All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Labinot Tahiri LABI. Show all posts
Showing posts with label Labinot Tahiri LABI. Show all posts

Friday, 4 January 2013

Labi risjell hitin e TNT-se

Besoj se askush nuk e ka harruar hitin e grupit të famshëm TNT, “E mallkoj”. Ky grup si ekip tashmë nuk ekziston më, për shkak të solistit të grupit që e ka lënë muzikën.

Tashmë nga dita e dytë e këtij viti që sapo kemi hyrë kjo këngë ndoshta pak më ritmike, me një video të thjeshtë, vjen e kënduar nga këngëtari Labinot Tahiri-Labi.

Kënga është pritur shumë mirë, ndërsa është riorkestruar nga Shkumbin Nebihu, por në video jepet edhe një falënderim për Nexhat Maculën,(Grupin TNT). Video është realizuar nga produksioni ‘Pro Video’. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Labi hit recall TNT

I believe that no one has forgotten the hit celebrity group TNT, "curse". The group as a team not already exist, due to the soloist who has left the music group.

Monday, 3 December 2012

Labinot Tahiri per dukjen pyet bashkeshorten

Megjithëse do të duhej të kujdesej më shumë për dukjen e tij, këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri, ka thënë se nuk i kushton shumë rëndësi modës.

E vetëm një miratim që merr është një ‘ok’ nga ana e bashkëshortes së tij kur është fjalë për veshjen e tij dhe kjo i mjafton këngëtarit, pasi më shumë dëshiron të duket mirë kur këndon sesa se si është veshur. Ndërsa këngëtari do të jetë në shumë organizime të fundvitit. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Labinot Tahiri wife asks appearance

Although you should care more about his appearance, the singer known Kosovar Labinot Tahiri said that it attaches great importance fashion. The only one that gets approval is an 'ok' by his wife when it comes to his attire and that is enough singer, once more wants to look good when singing than how it is worn. While the singer will be the year-end events. M.Gj.

Tuesday, 17 July 2012

Sinani, Labi dhe Flori me te paguarit ne koncertet verore...


Ja cmimet e kengetareve ne koncertet e veres

Nga 1000 ne 4000 euro, paguhen me shume ata qe kendojne live.

Disa e rrisin, ndersa disa e zbresin, ky eshte bilanci te cilin kete radhe kemi vendosur t’jua tregojme ne lidhje me cmimet e kengetareve neper koncerte, pikerisht gjate sezonit veror. Cmimi me i ulet, per momentin, eshte 1000 euro, ndersa me i larti kap shifren e 4000 eurove, kur behet fjale per shumicen e kengetareve me te kerkuar dhe me te njohur te skenes shqiptare. Alberie Hadergjonaj, “Big Mama”, Adrian Gaxha, Aferdita Dreshaj, Ciljeta, Ingrid Gjoni, Lyrical Son, Shpat Kasapi dhe Zajmina Vasjari paguhen deri ne 1000 euro dhe jo me shume, ndersa Alban Skenderaj, Ermal Fejzullahu, “Gold Ag”, Kaltrina Selimi, Korab Shaqiri, “Mc Kresha”, “Skillz”, Tuna Sejdiu dhe Zanfina Ismaili arrijne cmimin nga 1200 deri ne 1800 euro. Shihet qarte nga shkrimet e mehershme se disa kengetare kane rene ne cmim, e disa kane pasur nje ngritje te hatashme.

Tuesday, 29 May 2012

Labi ne duart e Lindes

Ka nisur puna në qendrën për t’u dobësuar e këngëtares Linda Halimi. Ndërsa ne zbuluam këtë foto ku shihet këngëtarja dhe pronarja e qendrës me këngëtarin Labinot Tahiri.

Pak kohë më parë Linda na kishte treguar për gazetën tonë se shumë emra VIP kishin bërë rezervime për t’u nënshtruar në këtë qendër dobësimi. E si duket Labi u ka besuar duarve dhe projektit të Lindës dhe ka nisur të ndjekë rregullat dhe seancat./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Labi in the hands of Linda

Work has started to weaken in the center of singer Linda Halimi. While we found this photo which shows the singer and the owner of the center with singer Labi. Some time ago Linda had shown us to our newsletter VIP that many names had made ​​reservations to be subjected to this central weakness. And it seems Labi was believed Linda's hands, and project and has begun to follow the rules and proceedings. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Tuesday, 6 March 2012

Meshkujt kendojne per festen e gjinise se bukur

8 Marsi në vendin tonë festohet çdo vit e më shumë. Dikush e quan atë festë të nënës, dikush të femrës në përgjithësi. Nuk janë vetëm artistet shqiptare, të cilat ndoshta nuk do të kenë mundësi ta festojnë këtë festë me familjen e tyre, por edhe meshkujt artistë do të jenë shumë të angazhuar, duke kënduar për festën e gjinisë së bukur.

Kështu, në një hulumtim që bëmë, mësuam se Prishtina do të bëjë më shumë “Zhurmë” me zëra të artistëve shqiptarë ku këngëtari nga Shqipëria, Gena edhe këtë herë do të jetë këtu. Edhe këngëtari Labi ka zgjedhur për të kënduar për këtë festë speciale Prishtinën.

Ndërsa, këngëtari më “in” hë për hë Ermal Fejzullahu është i ftuar të këndojë në Malishevë, dhe të nesërmen do të fluturojë në një mbrëmje tjetër në Gjermani. Por, nga Tirana niset në këtë ditë edhe Sinan Hoxha, për t’u mbërritur në Viti të Kosovës në një organizim atje./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Males sing for beautiful holiday sex

Saturday, 14 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Janar 2012
 • Adelina Ismajli, Emina Cunmulaj dhe Bleona Qereti joshin burrat miliardere
 • Adrian Gaxha pergenjeshtron lajmin per ribashkimin me Luanen: Jemi ndare!
 • Hetem Ramadani: Meditimi na solli vajzen qe deshironim. Mjeket nuk e besonin shtatzenine e Inves, e quajten nje mrekulli
 • Silikoni sllav "infekton" kengetaret shqiptare
 • Atentat me bombe ndaj kengetari Labinot Tahiri. Aksidenti, te merkuren mbrema ne makinen e kengetarit
 • Elisa e BB: Ika ne Londer, se ne Shqiperi nuk me ofruan asgje
 • Mediat boshnjake: Lorik Cana, ne lidhje dashurie me modelen Daniela Mijatovic. Te gjitha femrat e Lorik Canes
 • Rovena Stefes i dhuron "Babagjyshi" nje Jaguar. Kengetarja, se bashku me motren do te menaxhojne nje TV ne Kosove
 • Olsi & Ervini udhetojne drejt Tailandes. Ervini: Nje muaj ne plazhet tropikale, qe t'ia ngreme moralin Olsit
 • Gjate koncertit ne Prizren, Noizyt i vardisen meshkujt!
 • Per Angela Martinin nuk ka dimer! Zhveshje ne te kater stinet e vitit!

