All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Klodiana Shala. Show all posts
Showing posts with label Klodiana Shala. Show all posts

Tuesday, 9 March 2010

Klodiana Shala, Tash Di Te Vallezoj!

Klodiana Shala & Ervis Nallbani
/photo vizion plus/

Klodiana Shala e skualifikuara e pare e "Dancing with the stars"
Me pare s'dija te kerceja, tani jam siper tavolines!

Klodi Shala e konsideron veten te fituar ndonese eshte e eliminuara e pare ne spektaklin "Dancing with the stars". Vajza qe dikur nuk dinte hic te kercente, tashme eshte bere (thuajse) nje profesioniste e vertete. E si mund te ndodhte ndryshe, kur ajo, sikurse dhe koleget e tjere VIP, jane djersitur ne palester per ore te tera dy muaj rresht. Nga 12 pjesemarres, cmimin njeri do ta marre keshtu qe nuk ia vlen fare te merzitesh. Si t'ia besh kur te demtohet krahu dhe kjo ndikon negativisht ne karrieren tende. Kjo i ka ndodhur Klodit, e megjithate, ajo ne kete bisede vazhdon te mos e largoje buzeqeshjen nga fytyra. Kerceu e demtuar duke perballuar nje dhimbje te madhe, e priti eliminimin me sportivitet si dhe dy dite me pas garoi si atlete e vertete dhe e coi deri ne fund detyren e saj. E forte dhe e vendosur, si nje sportiste e vertete!

Klodi, si ndihesh tani, si e ke krahun?

Jo dhe aq mire ne fakt, por po mundohem ta mbaj veten. Duket krahu im se si eshte, dhe pse dolen ca thashetheme sikur demtimi im u sajua. (Nderkohe me tregon krahun, i cili eshte i nxire dhe dukshem i demtuar) Me prishi jashte mase pune, jo vetem fizikisht, por edhe psikologjikisht kam rene jashte mase, sepse kam qe ne muajin shtator qe pergaditem per garat e kesaj periudhe.

Ishe ne Ancona. Si dole atje?

Jo ashtu sic doja une dhe sic kisha pasur mundesi te dilja. Per shkak te krahut nuk dhashe dot maksimumin, per te mos folur qe ishte shume e dhimbshme te garoja ne kete gjendje.

E forte je qe as ne nje situate te tille, kur kushdo do te ishte terhequr, ti nuk e bere...

Me ka kalitur sporti. Jam shume kokeforte, nuk dorezohem kollaj. Kjo eshte tipike per sportistet, por pervec kesaj i ngjaj dhe pak mamase (qesh). Kur marr persiper dicka, do ta coj deri ne fund. S'ka rendesi ne cfare gjendje jam! Kur kerceva ne spektakel me dhimbte zemra, jo me krahu por nuk doja kurrsesi ta lija ne mes.

Dhe ku per dreq, ate nate te qelloi nje paso doble, nje kercim qe i ve ne levizje krahet si asnje kercim tjeter...?

Kam pasur jashte mase dhimbje, sado qe partneri im, Visi, u perpoq te ma lehtesonte punen... Madje gjysem ore me pare ne ndryshuam koreografi. Por une e bera kete sakrifice, sepse ishte kenaqesi te merrja pjese ne nje eveniment te tille.

Pse e pranove ftesen te sfidoheshe ne kercim ne nje spektakel te tille?

Me pelqeu idea, m'u duk argetuese. Perpara kesaj une nuk ia kisha fare haberin kercimit (qesh), nuk kam ditur kurre te kercej. Kurse tani... Sa ndjej muziken, me ke siper tavolines (qesh). Ky spektakel me mesoi te kerceje dhe me dha sigurine qe me mungonte ne realitet.

Nuk u vu re kur po kerceje se kishe probleme, bukur e maskove problemin qe kishe ne krah...

Nuk kuptohej vertet dhe as qe doja te merrej vesh fare, sepse do merrej si per lemoshe... Nuk doja qe publiku te me shikonte me kete. Une ende jam keq nga krahu, por kjo tani s'ka me rendesi. Plus qe ne Ankona kam pasur shume dhimbje... Imagjino, te garosh me nje krah! Nejse, do kaloj dhe kjo. Tani para kam garat e veres. Shpresoj mos te futem ne nje konkurs tjeter gjate kesaj kohe (qesh).

