All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kristi Pinderi. Show all posts
Showing posts with label Kristi Pinderi. Show all posts

Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Prill 2012
 • Kristi Pinderi: Nga 17 Maji, tri dite e nete te nxehta per homoseksualet. Shume gay do te shfaqen hapur per here te pare.
 • Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova do te behen me vajze
 • Genta fillon biznes ne Amerike, me te atin hapin sallon makinash
 • Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit
 • 1 Prilli ne rrjetet sociale, Aferdita ndahet nga Shpati
 • Anxhela Martini josh me foto te nxehta ne "Martini Bikini"
 • Ertemiona Mejdani: Me Devisin jemi super te dashuruar, por ai eshte shume xheloz! Ish miss Shqiperia rrefen lidhjen me kengetarin.
 • Pas divorcit, ish-bashkeshortja e Devis Xherahut, Paola Kondakci hidhet ne krahet e nje tjetri
 • Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje
 • Akuza e Enxhit ndaj Bombajt per "pedofili". Modelja tashme e pandehur, rrezikon burgun
 • Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Sunday, 29 January 2012

Kristi Pinderi, ngjall debat publik per dashurine mes homoseksualeve...

Homoseksualet shqiptare, dokumentar me cifte gay dhe lesbike per Shen Valentin

“Te fshehur mes jush”, titullohet filmi dokumentar prej 12 minutash, ku nje cift gay dhe nje cift tjeter lesbikesh rrefejne dashurine e tyre qe nuk njeh gjini dhe qe paragjykohet ende ne Shqiperi. Dokumentar me protagoniste dy cifte nga Tirana, do te jete dhurate per te gjithe homoseksualet per kete Shen Valentin. Filmi eshte realizuar me mbeshtetjen e Soros, ne kuader te nje projekti mediatik qe mbeshtet te rinjte dhe qe pritet te shfaqet ne nje nga televizionet e njohura se shpejti. Kristi Pinderi, aktivist per te drejtat e njeriut, eshte bashkautor i realizimit te ketij dokumentari dhe i vetmi qe shfaqet me portret ne rolin e intervistuesit te dy cifteve te dashuruar, perkatesisht dy djemve dhe dy vajzave, te cilet rrefejne eksperiencen e tyre ne Tirane. Kristi tregon se “intervistat jane realizuar ne mes te Tiranes, me synimin per te treguar se cifte homoseksualesh mund te jene kushdo rreth nesh, pavaresisht se ne nuk e dime, pasi ata nuk mund te na e thone pasi mentaliteti yne ende nuk i pranon si te tille”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online