All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klepto. Show all posts
Showing posts with label Klepto. Show all posts

Thursday, 23 August 2012

Ledri Vula miqesohet me TBA...

Ledri miqesohet me TBA

Ikona e Babastars, Ledri Vula, i cili u largua kohe me pare nga muzika, eshte pare duke bere foto me nje prej anetareve me te shquar te ‘labelit’ TBA, Klepton.

BabaStars dhe TBA njihen per rivalitetin e tyre te madh ne skenen e hip-hop muzikes, sidomos pasi keta te fundit mbajten koncertin e tyre te madh ne Stadiumin e Prishtines.

Fotografite qe ju sjellim jane postuar nga Klepto ne profilin e tij personal ne Facebook, ndersa ne te shihet edhe Ledri, i cili keshtu i jep edhe nje goditje tjeter relacioneve te tij me anetaret e BabaStars, nga te cilet u largua pas problemeve ne jeten private dhe incidenteve me Noizyn, duke iu perkushtuar karrieres si regjisor. /Telegrafi/

Sunday, 15 January 2012

Interviste me anetarin e TBA, Klepto...

Klepto pyet “A Nive”?

Eshte kenga “A Nive” ajo qe ka shperthyer ne fund te nje viti mjaft dinamik ne skenen e repit kosovar, por ashtu si zakonisht eshte grupi TBA qe ne fund ka bere diferencen. Ne krye me te madhin Unikkatilin, ishte bashkepunimi “A Nive” me Klepton qe u be hit per vetem disa dite. Rekorde te thyera, miliona shikime dhe interesim i pa pare – eshte Telegrafi qe ka siguruar intervisten ekskluzive te anetarit te TBA.

Kush eshte Klepto?
Klepto: Klepto eshte anetar i TBA, ne bashke me Unikkatilin e kemi formuar grupin apo ‘labelin’ The Bloody Alboz. Jam 27 vjec, i lindur ne Prishtine, ne spital dhe jo ne aher (qesh). Kam ardhur ketu ne vitin 2000, pas luftes, jam qe 12 vjet ne New York dhe me ka marre malli shume per Prishtinen.

Klepto thote se ne Kosove nuk ka kundershtare

Reperi i ‘labelit’ TBA, Klepto, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Telegrafin, ku ka zbuluar shumë detaje rreth grupit TBA, të kaluarës së tyre dhe pos tjerash detajet që ju intersojnë më së shumti për të ardhmen.

Klepto, krijues i hitit “A Nive” së bashku me Unikkatilin i pyetur se nëse ka kundërshtarë grupi TBA në Kosovë, ka thënë se për ta nuk ekzistojnë të tillë, pasi reperët në Kosovë bëjnë Pop dhe RnB.

Ai nuk la pa përmendur dhe periudhën kur do të organizohet koncerti i madh i TBA në Kosovë dhe lansimin e albumit të Unikkatilit. Të gjitha, ekskluzivisht shumë shpejt vetëm dhe ekskluzivisht te Telegrafi. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Klepto says that Kosovo is not opposing

Rapper's 'labelit' TBA, Klepto, has given an exclusive interview for the Telegraph, which has revealed more details about the group TBA, their past and among others the details you intersojnë mostly for the future.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online