All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Labinot Gashi. Show all posts
Showing posts with label Labinot Gashi. Show all posts

Wednesday, 17 April 2013

Dafina llastohet per 24 vjetor

Ka festuar në një disko në Prishtinë ditëlindjen e saj të 24-t, këngëtarja atraktive Dafina Zeqiri.

Në fakt, ajo në këtë party të organizuar i ka ftuar vetëm miqtë e saj më të ngushtë, dhe nuk ka dashur të ketë gazetarë dhe media.

Por, gazeta jonë zbulon këtë foto, ku duket Dafina shumë e llastuar, ndërsa ngacmohet me mikun e saj moderatorin Labi.

Nuk dihet nëse ndërmjet miqve të saj ka qenë edhe djaloshi, që sipas disa zërave, ka pak kohë që ia ka marrë zemrën këngëtares, më ‘in’ të ditëve të fundit./M. GJ./

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Amazing llastohet annual 24

There is a disco celebrate her birthday Pristina 24th, Dafina attractive singer. In fact, she organized the party has just invited her friends close, and did not want to be journalists and media.

Saturday, 15 December 2012

Diana Avdiu fiton ‘Miss Fotogjenia' ne Miss Universe

Mes 89 bukurosheve të ardhura nga shumë vende të botës, Miss Kosova Universe Diana Avdiu ka fituar cmimin ‘Miss Fotogjenia” në këtë konkurs bukurie.

19 vjecarja e cila cilësohet një pretendente kryesore edhe për kurorën e më të bukurës ka fituar përvec këtij cmime edhe kontrata të shumta me angjensinë “Tramp Model” si edhe para.

Urojmë pse jo që në natën finale më 19 Dhjetor Kosova me bukurinë e Diana Avdiut të fitojë titullin më të madh.Ndërsa këtë lajm për ne e konfirmoi moderatori i njohur Labinot Gashi, i cili vazhdon ta shoqërojë edhe në Amerikë duke u gëzuar me suksesin e vajzës e cila e nisi karrierën në programet e tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana Avdiu wins' Miss Fotogjenia "in Miss Universe

Between 89 bukuorsheve coming from many countries around the world, Miss Kosovo Universe Diana Avdiu has won 'Miss Fotogjenia "in this planning beauty contest. 19-year-old who is considered a leading contender for the crown of beauty has won the awards besides numerous contracts with angensinë "Tramp Model" as before.

Sunday, 5 February 2012

Prezantuesi qe nuk perton te flase ne facebook

Eshtë një nga prezantuesit më atraktivë dhe më i ndjekur në Kosovë, Labinot Gashi, i cili vjen në këtë rubrikë sot duke na treguar për marrëdhënien e tij me rrjetin social facebook. Madje ai ka gjetur vetëm pak minuta që të na përgjigjet, po në facebook, pasi ishte drejtpërdrejti në programin e tij të së dielës.

Labi na tregoi se nuk është shumë i lidhur me facebookun, por e përdor kohë pas kohë, sidomos kur është jashtë vendit. Ndërsa ai sapo kishte postuar disa foto nga programi i tij, ku njërën e rrëmbyen ne, prezantuesi tha se poston dhe fotografi. Djaloshi nuk përton të flasë me të gjithë, apo ti përgjigjet kur është në facebook.

Megjithësë ka disa adresa më emrin e tij, thotë ai, saqë me këtë të vërtetin disa nuk i besojnë që është ai. Natyrisht shpesh herë ai vendos edhe ndonjë thënie që i vjen në moment, në murin e facebookut të tij./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The presenter who is lazy to talk on facebook

It's one of the most attractive presenters and followed in Kosovo, Labinot Gashi, who comes to this column today telling us about his relationship with the social network Facebook. Even he has found only a few minutes to answer us, are on facebook, because it was directly in his program Sunday.

Labi told us that there is very much connected with Facebook, but use time after time, especially when abroad. While he had just posted some photos from his program, where one of the kidnapped, the presenter said that the posting and photos. Lazy boy did not speak with anyone, or to respond when it is on facebook.