Pas disa ditesh do te jesh ne nje tjeter gare, ne Katar. Beson se do ia dalesh disi mbane kesaj radhe?

Amin! Le te shpresojme qe ta kem me te lehte kesaj radhe...

Si ia kalove me koreografet dhe mesuesit e tu gjate ketyre dy javeve?

Shume mire, madje e vazhdoj komunikimin me Gerdin dhe Enaden. Jo vetem me ta, por me te gjithe stafin dhe koleget pjesemarres ne "Dancing with the Stars".

Si ishte situata ne prapaskene mes VIP-ave?

Mesa pashe dje, paksa e tensionuar. Kjo per shkak te pikeve qe dha juria. Por e rendesishme eshte se VIP-at me njeri-tjetrin shkojne jashte mase mire dhe kjo eshte per t'u vleresuar. Mes tyre nuk kane probleme.

Po me jurine, u ndave e kenaqur?

E kam deklaruar se nuk e mora fare per baze vleresimin e jurise, sepse m'u duk se edhe ato pike qe me dhane, m'i dhane nga zori, pasi ne ate gjendje nuk e meritoja as pesen dhe as katren. E rendesishme eshte se kudo kam shkuar dhe kedo qe takoj, me kane thene se ka qene nje performance e shkelqyer. Mjafton qe perjetova kete eksperience, mesova dicka prej saj dhe bera miq. Edhe u demtova ne fund... (qesh). Si sportiste kam pasur gjate karrieres plot demtime, por kjo terheqja e krahut ishte e tmerrshme dhe e pakrahasueshme me asgje.

Si ndodhi?

Ishim ne provat gjenerale duke kercyer me Visin dhe ne fund, mbaj mend qe isha gati te me binte tefiket. Ndjeva nje "kreek", nje terheqje ne krah dhe i thashe Visit: "Me duket se u demtova". Ai nuk e besoi dhe m'u pergjigj me shaka: "Cohu, mos bej kot!". s'me besonte, vetem te nesermen, kur me pa ne ate gjendje qe isha e kuptoj qe nuk beja shaka.

Dhe sa kohe do te duhet qe te sherohesh?

Minimalisht nje muaj, por nderkohe kam pasur tere keto aktivitete te rendesishme per mua.

Ariani gjithmone ju ngacmonte per ato 50.000 eurot qe do te fitonit. Ishin leket arsyeja pse pranove te marresh pjese ne kete spektakel.

Aspak, ishte per qejf. Une parate nuk i kam vleresuar kaq shume ne sport, jo me ne nje shou. Me vjen mire qe m'u dha mundesia te mesoj te kercej, por kaq.

Ne "Top Show" pak jave me pare deklarove se rroga e nje sportisti eshte 4.800 leke (te reja) ne muaj. Po beje shaka?

Pse gjithmone kujtojne se bej shaka, si ate dite kur u demtova ne krah (qesh)? Boh! Nuk ishte fare shaka, kaq paguhet nje sportist dhe per me teper, ne nuk kemi as sigurime shoqerore, as shendetesore.

Sa turp!

Sportin e bejne ata qe kane leke sot, ose ata qe jane shume te apasionuar, si puna ime. Sportisti do kushte dhe dieta qe kushtojne dhe me 4.800 leke as qe behet fjale t'ia plotesosh vetes keto kushte.

Shohim xhirimet gjate provave dhe duket sikur balerinet ju bejne shume te vuani...

Po, tamam. Kur une beja prova, isha nje here me kembe perpjete, me koke poshte, me terhiqnin zvarre (qesh), shtrire ne parket... A thua se po na torturonin, se te tilla ishin ushtrimet. Ne ushtroheshim perdite nga nje ose dy ore dhe ka qene vertet e lodhshme. Por ia vlejti... Te nesermen e skualifikimit, une u nisa per ne Ankona dhe te gjithe ne aeroport, qe nga policet, me thoshin: "Mos u demoralizo, se ishe shume e bukur!". Kjo me jepte nje kenaqesi te madhe, te cilen e kisha perjetuar edhe ne sport, por nuk ishte e njejta gje.

Ne prezantim ti the se je mesuar te marresh medalje, te jesh gjithmone fitimtare.

