All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Kushtrim Hoxha. Show all posts
Showing posts with label Kushtrim Hoxha. Show all posts

Monday, 17 September 2012

Hiqet videoja qe e ka si protagonist Lorik Canen

“T’i them heshtjes tënde mjaft”, kështu titullohet kënga më e re e këngëtarit Kushtrim Hoxha, në të cilën flitet për dëshmorët e rënë në Gjakovë.

Ndërsa klipi sapo ka dalë është hequr nga kanali YouTube, dhe nuk dihet ende arsyeja. Në të shfaqet edhe sportisti i famshëm Lorik Cana, dhe nuk është hera e parë e sportistit në video të tilla, ku natyrisht i ka thënë po me ngjyrat kuq e zi kësaj videoje,  ku tregon heroizmin e Gjakovës së tij.

Ne urojmë që videoja të hidhet sërish nga produksioni për arsye se ishte një këngë e bukur dhe fansat janë shqetësuar pse mungon në kanalin muzikor./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Removed the video that has as protagonist Lorik Cane

"Let's say your silence enough", so called the singer's new song Kushtrim Hoxha, which speak fallen in town. While the newly released clip was removed from YouTube channel, and do not know the reason yet.

Thursday, 5 July 2012

Lorik Cana ne klipin e Kushtrim Hoxhes...


Cana ne Gjakove

Futbollisti njohur Lorik Cana, gjate fundjaves ka qendruar ne vendlindjen e tij, Gjakove.

Ai, bashke me tifozet Kuqezinjet e Jakove, te veshur kuq e zi, kane parakaluar neper rruget e Gjakove, per xhirimet e videoklipit te Kushtrim Hoxhes.

Kengetari Hoxha ka realizuar nje kenge per Gjakoven te titulluar '' “T’i them heshtjes tende mjaft”. Nepermjet kesaj kenge ai deshiron te kthej vemendjen e shtetit nga qyteti i tij, sepse sipas tij, Gjakova qe nga paskufta eshte lene pas dore.

Thursday, 19 April 2012

Kushtrim Hoxha behet pjese e "The Gold Globe Theater"...

Kushtrim Hoxha , ne teatrin ku luajne fitues te “Oscarit”

Fiks nje mije e 880 aktore do t’ia mesynin qellimit per t’u bere pjese e kastes se njerit prej teatrove me te medhenj ne Amerike. Nder keta konkurrente qe si qellim kishin pranimin ne programin master per aktrim ne Universitetin e San Diegos, e bashke me kete edhe te behen pjese e “The Old Globe Theater”, ka qene edhe aktori kosovar Kushtrim Hoxha.

Gati nje vit me pare Hoxha do te niste punen e tij per t’u bere pjese e ketij universiteti dhe teatri. Nga krejt keta vetem shtate aktore do te pranoheshin. Kushtrim Hoxha eshte njeri nga ta. Bashke me Hoxhen jane pranuar edhe 6 aktore e 3 aktore, qe te gjithe amerikane: Meghan Boing, Stephen Hu nga Los Angeles, Adam Gerber, Robbie Simpson, Erin Adams nga New Yorku dhe Allison Layman nga New Jeresy, jane aty.

“Edhe Kushtrimi nga Gjakova”, thote aktori kosovar, duke qeshur.

Wednesday, 14 December 2011

Hana Cakuli Kenge Te Re me Kushtrim Hoxhen...

Hana Cakuli bashkepunim me Kushtrim Hoxhen

Hana Cakuli ne mesin e shume oferta per krijime te reja muzikore ka zgjedhur te realizoje nje duet me aktorin/kengetarin Kushtrim Hoxha.

“Do incizoj nje kenge te re keto dite. Eshte bashkepunimi im i pare. Dhe ky do te jete me artisin Kushtrim Hoxha. I them artist, sepse eshte i tille me plote kuptimin e fjales. Dhe me kenaqesi do ta bej kete bashkepunim”, ka thene Hana per “Infopress”.

Kengetarja jo gjithcka ka fokusuar tek muzika, pasi tash e sa jave ajo ka filluar nis te drejtoje edhe nje emision ne KTV, duke e sprovuar veten si moderatore.