Although there are some addresses on his name, he says, that with this the true many do not believe that he is. Certainly he often puts even a statement that comes at the moment, in his Facebook wall. / Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Thursday, 19 January 2012

Labi i “TV21” gjobitet nga policia

Prezantuesi i shumë emisioneve në televizionin 21, Labinot Gashi – Labi ia sheh sherrin koleges së tij, Merita Sekiraqes, njëherësh prezantuese e emisionit “Bon bon”  në po të njëjtin televizion.

Derisa Labi ishte ftuar për të dhënë detaje rreth edicionit të dytë të emisionit “Unë jam top model 2” që pritet të filloj shumë shpejt, ai duke u ngutur për të arritur në kohë në emision dhe duke biseduar në telefon me Redaksinë, ndalohet nga policia ku dhe si pasojë gjobitet.

Labi më të hyrë në emision, kërkoj falje teleshikuesve duke treguar edhe fletën e verdhë të cilën e kishte marrë “bakshish” nga policia jonë.Siç duket policia janë shumë strikte në Kosovë, sa që nuk bëjnë tolerime as për fytyra publike./tung.ch/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Labi of "TV21" is fined by police

Tuesday, 17 January 2012

Serisht “Une Jam Top Model” [VIDEO]

Se shpejti ne RTV21 "Une jam Top Model 2"

Spektakli i cili ofroi shumë vajza të bukura dhe djem simpatikë “Unë jam Top Model”, vitin e kaluar do të startojë sërisht tashmë në edicionin e dytë të tij në RTV21, drejtuar nga prezantuesi Labinot Gashi.

Madje për këtë reklamë ishin mobilizuar një pjesë e mirë e pjesëmarrsve të vjetër në mënyrë që ata që duan të konkurojnë ti drejtohen me fotografitë dhe të dhënat e tyre studiove të 21-shit.

Duke ditur se vitin e kaluar pjesëmarrja ka qenë shumë e madhe, e duke ditur se thuajse një i dyti, apo një e dyta e quan vetëm model, apo modele në Kosovë, me atë dëshirën prej të riu, urojmë që këtë vit të jetë një konkurs më kualifikues. Por gjithashtu urojmë që më të mirët të vlerësohen dhe të përkrahen nga të gjithë, apo ta gjejnë vetën e tyre në një punë, dhe jo vetëm të rrinë si dekor në programe të ndryshme sic kanë bërë deri më tani./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Again "I am Top Model"

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 23 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 23 Dhjetor 2011
 • Aurela Gace: Me date 1 Janar do te udhetoj per ne Amerike
 • Bertina: Me ne fund m'u plotesua deshira. Ju uroj te gjitheve Vitin e Ri
 • Manjola Nallbani: Festat do t'i kaloj ne Shkoder dhe Prizren
 • Ardit Gjebrea: Festen do e pres ne transmetim "live"
 • Diellza Kolgeci: Gjerat e fundit qe do te beja nese 2012 do ishte "fundi i botes"
 • Luiz Ejlli: Ku do te festoj? Te dale ku te dale!
 • Rezarta Shkurta "Drogohet"
 • Barbana Dini: Qeni im Bobi na shpetoi nga zjarri
 • Labinot Gashi: Vip-at nuk me zhgenjyen. "Une jam top model" se shpejti hapet konkursi.
 • Albana Osmani: Do festoj me familjen time
 • Sabina Dana: Cfare do bej per festat e fundvitit
 • Te rejat dhe marredheniet mes VIP-ave shqiptare. Te pathenat!
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 9 December 2011

Kaltrina Neziri Imazh dhe Prezantuese tek "Kreatori me i mire Shqiptar"...

Te shtunen “Kreatori me i mire shqiptar”

Te shtunen me 10 dhjetor, duke filluar nga ora 19:00 ne sheshin 21, per here te peste do te zhvillohet evenimenti “Kreatori me i mire shqiptar”.

Kater stiliste nga Kosova, dy nga Shqiperia dhe nje nga Maqedonia, jane perzgjedhur si finaliste te ketij spektakli.