Edhe spektakli kishte kenaqesine e vet, edhe pse nuk fitova... (buzeqesh).

Ne njefare menyre, dole fitimtare sepse kerceve ne kushte tejet te veshtira.

As nuk e imagjinon dot se cfare dhimbjesh kisha!

Eshte krijuar pershtypja se, duke qene sportiste, ti ishe e favorizuar ne kete gare.

Te njejten gje me tha dhe Iliri (Shaqiri), por ne te vertete muskujt e sportistit nuk kane fare lidhje me ato te baletit. I thashe Ilirit: "Hajde te kercesh nje here pengesen dhe te shohesh". Sporti dhe baleti s'kane fare lidhje me njeri-tjetrin.

Klodiana Shala & Ervis Nallbani

Si tip sportiv dukej se kishe problem dhe me "look"-un special...

Jam mesuar tere jeten me atlete dhe problemi kryesor ne spektakel ishin takat. Une nuk jam mesuar te ece me taka, jo me te kercej (qesh).

The se mami nuk te ka ndjekur ne garat e tua, ndaj kjo ishte nje menyre e mire qe ajo te te shihte ne ekran...

Nuk vjen ne stadium, se i eshte krijuar idea se sjell ters... Heren e vetme qe me ka pare te garoj, une kam dale me keq se asnjehere tjeter dhe ajo ia hodhi vetes fajin per kete, duke thene se ndolli ters (qesh). Per mamin ishte kenaqesi te me shihte ne spektakel, madje naten e pare me mori ne telefon ne oren nje te nates dhe me tha: "Shume bukur kerceve. Edhe ti, edhe ai Landi (i WSF), por dhe ajo goca kosovare...". E kishte per Genten (qesh). Dhe une qe i them: "U bete te gjithe koreografe mi mam, duke dhene vleresime" (qesh).

Tani eshte koha jote te japesh nje vleresim.

Mua me pelqen Soni, Genta, Landi por edhe Julian Deda. Ai na ka befasuar, sepse e njohim per humorin, por na befasoi dhe ne kercim.

Po komenti i jurise per shendetin e tepert te Gentes, cfare efekti shkaktoi ne "gold room" (dhoma ku VIP-at prisnin vleresimet)?

Sigurisht, nuk na u duk normale si batute, por kjo eshte detyra e jurise. Te bej kritika dhe te justifikoje tek e fundit, piket qe do te jape. Por jo, Genta eshte per mua shume shume e mire. Edhe Juli (Deda) eshte perfekt!

Miqte si reaguan pas pjesemarrjes tende ne "Dancing with the stars"?

Ata mendoja kur jepja me te miren, s'doja t'i zhgenjeja.

Po bashkeshorti cfare pershtypjesh ka krijuar?

Taulanti me tha qe ne fillim "Ti nuk je mire" (qesh), duke e ditur se keshtu rrezikoja te demtohesha. Madje me tha ta mendoja mire, se mund te demtohesha. Ai eshte njekohesisht traineri im dhe u merzit pa mase nga kjo qe ndodhi. I doli fjala! Ndaj me vjen inat, qe atij i doli fjala (qesh). Ngaqe kisha frike se do me thoshte qe "he, te thashe mos te shkoje", naten e pare shkova te shoqja ime e ngushte dhe i kerkova te me vishte me tuta sepse une nuk levizja dot krahun, aq kesh isha. Doja te mos bija ne sy te Taulantit, por te nesermen u bera me keq akoma dhe u detyrova t'ia them si ishte puna. /paloma/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Klodiana Shala and disqualified the first "Dancing with the stars"
Before I could not dance, now I'm above the table!

Shala Klodi considers himself to win is eliminated although the first spectacle "Dancing with the stars". The girl who once knew nothing of dancing, has become (almost) a true professional. How can otherwise occur when she peers as well as VIP, are sweaty in the gym for hours two consecutive months. Out of 12 participants, the price one would receive so not worth all the upset. What to do when the damaged wing and this adversely affects your career. This has happened Klodi, yet it continues to this conversation not remove smiling face. Jumped damaged by a strong pain face, eliminating the sportivitet received and two days after raced as true athletes and finally led to its task. The strong and determined, as a true sportswoman!

Klodi, as you feel now, as you arm?