Thursday, 12 January 2012

Labinot Tahiri i Shpeton Atentatit...[VIDEO]

Labi i shpeton atentatit

Kengetari i mirenjohur, Labinot Tahiri, i ka shpetuar nje atentati ndaj tij, pasi vetura e tij ka shperthyer nga nje bombe e montuar ne te, vetem pese minuta pasi kengetari e parkoi para dyerve te shtepise se tij qe gjendet ne Ferizaj.

Labi me nje sens te pa pare qetesie ka rrefyer per Dukagjini.com se ai eshte shume mire me shendet.

“Vetura m’u shkaterrua plotesisht, ishte nje bombe e kurdisur ne te, per fat nuk qellova afer une apo ndonje kalimtar tjeter. Vetem fansat e mi te mos shqetesohen e te tjerat t’ia leme policise ne dore. Une askujt nuk i kam borxh, e as qe i kam bere dikujt keq”, theksoi Labi.

Nuk eshte hera e pare qe Labi behet pre e atentateve, pasi kohe me pare edhe ne lokalin e tij ishte montuar nje bombe, ku per fat nuk kishte te lenduar. /Dukagjini.com/Telegrafi/

Ndiqni kroniken:

Tuesday, 3 January 2012

Kush Fitoi Me se Shumti ne vitin 2011?...

Kush i mbushi xhepat me shume gjate 2011-s

Dikur fitonin shume, mirepo gradualisht fitimi po bie per shkak te krizes ekonomike qe ka perfshire thuajse tere boten. Mirepo perseri kengetaret vazhdojne te mbeten kategoria qe fiton me se shumti edhe pse sic thone disa prej tyre cmimet per te kenduar ne nje eveniment muzikor kane rene dukshem.

Kengetaret si Sabri Fejzullahu, Mehedin Pergjeqaj apo sic e njohin te gjithe me emrin artistik Meda, pastaj Labinot Tahiri, Rovena Stefa, Afrim Muciqi, Ermal Fejzullahu, Mihrie Braha dhe disa te tjere i prijne listes se kengetareve qe fitojne me se shumti.

Monday, 2 January 2012

Ledri Vula Mashkulli me Seksi i Vitit 2011...

Ledri, mashkulli më seksi i 2011-ës

Sipas vlerësimit të emisionit të showbizit, Prive në Klan Kosova, Ledri Vula i grupit Skillz është mashkulli më seksi për vitin 2011. Ai ka mposhtur Lorik Canen dhe Alban Skenderaj te cilet zakonisht jane shume larte ne sondazhe te ketij lloji sepse shpesh kane kryesuar keto lista si meshkujt me seksi.

Ledri kryeson listen te perbere nga 10 meshkuj vip:

1.Ledri Vula
2.Meda
3.Shpat Kasapi
4.Lorik Cana
5.Labi
6.Noizy
7.Mc Kresha
8.Getoar Selimi
9.Alban Skenderaj
10.Capital T
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 1 January 2012

Sinan Vllasaliu, 15,000 Euro per Nje Performance Live...

Sa fitojne kengetaret tane per performancat LIVE?

Sinan Vllasaliu, njeri prej kengetareve qe krijon atmosfere ngado qe shkon,cmend simpatizuesit e tij me performancat Live te kengeve, kenge keto qe me shume se gjysma jane gjitha hite. Po sa paguhet Sinani per kater ore performance Live? E per kete kishte pergjigjen emisioni “Prive” i Klan Kosoves. Sinani per kater ore performance Live merre hiq me pak e as me shume se 15.000 euro.

Pas Sinanit radhitet edhe kengetari Labinot Tahiri, kengetari i cili “e kalle” me performancat e tij Live. E Labi per performancat e tij Live paguhet 12.000 euro.

Pastaj vjen lista e kengetareve tjere qe paguhen me nje shume me te vogel se te lartpermendurit. Me rradhe vijne DIVA e muzikes, Adelina Ismajli qe nuk u’a leshon rrugen Labit e Sinanit, ajo per performancat e saj paguhet diku 10.000 euro.

Me pas vijne Genta Ismajli (5.000 euro) e Dafina Zeqiri (4.000-5.000 euro). /prive/grazzi/.

Tuesday, 20 December 2011

Flori Transformon Labinot Tahirin ne kengetar dance...

pamje nga xhirimet e klipit
Flori Mumajesi shnderron Labinot Tahirin ne kengetar dance

Duket sikur suksesi do ta ndjeke perjete. Ai eshte kengetari me i kerkuar per momentin, eshte kantautori me i lakmuar prej kengetareve dhe vec kesaj eshte me i paguari ne cdo gje qe ben. Ai eshte producenti me i suksesshem i muzikes ne Shqiperi. Fale tij, Elvana Gjata eshte shnderruar ne diven e muzikes moderne shqiptare, e si ajo shume kengetare te tjere jane bere yje, me megahite ne muzike. E perderisa Flor Mumajesi ia ka arritur me sukses te shnderroje kengetare te panjohur ne yje te muzikes, nuk kemi pse cuditemi nese Flori deshiron te shnderroje kengetarin e muzikes folk, Labinot Tahiri ne nje kengetar te suksesshem te rrymes muzikore dance. Ne fakt po kaq i pabesueshem dukej edhe bashkepunimi i Florit me kengetaren Artjola Toska, apo me kengetarin tjeter te muzikes popullore Ylli Baka, e megjithate kenget e tyre rezultuan super hite ne muzike. Kujtojme gjithashtu qe se fundmi, Flori eshte duke ngritur ne piedestal muziken tallava e duke e shnderruar nga nje rryme te paragjykuar ne rrymen me te pelqyer te night club-eve. posted at albavipnews.blogspot.com. Kete gje tenton ta ribeje serish me Labinot Tahirin me te cilin producenti i muzikes eshte duke realizuar nje kenge e cila pritet te lancohet se shpejti edhe me klip. Kenga titullohet “S’te mbaj inat” dhe pritet te kete shume sukses, si cdo prodhim tjeter i Florit. /bluetooth/dhjetor 2011/

