All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lavdim Koshutova. Show all posts
Showing posts with label Lavdim Koshutova. Show all posts

Sunday, 2 September 2012

Jehona Sopi behet nene e nje vajze...

Jehona Sopi behet nene

Kengetarja e mirenjohur kosovare, Jehona Sopi e cila ka munguar ne skenen tone muzikore tash e disa muaj si pasoje e shtatzenise se saj te pare, tashme eshte bere nene e nje vajze te cilen e kane quajtur Aria.

Sipas familjareve te kengetares, lindja ka kaluar mire, dhe ne gjendje te shkelqyer shendetesore jane edhe nena edhe femija.

Ky eshte femija i pare per Jehonen, nga martesa e saj e dyte me Lavdim Koshutoven. /Indeksonline/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jehona Sopi becomes a mother
Kosovo acclaimed singer, Jehona Sopi, which has been lacking in our musical scene for several months as a result of her first pregnancy, is already the mother of a girl they have named Aria.According to the singer's family, birth has gone well, and in excellent health are both mother and child.This is the first child for echo marriage her second with Lavdim Koshutovën. / Indeksonline /]]

Sunday, 8 April 2012

Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova presin nje vajze...

Jehona Sopi & Lavdim Koshutova do te behen me vajze

Kengetarja e njohur kosovare, Jehona Sopi, eshte larguar nga skena muzikore dhe ka lene menjane te gjitha angazhimet e saja si dhe punen, pasi do te sjelle ne jete femijen e saj te pare. Ajo eshte nje nga personazhet me hermetike te skenes shqiptare dhe deri me tani me shume veshtiresi ka publikuar detaje mbi lidhjen, dashurine, martesen dhe shtatzenine e saj me bankierin e njohur, Lavdim Koshutova. Lajmi mbi shtatzenine e kengetares ka bere buje pas publikimit ne nje emision televiziv ne Kosove, si dhe ne ‘’Panorama plus’’, por Jehona nuk kishte treguar se cfare gjinie ishte femija qe pret. Kete jave mesuam se bebja qe pret cifti i njohur, eshte vajze, dhe do te jete femija i pare i Jehones dhe Lavdimit, qe pritet te linde pas disa muajsh.

Monday, 6 February 2012

Jehona Sopi pret nje femije

Ishte parë në një nga xhirimet e pakta të Vitit të Ri, ku ajo mori pjesë, se ishte pak më e rrumbullakët, sic e tregon dhe kjo fotografi. Po flasim për këngëtaren që është bërë tashmë zonjë dhe u martua në atë dasmën që u quajt ‘përrallore', në Amerikë, Jehona Sopi.

Po ku është Jehona, pse nuk ka ndonjë këngë të re? Mësuam se këngëtarja ka hyrë në listën e atyre artistëve që këtë vit do të bëhen nëna, megjithëse gjinia e foshnjës nuk dihet, nësë do të jetë djalë apo vajzë. Jehona ishte martuar gjatë verës së 2011-es, me Lavdim Koshutovën, dhe tashmë si duket është koha të sjellin në jetë një fëmijë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Jehona Sopi  is expecting a baby

Was seen in one of the few recordings of the New Year, where she attended, it was slightly rrumbullkaët, as the shows and photograph it. Talking about the singer who has become lady and married at the wedding was called "fabulous" in America, Jehona Sopi.

But where is Jehona, why has not any new songs? We learned that the singer has entered the list of those artists that this year will become mothers, although the baby's sex is unknown, whether it be boy or girl. Jehona was married during the summer of 2011 with Lavdim Kushutova, and now it seems it is time to conceive a child./Maksim Gjokaj/Wednesday, 21 December 2011

Jehona Sopi, Fotot nga Celebrimi Privat ne Prishtine...

Zbulohen fotot nga celebrimi privat i Jehona Sopit ne Prishtine

Kishin premtuar nje martese te fshehte larg syrit te mediave dhe ashtu vepruan. “Panorama plus” ka ndjekur gjithmone kete ceremoni qe kur cifti Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova udhetuan drejt Las Vegasit dhe Bora Bora per te zyrtarizuar dashurine e tyre me martese.

Nga atje cifti dergoi disa foto shume te thjeshta ne bregdete ku Jehona shihej e veshur ne nje fustan te bardhe te shkurte dhe shume seksi, kurse Lavdimi ishte veshur ne nje kostum dhendri.

U kthyen nga pushimi dhe kishin premtuar nje ceremoni brenda rrethit te ngushte mes miqeve dhe familjareve, dhe kete e realizuan.

Saturday, 11 June 2011

Jehona Sopi Udheton Drejt Las Vegasit Per Martese...

Jehona Sopi udheton drejt Las Vegasit dhe Bora Bora per te kurorezuar martesen

Nuk do te realizoje ceremoni sic e imagjinojne te gjitha femrat ne bote, por deshiron te kurorezoje dashurine e saj diku larg, shume larg publikut shqiptar. Behet fjale per kengetaren Jehona Sopi, e cila pas lancimit te klipit “Kete vere”, se shpejti pritet te udhetoje drejt Las Vegasit dhe Bora Bora me te dashurin e saj Lavdim Koshutoven, per te kurorezuar martesen e saj ne nje menyre shume te vecante e jo sic praktikohet ne zakonet shqiptare. Nuk dihet nese do te vere velin e bardhe atje, pasi ishte perfolur se fustani i bardhe do te dizenjohet nga stilisti kosovar Valdrin Sahiti. Meqe Jehona martesen do ta realizoje

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online