All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kosovapress. Show all posts
Showing posts with label Kosovapress. Show all posts

Wednesday, 3 July 2013

Albani dhe Miriami, zyrtarisht te fejuar...

Fejohen Miriam Cani dhe Alban Skenderaj

Dite me pare ajo eshte shprehur se po kalon pushimet ne vendim me te bukur ne bote ne te cilin kishte qene ndonjehere. Por duket se Miriam Cani nuk do te mbaje mend vetem per kete arsye ishujt Maldive.

Kjo per faktin se ajo eshte befasuar nga i dashuri i saj Alban Skenderaj, i cili i ka propozuar asaj martese dhe natyrisht ajo ka pranuar.

“Surpriza me e MADHE ne jete me erdhi dje gjate eksperiences se pare te zhytjes mes bukurive te oqeanit Indian. Albani me instruktoret kishte organizuar gjithcka pa dijenine time dhe midis nje shkrimi me PROPOZOI PER MARTESE :))Nderkohe qe mundohesha te merrja fryme NATYRISHT i ktheva vetem nje POOOOOO :)))”, ka shkruar Miriami ne rrjetin social Facebook, duke publikuar nje fotografi te unazes qe i kishte dhuruar Albani.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online