Saturday, 17 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 17 Dhjetor 2011
 • Orinda Huta: Ju rrefej bashkejetesen me Turin, kush qeverise ne shtepine tone. Festivalin e RTSH e kam enderruar gjithmone, s'do mungoj ne muzike
 • Olsi: Vuajta kur u ndava nga Olta
 • Noizy: Me modelen vetem nje nate, perdora prezervativ
 • Flori ben Labin te kendoj Dance
 • Alketa Vejsiu: Paskuintat e takimit me Simona Venturen
 • Tifozet VIP ne ndeshjen Real - Barcelona
 • Elvana Gjata: Se shpejti vjen "Gjaku im"
 • Elgit Doda: Me frymezon gjithcka e bukur
 • Ciljeta mbledh 1800 demokrate ne Itali per 21-vjetorin e PD
 • Rozit dhe Mc Kreshes i vjedhin videon
 • Zanfina Ismajli votohet femra me te pasmet me seksi
 • Ledi Vokshi le SHBA per Tiranen?
 • Big Basta dhe Vesa Luma, Rikthehet Flirti?!
 • Big Mama rihap luften me Rovena Stefen
 • Rishfaqet ne skene Gerta Heta
 • Silvana e Kafazit Super Seksi
 • Petri Bozo edhe ne feste punon
 • Rovena Dilo dhe Eranda Libohova bashke...

Thursday, 6 October 2011

Genta Puthet me Labin?

Genta Ismajli puthet me Labinot Tahirin

Ajo eshte nje kengetare shume trendi, por edhe ai nje kengetar shume popullor.

“Zhurnal Plus” meson Genta Ismajli ka qene pak dite me pare e shoqeruar me Labinot Tahirin, natyrisht per te kenduar, por qe nuk ka munguar edhe nje perqafim i cili me siguri ka perfunduar ne nje puthje.

Por me kete veprim Genta nuk ka bere asnje djale xheloz, pasi sipas saj ajo nuk eshte e lidhur. Por cfare ka menduar nusja e Labit?. E megjithate djaloshi shquhet shume per terheqje ndaj femrave, dhe ato sigurisht qe duhet te jene “Vip” si Genta. /zhurnal/tetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 19 June 2010

Labinot Tahiri Ndihmon Spitalin!

/photo infopress/

Labi dhuron nje autoambulance per spitalin

Autoambulanca e cila tash e tutje do te jete ne sherbim te Spitalit Rajonal te Ferizajt, eshte dhurate nga kengetari ferizajas Labinot Tahiri –Labi. Sipas kengetarit Labi, ideja per dhurimin e kesaj autoambulance ka ardhur pasi ky spital ka shpetuar jeten e prindit te tij. “Une para nje viti e kam pasur baben e semure, Islam Tahirin, ku pesoi nje infarkt masiv. Zoti dhe emergjenca e Ferizajt kane arritur ta kthejne ne jete dhe kjo ka qene ideja qe te vij nje dite dhe une ta shperblej kete spital”, ka thene Labi, duke shpresuar te mos kete raste te shpeshta per emergjencen.

Metushi: Nuk eshte hera e pare qe Labi ndihmon spitalin

Nga ana tjeter, drejtori i Spitalit Rajonal te Ferizajt, dr. Sylejman Metushi, ka thene se kjo dhurate ka qene me se e nevojshme per kete institucion shendetesor. Ai ka thene se kjo dhurate nuk eshte e para qe kengetari ferizajas i ben Spitalit Rajonal te Ferizajt.

“Me rastin e 15 qershorit Dites se shendetesise nga kengetari Labi kemi pranuar kete autoambulance. Kjo do te jete ne sherbim te spitalit. Kemi pasur probleme te vazhdueshme, kemi pasur vetem 2 autoambulanca, kjo sadopak do ta zbuse ate problem. Do te ndihemi me qete”, ka thene Metushi duke shtuar se tani do te jene me qete, perkunder faktit qe kane bashkepunim te shkelqyeshem me QKMF-ne dhe shpeshhere sherbehen me autoambulanca. “Kengetari edhe me heret ka sjelle 4 rregullatore te bocave te oksigjenit. Gjyshin e kishte te semure dhe kishim halle dhe ai na solli ato, dhe kjo eshte hera e pare qe po na vjen nje dhurate e tille si kjo”, ka thene Metushi.

Ndihmat vazhdojne

Tahiri ka thene se gjithmone do te mundohet qe ne menyra te ndryshme ta ndihmoje Spitalin Rajonal te Ferizajt, por edhe te gjithe ata qe kane nevoje per ndihme. “Une e kam ba kete per zemer tem dhe fale Zotit. Nuk do me thene kjo qe une jam shume i pasur ndoshta une jam me i varferi prej kengetareve. Edhe une pas luftes pak sa me ka dhane Zoti, jam mundu qe ta ndaj gjysmen e perqindjes t’ia kushtoj njerezve qe kane nevoje”, ka thene Labi. Vlera e kesaj autoambulance u be e ditur te jete rreth 5 mije euro. /vlora tocilla/infopress/qershor 2010/

Kronika

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Labi donating an ambulance to hospital

Ambulance, which henceforth will be in the service of Ferizaj regional hospital, is a gift from the singer ferizajas Labinot Tahiri-Labi. According to singer Labi, the idea for donating this ambulance came after the hospital has saved the lives of his parents. "I have a year before dad was sick, Tahiri Islam, which suffered a massive heart attack. Mr. and emergency Ferizaj have managed to turn in life and this idea was to come one day and I can recoup this hospital, "said Labi, hoping not to be common for emergency cases.

