All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klinton Zeqiraj. Show all posts
Showing posts with label Klinton Zeqiraj. Show all posts

Thursday, 23 May 2013

Luzja e ‘Portokallise’ behet modele

Është tetë vjet më e vjetër se i dashuri i saj, dhe kjo nuk i pengon aspak, madje flitet se dashuria e tyre është në hapa të sigurt.

E kemi fjalën për aktoren më të dashur të ’Portokallisë’ e njohur me personazhin Luzja, por që në fakt ajo quhet Renada Caci.

Në këtë foto që shihni realizuar përkrah të dashurit të saj të ri, një prezantues dhe balerin i njohur në Shqipëri, Klinton Zeqiraj, aktorja duket sikur një modele, madje konkurron edhe të dashurin e saj, i cili është mësuar me ‘fotoshoting’. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Luzja of 'Portokallise' become models

It is eight years older than her boyfriend, and this does not prevent at all even rumors that their love is safe steps. We mean the most beloved actress 'Portokallise' Luzja familiar with the character, but in fact it is called Renada Caci.

Sunday, 7 April 2013

Luzja e Portokallise: Lidhja ime me balerinin 8 vite me te ri...

Renada Caci, me serioze se kurre, flet per lidhjen e saj te re me balerinin Klinton Zeqiraj.

Luzja e Portokallise: “Jam dashuruar me nje djale 8 vite me te vogel dhe s’e kam problem”

Me nje rol te pelqyer ne spektaklin e humorit “Portokalli”, aktorja e njohur si Luzja, ka famen e deshiruar ne galerine e shume personazheve te tjere qe ajo sjell ne kete show televiziv. Renada Caci per here te pare, pranon te flase per jeten private, pikerisht per dashurine me balerinin tete vite me te vogel, Klinton Zeqiraj. Ajo tregon per kete lidhje te pazakonte ne syte e te tjereve dhe cfare e ben ate te lumtur ne kete histori.

Sunday, 24 February 2013

Klinton Zeqiraj, foto "hot" me nje femer te panjohur...

Klinton Zeqiraj, zbulohen fotot e nxehta te balerinit me nje femer te panjohur

Jane imazhe te nxehta dhe private, te cilat i kemi zbuluar keto dite. Behet fjale per balerinin e ri, Klinton Zeqiraj, ku duket qarte nga fotot se keto imazhe jane te realizuara ne ambiente private. Klintoni, i shoqeruar me nje femer te panjohur, kane realizuar keto foto te cilat tashme behen publike. Klintoni eshte bere i njohur ne ekran pas pjesemarrjeve ne disa emisione, duke drejtuar edhe programe per te rinj, si dhe festivale per femije.

Source: Panorama Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Clinton Zeqiraj, revealed hot photos of the dancer with an unknown female
Hot images and private, that we find these days. It is about the new balerinin Clinton Zeqiraj, where it is clear from the photos that these images are conducted in private settings. Clinton, accompanied by an unknown female, performed these photos which have already become public. Clinton has become famous on the screen after participation in some programs, run programs for youth and children's festivals. ]]

Saturday, 23 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Shkurt 2013
  • Big Brother; Sekrete e mistere per audiencen, por edhe per familjaret. Autori Rezart Aga rrefen surprizat e show-t qe nis sonte
  • Ciljeta: Partneri im eshte i lumtur qe bebja i ngjan atij
  • Paparazzi; Tuna kapet mat me te dashurin e ri, reperin kosovar Cozman
  • Personazh; Bleona blen 500 mije "fansa" egjiptiane ne facebook. Nga 60 mije, brenda nje dite behen 500 mije.
  • Franceska i thote Ermalit: Tani puthjet i kam me euro!
  • Sezoni i ri i "Portokalli", nje parodi politike ne prag te fushates. Regjisori Altin Basha rrefen risite, Eneda edhe pse shtatzene vijon prezantimin
  • Dudushi i ben "surprize" Alfred Pezes, i nxjerr kroniken ku shan Edi Ramen
  • Flet producenti Turjan Hyskaj, pas largimit te Mamaqit nga "Ap.2XL": Ermali nuk mund te prodhoje dot humor kur eshte i lodhur!
  • Transformimi befasues i Edit Harxhit

Sunday, 16 September 2012

Klinton Zeqiraj: Rita Ora, femra me e bukur shqiptare

Do të ishte pak punë që t’i numëronim hobet, të cilat ka kohë që i ushtron edhe si profesione, për personazhin tonë të intervistuar.

Ai është një djalosh karizmatik i cili quhet Klinton Zeqiraj, dhe vetë ai kur flet për pasionet e tij mbetet në udhëkryq për të zgjedhur, kërcen në dashurinë e përjetshme, por edhe prezantimin e do shumë.

Klintoni tashmë i ka idhujt e tij të fushës së televizionit dhe nuk heziton t’i tregojë me emra. Megjithëse është i ri, ai ka kuptuar se të punosh edhe si model nuk ka limite, qoftë edhe për të realizuar foto nudo, por për shumë para.

“Kosova Sot”: Klinton, na tregon pak se ke qenë ndonjë herë në Kosovë?
Klinton Zeqiraj:  Ah, jo të them të vërtetën jo, por kam shumë dëshirë dhe shumë ftesa. Të them të vërtetën e kam në plan që shumë shpejt me një mikeshën time gazetare, Fabjolën që të bëjmë një turne nëpër Kosovë, sepse ajo ka qenë shpesh dhe më ka thënë që Kosova është shumë e bukur. Shumë shpejt, do të jem atje dhe do të zbuloj bukuritë e Kosovës.

Thursday, 19 January 2012

Klinton Zeqiraj: Me pelqejne femrat e bukura dhe te sinqerta...

“Me pelqejne femrat e bukura dhe te sinqerta”

INTERVISTA/ Flet modelisti, balerini, moderatori i emisionit “COCTAIL”, Klinton Zeqiraj

Nje i ri qe guxon dhe punon. Kudo qe shkel do te lere gjurme. E fillon karrieren si balerin, pastaj modelist, moderator dhe tashme do te konkurroj per aktrim. Nuk mund ta kuptoj jeten pa art, pa skene. Cdo gje e ka fituar me vullnet dhe me pune kembengulese. Simpatik, i qeshur, energjik, keto jane cilesite e tij qe e kane bere te dashur ne shoqeri, por dhe kerkues ne jete.

Kur dhe ku ka filluar te kercej Klintoni dhe kush e ka zbuluar si talent?
- Une kam filluar te kercej qe ne moshe te vogel. S’e di, por me pelqente shume te kerceja dhe shpesh here kur degjoja muzike ritmike cohesha direkt dhe e kerceja. Si talent me ka zbuluar nje profesor baleti ne Sarande pasi me pa ne nje audicion, me tha se kisha te dhena dhe talent per t’u bere nje balerin, keshtu qe, kete gje ia vura ne dukje dhe familjes dhe menjehere m’u krijua ideja per t’iu futur ketij profesioni.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online