All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kreshnik Kasneci. Show all posts
Showing posts with label Kreshnik Kasneci. Show all posts

Tuesday, 1 May 2012

Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per Samanten...

Ish-i dashuri i Samantes, Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per te

Javen qe kaloi, ‘’Panorama plus’’ beri publik lajmin mbi ndarjen e kengetares se njohur Samanta Karavello, nga i dashuri i saj Kreshnik Kasneci. Lidhja e cila kishte funksionuar me shume se nje vit, kishte pasur krisje dhe cifti nuk vazhdon te jete me bashke. Insistuam te marrim ndonje prononcim nga ish-i dashuri Kasneci ne lidhje me romancen e dashurise dhe arsyet e ndarjes nga Samanta, por ai ishte shume kembengules dhe shkurt e preu biseden. ‘’E leme kete muhabet te lutem, se nuk kam deshire te flas. Shume faleminderit’’, ishte pergjigjja e Kreshnikut, i cili nuk deshiron qe jeta e tij private te mesohet edhe nga publiku.

Sunday, 22 April 2012

Samanta Karavella ndahet nga i dashuri...

Samanta Karavella ndahet nga i dashuri pas 1 vit e gjysme lidhjeje

Kengetarja Samanta Karavella, tashme me statusin “single”. Edhe pse ajo asnjehere nuk pranoi te fliste ne media per lidhjen e saj te dashurise me nje djale nga Tirana, dilte hapur ne Tirane. Kengetarja tashme 22-vjecare, e cila gjithmone ka tentuar ta mbaje larg komenteve mediatike te dashurin e saj me emrin Kreshnik Kasneci, ne te vertete thuhet se ka pasur presion nga ai qe kjo lidhje te mos behej publike. Sipas miqve te tyre te perbashket, ka qene vete djali qe nuk ka pasur deshire te identifikohet si i dashuri i saj. Tashme ata prej pak kohesh nuk shihen me bashke, ndersa konfirmohet se i kane dhene fund lidhjes se tyre me shume se 1-vjecare. Thashethemet per lidhjen e kengetares filluan te qarkullonin disa muaj para se ajo te realizonte klipin “Larg”, ku shfaqej me nje look qe e tregonte disa vite me te madhe se mosha e saj. Thuhej se i dashuri i qendronte afer per angazhimet e saj ne muzike, gje qe u mohua nga vete ai me pas, duke komentuar se ai thjesht ishte i dashuri i saj dhe se nuk ishte ngaterruar ndonjehere me punet e Samantes me muziken.

Tuesday, 7 June 2011

Samanta Karavella Te Dashur Ka Nje Biznesman...

I dashuri Samanta Karavellan eshte nje biznesmen

Samanta Karavella ka te dashur dhe lajmin per here te pare po e zyrtarizojme duke e shoqeruar edhe me foto.

Lajmi eshte perhapur ne forme thashethemi kohe me pare, por kengetarja nuk e ka pranuar zyrtarisht lidhjen.

Djaloshi simpatik, me te cilin 21-vjecarja ka filluar te shoqerohet prej me shume se gjashte muajsh, quhet Kreshnik Kasneci dhe duket qe e pret nje e ardhme e shkelqyer ne biznes./zhurnal/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online