Ne kete spektakel do te jene te pranishem edhe te ftuar special nga vendi dhe bota. Juria do te ndaje keto cmime:
 • Kreatori me i mire shqiptar
 • Kreacioni me i mire express si dhe
 • Velloja me e mire shqiptare.
Edhe kete vit prezantues i spektaklit do te jete Labi, prezantuesi i TV 21, i cili kete radhe ne krahe do ta kete nje modele qe do ta sprovoje veten per here te pare edhe si prezantuese - ajo eshte Kaltrina Neziri. posted at albavipnews.blogspot.com. Kaltrina ka qene edhe imazh i gjithe kampanjes per kete eveniment.

Saturday, 24 April 2010

Labi RTV21 dhe Kaltrina Selimi ne VIP Shpija

Labi i RTV21 dhe Kaltrina Selimi, Mysafir ne VIP Shpija
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

TEXT ]]

Thursday, 25 February 2010

"Shtepia e Madhe" Me Plot Vipa


/photo public domain/

Zbulohen disa emra qe do te futen te “Shtepia e madhe”

“K-Production” ne bashkepunim me “RTV21”, ne prill te ketij viti startojne me nje show spektakolar ku personazhe pjesemarres jane te gjithe fytyra publike shqiptare nga Kosova, Shqiperia, Maqedonia dhe Mali i Zi. Oferta per te qene pjese e ketij spektakli u eshte bere te gjithe VIP-ave perfshire ketu kengetare, humoriste, aktore, por disa prej tyre nuk kane deshiruar te jene pjese e lojes, duke i thene “jo” ofertes. Ne nuk deshirojme te citojme ata qe kane refuzuar ofertat, por kete radhe “Panorama plus” vendos te zbuloje disa emra potencial qe do te jene pjese e spektaklit. Pervec Big Mames, ne loje do te hyjne edhe emra te tjere te njohur te botes shqiptare te spektaklit.

A do ta ndajne krevatin Nora dhe Roberti, ne “Shtepine e madhe”

Hyrja e nje prej cifteve me te popullarizuar dhe me te ekspozuar te ekranit, Nora Istrefit dhe Robert Berisha ne spektaklin e ri me VIP-a, ka ngjallur interes te madh ne opinion. Qe te dy akoma nuk kane vendosur nese privatesine e tyre do ta ndajne me fansat. Ka qene pikerisht oferta e “K-Production” qe cifti te jete ne dileme nese duhet ta pranojne oferten apo jo. Edhe pse ata tashme bashkejetojne ne nje apartament ne Prishtine, kengetarja akoma vazhdon te “mohoje” bashkejetesen me te fejuarin duke thene se bashkejetesa eshte nje lloj martese e cila te con deri ne ndarje. Pasi lancoi klipin “Sekret”, per momentin nuk ka plane ne muzike dhe keto kohe eshte duke u dhene fund aranzhimeve neper koncerte, pasi se shpejti do te behet pjese e spektaklit duke u mbyllur per nje kohe brenda ne “Shtepine e madhe”. Nuk kemi mundur te mesojme shifren me te cilen do te paguhet gjate qendrimit, por duke qene nje nder ciftet me te popullarizuar ne Kosove, sigurisht qe pagesa per nje dite qendrimi do te jete e larte. Kane ngelur gati te vetem si cift ne estrade, sepse dita dites po shohim ndarje te shumta. Pritet te shihet se a do ta ndajne se bashku krevatin Nora dhe Roberti?! E kontaktuar prej nesh kengetarja tregon: “Kam ftese, te mos them edhe lutje, qe te jem pjese e ketij reality show se bashku me Robertin, por kemi vendosur qe te mos jemi te dy, arsyet jane te shumta. Por gjithsesi mendoj qe do te jete interesante per publikun”.

Labinot Gashi “fut” hundet gjithandej

Eshte moderatori me i njohur ne Kosove. Ai, “RTV21”-in e beri si shtepine e tij duke udhehequr emisione te shumta ne kete shtepi televizive. Nga emisionet e mengjesit e deri ne emisionet e fundjaves, programet per Vitin e Ri, etj, te gjitha kalonin neper duart e Labinotit. Si duket edhe kete radhe ka vendosur t’u bashkangjitet VIP-ave ne kete spektakel. Me te mesuar emrin e tij, neper forume te ndryshme komentohet se Labi deshiron te fuse hundet gjithandej kur behet fjale per VIP-a. I ka kaluar te 30-tat dhe akoma nuk eshte i martuar dhe nuk ka deklaruar ndonje lidhje dashurie. Labi moderon edhe shume koncerte neper diaspore dhe eshte shume i angazhuar neper spektakle te ndryshme gjithandej ku jetojne shqiptaret.

