeta Toromani - Oni Pustina, the issue goes to the Court of Appeal
Facebook, out of Vesa Luma's profile
Where, how and with whom politicians will celebrate New Year Night
]]

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
 • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
 • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
 • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
 • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
 • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Friday, 8 May 2009

Kledi Kadiu, Hera e Pare ne Publik me Giorgia Surina

Kledi Kadiu rrefen dashurine per Giorgia Surina

Balerini shqiptar Kledi Kadiu del per here te pare ne publik me te dashuren e tij Giorgia Surina, duke u dhene fund zerave te ndryshem per historite e tij private. “Nuk me duket e drejte te cilesohemi si cifti i vitit”, shprehet ish fituesi i “Amici” ne nje interviste per revisten “Vero”. Ne vijim te bisedes ai ka shtuar se para se te lidhen bashke, dy njerez kane nevoje te frekuentohen per t’u njohur me mire.

“Eshte shume bukur te gjesh nje njeri qe te ben te ndihesh vertete mire, sidomos njerezit si une qe jane perhere ne levizje dhe e kane gjithmone valixhen gati per udhetim”, shprehet balerini. Ne vijim, ai shton se te jetosh me nje person te botes se artit, duhet te jesh vertete i forte ne shpirt.

“Shume femra me te cilat kam qene, kane qendruar disa muaj dhe me pas jane bere shume xheloze per koleget e mija. Por kjo eshte nje gje e gabuar”, perfundon artisti shqiptar. /top channel/08.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Kledi Kadiu tells about his love for Giorgia Surina

Balerini Albanian Kledi del Kadiu for the first time in public with his girlfriend Giorgia Surina, ending speculation the different histories for his privacy. "There seems to be right as cilesohemi couple of the year," says former winner of the "amici" Magazine in an interview for "Vero". Following the meeting he added that before connected together, two people need to be frequented to be better known.

"It is very nice to find a man that makes it feel really good, especially people like me who are always on the move and have always suitcase ready for travel," says balerini. In addition, he adds that to live with a person of the world that art must be really strong in spirit.

"Many women with which I have been, have stayed several months and then have become very jealous of my colleagues. But this is something wrong ", Albanian artist ends.
]]

Flash News 8 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 8 Maj 2009

Eliza Dushku, E Treta Me Seksi
Njera prej revistave te njohura ne Amerike, “TV Guide” ka renditur aktoren shqiptaro – amerikane, Eliza Dushku si njeren prej personazheve me seksi ne televizion. Nga kjo liste, Eliza renditet e treta, menjehere pas aktores Eva Longoria. I pari ne liste eshte aktori australian Simon Baker. Nderkaq, seriali ne te cilin Eliza u be e famshme, ai “Dollhouse” do te filloje me nje sezone te re e cila do te transmetohet ne televizionin “Fox TV”. Xhirimet e ketij seriali do te fillojne gjate kesaj jave. /express online/

Te Dielen Finalja e "Top Fest 6"
Te dielen me 10 maj ne Pallatin e Sporteve “Asllan Rusi“ ne Tirane, do te zhvillohet nata finale e edicionit te gjashte te festivalit te muzikes moderne shqiptare "Top Fest". Gjate tete javeve konkurruese, 269 grupe dhe kengetare moren pjese ne kete edicion, ku 63 prej tyre jane kandiduar ne 11 kategori per cmime si: "Artisti i ri me i mire", "Artisti me i mire mashkull/femer", "Kenga me e mire hip-hop", "Kenga me e mire R&B", "Kenga me e mire pop dhe rock", "Interpretuesi me i mire", "Videoja me e mire", "Kenga me e mire alternative", "Grupi me i mire" dhe "Kenga me e mire dance". Cmime te vecanta do te jene edhe ato te dhena nga DigitAlb e Top Albania Radio, ndersa publiku do te vendose per cmimin e internetit, por edhe nepermjet sms-ve per cmimin e madh prej dhjete mije eurosh ku votat e publikut do te bashkohen me vleresimin e nje jurie prestigjioze. /tch/telegrafi/

