All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Labinot Rexha. Show all posts
Showing posts with label Labinot Rexha. Show all posts

Monday, 14 October 2013

Koncert gjigand ne Zvicer per te ndihmuar Rilindin

Janë bashkuar disa nga emrat më të njohur të skenës muzikore shqiptare, të cilët kanë zemër të madhe dhe do të japin kontributin e tyre në këtë koncert humanitar.

Koncerti do të mbahet në Zvicër, konkretisht në Kulturzentrum në Aadorf të kantonit Thurgau dhe paratë e siguruara nga aty do të shkojnë në ndihmë të djaloshit të sëmurë 9 vjecar Rilind Ademaj, i cili vuan nga një sëmundje e rëndë e mushkërive dhe duhen shumë para për ta shëruar jashtë Kosovës.

Sabri Fejazullahu, Adrian Gaxha dhe Floriani, Shkurte Gashi, Mentor Kurtishi, Bekim Kumanova, Labinot Rexha si dhe grupi i humorist G5 janë treguar të gatshëm që të jenë në këtë koncert humanitar me moton “Ta ndihmojmë Rilindin të gjithë së bashku”, e ku mësojmë se Mentori dhe Bekimi kanë dhënë edhe të holla për të ndihmuar djalin.

Dy organizatorët e kësaj mbrëmje janë Avni Selimi dhe Robert Ukaj të cilët kanë marrë këtë inisiativë të ndjeshme njerëzore dhe natyrisht se besojmë me gjithë zemër se shumë shqiptarë do të jenë të pranishëm në pasidtën e 27 tetorit në orën 15:00 për të kontribuar për të shpëtuar një jetë, sic dinë të bëjmë gjithmonë shqiptarët në Diasporë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Concert giant Zvicër to help reborn

Thursday, 23 April 2009

Flash News 23 Prill 2009


Alba Vip Flash News, 23 Prill 2009

- Nora Istrefi mbreme ne emisionin "Express Live" te KTVs ka promovuar klipin e saj me te ri "Vetem mua" /ktv/

- Edita Sopjani se shpejti lanson kenge dhe videoklip te ri. Eshte nje balade e kompozuar nga Valdet Sopjani, me orkestrim te Ardian Kastratit dhe text te Arsim Bunjakut. /kosova sot/

- Bleona Qereti e kenaqur me jeten bashkeshortore. "Fama nuk po me pengon, perkundrazi, Ganiu me ben me shume leshime dhe e kupton qe une nuk shpenzoj shume kohe me te ne shtepi per shkak te karrieres sime. Por, edhe pse nuk mund te qendrojme shume kohe bashke, dashuria jone vazhdon te jete e forte si gjithnje", ka thene Bleona /kosova sot/

- Labinot Rexha edhe me dy kenge te reja te cilat quhen "Pse s'mu bane nuse" dhe "Malli per babane" te cilave i ka realizuar edhe videoklipin me produksionin Star Media. /kosova sot/

- Ferdi Berisha, nje rom shqiptaro-malazez fiton edicionin e nente te Big Brother-it italian (Grande Fratello) dhe merre cmimin prej 300 mije euro. "Do te blej nje shtepi, te vazhdoje studimet dhe dashurine me Francesken", ka thene Ferdi /gazeta express/

- Kengetari dhe kompozitori i ri Korab Shaqiri, sonte ne hotelin "Viktoria" Prishtine, promovon albumin e tij te pare dhe videoklipin e kenges "Te kam gjetur". /kosovapress/

- Reperi Fatmir Krasniqi i njohur si F-Kay, ka njoftuar se eshte duke punuar ne albumin e tij te pare qe do te dale kete vit. Ai thote se dueti "La Vida Loca" eshte "thyerja e akullit" per te. /kosova press/

- Edona Llalloshi eshte duke pergaditur kengen dhe videoklipin e radhes qe do te publikohet se shpejti. /bota sot/

