All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Korab Jetishi. Show all posts
Showing posts with label Korab Jetishi. Show all posts

Monday, 29 July 2013

Korabi dhe Genta, nje muaj i "nxehte" i mjaltit ne Turqi...

Korabi pas marteses, shijon muajin e mjaltit

Dy dite pasi ishte martuar, Korab Jetishi ka vendosur qe me bashkeshorten e tij te kaloje nje muaj te mjaltit mjaft luksoz ne Turqi.

Korab Jetishi, i biri i kengetarit Shkelzen Jetishi, i cili ishte martuar para pak ditesh me Gentianen, po shijon bashke me bashkeshorten e tij muajin e mjaltit.

Cifti po qendron ne nje prej hoteleve me luksoze ne Belek te Antalyas dhe ata jane shfaqur perkrah njeri tjetrit shume te lumtur duke buzeqeshur dhe duke u puthur.

Korabi dhe Gentiana u martuan ne nje ceremoni private ne hotelin qe eshte prone e familjes Jetishi, “Imperial”.

Saturday, 27 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 27 Korrik 2013
  • Elona e BB, ne dileme mes nje djali shqiptar dhe francez. "Partnerin e deshiroj artist. Ne shtator mund te jem ne televizion"
  • Luana, e dashuruar me menaxherin e nje qendre biznesi pas ndarjes nga Gaxha
  • Zajmina kapet mat me te dashurin ne plazhin e Himares
  • Xhensila dhe Besi, skena erotike gjate pushimeve
  • Eldora e BB6: Surpriza e Shpendit per 28-vjetor, lule te bardha dhe varese Swarovski. Fotot, dhuratat dhe detajet e festes me shume te ftuar
  • Maya: Me partnerin tim po mendojme per nje femije. Kam hequr dore nga cigarja per hir te dashurise
  • Martohen Atdheu i "Da Ligs" dhe Korabi i Xenit
  • Shkelqimi i "BB", pas ndarjes nga Alma, pushime te gezuara ne plazhet italiane
  • Soni me Aldon e "X Factor" ne Prishtine
  • Ermal Merdani, pas tre muajsh "single" del hapur me te dashuren e re

Wednesday, 10 July 2013

Korab Jetishi martohet me 25 korrik

Këngëtari Korab Jetishi ka vendosur ti thotë ‘tung’ beqarisë dhe të martohet këtë verë.

Ne mësojmë se djali i këngëtarit të madh Shkëlxen Jetishi do të martohet me 25 korrik dhe dasmën do ta mbajë te restoranti që babai i tij ka hapur.

Por sipas një burimi që dëshiron të mbetet anonim, kjo dasëm është nxituar të bëhet sa më parë pasi Korabi dhe e fejuara e tij, Gentiana presin një fëmijë, madje ka qene babai i Korabit ai që ka dashur të bëhet sa më parë kjo martesë. Ne i urojmë të trashëgohet çifti dhe jetë të lumtur.

Burimi:http://teksteshqip.com/korab-jetishi/lajme_5141.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Korab Loves marry July 25

Korab Loves singer has decided to say 'hello' celibacy and marry this summer. We learn that the son of the great singer Loves Shkëlxen will marry on July 25 and the wedding will keep the restaurant his father opened.

Thursday, 7 June 2012

“Video-Festi Muzikor” me trio grupe kengetaresh

Nuk kanë fituar çmime, por e kanë krijuar ndoshta atmosferën më të bukur në 10-vjetorin e “Video-Festit Muzikor 2012”.

Ideja, nëse edhe ju të dashur lexues e keni parë, kanë qenë se pothuajse të gjithë këngëtarët që kanë kënduar kanë qenë trio.

I kujtojmë djemtë e njohur të artistëve shqiptarë, si, të cilët e kanë performuar një këngë të bukur botërore.

Të tretë kanë qenë edhe bigët e mëdhenj të muzikës shqiptare, si: Ramadan Krasniqi, Sinan Vllasaliu dhe Shkëlzen Jetishi. Por, edhe vajzat që i kënduan këngët më të bukura të ish-festivalit “Show-Fest” ishin tre Jonida Maliqi, Kaltrina Selimi dhe Leonora Poloska.

Wednesday, 21 December 2011

Korab Jetishi Fejohet, Babai i kendon ne ceremoni...

Fejohet Korabi, Xeni kendon n’dasem

Korab Jetishi i ka zyrtarizuar lidhjen. Djali i kengetarit te njohur gjakovar, Shkelzen Jetishi eshte fejuar javen qe shkoi.

Prive raporton se Jetishi ka qene ne lidhje me vajzen qe nje kohe te gjate ndersa mosha e tij nuk eshte aq e vjeter.

Mesohet se po shume VIP-ave te ftuar, ndonjehere kenges ia ka ‘thur’ edhe babai, Xeni. /indeksonline/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Betrothal Korab, Xeni sings n'dasëm

Korab Jetishi has formalized the relationship. The son of renowned singer from Gjakova, Shkelzen Jetishi was engaged last week.

Prive reports that Jetishi has been in relationshipo with the girl for a long time while his age is not so old.

It has been learned that many VIP guests, the song has sometime been 'stitched' by father, Xeni.
]]

Saturday, 17 January 2009

Music Palast 24 Janar 2009: Xeni & Korab Jetishi

Music Palast 24 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 24 JANAR 2009

SHKELZEN JETISHI XENI & KORAB JETISHI
Per here te pare ne Munchen, Babe e Bir
Si dhe kengetari Tuxh Gjakova
Me harmonike: Vllaznim Buxhovi
Me Sint: Armend Avdyli

Wilhelm-Hale Str. 44
80637 Munchen
tel. 01791 399 240


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 8 November 2008

Macumba Club: Korab Jetishi, Cima

Macumba Club 14 e 15 Nentor 2008
/photo macumba/

TE PREMTEN E TE SHTUNEN 14 & 15 NENTOR 2008
Aziz Murati, Bashkim Spahiu, Valbona, Hevzi Kumanova

TE SHTUNEN ME 15 NENTOR 2008
Korab Jetishi & Humoristi Cima

Hyrja deri 23h per femra falas!

MACUMBA CLUB FRIBOURG
MACUMBA CLUB
Rte de Tavel 17
Fribourg
Switzerland

Tel: 079 616 77 43
macumbaclub.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online