All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klevis Bega. Show all posts
Showing posts with label Klevis Bega. Show all posts

Monday, 3 September 2012

Kastro Zizo behet Klevis Bega: Do filloj nga e para...

Jeta e re ne Tirane: Nuk do jem me Kastro Zizo

Pas disa telefonatash dhe shume kembengul je nga ana jone, me ne fund pranoi te na takonte, por nuk donte kurrsesi te jepte interviste per jeten private. Nderkaq, qellimi yne ky ishte. Donim ta pyesnim per arsyet e ndarjes, per marredhenien me ish bashkeshorten. Por prape takimi nuk shkoi kot, sepse Kastro Zizo ka gjithmone dicka per te thene. Ketu duhet patjeter te sqarojme se ai ka vendosur, te pakten per momentin te mos jete me Kastro. Madje e ka marre inat. Eshte lodhur me te. Keshtu qe kjo bisede u be midis nesh dhe Klevi Beges, djalit artist. Eshte ashtu i drejtperdrejte sic e njohim, por me i qete se Kastro. Jo aq trasgresiv... Thote se nuk pi shpesh, ndryshe nga c'mund te mendohet. Na tregon se ka punuar shume, dhe nepermjet punes ka arritur ate qe nuk arrihet lehtesisht. Ai ka realizuar te gjitha endrrat e veta! Kthehet ne Tirane pas dy vjetesh qendrimi ne Prishtine, me endrra dhe qellime te reja. Do filloje gjithcka nga e para...

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online