- Rozana Radi ne nje audicion filmi ne Austri. "Me kontaktuan nga interneti ku me thoshin se kane pare fotot e mia. Nese edhe audicioni i dyte shkon mire, do te me duhet te zhvendosem ne Austri per nje periudhe kohore", ka thene Rozi /bota sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Flash News

- Nora Istrefi last evening in show "Express Live" promoted her newest clip "Just me" / KTV /

- Edita Sopjani soon lanson new songs and video clip. It is a ballad composed by Valdet Sopjani, with instrumentation of Ardian Kastrati and text by Arsim Bunjaku. / Kosova Sot /

- Bleona Qereti satisfied with matrimony. "Fame is not the hinders, rather, with Gazniu makes more concessions and understands that I do not spend more time with at home because of my career. But, although not more time to stand together, Our love continues to be strong as ever, "said Bleona / Kosova Sot /

- Labinot Rexha with two new songs which are called "Why s'mu bane bride" and "father of goods" which has performed well with production videoklipin Star Media. / Kosova Sot /

- Ferdi Berisha, an Albanian-Montenegrin Roma wins ninth edition of Big Brother's italian (Grande Fratello) and take price of 300 thousand euros. "Will purchase a home, to continue studies and Francesken with love," said Ferdi / Newspapers /

- Singer and composer of new Korab Shaqiri, tonight in the hotel "Victoria" Pristina, promoting his first album and the song videoklipin "I found the". / Kosovapress /

- Fatmir Krasniqi benchmark known as the F-Kay, has announced it is working on his first album to be released this year. He says the duo "La Vida loca" is "breaking the ice" for. / Kosovo press /

- Edona Llalloshi is prepared and videoklipin the next song that will be published soon. / world today /

- Rozana Radi audition a film in Austria. "With the Internet where contacted with said have seen my photos. Audicioni If the second goes well, will have to shift in with Austria for a period of time," said Rozi
]]

Saturday, 17 January 2009

Ulpiana Club 24 Janar 2009: Valton Krasniqi, Labinot Rexha

Ulpiana Club 24 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 24 JANAR 2009

VALTON KRASNIQI, LABINOT REXHA
Valbona, Avnia
Dj Jazz, Dj Ricco

Hyrja per femra der 23h falas!

Adresa & Info:
autoroute A9
sortie Villeneuve
suivre fléchage Funplanet
Ulpiana club
zone commerciale
1844 Villeneuve

Mobil: 079 331 92 35
Mobil: 079 679 67 70
Mobil: 079 542 19 85
www.ulpiana-club.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 18 December 2008

Labinot Rexha Perpunon Kengen "Qohu Rexho"

Labinot Rexha
/photo public domain/

Labinot Rexha realizon nje kenge te re
Kenga e vjeter ‘Cohu, Rexho’ vjen e riperpunuar

Kam pasur deshire te kamotshme per ta realizuar kete kenge. Eshte vlera e artit tone dhe eshte hera e pare qe po vizuelizohet kjo kenge e vjeter nga une”, ka thene Labi

Labinot Rexha, tashme i njohur jo vetem ne Gjeneve, por edhe ne Kosove, sapo ka lansuar kengen me te re, te quajtur “Cohu, Rexho”. Eshte hera e pare qe nje kengetar ka realizuar kete kenge, historia e se ciles eshte e njohur per tere opinionin, nje kenge e vjeter, e riperpunuar nga Labi. “Kam pasur deshire te kamotshme per ta realizuar kete kenge. Eshte vlera e artit tone dhe eshte hera e pare qe po vizuelizohet kjo kenge e vjeter nga une”, shprehet ai per “Kosova Sot”. Labi nuk dyshon ne suksesin e kenges, sepse publiku ka pasur nevoje per kete kenge. Labi deri me tani i ka te realizuara pese albume dhe kater videoklipe dhe ne pjesen dermuese te kengeve bashkepunon me Valton Beqirin. Kenga qe i ka sjelle sukses deri me tani eshte “Ti nuk mendon”, mirepo tani me realizimin e klipit te kenges “Cohu, Rexho” sukseset do te rriten edhe me shume, meqe ka bere nje pune te madhe, me nje staf te zgjeruar te ekipit. “Sapo kam perfunduar videoklipin me te ri, apo mund te them filmin e metrazhit te shkurter te kenges se vjeter ‘Cohu, Rexho’. Kam punuar me aktore me te mire te Teatrit te Gjakoves, si Hadi Shehu, Mehdi Popaj, Miradije Muriqi, Rrustem Latifi, Ngadhnjim Popaj, Qendresa Popaj, me skenografi dhe regji te Sylejman Popajt”, shton Labi. Sipas tij, spoti eshte punuar nga produksioni “Pasha-dv” nga Prizreni, kurse xhirimet jane bere ne fshatin Drenoc te Decanit. “I falenderoj ato familje qe na mundesuan ne ato kulla te vjetra te bejme kete realizim, e po ashtu edhe ato nga Anadrini dhe Gjakova”, thote Labi.

