All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Laura Nezha. Show all posts
Showing posts with label Laura Nezha. Show all posts

Tuesday, 7 February 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 3 Shkurt 2012

Revista PLUS, 3 Shkurt 2012
 • Ciljeta, Momentet romantike perkrah partnerit
 • Valbona Mema: E verteta e sherrit me Rezarta Shkurten
 • Laura Nezha: Dua nje mashkull seksi!
 • Skandinada Lalaj, pjese e "Big Brother 5"?
 • Erion Zeqiraj: Disa nga arsyet pse ja vlen te jesh beqar
 • Kaltrina Selimi gatuan domate te mbushura
 • Juliana Pasha: Tashme eshte radha e JO-ve ne "X Factor"
 • Ermira Babaliu: Jetojeni jeten ashtu sic ju vjen
 • Dashnor Diko dhe Aleksander Gjoka nga kengetare ne bojaxhinj
 • Klintoni: Mos me beni me "poke"
 • Hermes Nikaj bllokon thirrjet me numer privat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 3 February 2012

Ciljeta, romantic moments alongside partner
Valbona Mema: The truth of discord with Rezarta Shkurten
Nezha Laura: I want a sexy male!
Skandinada Lalaj, part of "Big Brother 5"?
Erion Zeqiraj: Some of the reasons why it is worth to be single
Kaltrina Selimi cooks stuffed tomatoes
Juliana Pasha: Now is the turn of the NO-s in the "X Factor"
Ermira Babaliu: Live out life as it comes
Diko Dashnor and Alexander Gjoka from singers to painters
Clinton: Do not do me the "poke"
Hermes Nikaj blocking calls with private numbers]]

Tuesday, 24 January 2012

Laura Nezha: Deshiroj te diplomohem si regjisore...

Laura Nezha, kur bukuria shperfaq talentin…

Te gjithe do t’i mbajme mend gjate ato dite te ftohta te fillimvitit te shumeperfolur 2012…Janar i acarte, rruge te boshatisura, tek-tuk njerez te cilet nuk mund t’i identifikosh lehte nga shtresat e panumerta te veshjeve…Megjithate jeta vazhdon ne rrjedhe normale: dyert e institucioneve perplasen, thashethemet nuk mungojne, artistet vijojne punen per te shperfaqur talentin e tyre…Mbetem ketu sepse rrjedhimisht kjo atmosfere na dergon vetvetiu ne Universitetin e Arteve, prej te cilit presim te ardhmen e skenes dhe ekranit shqiptar. Pikerisht ne kete institucion do te takoja nje vajze te re, nje bjondje simpatike me tipare te theksuara, nje zonjushe me vullnet te hekurt per te permbushur synimet e saj. Laura Nezha eshte evidentuar per aftesi te shkelqyera qysh e vogel duke filluar me festivalet e femijeve dhe per te mberritur ne ditet e sotme ne pjesemarrjen ne kompeticione serioze te muzikes sone. E vendosur, shume e qarte, e prere ne pergjigje “regjisorja” bukuroshe (i pelqen ta therrasesh keshtu) mori pozicion per te me degjuar,pasi kishte dhene premtimin se do te pergjigjej sinqerisht, ama do te na i tregonte te gjitha…

Tuesday, 13 December 2011

Laura Nezha Nje Bukuri Natyrale...

Fiksojeni mire kete emer: Laura Nezha

Ndodh shume rralle qe nje kengetare e re, e cila nuk ka te publikuar asnje klip, qe merr pjese per here te pare ne nje festival dhe nuk arrin te futet as ne finale e te fitoje ndonje cmim, te shnderrohet krejt papritur ne emrin me te lakuar ne publik. Ky eshte rasti i Laura Nezhes, se ciles i mjaftoi nje pjesemarrje e vetme ne festivalin "Kenga magjike" per te vulosur rrugen e suksesit te saj te padiskutueshem ne boten e muzikes. Ashtu sic i thame edhe vete Laures ne prezantimin tone te pare, kur i beme kerkesen per te qene pjese e gazetes, eshte hera e pare qe po thyejme rregullat e vendosura nga vete ne, te intervistojme nje kengetar qe nuk ka ende asnje klip dhe asnje trofe ne sirtar. Ky pa diskutim tregon nje vleresim te madh per kete kengetare ende ne hapat e pare te karrieres, por edhe nje nuhatje nga ana jone per te spikatur nje artiste te re, e cila jemi te bindur qe do te shnderrohet shume shpejt ne nje artiste!

Friday, 2 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA, 3 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 3 Dhjetor 2011
 • Lorik Cana: Adelina Tahiri, nje femer shume e bukur!
  Lorik Canaj flet per shume gjera nga jeta e tij, futbolli, pasioni i madh per historine, marredhenia speciale me te jatin dhe pa dyshim nuk mund te mos ta pyesnim per lidhjen e tij me Adelina Tahirin. Ja cfare na ka treguar Loriku ne lidhje me kete te fundit...
 • Elvana Gjata: Genjejne! Nuk kam bere operacion plastik!
  Besoj se te gjithe ju keni degjuar, keto javet e fundit per thashethemete e vazhdueshme, ne lidhje me operacionet plastike qe thuhet se kengetarja Elvana Gjata ka bere. Ne vendosem ta pyesim vete Elvana, e cila edhe pse eshte shume e kufizuar ne deklaratat e saj per mediat ka vendosur te flase dhe te thote te verteten qe vete ajo e di: "Genjejne! Nuk kam bere asnje operacion plastik"...
 • Anjeza Branka: Dita-dites zbukurohem me shume
  Anjeza Branka, e cila kishte kohe qe i mungonte tregut me nje kenge te re, ka pak dite qe ka publikuar klipin me te ri "Je in" dhe ne kete interviste rrefehet si gjithnje pa komplekse ne lidhje me gjithcka ka lidhje me jeten e saj...
 • Elita 5: Dashuria eshte dhimbje dhe kenaqesi!
  Nderkohe qe per te gjithe te apasionuarit e muzikes rrok, nje ikone e kesaj rryme Arifi i Elita 5 na rrefen nder te tjera edhe dicka qe disa prej nesh edhe e dine tashme, per te dashuria eshte dhimbje dhe kenaqesi...
 • Fiksojeni mire kete emer: LAURA NEZHA!
  Laura Nezha kengetarja qe u be e njohur nga pjesemarrja e saj ne Kengen Magjike, vjen ne intervisten e saj te pare dhene nje gazete. Sic e kemi thene ne titull fiksojeni mire kete emer, pasi jemi te bindur qe Laura ka per tu shnderruar ne yllin me te ri te skenes shqiptare...
- - - - - - - - - - - - - - - -

VIP Ballina: Revista INTERVISTA, 3 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 3 Dhjetor 2011
 • Turjan Huska: Jam vet zot, vet shkop!
 • Julka: Nje film me fund te lumtur!
 • Eliza Hoxha: Kjo eshte sfida ime!
 • Laura Nezha: Duhet te isha ne finale!
 • Elita 5: Nuk jemi diktatore!
 • Agim Poshka: Bashkeshortja ime eshte ndryshe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Cover Page: Magazine INTERVISTA, 3rd December 2011 ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online