Meda behet pjese e lojes per te rikthyer famen, Stupcat per te rritur shikueshmerine

Pjese e ketij spektakli do te jene edhe kengetari Mehedin Pergjegjaj-Meda dhe grupi i humoristeve me te famshem per momentin ne Kosove, “Stupcat”. Kengetari Meda eshte martuar para disa viteve, por koheve te fundit flitej per nje ndarje te mundshme nga bashkeshortja Luljeta, e cila jetonte ne Suedi dhe me heret kishte qene fanse e tij. Me vone doli vete kengetari qe e pergenjeshtroi kete thashethem, por qekur eshte martuar, ai nuk eshte pare ne ndonje eveniment me bashkeshorten, nderkohe qe kur ishin te fejuar pozonin edhe neper kopertinat e revistave. Por lind pyetja, pse pikerisht kjo hyrje e tij ne spektakel? Nje kohe Meda ishte shume i kerkuar neper koncerte, emisione dhe intervista. Albumet e tij shiteshin ne shifra rekord ne Kosove dhe diaspore. U shpall kengetari me i paguar. Muzika qe kultivonte Meda, ishte kryesisht “tallava” dhe e kopjuar nga serbet dhe bullgaret. Dy vitet e fundit Meda nuk permendet shume dhe nuk kerkohet! Ndoshta per kete shkak ka vendosur te behet pjese e ketij emisioni per te rikthyer famen e dikurshme?! Per sa u perket humoristeve, te tre djemte e ketij grupi Vedati, Osmani dhe Mensuri jane shume te pelqyer ne Kosove dhe diaspore. Jane te pakte ata qe bejne humor me cilesi per momentin. Pasi jane shume te popullarizuar, jane zgjedhur pikerisht per te qene pjese e spektaklit mbase edhe per te rritur shikueshmerine e tij.

Alberie Hadergjonaj dhe Gjyste Vulaj pranojne sfiden

Oferta te ngjashme kane pranuar edhe kengetaret Alberie Hadergjonaj dhe Gjyste Vulaj. Alberia eshte nga Kosova por e njohur edhe ne Shqiperi, ndersa koheve te fundit i mungonte ekranit ne Kosove. Ajo beri nje rikthim me disa kenge te reja, njera prej tyre kushtuar edhe Ibrahim Rugoves. Eshte cilesuar si nje nder vokalet me te bukura te estrades shqiptare. Alberia ishte e martuar pastaj e divorcuar e prape e rimartuar, dhe nene e dy vajzave te rritura dhe kete radhe ajo ka vendosur te sfidoje veten me disa kolege te estrades ne kete spektakel. Njihet si nje tip femre shume e matur ne te shprehur dhe ne veprime, keshtu qe brenda ne ate shtepi sigurisht qe do presim nje show me karakter serioz... Edhe Alberia vendos te riktheje famen e dikurshme ne Kosove duke u bere pjese e kesaj oferte. Nderkohe qe kengetarja tjeter Gjyste Vulaj behet pjese e ketij spektakli. Lind pyetja pse Gjystja ka vendosur te marri pjese aty? Eshte e martuar, nene e nje vajze, e pasur dhe shume e angazhuar neper koncerte, mbremje muzikore e dasma. Ndoshta ky do te jete nje relaks per Gjysten pas lodhjes qe sjell profesioni i kengetares. Edhe per keto dy kengetare nuk eshte bere e ditur shuma e honorarit me te cilen do te paguhen.

