All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Korrieri. Show all posts
Showing posts with label Korrieri. Show all posts

Monday, 3 November 2008

"Magneti" Me Emrin Bleona


"Magneti" Me Emrin Bleona

Nuk ka ndermend te heqe dore nga planet e guximshme per t’u infiltruar ne tregun amerikan. E per t’ia arritur kesaj eshte gati te beje gjithcka, madje edhe te 'sakrifikoje' njerezit qe i rrine prane.

Ka aq vite ne tregun muzikor, sa zor te mbahen mend, megjithese pamja e saj e fresket dhe kuruar gjer ne detaje shkon ne kah te kundert me kohen dhe me zakonet e saj te vjetra. Nuk eshte me ajo vajza e ekzagjeruar me veshje me xixa dhe taka super te larta. Imazhi i saj i ri shfaq nje femer elegante dhe joshese per t’u pasur zili.

Por ndryshimi i pamjes njeqind per qind, nuk ka ndikuar ne kenget energjike me tituj bombastike, sic ndodh shpesh. E gjendur perballe kesaj pyetjeje, kengetarja pergjigjet se nuk ben dot ndryshe, pasi ky eshte stili i saj. Por nuk mund te thuhet e njejta gje per sa u takon ritmeve qe sjell. Gjithnje e me shume Bleona priret nga muzika qe mbizoteron tregjet muzikore.

Nje gje te tille e verteton edhe me kengen me te fresket me titull “Magnetic”, ku per te disaten here shohim nje femer energjike, qe terheq vemendjen mashkullore. Performancen me te fundit nuk ngurron ta lidhe edhe me personin e saj, duke e konsideruar veten si magnet per polet e kunderta, por kur behet fjale per polet e njejta, shtyn sa te kete fuqi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online