Kengetari ka shume vizione per te ardhmen, ai pas ketij lansimi do te nise punen edhe per disa projekte te reja, te cilat do t’i pergatite me klaviaturistin Zakir Popaj. “Deshiroj te realizoj endrren e babait tim te ndjere, pasi ai tash fizikisht eshte ndare nga ne, por gjithmone ishte optimist qe une nje dite do te behem nje solist i mire”, shprehet ai. Deshira per te qene nje kengetar profesionist e ka shtyre qe te studioje ne Fakultetin e Muzikes ne Gjeneve. Shkollen e ulet te muzikes e ka te perfunduar ne Prizren dhe pas migrimit te tij ne Gjeneve ka vazhduar shkollimin ne kete profesion, ne te cilin vend ka shume adhurues. “Kam shume adhurues ketu ku jetoj dhe neper shtetet e tjera. Thuajse ne cdo jave kam mbremje muzikore ne Gjermani, ne Austri, ne Zvicer, etj”, thekson ai. Pervec kenges, Labi merret edhe me aktivitete sportive, e pelqen boksin dhe luan ne nje klub ne Gjeneve. “Boksi eshte sporti qe e adhuroj me se shumti. Zakonisht, kohen e lire e kaloj ne nje klub aty ku jetoj dhe boksoj dy here ne jave”, thote ai. Mirepo, kohen e lire, thote se e pelqen per ta kaluar edhe me familje dhe me shoqeri. /kastriote bajrami/kosova sot/18.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 13 December 2008

Insomnia Club 19 Dhjetor 2008: Ymer Bajrami, Labinot Rexha, Enkeleda

Insomnia Club 19 Dhjetor 2008

TE PREMTEN ME 19 DHJETOR 2008

YMER BAJRAMI, LABINOT REXHA, ENKELEDA

HYRJA FALAS!

INSOMNIA Disco Club
Lausanne Zi En Reculan
1024 ECUBLEN (VD)
mob: +41 (0) 79 230 66 38
insomniadiscoclub.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 15 November 2008

Insomnia Club 21 Nentor 2008: Arta Bajrami

Insomnia Club 21 Nentor 2008

TE PREMTEN ME 21 NENTOR 2008

MBREMJE SPECIALE
ARTA BAJRAMI, MUHAMET SEJDIU, LABINOT REXHA, ENKELEDA

HYRJA FALAS!

INSOMNIA Disco Club
Lausanne Zi En Reculan
1024 ECUBLEN (VD)
mob: +41 (0) 79 230 66 38
insomniadiscoclub.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 8 November 2008

Insomnia Club: Labinot Rexha, Enkeleda, Muhamet Sejdiu

Insomnia Club 14 nentor 2008
/photo insomnia/

TE PREMTEN, 14 NENTOR 2008
Labinot Rexha, Muhamet Sejdiu dhe Enkeleda

HYRJA FALAS PER TE GJITHE!

INSOMNIA Disco Club
Lausanne Zi En Reculan
1024 ECUBLEN (VD)
mob: +41 (0) 79 230 66 38

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online