“Moderimin e dua shume. Dhe per cka do te jete emisioni/programi, une ndihem shume e lumtur teksa komunikoj me njerezit dhe zhvilloj tema te ndryshme para publikut”, ka shtuar Hana. /infopress/telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 26 March 2010

Asgje Sikur Dielli, Fotoja e Re me Kushtrim Hoxhen

Asgje Sikur Dielli
/photo public domain/

Asgje Sikur Dielli, Fotoja e Pare se Bashku

Pas largimit te Alban Nimanit, pjestaret e grupit Asgje Sikur Dielli nuk kane humbur kohe te gjejne nje kengetar te ri (Kushtrim Hoxha) dhe ti rikthehen skenes. Ata do jene ne Sharm Bar-Peyton te Prishtines me 27 mars, per ti treguar fansave se cdo gje kalon ne jete... lol. Nderkohe fotoja e pare zyrtare e formacionit eshte publikuar dhe ne po e sjellim ketu per te gjithe fansat e grupit. Kenga e tyre e fundit "Ma lehte pa dhimbje" eshte bere super hit ne Kosove. /albaniac/mars 2010/
- - - - - - - - - -
p.s. Formacioni i plote: Kushtrim Hoxha (Vokal), Bujar Hundozi (Gitar), Visar Qeska (Bass Gitar), Fatos Berisha (Tupana) dhe Pellumb Ballata (Klaviature)
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

After departure of Alban Nimani Asgje Sikur Dielli wasted no time in finding a new singer (Kushtrim Hoxha) and return to stage. They will be in Sharm Bar-Peyton Pristina on 27 March, to show the fans that anything goes in gja be ... lol Meanwhile the first official picture of the formation is released and we are here to bring to all fans of the group. Their last song "Easier without pain" has become super hit in Kosovo. ]]

Tuesday, 2 February 2010

Alban Nimani Largohet Nga "Asgje Sikur Dielli"

Asgje Sikur Diellli
/photo public domain/

Alban Nimani largohet nga Asgje Sikur Dielli

Rok – grupi i njohur “Asgje Sikur Dielli” ka njoftuar nepermes te nje komunikate per shtyp se kane nderruar solistin e grupit Alban Nimani duke sjell ne grup, solo kengetarin e ri, aktorin kosovare nga “Familja Moderne”, Kushtrim Hoxha.

Grupi ne komunikaten per shtyp ka shkruar edhe per biografine e Kushtrimit duke shtuar se ai ka te kryera Universitetin per aktrim ne North Caroline ne SHBA dhe deri me tani ka te luajtura disa role ne Teatrin Kombetar ne Prishtine si dhe disa role ne Teatrin e Qytetit ne Charlotte , North Carolina, SHBA.

Ndryshe, Kushtrimi eshte i njohur edhe si solo-kengetar i grupit “Gre3n” perderisa ka kenduar edhe ne disa mjuzikella ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

“Me ardhjen e Kushtrimit fillon nje etape e re e Asgje Sikur Diellit. Ardhja e Kushtrimit ne bend do te sjell nje freski, perderisa bendi do t’i mbetet besnik stilit dhe zhanrit te vet te muzikes duke vazhduar se shpejti edhe me risi te tjera si dhe albumin me te ri, per te cilin do te japim me shume detaje me vone,” thuhet ne komunikaten per shtyp te Asgje Sikur Dielli.

Asgje Sikur Dielli ka nxjerr ne treg deri tani dy albume, dhe kane marre pjese ne festivale te ndryshme kombetare e nderkombetare, ku edhe moren shperblime.

Asgje Sikur Dielli pervec ne Kosove, pritet qe se shpejti te jete prezent edhe ne Shqiperi dhe Maqedoni.

Kengetari i meparshem i Asgje Sikur Dielli, Alban Nimani, thuhet se pas kesaj do te vazhdoje te kendoje si solo artist. /gazeta express/01.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Alban Nimani Leave Nothing as the Sun

Rok - known group "Nothing As the sun" has announced through a press release that the group have changed solistin Alban Nimani bringing in a group, the new solo singer, actor Kosovo by "Modern Family", Kushtrim Hoxha.

Group to press release has also written for the Kushtrimi biography, adding that he has committed the University for acting in North Carolina in the U.S. and so far has played several roles in the National Theater in Pristina as well as several roles in the City Theater in Charlotte, North Carolina, USA.

Alternatively, Kushtrimi is also known as a solo-singer group "Gre3n" While singing in some mjuzikella in the United States of America.

"With the advent of Kushtrimi begins a new stage Had Nothing Hill. Kushtrimi coming in band will bring a freshness, while the band will be true to his style and genre of music going soon with other innovation and the new album, for which will give more details later, "said the press release of the Sun Had Nothing.