Metushi: It is not the first time that helps hospital Labi

On the other hand, the director of Ferizaj regional hospital, dr. Sylejman Metushi, has said that this gift has been that the necessary health institution. He said that this gift is not money that makes the singer ferizajas Ferizaj regional hospital.

"During the June 15 Day of singer Labi health have received this ambulance. This service will be at the hospital. We had continuous problems, we had only two ambulance, that somehow the problem will soften it. Will feel the calm, "said Metushi adding it would now be more calm, despite the fact that they have excellent cooperation with QKMF-in and often served with the ambulance. "The singer brought fourth the early regulatory bocave of oxygen. Grandfather was sick and aunt and he had brought them, and this is the first time are coming to us such a gift like this, "said Metushi.

Benefits continue

Tahiri has always said that we would try different ways to help Ferizaj regional hospital, but all those who need help. "I've ba love this theme and thanks to God. This does not mean that I am very rich I am perhaps the poverty of the singers. Even after the war I have a little as the Lord gave, I tried to not to pay him half of the percentage of people that need, "said Labi. The value of this ambulance became known to be around five thousand euros.
]]

Thursday, 15 April 2010

Labinot Tahiri LABI Mysafir ne VIP Shpija

VIP Shpija: Labinot Tahiri LABI Mysafir, 15 Prill 2010

Dy nete me pare, VIP Shpija u kall nga Sinan Vllasaliu ndersa sonte VIP Shpija u kalle prape me Labin i cili ka ardhe ne shtepine e me te famshmeve per kenaqesine e banoreve edhe te shikuesve.

Ndiqni videon:


Labi dhuron 1000 euro per bamiresi


Skeci Humoristik Bertani Hyn Dhender- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 28 January 2010

Flash News 28 Janar 2010

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News, 28 Janar 2010

Labinot Tahiri LABI ndihmon Shkodren
Kengetari i muzikes popullore dhe te muzikes “tallava” Labinot Tahiri – Labi ka thene keto dite se eshte duke mbajtur disa koncerte bamiresie per te ndihmuar qytetin e Shkodres, i cili perjetoj nje permbyetje te madhe para dy javeve. Megjithate, disa nga kritiket thone se kjo eshte edhe nje metode e mire qe disa kengetare te promovohen ne media. Megjithate, motivi ishte i mire. Koncerte per motive te ketilla Labi ka mbajtur ne Gjakove, Gjilan, Ferizaj dhe Kastriot. /gazeta express/

Hysni Klinaku, koncert solistik me veprat e kompozitoreve shqiptare
Hysni Klinaku me 1 shkurt ne Sallen e Kuqe te Pallatit te Rinise ne Prishtine do te mbaje koncert solistik me vepra te kompozitoreve shqiptare. Koncerti do te filloje ne oren 20:00 dhe do te jete i hapur per publikun pa bileta. Klinaku do te jete i shoqeruar ne piano nga Misbah Kacamaku. Ne koncert do te interpretohen 14 kenge te kompozitoreve shqiptare, si: Cesk Zadeja, Rauf Dhomi, Vangjel Nova, Limon Dizdari, Mandi Mengjiqi, Mark Kacinari etj. Publiku, qe do te jete i pranishem, do te kete mundesi qe ne kete koncert ta marre nje CD, sepse te gjitha keto kenge jane incizuar ne nje CD. /kosova sot/

Arjon Muca i BB2: “Enderroj te behem show man”
Arjon Muca drejt fames dhe suksesit. I cilesuar si nje nder djemte me te vecante te BB2, per stilin, edukaten, zgjuarsine dhe elegancen, ai ka fituar besim e autoreve qe te jete njeri prej prezantuesve te programit “Nje kenge per ty”. Pune qe Arjoni po e ben me seriozitet dhe perkushtim. Arjon Muca, 24 vjec, po provon eksperiencen e pare televizive si prezantues. Deshira e tij eshte te behet show man dhe eshte i vendosur t’ia arrij kesaj. /shqip/

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Labinot Tahiri LABI helps Shkodra
Popular music singer and music "tallava" Labinot Tahiri - Labi said these days that is holding several charity concerts to help the city of Shkodra, who experience a great permbyetje two weeks. However, some critics say that this is also a good method that some singer promoted in the media. However, the motive was good. Concerts for such reasons Google has held in Djakovica, Gjilan, Ferizaj and Kastriot.

Hysni Klinaku, concert works of composers solistik Albanian
Hysni Klinaku February 1 red room Palace of Youth in Pristina will keep solistik concert with works of Albanian composers. The concert will start at 20:00 and will be open to the public without tickets. Klinaku will be accompanied on piano by Misbah Kacamaku. The concert will be interpreted 14 songs Albanian composers, such as Česká Zadeja Rauf Dhomi, Vangjel Nova, Lemon Dizdari, Mandi Mengjiqi, Mark Kacinari others. The public, who will be present, will be able to take this concert to a CD, because all these songs are recorded on a CD.

Arjon Muca of BB2: "dream to become a man show"
Arjon Muca towards fame and success. Described as one of the most special boys BB2, for style, edukaten, wisdom and elegance, he has the trust of authors to be one of prezantuesve program "A song for you. Working that makes Arjoni is seriously and dedication. Arjon Muca, 24 years old, trying first experience as a television presenter. His wish is to show man and is determined to achieve this.
]]

Friday, 15 May 2009

Labinot Tahiri Realizon Nje Kenge Dasmore

Labinot Tahiri LABI
/photo public domain/

Labinot Tahiri LABI realizon nje kenge te re
‘Nata e fundit e beqarise’, nje kenge dasmore

“Kam dashur qe ne kete sezon te sjell ne treg nje kenge dasmore, e cila besoj se do te pelqehet ne publik. Pra, tani jam ne perfundim te kenges dhe do te lansohet shume shpejt”, ka thene Labi

