All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Labinot Hasanramaj. Show all posts
Showing posts with label Labinot Hasanramaj. Show all posts

Monday, 1 December 2014

Këngëtari deçanas nga Gjermania Labinot Hasanramaj vjen fuqishëm me ‘Eja ti’

E ka nisur si hobi muzikën ashtu sic ndodh zakonisht, por tashmë e ka një profesion të dashur, ndërsa sapo ka sjellë një këngë të bukur e mjaft ritmike vetëm pak ditë më parë në tregun muzikor shqiptar dhe që e cila po pritet shumë mirë.

E kemi fjalën për këngëtarin nga fshati Strells i komunës së Decanit, Labinot Hasanramaj, artisti që ka vite që jeton në Gjermani dhe që merret që nga fëmijëria e tij me muzikë me një traditë plot art në familje. Labinoti apo Labi sic e thërrasin të gjithë ndjehet mirë për klipin se si po pëlqehet dhe kënga që po dëgjohet shumë duke marrë kompliemnte nga fansa por edhe miqtë e tij.

Kënga mban titullin ‘Eja ti’ dhe është punuar me muzikë dhe tekst nga kompozitori Andin Randobrava dhe punuar me një video shumë interesante nga ‘Video Art’ dhe vetëm për pak ditë falë zërit dhe interpretimit të artistit është kthyer në një hit.

Labinoti i cili thotë se për të nuk ka muzikë të keqe dhe i pëlqen të gjitha zhanret por më shumë muzika popollore dhe ajo hip-hop, e gjejmë shpesh nëpër dasma pasi është shumë i kërkuar edhe ne gëzimet familjare, por ka ftesa edhe nëpër koncerte të shumta ku ka shqiptarë në të gjithë evropën.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online