Big Mama mbushet me energji para hyrjes ne spektakel

Qysh kur ka rene nga pesha ate e gjen gjithandej. Kohen e lire eshte duke e shfrytezuar per te dale ne ajer te paster me shoqeri. Jeta publike nuk e ve ne siklet me kusht qe te argetohet me miqte e saj. Kete radhe paparazi ka shkeputur disa foto kur kengetarja Big Mama ka qene duke u argetuar me balone ne nje park ne qytetin e Shkupit. Edhe pse eshte nga Tetova, ajo per shkak te punes shpesh gjendet ne Shkup. Eshte pronare e dy butiqeve me fustane ne Tetove dhe Shkup nderkohe udheheq edhe nje emision argetues ne televizionin Alsat-M. Se fundi kengetarja ka pranuar oferten per te qene pjese spektaklit “Shtepia e madhe” ne Kosove. Duke njohur karakterin e saj si nje femer pa komplekse, sigurisht qe programi do te jete shume interesant me paraqitjet, shakate dhe surprizat e Bigit!

Kosovaret zgjedhin Elvanen

Duke mos dashur qe te anashkalohen fytyrat publike nga Shqiperia, organizatoret e ketij programi kane vendosur qe te bejne oferta te ngjashme edhe disa kengetareve nga Shqiperia te cilat per momentin jane shume te njohura dhe te dashura per publikun ne Kosove. Soni Malaj dhe Elvana Gjata jane dy prej kengetareve te cilat kane pranuar oferta nga “K-Production”. Keshtu flitet ne Prishtine, por pjesemarrja e tyre akoma vazhdon te jete e pasigurte, pasi te njejtat burime te “Panorama plus” thone se qe te dy kengetareve u eshte bere oferta, por akoma nuk dihet nese do te jene pjese e lojes. Soni Malaj per momentin eshte e angazhuar te spektakli “Vallezim me Yjet” dhe ka gjasa qe te mos e pranoje oferten kurse Elvana duke pasur nje lidhje dashurie por edhe shume angazhime, mund dhe te refuzoje. Per shkak te frikes nga deshtimi i emisionit, organizatoret kishin vendosur qe t’i bejne oferta pikerisht VIP-ave me te dashur per publikun. /blerand rexhepi/panorama/21.02.2010/
- - - - - - - - - -
+tag: vip shpija
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Discovered some names that will enter the "Home of the great"

"K-Production" in collaboration with "RTV21", in April of this year startojne with a spectacular show where the characters are all participating public face Albanian from Kosovo, Albania, Macedonia and Montenegro. Offer to be part of this spectacle is made all the VIP-ave including singer, humoriste, actress, but some have desired to be a part of the game, saying "no" offer. We do not want to cite those who have rejected offers, but this time, "Panorama plus" decides to unveil some potential names that will be part of the spectacle. Besides Big Mames, the game will enter the names of other famous Albanian world spectacle.

Would you share the bed Nora and Robert, the "great House"

The entry of one of the most popular couples and exposed to the screen, Nora and Robert Berisha in the spectacle of the new VIP-a, has aroused great interest in the opinion. Both still have not decided if their privacy will share with fans. It was exactly offer the "K-Production" that couple must be in dilemma whether to accept the offer or not. Even though they already co-exist in an apartment in Pristina, singer still continues to "deny" coexistence with fiancé saying Bashkejetesa is a kind of marriage which leads to separation. Once launched klipin "Secret", for the moment there are no plans at this time is music and giving concerts through the end arrangements, as will soon become part of the spectacle being closed for a time inside the "great House. We could not learn to figure which will be paid during the stay, but being one of the most popular couples in Kosovo, certainly for a day permit fees will be higher. Have remained almost alone as a couple in the entertainment business, because day after day are seeing numerous divisions. Expected to be seen whether I share the bed together Nora and Robert? The contact of the singer tells us: "I invite, not to say the prayer, to be part of this reality show together with Robert, but we decided not to are two reasons are numerous. But certainly I think that would be interesting for the public ".

Labinot Gashi "introduces" nose everywhere

It is known moderator with Kosovo. He, "RTV21" made-in as his home led to numerous programs in this house television. On the morning of emissions to the weekend broadcasts, programs for the New Year, etc, all passed through the hands of Labinoti. Apparently even this time has decided to join the VIP-s in this spektakel. Learning his name, komentohet through various forums that Google wants to introduce nose everywhere when it comes to VIP-a. I passed the 30-tat and still not married and not stated any link love. Google moderates many concerts and through diaspora is very committed through different shows everywhere where Albanians live.