Kledi Kadiu, Per Here Te Pare Ne Publik Me Giorgia Surina
Balerini shqiptar Kledi Kadiu del per here te pare ne publik me te dashuren e tij Giorgia Surina, duke u dhene fund zerave te ndryshem per historite e tij private. “Nuk me duket e drejte te cilesohemi si cifti i vitit”, shprehet ish fituesi i “Amici” ne nje interviste per revisten “Vero”. Ne vijim te bisedes ai ka shtuar se para se te lidhen bashke, dy njerez kane nevoje te frekuentohen per t’u njohur me mire. /top channel/08.05.09/

Arta Bajrami, Shtyhet Dalja e Albumit Te Ri
“Per shkak te nje aksidenti qe ka pesuar ne kembe duke luajtur futboll vellai im
Don Arbas, albumi im qe pritej te dale ne qershor do te shtyhet per pak kohe”, -
sqaron per Infopress”, vete kengetarja Arta Bajrami. Megjithate, ajo ben me dije se singli dhe klipi i ri se shpejti do te realizohen. “E di qe fansat e mi mezi presin albumin tim, por iu premtoj se nuk do te vonohet shume dhe se ja vlen te presin sepse do t’iu sjell hite”, - perfundon kengetarja. /infopress/

Loreta Berbatovci, Modelja Qe Synon Pistat e Parisit e Milanos
“Bukuria eshte dicka qe e ke dhurate nga Zoti. Nese me cilesojne si te bukur ky fakt me ben te ndihem mire dhe e lumtur”, - shprehet gjate nje bisede per “Infopress”, modelja 16-vjecare nga Prishtina, Loreta Berbatovci duke shtuar se i pelqen gjithcka tek vetja. “Kam marre pjese ne shume sfilita ne Shqiperi te organizuara nga agjensioni i modes “Ashley & Holdings”, gjithashtu vazhdon kontrata ime me agjensionin e modes ne Shkup “Makmodels”. Ne Kosove modeloj per agjencionin “Kiki Models”, nderkohe qe keto dite jam ne negociata per te modeluar edhe per agjensionin “Gecian Group”. Pervec pjesemarrjes ne konkurse bukurie Loreta ka realizuar fotografi profesionale te fotografi me fame boterore Fadil Berisha. Aq i madh eshte pretendimi i saj ne kete drejtim, sa qe modelja enderron qe te sfiloje edhe ne pistat me te medha ne bote si ne Paris, Milano, Londer etj. /infopress/

Blerta Syla Ne Krahet e Veton Surroit
Perflitej prej kohesh se aktorja Blerta Syla eshte ne lidhje dashurie me politikanin Veton Surroi, mirepo deri para te merkures mbrema ky lajm konsiderohej thjesht nje spekulim. Porse, cifti i shumeperfolur kane vendosur te shfaqen publikisht, pikerisht ne premieren e filmit “Heshtja e Lornes” i cili u dha te merkuren mbrema ne “Kino ABC” ne Prishtine. Me kete rast Blerta dhe Vetoni jane shfaqur te kapur dore per dore. Derisa e para eshte nje aktore e re, i dyti eshte politikan i divorcuar nga gruaja me te cilen ka dy vajza. /infopress/

Presidenti Bamir Topi "Sulmohet" Ne Internet
Nje grup hakeresh i kompjutereve, te marten ka sulmuar faqen e Presidentit te Shqiperise z. Bamir Topi, ku me kete rast kane nderhyre dhe kane vendosur foto te ndryshme. Sic ben te ditur agjencia INA, grupi i ashtuquajtur “Macedonian Dark Security” ka sulmuar faqen, duke njoftuar se kjo ishte nje hakmarrje, pasi qe, dite me pare hakeret shqiptare te njohur si grupi “KHG” kishin sulmuar faqen e internetit te presidentit maqedonas Branko Cervenkovski. “Mos luani me ne” dhe disa foto dhe harta maqedonase kane qene pjese te vendosura ne faqen e presidentit Topi. Sherbimet e kabinetit te presidentit pas disa oreve kane intervenuar duke e kthyer faqen ne gjendjen normale. Sipas thashethemeve qe burojne nga interneti, pritet nje “kundersulm” nga ana e hakereve te KHG-se. /infopress/

