All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kristo Thano. Show all posts
Showing posts with label Kristo Thano. Show all posts

Sunday, 16 September 2012

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Wednesday, 11 July 2012

Albani e mban fjalen, djemte e “X Factor” ne klip me te (Video)

Kënga më e re me klip e Alban Skenderaj “Mirëmëngjes”, ka risjellë në ekran dy nga djemtë më të spikatur që këngëtari kishte ne grupin e tij gjatë realizimit të “X Factor Albania”.

Amarildo dhe Anxhelo te cilët nuk arritën të preknin finalen e madhe (pervec Kristos nga grupi i Albanit), shfaqen në klipin e këngës pop-rock “Mirëmëngjes”, që deri tani është mjaft e pelqyer nga fansat.

Një këngë ritmike, verore dhe me një klip te vecantë, larg ekzagjerimeve që na shohin sytë me femra të xhveshura, ka ngjitur në skenën e improvizuar të videos Amarildon në kitare dhe Anxhelon në Keyboard./Info-Vip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani keeps word, the boys of "X Factor" in the clip with

The newest song with clips of Rolling Stones "Good morning," he bringing to the screen two of the most prominent men who had singer in his band during performance of "X Factor Albania". Amarildo and Angelo who failed to affect the grand finale (apart from the group Christos Albani), shown in the clip of pop-rock song "Good Morning", which so far is quite liked by fans.

Thursday, 21 June 2012

Kristo i ngacmuar nga femrat...

Kristo: Me ngacmojne 100 vajza ne dite

Kristo ishte nje nga dy finalistet e spektaklit te talenteve “X-Factor” qe u mbyll te dielen qe kaloi. Ne nje perballje me Sheilen, ishte ai qe u pozicionua i dyti, pavaresisht fansave te shumte dhe cilesive vokale te vleresuara nga juria. Si e perjetoi Kristo kete eksperience si dhe projektet e tij te ardhshme, ai i rrefen ne kete interviste. Gjithashtu Kristo ka shtuar se do te donte shume nje duet me Alban Skenderajn, i cili ishte jo vetem mentori i tij, por edhe nje nga kengetaret e tij te preferuar.

Kristo, ishe shume prane fitores por nuk ia dole. Pse mendon se publiku votoi me teper Sheilen dhe jo ty?

Tuesday, 19 June 2012

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Saturday, 16 June 2012

Revista BLUETOOTH - 16 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 16 Qershor 2012
 • "DWS", fiton Elvana: S'e kam vendosur cdo bej me apartamentin
 • Ndarjet VIP: Stine & Roza, Graciano & Lorena
 • Zhvishen vajzat: Albana, Fjolla e Tika, me bikini
 • Paparaci: Erioni & Tata per qofte; Ciljeta bllokon trafikun
 • Genta: E verteta e daljes sime pa te brendshme
 • Noizy shan Ledrin, Dafinen dhe Getoarin ne kenge, degradon sherri. Noizy zbulon te fshehta tronditese me kengen "Na Jena OTR".
 • Stresi rreh Ozinon, kurse "Baba Stars" i bejne reklame biznesit
 • Agnesa Vuthaj: S'e dua kurre nje te dashur politikan. Karriera, "Dancing With The Stars", miss-et, pushimet, dashuria, mashkulli ideal dhe ambiciet ne politike
 • Nje fans i Flori Mumajesit jep interviste ne vend te tij
 • Rezarta Shkurta, gati kenga me TDS
 • Daffy i mashtron te gjithe, mohon lidhjen me Ledrin

Saturday, 9 June 2012

Xhesika, Kristo dhe Sheila ne gare per fituesin e "X Factor Albania"

Xhesika Polo, Kristo Thano dhe Sheila Haxhiraj, ne gare per fituesin e “X Factor Albania”

Xhesika, Kristo dhe Sheila jane tre finalistet e edicionit te pare te “X Factor Albania”. Te tre aspirojne fitoren. Te tre kane arritur te prekin endrren e madhe, te performojne ne nje skene te madhe, te pelqehen dhe te marrin vleresimin e publikut. Kane bere mjaft fansa dhe kjo eshte arritje mjaft e madhe. Mirenjohes, per gjithcka kane perjetuar deri me tani, tre finalistet ndajne emocionet e tyre para nates se madhe te 10 qershorit, ku edhe do te shpallet me i miri mes tyre!

Si ndiheni qe jeni ne finalen e “X Factor Albania”?

Monday, 27 February 2012

16 Finalistet e X Factor Albania [VIDEO]

Drejt finales se “X Factor Albania”, zgjidhen 16 finalistet

Eshte formuar tashme grupi prej 16 finalistesh qe do te konkurrojne ne audicionin e pare te “X Factor Albania”. Dje ne mbremje ne ‘Tv Klan’, ne naten e Vilave te Anetareve te Jurise, Pandi Laco, Juliana Pasha, Vesa Luma dhe Alban Skenderaj kane zgjedhur 4 konkurrentet e skuadrave te tyre per te vazhduar nje gare qe do te zhvendoset ne Teatrin Klan, ne nje studio ultra moderne dhe qe do te transmetohet ne teknologjine ‘high definition’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online