Meda becomes part of the game to restore the fame, to increase viewership Stupcat

Part of this spectacle will be the singer Mehedin Pergjegjaj-Meda and humoristeve group famous for the moment in Kosovo, "Stupcat". Meda is married singer several years ago, but recent talk about a possible separation from wife Luljeta, who lived in Sweden and had earlier been his fans. The singer himself came later denied that this rumor, but since the married, he is not in any event with first wife, while when pozonin also were engaged through the magazines cover. But the question arises, why exactly this entry his spektakel? Meda was a lot of time searching through concerts, broadcasts and interviews. His albums sold in record numbers in Kosovo and the diaspora. The singer revealed to paid. Music that kultivonte Meda, was primarily "tallava" and copied by Serbs and Bulgarians. Two years Meda not mentioned much and not necessary! Perhaps for this reason has decided to be part of this show to restore the former fame? As for humoristeve, the three sons of this group vedati, Osmani and Mensuri are very pleased to Kosovo and the diaspora. Few are those who make quality humor at the moment. After are very popular, are precisely chosen to be part of the spectacle even to increase its viewership.

Oda Gjyste Vulaj Hadergjonaj and accept the challenge

Offer similar singers have accepted Hadergjonaj Oda and Gjyste Vulaj. Albert is recognized Kosovo but also in Albania, while the recent Kosovo lacked screen. She made a comeback with some new songs, one of them dedicated and Ibrahim Rugova. Named as one of the most beautiful vocals Albanian entertainment. Albert was married and then divorced again rimartuar, and mother of two girls increased and this time she has decided to challenge myself with some colleagues in this spektakel entertainment. Known as a type of woman very cautious in expressing and in action, so inside the house will certainly expect a show with serious character ... Even Albert decides to restore the former fame in Kosovo becoming part of this offer. While other singer Gjyste Vulaj be part of this spectacle. The question is why nat has decided to participate? It is the married mother of a girl, rich and very committed through concerts, musical evening weddings. Maybe this will be one to relax after the fatigue that brings Gjysten profession singer. Even for these two singer is not made known to the amount of fee which will be paid.

Big Mama is filled with energy before entering the spektakel

Since when has fallen by weight finds it everywhere. Free time is being used out in fresh air with friends. Public life not embarrass provided to fun with her friends. This time leaving paparazi has some photos when singer Big Mama has been getting fun with balloons in a park in the city of Skopje. Even though it is from Tetovo, because it is often work in Skopje. It owns two boutiques with dresses in Tetovo and Skopje while also operates a broadcast television entertainment in Alsat-M. That singer has recently accepted an offer to be part spectacle "Home of the largest" in Kosovo. Recognizing its character as a woman without the complex, the program will certainly be very interesting with presentations, jokes and surprises of Bigit!

Kosovars choose Elvanen

Not wanting to overlook the public faces from Albania, organizers of this program have decided to make similar offers some singers from Albania, which for now are very famous and beloved for the public in Kosovo. Soni Malaj and Elvana Gjata are two singers that have received offers from "C-Production". So speaking in Pristina, but their participation still remains uncertain, because the same sources Panorama plus "say that both singers have been made offers, but still not known if it will be part of the game. Soni Malaj is currently committed to spectacle "stars dance" and is likely not to accept the offer and Elvana having a love connection but many commitments, and can refuse. Due to fear of failure of the show, organizers have decided to make offers exactly VIP-s most beloved for the public.
]]

Wednesday, 29 April 2009

Njomza Rozhaja Te Arta & Kaci, RTV21

Njomza Rozhaja te Arta&Kaci, RTV21

Rubrika "Storja e Ndryshimeve" (ma mire Salloni i Ndryshimeve) qe jepet te dielave gjate emisionit "1 Kafe me Labin" ne RTV21. Kesaj radhe me bukuroshen Njomza Rozhaja (Miss Kosova 2002).


p.s. Cka po me irritojne efektet me kamere. Si nje femije qe zbulon dicka te re dhe e tepron lojen! S'ka ma mire se thjeshte dhe paster!
- - - - - - - - - - - - - - - -
Njomza Rozhaja

Njomza Rozhaja

Njomza Rozhaja Njomza Rozhaja Njomza Rozhaja Njomza Rozhaja

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Friday, 9 January 2009

"Op Labi Party" Me i Perfoluri!