Arta Dobroshi, Aktorja e Pazevendesueshme
Filmi ‘Heshtja e Lornes’ i regjisoreve belge Jean-Pierre dhe Luc Dardenne, eshte mirepritur ne Prishtine. Pervec qe eshte film qe ka marre cmime nderkombetar, Lorna dhe Sokoli, dy nga personazhet kryesore ne film luhen nga aktoret nga Kosova, Arta Dobroshi dhe Alban Ukaj. Regjisoret kane thene se e kane perzgjedhur Arten pasi qe per kete rol ishte pazevendesueshme. /infopress/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Eliza Dushku, third sexiest
One of the popular magazines in America, "TV Guide" has listed Actress Albanian - American, Eliza Dushku as one of the most sex on television. From this list, Eliza ranked third, immediately after the actress Eva Longoria. First on the list is Australian actor Simon Baker. Meanwhile, Eliza seriali in which it became famous, he "Dollhouse" will begin with a new seasons that will be broadcast on television, "Fox TV". Filming of this seriali will begin this week. / Express online /

Sunday the finals of "Top Fest 6"
Sunday May 10 at the Palace of Sports "Asllan Russia" in Tirana, will be held the final night of the sixth edition of modern Albanian music festival "Top Fest." During eight weeks competing, songstress and 269 groups took part in the edition, where 63 of them are running for awards in 11 categories such as "New Artist of the best", "best male artist / female", "with the song the best hip-hop, "" The song with the best R & B, "" the best pop song and rock "," best performers "," video with the best "," song the best alternative, "" group with better "and" the best dance song. " Special prices will be those provided by DigitAlb of Top Albania Radio, while the public will decide on pricing on the Internet, but also through SMS-ve for the Grand Prix of ten thousand euro where the votes of the public will join the assessment A jury of prestigious. / tch / telegraph /

Kledi Kadiu for the first time in public Giorgia Surina
Balerini Albanian Kledi del Kadiu for the first time in public with his girlfriend Giorgia Surina, ending speculation the different histories for his privacy. "There seems to be right as cilesohemi couple of the year," says former winner of the "amici" Magazine in an interview for "Vero". Following the meeting he added that before connected together, two people need to be frequented to be better known. / top channel/08.05.09 /

Arta Bajrami, delayed emergence of new album
"Due to an accident who has suffered Walking in my brother playing football
Don Arbas, my album that was issued in June will be delayed a short time ", --
clarifies for Infopress, Arta Bajrami own singer. However, it suggests that singli and klipi new will soon be realized. "I know that my fans are anxious for my album, but they promise it will not be delayed and more than worthwhile to wait because they will be bringing hits" - ends singer. / Infopress /

Loreta Berbatovci, models aimed at the Paris track of Milan
"Beauty is something that you have gifts from God. If the name of the beautiful as this fact makes me feel good and happy, "- said during a conversation to" Infopress ", 16-year model from Pristina, adding that Loreta Berbatovci likes everything to ourselves. "I participated in many sfilita in Albania organized by the agency of the modes" Ashley & Holdings, also continuing my contract with the agency in Skopje modes "Makmodels. Model for the Agency in Kosovo "Kiki Models", while these days I'm in negotiations to shape the agency for "Gecian Group. Besides participating in beauty competitions Loreta has conducted professional photographs of world-famous photographs Fadil Berisha. So great is its claim in this direction, as the model of dreaming that we track sfiloje largest in the world as in Paris, Milan, London etc.. / Infopress /