Labi eshte njeri nder kengetaret qe me se shumti i sjell publikut kenge dhe videoklipe te reja. Thuajse ne cdo muaj ate e shohim me ndonje projekt te ri. Labi tani se fundi eshte ne perfundim te realizimit te nje kenge te re, e cila thote se do te lansohet gjate dy javeve te ardhshme. Kenga permban nje tematike dashurie qe u dedikohet dasmave e qe titullohet “Nata e fundit e beqarise”. Kete kenge Labi thote se e ka realizuar pikerisht per publikun e tij, e qe ne te shumten e rasteve do ta kendoje neper ahengje te ndryshme gazmore. “Kam dashur qe ne kete sezon te sjell ne treg nje kenge dasmore, e cila besoj se do te pelqehet ne publik. Pra, tani jam ne perfundim te kenges dhe do te lansohet shume shpejt”, shprehet Labi per “Kosova Sot”. Me lansimin e kenges Labi do te nise realizimin e videoklipit, te cilin mendon ta punoje me ndonje produksion vendor. “Pres qe kenga te pelqehet fillimisht ne publike dhe pastaj te filloj pergatitjen e videoklipit. Besoj qe videoklipin do ta punoj me ndonje produksion vendor”, shton ai. Nje sukses tjeter i ketyre diteve i Labit eshte mbajtja e nje mbremje muzikore me nxenesit e shkollave te mesme te Ferizajt. Nxenesit ferizajas kane kerkuar qe Labi t’u mbaje nje mbremje muzikore ne nje restorant te qytetit. Labi ndjehet shume i kenaqur me kete kerkese nga nxenesit e Ferizajt dhe nga gezimi tere koktejin e ka paguar vete. “Isha shume i kenaqur kur mora nje kerkese nga nxenesit e tri shkollave te mesme te Ferizajt, per t’ua mbajtur nje mbremje muzikore para nates se matures. Une kerkesen e tyre e pranova me shume kenaqesi dhe shpreha deshiren qe te jem sponsor i kesaj mbremjeje. Pra, ndjehem i lumtur qe arrita t’u sjell nje atmosfere te kendshme e gazmore nxenesve ferizajas”, perfundon Labi. /k.bajrami/kosova sot/15.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Labinot Tahiri records a new song
'Last Night of the bachelor', a song for the wedding party

"I loved that this season brings to market a song in the wedding party, who believe that we will favor the public. So now I'm at the end of the song and will lansohet very quickly, "said Labi

Labi is one of the singers who brings the most public of new songs and video clips. Almost every month we see that with any new project. Labi is now finally at the end of the implementation of a new songs, which says it will lansohet during the next two weeks. The song contains a thematic love that was dedicated Wedding was titled "The Last Night of the beqarise. Kenge Labi says that this is carried out exactly to his public, which in most cases will troll through various ahengje jollier. "I loved that this season brings to market a song in the wedding party, who believe that we will favor the public. So now I'm at the end of the song and will lansohet very quickly, "said Labi for" Kosova Sot ". With the launch of Song Labi will begin implementation of videoklipit, which intends to work with any local production. "I expect the songs originally in favor of the public and then begin preparation of videoklipit. I believe that videoklipin will work with any local production, "he added. A success of the other these days Labit is holding an evening of music with high school students to Ferizaj. Ferizajas students have asked that Labi to keep an evening of music in a restaurant of the city. Labi feel very satisfied with this request from the students Ferizaj and joy from all of the cocktail has paid them. "I very pleased when I a request by students of three secondary schools in Ferizaj, keep them for an evening of music before that night matures. I accepted their request with more pleasure and expressed the wish to be sponsors of this evening. So, I feel happy that arrived to bring a pleasant atmosphere of jovial students ferizajas "Labi ends.
]]

Flash News 15 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 15 Maj 2009

Kejsi Tola kualifikohet ne Finale te Eurovizionit 2009
Kejsi dhe kenga e saj "Carry me in your dreams" ka arritur qe te kualifikohet per naten finale te Eurovizionit 2009 qe mbahet te shtunen me 16 maj ne Moske. Ajo ka perfaqesuar denjesisht Shqiperine ne gjysem finale ku mori duartrokitje te shumta nga publiku para dhe pas performances.

Labinot Tahiri realizon kenge te re
"Nata e fundit e beqarise" eshte titulli i kenges me te re te Labinot Tahirit. “Kam dashur qe ne kete sezon te sjell ne treg nje kenge dasmore, e cila besoj se do te pelqehet ne publik. Pra, tani jam ne perfundim te kenges dhe do te lansohet shume shpejt”, ka thene Labi. Ai planifikon qe kenges t'i realizoj edhe nje videoklip dhe kete, si thote ai, do ta beje me nje video produksion vendor. /kosova sot/

Lorik Cana sprovon veten edhe si aktor
Humoristi i mirenjohur Sevdai Radogoshi, i njohur edhes si Qumili, keto dite ka nisur incizimet per projektin e tij me te ri humoristik. Ne kete projekt do te marre pjese edhe futbollisti i mirenjohur Lorik Cana, i cili aktualisht eshte kapiten i ekipit te Marsejes dhe lojtari me i njohur shqiptar ne bote. “Jam duke bere nje komedi shume interesante, ne te cilen do te aktroj une me ekipin tim, por e vecanta e kesaj eshte se ne kete komedi do te aktroje edhe futbollisti i mirenjohur Lorik Cana. Ky projekt, tha humoristi Sevdai Radogoshi, konsiderohet si shume i madh dhe projekt qe pritet te kete shume suksese. Xhirimet do te behen ne Gjermani, ne Zvicer dhe ne France. “Them se do te jete nje projekt shume interesant, sepse do te kete shume humor dhe gjera te mira. Ky projekt pritet te hidhet ne treg ne muajin shtator te ketij viti. /kosova sot/

