All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klinton Zeqiri. Show all posts
Showing posts with label Klinton Zeqiri. Show all posts

Friday, 11 November 2011

Klinton Zeqiri, Intervista "Telegrafi" - Nentor 2011

Klinton Zeqiri: Me ngacmojne femrat

Klinton Zeqiri, edhe pse ne nje moshe te re, ai ka provuar shijet e te berit balet dhe modelimit.

Ne kete interviste ai na rrefen per sakrificat qe duhet te beje nje balerin dhe nje fotomodel, jeten e tij ne shoqeri, pritjen e tij per nje projekti te ri, nje emision ku ai do te merr pjese...

Ju nuk keni ndonje prejardhje artisti. Si ju lindi deshira per t’u marre me balet?
Prinderit e mi nuk jane artiste, une dola i vetem ne fis qe merrem me art dhe qe me pelqen arti. Me balet kam nisur qe i vogel, kerceja dhe me terhiqte shume baleti dhe kercimi modern... baleti, ka qene deshira dhe pasioni im qe i vogel.

Kishit deshire te kercenit muziken ritmike, po “marredhenia” juaj me ate klasike?
Me shume kerceja muziken ritmike, muziken moderne, me pershtatej me shume, pasi klasikja ishte komplet tjeter gje. Por, me vone, pas pergatitjeve te shumta me profesor specialist te baletit klasik, ia mora doren mire dhe pershtatem tek te dyja kercimet shume mire, tashme.

Shume koreografe thone se nuk eshte me koha e klasikes…
Po kjo eshte e vertete, duke pare qe kohet kane ndryshuar, preferencat e te rinjve jane me shume ne stilin modern, R&G, etj, etj. dhe jane me shume ne mode baleti modern, dmth koreografite moderne dhe ritmike, por nuk duhet harruar qe baleti klasik eshte baza, pa ate nuk behesh dot balerin profesionist, eshte pika kyce e baletit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online