Blerta Syla We wings of Veton Surroi
Perflitej long Blerta Syla actress that is in love with about politician Veton Surroi, but until Wednesday evening the news was considered just a speculation. But, shumeperfolur the couple have decided to appear publicly in the premiere of the movie "Silence of Lornes" which was given Wednesday evening in the ABC film "in Pristina. In this case Blerta Vetoni and are shown to capture hand in hand. While the first is a new starlet, the second politician is divorced from the wife which has two daughters. / Infopress /

President Bamir Topi "attacked" in the Internet
A group of computer hackers on Tuesday attacking site of President of Albania Mr. Bamir Topi, where they interfere with this case and have established different picture. As Unveils agency INA, the group called "Macedonian Security Dark" has attacked the site, announcing that this was a revenge after that, days before hackers Albanian group known as "KHG" had attacked the website of the Macedonian President Branko Crvenkovski. "Do not play with us and some photos and maps have been part of the Macedonian located at the site of President Topi. Services to the President of the cabinet after a few hours have intervened to turn the page in a normal situation. According to rumors stemming from the Internet, is a "counterattack" by hackers to KHG-that. / Infopress /

Arta Dobroshi, actress indispensable
The film 'Silence of Lornes' of the Belgian director Jean-Pierre and Luc Dardenne, is welcomed in Pristina. Besides that is the film that has received international award, and Lorna Sokoli, two main figures in the movie played by actors from Kosovo, and Alban Ukaj Dobroshi Arta. Director said that the Arts are selecting for this role because that was irreplaceable. / Infopress /
]]

Sunday, 25 January 2009

Kledi Kadiu Merr Cmim ne Itali

Kledi Kadiu Photo by Elisabeta Villa
/photo elisabeta villa/

KLEDI MERR CMIM NE ITALI

Balerini shqiptar Kledi Kadiu ka marre nje cmim per videoklipin me te mire te 2008 (Roma VideoClip Awards 2008), cmime keto te ndara ne Cinecitta, Itali. Cmimet perfshinin boten e muzikes dhe ate te televizionit. Mes fituesve ishin Kledi Kadiu, Alexia, Carolina Crescentini, Sabrina Impaciatore e Sarah Maestri. /shekulli/25.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 24 January 2009

Kledi Kadiu, Nje Liber Autobiografik

Kledi Kadiu
/photo public domain/

Kledi Kadiu, nje liber autobiografik

Kledi Kadiu Ballina e LibritEshte 35 vjec dhe eshte balerini me i dashur i italianeve (atyre qe ndjekin spektaklin "Amici"). Por nuk e ka pasur te lehte te arrije deri ketu. Historine e tij nga Teatri i Operes se Tiranes, ne skenen italiane, balerini shqiptar e ka rrefyer ne nje liber. Titullohet "Me shume se nje perralle" ( "Meglio di una favola"), botuar nga shtepia botuese "Mondadori" dhe pritet te hidhet ne tregun italian ne daten 27 janar. "Ishte nje projekt qe e kisha nder mend prej kohesh, sepse doja te tregoja historine e jetes sime, nga emigrant ne nje personazh televiziv", thote per mediat italiane Kledi Kadiu, i cili nuk ngurron te tregoje historine e tij te arratise drejt suksesit. "U nisa nga Tirana, ku kerceja ne Teatrin e Operes dhe Baletit ne gusht te vitit 1991, pa e ditur me cfare do te perballesha. Zbrita ne Bari dhe kam qendruar atje 5 dite deri ne riatdhesim. Pas nje viti u riktheva, i ftuar nga nje kompani kercimi ne Mantova", tregon Kadiu. Kur e pyet se cfare mendon per klandestinet dhe trafikun njerezor ai thote se "eshte e veshtire te kuptosh se sa shume rrezikohet ne keto situata. Udhetimet jane te tmerrshme dhe vetem ai qe e ka provuar mundet ta kuptoje". /panorama/23.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Nje video interesante e Kledi Kadiut, qe fillimisht e pashe tek albaniac.com, ku ai me Anbeten, Leonin e disa miqe te tjere, relaksohet nen tinguj te paster shqipetare! Videoja origjinale eshte e vet Kledit, qe ai kishte postuar tek facebook. Shikim te kendshem!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online