Mihrije Braha injoron Videofestin, shikon Big Brother 2
Ne festivalin e videoklipeve “Videofest 2009”, ne te cilin moren pjese kengetare te shumte me videoklipet e tyre, u pane edhe shume personalitete te njohura nga fusha te ndryshme. Ne pranine e shume kengetareve e mysafireve eshte verejtur mungesa e ciftit me te njohur kosovar, Mihrije Braha dhe Naim Abazi, te cilet nuk ishin prezente as per marrjen e nje shperblimi qe iu dha Mihrijes nga juria. Mihrija u vleresua me videospotin e kenges “Ti nuk je shtepia ime” dhe mori cmimin “Best Pop - folk”. Sipas nje burimi i afert me Mihrijen dhe i njohur per “Kosova Sot”, arsyeja e mosprezences se Mihrijes ka qene per shkaqe te joprofesionalizmit qe ka dominuar ne festival dhe qe videoklipet jane vleresuar nga nje juri aspak profesioniste, anetaret e te ciles nuk kane te bejne fare me njohjet, cilesine dhe domethenien e videoklipeve. Pra, kengetarja eshte e zhgenjyer nga ky festival, dhe sipas te afermeve te saj, Mihrija ne mbremjen e shfaqjes se “Videofestit” ka qene ne Kosove, gjegjesisht ne shtepi, duke shikuar ‘Big Brother 2’ dhe nuk ka deshiruar te merret fare me “Videofestin”. /kosova sot/

Ryva Kajtazi e kenaqur me suksesin e klipit "Neper Shtratin Tend"
Ryva Kajtazi koheve te fundit ka lansuar nje treg kengen dhe videoklipin me te ri te quajtur “Neper shtratin tend”. Sa i perket suksesit te kenges dhe klipit Ryva thote se ndjehet shume e kenaqur, pasi qe kenga po ashtu edhe videospoti jane pelqyer shume ne publik. Ryva per kete klip ka marre shume mesazhe perurimi, qe i kane shprehur preferencat e tyre pozitive ne skenat xhiruese te klipit. Pra, per vete faktin se videoklipi po transmetohet mjaft shume neper ekranet televizive, Ryven e ben te ndjehet mire. “Menjehere pas lansimit te videospotit ne ekranet tona televizive, kam arritur te marre kritika te shumta pozitive, te cilat me kane bere qe te ndjehem mire. Pra, nga kjo kam arritur te kuptoj se kenga dhe videoklipi po pelqehen mjaft shume nga publiku”, shprehet Ryva per “Kosova Sot”. Ryva ka nisur punen per plane te reja muzikore, e qe na le te kuptojme se gjate ketij sezoni veror do te paraqitet me disa projekte te reja, te cilat do te jene befasi per publikun. /kosova sot/

Xuxi: Big Brother degjeneron shoqerine!
Edhe pse nuk e ka percjelle shume hit-shoun real "Big Brother Albania", Xuxi eshte shprehur kunder ekzistimit te nje shou te tille, duke thene se as per te gjitha parate e botes nuk do te bindej per te hyre ne ate shtepi. “Me vjen keq prej pjesemarresve, dhe nuk dua qe asnjeri prej tyre qe kane qene dhe qe jane ende brenda te ofendohen, por une mendoj se Big Brother eshte dicka qe e degjeneron shoqerine tone”, eshte cituar Xuxi nga e perditshmja “Infopress”. “Per vete as edhe gjithe parate e botes nuk do te me mjaftonin per te me bindur qe te futem ne nje shtepi te tille”, ka shtuar kengetari. /infopress/telegrafi/

Genc Prelvukaj ne lidhje me modelen Lejla Gucati
Kengetari dhe kompozitori Genc Prelvukaj, ka dy muaj qe ka filluar nje lidhje me modelen Lejla Gucati. Bukuroshja nga Mitrovica, e cila jeton ne Luksemburg, ka arritur te perfitoje zemren e njerit nga djemte me te kerkuar te estrades sone. Lejla qe mban titullin e "Miss Puls 2008", ishte pjese e sfilatave ne "Kosova Fashion Week 2009" qe u organizua ne Prishtine, ndersa ne prill ishte pjesemarrese e spektaklit te bukurise "Miss Shqiptarja ne Evrope 2009" ku u kurorezua me titullin Percjellesja e Pare. Ne kete mbremje, ka qene i pranishem edhe Genci i cili gjate tere kohes i ka qendruar prane, ndersa pas mbremjes ata jane larguar ne drejtim te panjohur. Edhe pse larg njeri tjetrit, duket se kane arritur deri me tani te mbajne nje lidhje te qendrueshme. /kosovarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Casey Tola qualify to the finals of Eurovision 2009
Casey and Her song "to carry in your Dreams" has managed to qualify for the final night of the Eurovision 2009 was held May 16 to Saturday in Moscow. It is worthily represented Albania in the final half of which received applause from the public before and after performance.

Labinot Tahiri implements new songs
"Last Night of the beqarise" is the title of the song with new Labinot Tahiri. "I loved that this season brings to market a song in the wedding party, who believe that we will favor the public. So now I'm at the end of the song and will lansohet very quickly, "said Labi. He was planning to pull a song and this video clip, as he says, will make a local video production. / Kosova Sot /

Lorik Cana sprovon himself as actor
Humoristi prominent Sevdai Radogoshi, edhes known as Qumili, recordings these days has begun to draft his new comic. In this project will attend the famous Soccer player Lorik Cana, who is currently captain of the team and player with Marsejes known Albanian in the world. "I am making a very interesting comedy, in which I will aktroj with my team, but this special is that in this comedy will aktroje also famous Soccer player Lorik Cana. This project, said humoristi Sevdai Radogoshi, considered as very large project and is expected to have much success. Filming will be in Germany, in Switzerland and France. "I guess that will be a very interesting project because it will be very humorous and good things. This project is expected to put on the market in September this year. / Kosova Sot /

Mihrije ignores Videofestin Braha, sees Big Brother 2
In video clips of the festival "Videofest 2009", in which participated singer to numerous video clips with them, were seen very well known personalities from various fields. In the presence of many noted singers of the guests is the lack of the famous couple Kosovo Mihrije Braha Naim and Abazi, who were not present or for obtaining a payment cover Mihrijes was given by the jury. Mihrija was rated videospotin with the song "Thou art my home" and received the award "Best Pop - folk." According to a source close to Mihrijen and known for "Kosova Sot", mosprezences reason that Mihrijes was due to joprofesionalizmit which has dominated the festival and video clips that are evaluated by a professional jury at all, members of which are not do nothing with the knowledge, quality and significance of the video clips. So, the singer is disappointed by this festival, and according to her relatives, Mihrija display on the evening that "Videofestit" has been in Kosovo, ie at home, while watching 'Big Brother 2' and not desirable to deal with any "Videofestin. / Kosova Sot /