If the sun has nothing on the market so far out two albums, and have participated in various national festivals and international, which also took prizes.

If nothing except sun in Kosovo, is expected to soon also be present in Albania and Macedonia.

The previous singer Had Nothing Sun, Alban Nimani, said that after this will continue to sing as a solo artist.
]]

Tuesday, 4 November 2008

Artistet: Obama apo McCain?

Shkurte Petrit Zake and KushtrimUSA, USA!

Shkurte Fejza favorizon McCain. Aktori Kushtrim Hoxha eshte me liberal dhe si nenshtetas i SHBAve, ka votuar Obamen. Piktorja Zake Prelvukaj nese do ishte amerikane, do kishte votuar per Obamen, kurse rokeri Petrit Carkaxhiu - Rrusta ka mendimin e njejte sikurse piktorja Prelvukaj.

Prishtine, 3 nentor —
Kengetarja tradicionale e Kosoves, Shkurte Fejza e ka dhene provimin e saj duke e kenduar kengen Amerike, Amerike - USA, USA. Tradicionalisht dihet se votat per republikanet gjithmone vine nga klasa e njerezve qe quhen "redneck" apo shqip katundar. Fejza si nje "country"(popullor) muzikante qe eshte, ashiqare favorizon republikanin John McCain ne zgjedhjet presidenciale te SHBA-ve. Fejza thote se shqiptaret e kane pike te dobet zgjedhjet qe mbahen ne SHBA "sepse ky shtet na ndihmoi qe ta fitojme lirine". "Nese do te isha shtetase amerikane do te votoja per John McCain. Por, nese do te fitonte me heret Hilary Clinton, sigurisht do te kisha votuar per demokratet, pasi ishin demokratet dhe Bill Clinton qe solli NATO-n ne Kosove. Nuk kam deshire qe te fitoje Barack Obama, prandaj dua qe te fitoje McCain".

Por, tash ju votues te vegjel e te medhenj te Shteteve te Bashkuara ju mbetet qe te votoni ate qe e konsideroni me te mirin, presidentin e 44 -te te SHBA-ve. Ke e simpatizojne kengetaret dhe artistet tjere qe kane nenshtetesi amerikane, por edhe ata qe nuk kane : Demokratin Barack Obama apo veteranin e Vietnamit, republikanin John McCain?

Aktori i "Familjes Moderne" Kushtrim Hoxha, i cili ka nenshtetesi amerikane, thote se ai tashme dy jave ka dhene voten e tij. Hoxha, si nje shtetas i ri qe eshte, ka vendosur per nje ndryshim. "Kam votuar per Barack Obamen", tha Hoxha per Express. "Mendoje qe Amerika ka nevoje per ndryshim dhe per imazh me te mire, pasi me luften ne Irak e ka prish kete imazh", tha Hoxha per Express. Hoxha thote se Amerika ka nevoje te jape shprese edhe per femijet "tane ne menyre qe t'ia arrijne qellimit".

Po ashtu, gazeta Express ka kontaktuar me te fejuarin e kengetares Genta Ismaili, Milot Binaku, mirepo Genta gjendet ne New York dhe se as vete i fejuari nuk e di per ke ajo ka votuar dhe a do te votoje.

Nderkaq, Zake Prelvukaj, piktore, ka thene per "Express" se nese do te ishte qytetare me te drejte vote ne SHBA do te votonte per kandidatin demokrat per Shtepi te Bardhe, Barack Obama. "Do te kisha votuar per Obamen. Sepse me duket se ai ben nje politike me alternative. Kurse per neve kjo nuk ka edhe aq rendesi pasi qe Amerika na ka dhene pavaresine dhe gjerat me nuk do te ndryshojne", tha Prelvukaj per "Express".

Edhe rokeri njohur, frontmeni i grupit "Jericho", Petrit carkaxhiu - Rrusta thote se do te kishte votuar per kandidatin demokrat Barack Obama, nese do kishte qene amerikan. "Eshte me rendesi qe te fitoje Obama, pasi qe keshtu do te behej presidenti i pare amerikan me ngjyre. Fitorja e tij do bente qe populli amerikan te tregohet keshtu se ende eshte populli me superior ne bote", thote ai.

Keshtu nga artistet qe ka kontaktuar Express, Obama del fitues. Per hajr fitoren Obama! /m.h./a.j./gazeta express/04.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online