Op Labi Party
/photo rtv21/

Prapaskenat e xhirimeve te Vitit te Ri
‘Op Labi party’, me i perfoluri

“Te ju them te drejten, per here te pare kam hasur ne nje emision te mire, i cili ka kaluar pa fjale dhe pa probleme ne mes te kengetareve”, ka thene Labi

Sikurse cdo vit tjeter, edhe ne nderrim te moteve nuk munguan komente te ndryshme lidhur me organizimet e programeve te Vitit te Ri. Ajo qe tani ka zgjuar kersherine e publikut eshte atmosfera qe ka mbreteruar pas kamerave, pikerisht prapaskenat e xhirimeve, perplasjet pas kuintave ne mes te kengetareve te estrades sone. Ndonese emisioni me i perfolur tani per tani eshte ai i Labinot Gashit, te cilin emision e kishte emeruar “Op Labi Party”, i cili zgjati me ore te tera, komentet e shumta, por edhe kritikat, jane derguar ne faqen e internetit “You tube.com”, ne te cilen faqe jane shkruar per disa kengetare te cilet kane qene prezente ne kete emision. Mirepo, keto komente Labi i quan vetem thashetheme dhe asgje te verteta, qe nuk kane ndodhur ne xhirimet e ketij emisioni.

Op Labi Party

Gjithcka OK
“Kam pare se eshte perfolur shume per kengetaret tona qe kane qene prezente ne emisionin tim. Mirepo, per vet faktin se te gjitha ka qene vetem loje dhe argetim, si duket nje pjese e shikuesve nuk e kane kuptuar ate, por kane menduar se ne emision kengetaret jane shikuar me zili njera me tjetren dhe disa prej tyre kane qene pak me te terhequra. Te ju them te drejten, per here te pare kam hasur ne nje emision te mire, i cili ka kaluar pa fjale dhe pa probleme ne mes kengetareve. Edhe pas kuintave nuk ka pasur asnje problem, te gjithe kengetaret kane qendruar se bashku. Edhe pse ka prej tyre qe nuk e kalojne mire me njeri tjetrin, mirepo prape se prape u eshte dashur patjeter qe te qendrojne bashke. Kam degjuar shume thashetheme pas emisionit, mirepo ju them sinqerisht se ato jane vetem fjale te paverteta.

Genta Ismajli Op Labi Party

Per Genta Ismailin kane thene se e ka xhelozuar Dafina Zeqirin ne momentin kur e fitoi cmimin ne vallezim, ku ne realitet ajo e tha vetem si per shaka qe Dafina e ka pasur me lehte te fitoje, sepse ka qene e veshur ne pantallona, mirepo Genta nuk e ka thene per inat dhe xhelozi. Mirepo, kjo ka reflektuar te shikuesit si kundershtim”, shprehet Labi per “Kosova Sot”. Ky emision ka zgjatur prej ores 20:00 deri 04:00 te mengjesit dhe gjate tere kohes Labi thote se ka pasur atmosfere te kendshme dhe per here te pare nuk ka pasur fjalosje ne mes te kengetareve. “Vererat dhe pijet e tjera ndoshta kane ndikuar qe nuk patem ndonje problem dhe kacafytje ne mes te kengetareve, madje shume prej tyre kane thene se jane ndjere shume te kenaqur gjate xhirimeve”, thote ai. Terheqje vemendjesh te shikuesit ka pasur ne momentin kur Big Mama u zgjodh "Miss"-i i mbremjes dhe ne skene tha qe per here te pare kishte pare qe Adelina ta duartrokase Leonoren dhe qe ajo kishte duartrokitur Tunen, ku asnjera prej tyre nuk kane raporte te mira ne mes vete. Pastaj, Adelina me te dale ne skene e kundershtoi fjalen e Bigit, duke thene se e kishte duartrokitur Bigin. Ndersa eshte verejtur Tuna, e cila ka qendruar pak anash, mirepo per kete Labi thote se ka qene e lodhur nga udhetimet qe i ka pasur, prandaj ka qendruar pak me e terhequr nga te tjeret. Sikurse Labi, edhe Big Mama thote se ka qene viti i pare qe xhirimet kane kaluar pa ndonje incident.