Ryva Kajtazi pleased with the success of klipit "in Your bed"
Recent Ryva Kajtazi has launched a market videoklipin the song and called the new "in your bed." Regarding the success of the song and says klipit Ryva feel very satisfied, as was also kenga videospoti are favored more in public. Ryva for this klip received many messages inauguration, which have expressed their preferences in the positive scenes xhiruese to klipit. So, for them that videoklipi are transmitted through a lot more TV screens, Ryven makes it feel better. "Immediately after the launch of our television screens in videospotit, I managed to receive numerous positive criticism, which to have made to feel better. So from this I managed to understand the songs and videoklipi is pelqehen lot more from the public, "says Ryva for the" Kosova Sot ". Ryva has started work on new musical plans, which let us to understand that during this summer season will be presented with several new projects, which will be surprises for the public. / Kosova Sot /

Xuxi: Big Brother degjeneron society!
Although not much has forwarded a real hit-show "Big Brother Albania", Xuxi is expressed against the existence of such a show, saying that neither the money for all the world will not comply to enter the home. "With regret of participants, and do not want none of them who were and who are still within the ofendohen, but I think that Big Brother is something that degjeneron of our society", is quoted by the daily Xuxi "Infopress. "For them, nor all the money of the world will not suffice to convince with that stuff in such a house," added singer. / Infopress / telegraph /

Genc Prelvukaj in relationship with model Leyla Gucati
Genc Prelvukaj singer and composer, has two months that has begun a relationship with model Leyla Gucati. Beauty from Mitrovica, who lives in Luxembourg, has managed to benefit the heart of one of the men most wanted our estrades. Leyla who holds the title of "Miss Puls 2008, was part of sfilatave in Kosovo Fashion Week 2009" which was organized in Pristina, while in April and was participating spektaklit beauty "Miss Albania in Europe 2009" which was crowned with the title Tracking First. In this evening, was also present Genci at all times who has stayed close, while the evening after they are removed toward the unknown. Although far from each other, seems to have achieved so far to maintain a sustainable connection. / Kosovarja /
]]

Wednesday, 6 May 2009

Flash News 6 Maj 2009


Alba Vip Flash News, 6 Maj 2009

MEDA, GETI DHE TUNA ME NJE KENGE TE PERBASHKET
Tre kengetaret kosovare, qe kendojne kenge te zhanreve te ndryshme, kane realizuar nje kenge e cila pritet qe te degjohet nga publiku gjate muajve te veres. /express online/

ADELINA ISMAJLI NE GAZETAT ZVICERANE
Adelina Ismaili eshte quajtur seks simboli i Ballkanit ne gazeten zvicerane “24 ore”. Gazetari Laurence Arthur e ka paraqitur kengetaren, duke pershkruar ate ne nje mbremje muzikore te mbajtur ne Zvicer. Ai e ka bere kete kronike ne rubriken “Jeta e nates”. /bota sot/

DAFINA ZEQIRI RIVJEN SOLO
Kengetarja e suksesshme e muzikes R&B, Dafina Zeqiri, do te sjelle se shpejti klipin e saj te ri, xhirimet e te cilit ka nisur t’i beje tashme. Dafina ka treguar per agjencine e lajmeve “Kosova Press”, se eshte duke realizuar videoklipin per kengen “Shume larg” me produksionin “Pulla”. Ajo beson se ky videoklip do te jete shume interesant. “Ky spot do te jete nje krijim ekstra, permes te cilit do t’u tregoj te tjereve se kush eshte Dafina. Besoj se ky videoklip do t’u pelqeje te gjitheve”, eshte shprehur Dafi. Xhirimet e ketij videoklipi do te behen neper rruget e Prishtines dhe ne Germi. /kosovapress/bota sot/

DAFINA ZEQIRI: ME BLERON KEMI PASUR NJE MOSMARREVESHJE
Kengetarja Dafina Zeqiri ka sqaruar thashethemet pse mungoi ne videoklipin e remiksit te kenges "La Vida Loca". Sipas disa thashethemeve, nena e Dafines ishte ankuar te Blero per shkak se ne videoklip ishin ekspozuar pjese nga ekstremitetet e kengetares. Kete Dafina e ka mohuar duke thene se kjo ishte vetem nje mosmarreveshje e vogel mes saj dhe Bleros dhe qe tani eshte tejkaluar. Ndersa thashethemet ne lidhje me ankesat e nenes ajo i quan te paverteta. Mungesen e saj ne klip ajo e arsyeton me ate se ky verzion ka qene i dedikuar vetem per repera. Ne pyetjen se a flisni me Bleron, Dafina ka thene pershendetemi normal si perpara. Ne anen tjeter, Blero ka deklaruar ne nje interviste televizive se prania e Dafines ne klipin "La Vida Loca" ka qene e rastesishme dhe ajo nuk ishte planifikuar ne radhe te pare te jete pjese e klipit, pasi kenga eshte e tij dhe F-Kay. /kosovapress/etj/

ALBAN MEHMETI I DASHURUAR
Alban Mehmeti, ish-anetar i grupit “Arora”, ne emisionin “Express Live” ka pranuar se ka te dashur. Pas thashethemeve per kete lidhje te tij, me ne fund Albani ka thene: “Po, kam femer, kur me mungojne keta te dy”, - duke aluduar ne dy shoke te tij, - “dal me te dhe kur mungojne shoket, dal me te dashuren”. Por Albani nuk e ka zbuluar emrin e saj... /bota sot/

LABI HUAZON DHE HUAZOHET
Kenga “Kujt i paske ngjare” e realizuar ne vitin 2008 e Labinot Tahirit eshte publikuar ne “Top RTK” se eshte e huazuar nga kengetarja greke Despina Vandi, e cila e kendon kengen me titull “Na ti xaiserai”. Kjo kenge e realizuar 10 vite me pare, pikerisht me 1999. Mirepo Labi nuk ngelet vetem duke huazuar. Kenga e tij “Kjo unaze” e realizuar ne vitin 2007 eshte huazuar nga dy bullgare, Azis dhe Malina ne vitin e kaluar. /bota sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Meda, Getty TUNA AND THE JOINT songs
Three Kosovar singers who sing songs of different genres have performed a song which is expected to be heard by the public during summer months. / Express online /

