All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Laureta Meci. Show all posts
Showing posts with label Laureta Meci. Show all posts

Wednesday, 17 December 2008

Laureta Meci: "Te Dua Shume, Santa!"

Laureta Meci Santa Baby 2008
/photo laureta meci/

Laureta Meci Promovon Klipin e Ri "Santa Baby 2008"

Laureta Meci, artiste me origjine shqiptare qe jeton ne New York, ka promovuar me sukses videoklipin e saj te fundit "Santa Baby 2008" (kliko per ta shiquar). Kjo eshte nje perpunim i kenges origjinale "Santa Baby" atehere me text dhe kompozim te Joan Javits, Philip Springer dhe Tony Springer. Kenga origjinale eshte performuar nga Ertha Kitt. Verzioni 2008 i Laureta Meci-it eshte komponuar nga Chris Liang ndersa videon muzikore e ka punuar John Bailey.

Nga webfaqja e saj mesohet se ajo poashtu eshte duke punuar ne nje kenge dhe videoklip te ri me titull "Set your soul free" qe do te lansohet ne vitin 2009.

Laureta ka lindur me 30 Gusht 1977 ne Kucove te Shqiperise. Ka emigruar ne SHBA ne vitin 1998 dhe atje tani jeton me familje. Pervec kenges, mirret me modelim dhe aktrim. Cdo gje mbi Laureten mund te gjeni tek faqja e saj personale www.lauretameci.com duke perfshire edhe nje galeri te bukur me foto!- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Nje gje nuk kuptoj, pse eshte "Santa Baby 2008" e jo "Santa Baby 2009" pasi zakonisht festohet viti i ri qe vjen! Mos eshte ndonje vonese ne informacion ketu etj.!
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online