Not so good in fact, but I am trying to keep myself. It seems that as my arm is, and why some rumor emerged as my injury was sajua. (Meanwhile with side shows, which is blackened and damaged considerably) with excessively interfered with work, not only physically, but psychologically I have fallen enormously, because I was in September that races pergaditem for this period.

You were in Ancona. Went out there?

Not as I like and as I had opportunities dilja. Because of the wing could not gave the maximum, not to talk that was very painful in this condition Garo.

The strong as we are that such a situation, when everyone would be attracted, you do not make ...

The sport has seasoned. I'm opinionated, not surrender easily. This is typical for sportsmen, but besides this the look and less Mamas (laughs). When I undertake something, he will finish. No matter in what condition I am! When kerceva in dhimbte spektakel with heart, not with the arm but I do not let them leave in the middle.

And where to heck, that night shot a paso doble, a jump that puts in motion arms as any other Dance ...?

I had excessive pain, however that my partner, visit, tried to facilitate my work ... Even a half hour ago we changed the choreography. But I made this sacrifice because it was a pleasure participating in an event such.

Why I accepted the invitation in a Dance sfidoheshe in such spektakel?

With liked the idea, I found it entertaining. Before this I had no haberin do not dance (laughs) I do not know never to dance. But now ... How I feel music, with the table above you (laughs). This spektakel taught to dance and gave security that was missing in reality.

It was noticed that when I jump I had problems, problems that maskove beautiful church in arm ...

Not understood or really wanted to deal out at all, because it will deal as eleemosynary ... I did not want the public to see this. I still am bad arm, but it now has no importance. Ancona Plus we've had more pain ... Imagine, the garosh with a side! Nejse, and it will pass. Now before my summer races. I hope not to go into a another competition during this time (laughs).

After several days will be another race, in Qatar. Believes that it will somehow keep it this time go out?

Amin! Let us hope that I have it easy this time ...

As I enjoyed the Choreography and your teachers during these two weeks?

Very good, even Gerdi and continue communication with Enaden. Not only them, but with all staff and colleagues participating in "Dancing with the Stars".

How was the situation behind the scenes between VIP-ave?

Mesa saw yesterday, somewhat tense. This is because the points that gave the jury. But important is that the VIPs with one another better go out and measure it is to be evaluated. Among them have problems.

But the jury was ndave happy?

I stated that I do not base fare for the evaluation of the jury, for me it seemed that the point that they gave me, gave me forced, because we do not deserve it neither able nor katren five. The most important is that wherever I go and everyone that I meet with have said that there was an excellent performance. Enough that experienced that experience, learned something from it and made friends. And finally ... was demtova (laughs). As a sportswoman I had long career full of injuries, but the withdrawal of arm was terrible and incomparable to anything.

How did it happen?

We were in evidence in general Visit jumping and finally, remember that the fall was almost Tefik. I felt a "kreek", a withdrawal in the arm and told Visit: "With demtova appear. He did not believe me and replied in jest: "Get up, do not do nothing." s'me believed, only the next day, when we saw it was able to understand that Beja no joke.

And how long will take to recover?

Minimum one month, but while all these activities have been important for me.

Ariani always ngacmonte you for € 50,000 that they will earn. Why leks were accepted to participate in this spektakel.

Not at all, was for humor. I have not evaluated the money so much sport, not a show. I'm glad you gave me the opportunity to learn to dance, but so.

In "Top Show" a few weeks ago declared that the salary of an athlete is 4800 lek (new) a month. I make jokes?

Why do always remember that joke, as that day when we demtova side (laughs)? Boh! There was no joke, so paid a sportsman and more, we have no social security or health.

What a shame!

Sport makes those who have lek today, or those who are very passionate, like me. Athlete will that cost conditions and diet and 4800 lek or who becomes plotesosh own words to these conditions.

We see footage during the tests and you seem to do very ballerina suffering ...

Yes, exactly. When I Beja evidence, I was once on foot up, upside down, to distract zvarre (laughing), lying in the park ... Do you think that torturonin us, that such exercises were. We ushtroheshim daily by one or two hours and has been really hard. But it vlejti ... The next day the disqualification, I went to the Ancona and all at the airport, from policemen, to say: "Do not demoralizo, that were very beautiful." This to give a great pleasure which I had experienced the sport, but it was not the same thing.