“Bigi,mos shkel mbi xham”
Problem i vetem ne kete emision, sipas Labit, ka qene skenografia, ne te cilen disa here eshte dashur ta nderprene xhirimin, per shkak te katroreve te xhamit ne bine. “Problemi i vetem ka qene skenografia, ku disa here jane thyer katroret e xhamit dhe kemi nderprere xhirimet. Mirepo, prape nuk ka pasur ndonje incident, disa here i kam thene Bigit te mos shkele ne to”, thote Labi. Per dallim nga emisioni i RTV 21, ne te cilin ka pasur mjaft diskutime per kengetaret, ne emisionin “Top RTK” nuk eshte perfolur shume per kete. Sipas redaktores se emisionit muzikor te RTK-se, Minire Fetahu, nuk ka pasur ndonje incident ne mes te kengetareve.“Para se te filloje xhirimi, i gjithe stafi realizues e ka pasur sinopsisin apo skenarin e xhirimit, qe do te thote se te gjithe kane qene te njoftuar se si duhet te shkoje rrjedha e xhirimit dhe pjesemarresit e xhirimit. Tek ne eshte punuar me shume pergjegjesi dhe me shume profesionalizem, andaj edhe kete vit nuk kemi pasur gafe apo moskuptime”, shprehet ajo. Korrektesia dhe respekti ka qene i ndersjelle te te gjithe kengetaret. Sipas Minires, ka pasur shume kengetare, aktore, instrumentiste dhe ekipi i zgjeruar i RTK-se. /k.bajrami/kosova sot/08.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 3 January 2009

Big Mama ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit!

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Big Mama dhe Osmani i Stupcave ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Kur me heret dolen disa foto te Big Mames ne internet ashtu "slim", thojshin asht montazhe. E tash valla doli live ne skene dhe s'besoj se asht montazhe perseri. Pernime paska humb kile mjaft ose se paku 20 si thote ajo vete.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Mirsa Kerceli ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit!

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Mirsa Kerceli ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Eh Mirsa kercen mire ama kur t'laget si ne klipin "Indiferent"!


+tag: kerqeli kercilli
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Ryva Kajtazi ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit!

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Ryva Kajtazi ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Ama kjo Ryva e gjithanshme per zotin! E gjen kudo, muzike, humor, vallezim, tv, teater etj. cka t'dush! Bile ni dite e pashe edhe ne "shtrat"-in e Adem Mikullovcit! Bravo!- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Vesa Luma ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit!

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Vesa Luma ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Jo, jo Labi... Veses leshojani nje kenge me ciftelia dhe ajo e kall krejt! Veq din me kercye edhe pa ta, po shihet!- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Adelina Tahiri ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit!

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Adelina Tahiri ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Nuk asht keq ama atje me Shpatin ne RTSH ke kercye ma mire me doket!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Zanfina Ismajli ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Zanfina Ismajli ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Hm... Shume classy kjo Zanfina!


+tag: ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Adelina Ismajli ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Adelina Ismajli ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21.

Oh more Lab, po Adelines i vyen ma shume vend per me kcye. Veq nejse t'ka sill goxha mire aty!- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Dafina Zeqiri ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Dafina Zeqiri ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21. A, Dafina ma ka ftof kejt! Kjo ma zi se zezaket po dridhke!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Nora Istrefi ne "Op Labi Party" - Gara e Vallezimit

GEZUAR 2009 "OP LABI PARTY" (RTV21) - VIPAT VALLEZIM

Nora Istrefi ne garen e vallezimit te emisionit festiv "Op Labi Party" te televizionit RTV21. Nores pak po i vie marre, apo din, sa eshte feju e kejt po kqyrin! Nuk bon mu dredhave shume se kqyr vjehrra nashta! Vec hyzmet mire po bojshe, t'kena pa ne "Kafen e Mengjesit" RTK.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online