Adelina Ismajli in Swiss newspaper
Adelina Ismaili is called the sex symbol of the Balkans in the Swiss newspaper "24 hours". Journalism Laurence Arthur has presented kengetaren, describes it with a musical evening held in Switzerland. He has done this column in chronic "night life". / world today /

Dafina Zeqiri RIVJEN Solo
The singer of the successful R & B music, Dafina Zeqiri, will soon bring its new klipin, Filming of which has begun to do already. Dafina has shown for the news agency "Kosova Press", that is realized videoklipin song for "far away" the production "button. She believes that this video clip will be very interesting. "This spot will be an extra foundation, through which others will tell who is Dafina. Believe that this video clip will be like all ", is expressed Dafi. Filming of this videoklipi will become through the streets of Pristina and in Germi. / Kosovapress / world today /

Dafina Zeqiri: WITH Blero we had a disagreement
Dafina Zeqiri singer explained why rumors videoklipin of remiksit absent in the song "La Vida loca". Sipsas some rumors, the mother complained to Blero Dafines was because we were exposed video clip from ekstremitetet part of the singer. Dafina has denied this, saying it was only a dispute between its small and Bleros and is now overcome. While rumors regarding complaints mother calls it to be true. Klip in its lack of it with the excuse that this version has been dedicated only milestone. We speak to the question whether Blero, Dafina has said pershendetemi normal as before. On the other hand, Blero said in a TV interview that the presence of Dafines in klipin "La Vida loca" was accidental and it was not planned primarily to be part of klipit, as is his kenga and F-Kay . / Kosovapress / etc /

ALBA Mehmetaj loving
Mehmetaj Alban, a former member of the group "Arora," the show "Express Live" has accepted that there should be. After rumors of his connection to this, we end with Alban said: "Yes, I am female, when the missing these two," - by alleging in two of his friends, - "out to friends and when missing, out girlfriend. " But Alban has not revealed her name ... / world today /

LABI AND HUAZOHET Rent
The song "Who's somewhat likely" realized in the year 2008 Labinot Tahiri is published in the "Top RTK" is borrowed from the Greek singer Despina Vandi, which kendon song titled "You xaiserai us." This kenge conducted 10 years ago, with exactly 1999. However Labi remains not only by borrowed. His song "This ring" conducted in 2007, is borrowed from two Bulgarian Azis and Malina in the last year. / world today /
]]

Monday, 30 March 2009

Labi, Sex Orgy Me Me Shume se Dy Femra Pernjehere!

Labinot Tahiri LABI
/photo albanian hit/

Labi: Kam fjetur me me shume se dy femra

Ylli i muzikes popullore, Labinot Tahiri, ka thene ne nje interviste ne televizionin Vizion Plus se ai ka provuar kenaqesine e te ‘fjeturit’ me me shume se dy femra pernjehere.

Labi mbreme (27.03.09) ishte mysafir ne emisionin “Zone e Lire”, qe udhehiqet nga Arian Cani, ku promovoi albumin e tij me te ri “Era tradheti”.

Kengetari nga Ferizaj nuk e pati te veshtire te pergjigjet ne pyetjet provokuese te Arian Canit, perfshire edhe pyetjet nese kishte pasur ndonje pervoje homoseksuale dhe nese ndjen shijon kenaqesine e masturbimit, te cilat i kishte mohuar.

Megjithate pergjigja me interesante ishte padyshim ajo nese ai kishte provuar te fleje me me shume femra, te cilen gje Labi e ka pohuar.

“Cka mendoni ju?”, ka qeshur ne fillim Labi. “Kam fjetur edhe me me shume se dy femra”, eshte deklaruar me pastaj kengetari kosovar.

Pjese nga intervista e Labit dhene per kete emision:

Arian Cani: Nje nga tre kosovare Lab, ndjen me shume kenaqesi duke u masturbuar, po ju?
Labi: Jo, nuk kam nevoje.

Arian Cani: Nje ne shtate kosovare Labi, sipas ketij sondazhi qe kam une, tenton nje eksperience homoseksuale, po ju?
Labi: Jo.

Arian Cani: Nje ne 20 kosovare Labi e ka provuar te pakten nje here ne jeten e tij nje marredhenie me me shume se dy femra, po ju?
Labi: Cka ua merr mendja? Kane qene me shume se dy.

Arian Cani: Nje ne 2 kosovare ankohet (nuk eshte i kenaqur) nga performansa e partneres se tij, po ju?
Labi: Jo.

Arian Cani: Nje ne dhjete kosovare do te donin te kishin vagine, po ju?
Labi: Urdhero!? Jo kurre.

/vizion plus/telegrafi/28.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Labi: I slept with more than two females

The star of popular music, Labinot Tahiri, said in an interview on television that he Vizion Plus has proven to the satisfaction 'of sleeping' with more than two women at once.

Labi evening (27.03.09) was a guest in the show "The Free Zone", led by Arian Cani, which promoted the album with his new "Era treason."

Singer Urosevac was difficult not to respond in the Arian Cani provocative questions, including questions if you had any homosexual experience, and if feels relishes the satisfaction of masturbation, which was denied.

However, the answer was certainly interesting if he had proved it to have slept with more females, which has claimed Labi.

"What do you think?", Is hilarious in the beginning Labi. "I've slept with more than two women", is said then singer Kosovo.

Part of the interview Labit given for this program:

Arian Cani: One in three Kosovar Lab, feels more pleasure being masturbating, are you?
Labi: No, I do not need.

Arian Cani: One in seven Labi Kosovo, according to this poll that I have, tends to a homosexual experience, are you?
Labi: No.

Arian Cani: One in 20 in the Kosovan Labi has proved at least once in his life, a relationship with more than two females, are you?
Labi: What took away your mind? Have been more than two.

Arian Cani: One in 2 in Kosovo appeal (is not satisfied) by performansa of his partneres are you?
Labi: No.

Arian Cani: One in ten would like to Kosovo had vagina, are you?
Labi: Excuse me? Not ever.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online