In the presentation you learn that you receive a medal, to be always victorious.

The spectacle had its own pleasure, even though it won ... (Click here).

In a way, go out victorious because Bunga in extremely difficult conditions.

Nor can the imagines what pain I had!

It created the impression that, being sportsmen, you were favored in this race.

The same with the said and Illyria (Shaqiri), but actually athlete muscles have no connection with those of the ballet. I told Ilir: "Come to dancing once a barrier and see". Sport and ballet have no connection at all with each other.

What type of sport that I had problems and seemed to "look" un-special ...

I used whole life with athletes and the main problem in spektakel were Taka. I am not learned to walk with taka, not to dance (laughs).

The that Mom has not followed in your races, so this was a good way to see what the screen ...

It comes in the stadium, that is created idea that jinx ... The only time that has seen me compete, I come up with worse than ever and she threw him guilty for this, saying ndolli grumpy (laughs). Mom was a pleasure for me to see spektakel, even the first night we got a phone at night and said: "Very nice Bunga. And you, he Landi (The WSF), but it goca Kosovo .. .. Genten had to (laughs). And I say that "all Choreography became my mam, giving assessments" (laughs).

Now is your time to give a estimate.

I like Soni, Genta, Landi but Julian Deda. He has surprised us, because we know for humor, but surprised us and Dance.

If the jury comment health excessive to Gentes, what effect caused the "gold room" (room where VIPs expected estimates)?

Of course, not us mot appeared normal, but it is the duty of the jury. To do criticism and to justify in the end, that will give points. But no, Genta is for me very very good. Even Julius (Deda) is perfect!

Friends as reacted after your participation in "Dancing with the stars"?

They thought when they give the best, would not zhgenjeja.

If the couple has created what feedback?

Taulanti said at the outset with "You are not good (laughs), so knowing the risks of injuries. Even with said it thought best, that can injure. He is also my coach and mind without measure this happened. I came word! So with comes anger, that he comes out (laughs). Because I fear that will mean that with "he, be told not to go", the first night I went to my wife close and asked me to wear flannels because I can not arm movement, as I have. I wanted not to taulanti daughter in the eye, but the next day became worse and was forced to tell him what was working.
]]

Friday, 26 February 2010

Dancing With The Stars Albania: KLODI & ERVIS ELIMINOHEN!

Dancing With The Stars Albania: KLODI & ERVIS ELIMINOHEN, 25.02.2010

VIP 03: KLODIANA SHALA (& Ervis Nallbani)

Klodiana Shala le "Dancing..."
Klodi & Ervis, Klodiana ShalaEmocionet e forta te gares kane nisur mbremjen e te enjtes, ne naten e dyte te spektaklit "Dancing With The Stars". Formati i njohur i BBC World Wide, i cili vjen per here te pare ne Shqiperi nga Tring Digital dhe Vizion Plus, solli keshtu skualifikimin e pare mes 12 personazheve VIP qe vallezojne per çmimin e madh 50 mije euro. Ashtu siç ishte anonçuar edhe ne premieren e spektaklit, votat e jurise ne te dy netet garuese u kombinuan me vlersimin e sms-ve te publikut per çiftin e preferuar. Ata qe moren me pak pike ishin sportistja Klodiana Shala dhe balerini Ervisi, si dhe Ligia Zakarias e partneri i saj Julindi. Por, duke qene se Klodiana Shala pesoi nje terheqje muskulare, ajo nuk arriti te garonte ne sfiden "Dance Off", e cila do te percaktonte te shpetuarin mes dy çifteve te fundit ne liste. Keshtu, ajo dhe partneri i saj ne vallezim u terhoqen nga gara duke lene si pjese te saj per netet ne vazhdim çiftin tjeter, Ligia dhe Julind. Por bashke me emocionet e gares, "Dancing with the stars" solli plot surpriza te tjera. Nje prej tyre ishte edhe rubrika e re ku nje personazhi VIP, jo pjese e gares, iu dha mundesia te kercente me nje balerin profesionit. Piktori Maks Velo ishte i perzgjedhuri i pare. /vizion plus/shkurt 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Klodiana Shala leaves "Dancing ..."

