All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Krenar Cocaj. Show all posts
Showing posts with label Krenar Cocaj. Show all posts

Saturday, 15 December 2012

Revista BLUETOOTH - 15 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Dhjetor 2012
  • Monika Lubonja: Ju rrefej Ina Ramen qe njoh une! Aktorja e dashur, ben ne kete interviste ekskluzive  per "BT", nje profil te ish-Kryeprokurores se Pergjithshme, qe per te ka qene si moter. Lubonja, sakaq tregon edhe projektet e reja ne teater, marredhenien me vajzen dhe sekretin e te qenit ne topforme...
  • Fjolla Morina vjen nxehte. Publikohet sot kenga ne bashkepunim me Flori Mumajesin. Teksti pritet te ngjalle diskutime.
  • Rosela Gjylbegu, mysafire ne shtepine e Arvizut
  • E dashura italiane Monika: E dashuroj pafund Lorik Canen! Fotot e festes se promovimit te show room-it me te ri ne Tirane "Les Grands Chateux"
  • Vildane Zeneli: Se shpejti kenga me Will.i.am. Kush nuk do t'i donte meshkujt shqiptare!?
  • Elvana Gjata: S'jam une ajo me gjoks te madh
  • Shpat Kasapi: Pse i kendova Adelines dhe jo Aferdites

Thursday, 7 June 2012

Ledri, pas puthjes me Dafinën, rrihet nga Krenari

Ish i dashuri i Dafina Zeqirit, Krenar Çoçaj e ka rrahur Ledri Vulën gjatë natës së mbrëmshme saqë ky i fundit është detyruar që të shkoj në spital. Lajmin e ka konfirmuar televizioni KTV.

Ledri vetëm një natë më parë ka dhuruar puthjen publike duke treguar edhe dashurinë për këngëtaren. Mësohet se bashkë më të ka qenë edhe Getoar Selimi, lideri i Baba Records.

Sipas disa informacioneve, Ledrit i është thyer edhe një dhëmb nga kjo rrahje dhe carje ne vetull./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
LEDRIN, after kissing Dafina, beaten by Krenar

Former boyfriend Dafina, Krenar Çoçaj beat LEDRI Vula during last night that the latter is forced to go to the hospital. Television news was confirmed by KTV. LEDRIN only the night before has making public kissing showing their love for the singer.

Learn that with him has been the Getoar Selimi, the leader of Baba Records. According to some information, LEDRIN was broken a tooth from the beating. / Albavipnews /


Friday, 20 April 2012

E forta Dafina Zeqiri me dy frajera ne te njejten kohe...?

Dafina Zeqiri, dy te dashur paralele

Ka disa muaj qe kengetarja e perfolur, Dafina Zeqiri, eshte ndare nga i fejuari i saj, Krenari, por thashethemet rreth dyshes nuk kane te sosur. Se fundmi eshte mesuar se gjate muajit te fundit qe ata ishin se bashku, ndersa kerkonte t’i jepte fund lidhjes se saj, Dafina e hitit “Supernova” ngushellohej ne krahet e kolegut te saj, reperit Ledri Vula, fillimisht si kolege e shok e me pas edhe dashnor. Nje burim shume i sigurt me kengetaren dhe Krenarin ka konfirmuar per “Lajmeshqip” se Dafina Zeqiri per nje muaj rresht kishte qene e lidhur edhe me Krenarin, edhe me Ledrin. “Ne ditet e fundit kur ne lajme po dilnin lajme se Dafina po i jepte fund lidhjes me Krenarin, ajo po dilte edhe me Ledrin. Por marredhenia e tyre ishte me shume sesa shoqerore”, - ka thene burimi. Po sipas ketij burimi, te afert me Dafinen, kengetarja e hitit “My swag”, po qendronte me shpesh me Ledrin sesa me Krenarin.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online