Strong emotions of the race have begun the evening of Thursday, the second night of spectacle "Dancing With The Stars". Format known to the BBC World Wide, which comes for the first time in Albania by Tringa Digital Vision Plus and brought so disqualification among first 12 characters VIP who dance for the grand prize 50 thousand euros. As was also the premiere of anonçuar spectacle, the jury votes in the two nights were combined with competitive evaluation of public SMS for favorite couple. Those who received less points were Sportsperson Klodiana Shala and balerini Ervisi, and Ligia Zacharias Julindi of her partner. But, since Klodiana Shala suffered a muscular withdrawal, she failed to challenge garonte in "Dance Off", which will determine the winners between two couples last on the list. So, she and her partner in Vallezim withdrew from the race leaving as part of its following night another couple, Ligia and Julinda. But together with the emotions of race, "Dancing with the Stars" brought many other surprises. One of them was the new categories where a VIP character, not part of the race, was given the opportunity of dancing with a dancer profession. Maks Velo painter was first Selected.
]]

Thursday, 25 February 2010

Dancing With The Stars Albania: KLODI & ERVIS, NATA 2

Dancing With The Stars Albania: KLODI & ERVIS, NATA 2, 25.02.2010

VIP 03: KLODIANA SHALA (& Ervis Nallbani)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

TEXT ]]

Sunday, 21 February 2010

Dancing With The Stars Albania: KLODI & ERVIS, NATA 1

DANCING WITH THE STARS ALBANIA: KLODI & ERVIS, NATA 1

VIP 03: KLODIANA SHALA (& Ervis Nallbani)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 February 2010

Dancing With The Stars Albania: KLODI & ERVIS PROFIL!

Dancing With The Stars Albania: KLODI & ERVIS PROFIL!

VIP 03: KLODIANA SHALA (& Ervis Nallbani)
Klodi & Ervis, Klodiana ShalaKlodiana Shala. Atletja me popullore ne Shqiperi, qe shenon ne karrieren e saj mese 50 rekordeve kombetare. Ajo eshte fituese e shume medaljeve te arta, argjendta e te bronzta. Lindi ne 22 gusht 1979 ne Tirane. Eshte diplomuar ne Akademine e Edukimit Fizik ne Tirane. Klodi ka garuar per here te pare ne piste ne moshen 14 vjecare dhe qe nga ajo moshe nuk i eshte ndare asnjehere pistes se vrapimit. Njihet si rekordmene shqiptare ne kater disiplina (100, 200, 400 metra e 400 metra me pengesa) Pjesemarrese ne mese 80 kompeticione sportive nderkombetare. Klodiana Shala eshte e vetmja sportiste shqiptare qe ka perfaqesuar Shqiperine dhe flamurin shqiptar ne 3 lojra olimpike si Sidney 2000, Athine 2004 dhe Peking 2008. Koha me e mire e saj eshte 24.34s dhe 53.87s, por Klodi mban edhe rekordin kombetar ne 400 metra me pengesa, me kohen 56"48. Vetem gjate vitit 2006 ka thyer 5 rekorde kombetare, 2 ne garen e 220 metrave, 2 ne garen e 400 metrave dhe 1 ne garen e 100 metrave. Ne “Dancing with the stars” Klodi zbulon nje nga pasionet dhe talentet e fshehta sic eshte kercimi.

Video prezantimi

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Klodiana Shala. Popular athlete in Albania, which marks her career more than 50 national record. It is winning more gold, silver and bronze. Born on 22 August 1979 in Tirana. Graduated from the Academy of Physical Education in Tirana. Klodi is competing for the first time in track at age 14 and from that age is not never separated the running track. Known as the Albanian rekordmene in four disciplines (100, 200, 400 meters and 400 meters hurdles) Competitions participating in more than 80 international sports. Klodiana Shala Albanian is the only sportswoman who has represented Albania and the Albanian flag in 3rd as Sidney 2000 Olympic Games, Athens 2004 and Peking in 2008. Good time with her is 24.34s and 53.87s, but Klodi also holds the national record in 400m hurdles, the time 56 "48. Only in 2006 has broken the national record 5, 2 to race the 220 meters, 2 in race of 400 meters and 1 in the 100m race. In "Dancing with the stars" Klodi reveals one secret passions and talents such as dancing. ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online