All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ledi Vokshi. Show all posts
Showing posts with label Ledi Vokshi. Show all posts

Monday, 24 June 2013

Artistet votojne Liderin e tyre...

Artistet shqiptare votojne Liderin e tyre: Kushdo qofte fituesi, le te beje me te miren per popullin shqiptar

"Le t'i tregojme botes se jemi nje popull qe dime te respektojme te drejten e votes"

Dita e djeshme ka qene nje dite mjaft e ngjeshur me ngjarje politike, deklarata te nxehta politikanesh dhe ankth pritjeje per te gjithe shqiptaret lidhur me rezultatet e zgjedhjeve ne vend. Edhe artistet, sikurse pjesa me e madhe e qytetareve te thjeshte te Shqiperise, qe ne oret e para te mengjesit jane drejtuar per ne Qendrat e tyre te Votimeve per te shprehur vullnetin e lire nepermjet votes. Kengetare te njohur, aktore, regjisore, sportiste, etj., te shoqeruar, ose jo nga familjaret e tyre kane permbushur misionin, qe cdo qytetar shqiptar duhet ta ndjeje si detyre morale karshi vendit te tij. "Vota eshte e rendesishme, vota eshte respekt ndaj vetes, vota eshte e shenjte dhe ne nuk duhet te tregohemi neglizhente ne kete proces delikat, qe ka te beje me fatin tone", keshtu shprehen disa prej artisteve me te njohur per "Koha Jone" mbi rendesine e votes se cdo individi, ndikimit qe mund te kete nje e vetme ne rezultat, si dhe ne forme apeli per pjesemarrje e ruajtje te qetesise. Sipas tyre, kushdo qe t'i fitoje zgjedhjet, PD, PS, LSI... duhet te beje me shume per Shqiperine, te permbushe kerkesat e popullit dhe t'i tregoje Europes se jemi nje vend qe e respektojme njeri-tjetrin. Pavaresisht bindjeve...

Tuesday, 26 February 2013

Ledi dhe Ludo sjellin nje ‘Gangnam Style” shqiptare (Video)

“Ur Fuckin Style” kështu quhet kënga më e re që sapo ka ardhur me një super video e interpretuar dhe aktruar bukur nga këngëtarja seksi Ledi Vokshi dhe kërcimtari që këtë herë provon dhe këngën Ludovik Karrica.

Një këngë që shumë shpejt do të kthehet në një nga superhitet e këtij sezoni, pse jo një hit që do të luhet shumë nëpër diskot shqiptare.

Ledi vjen shumë provokuese, dhe kështu tregohet duke provokuar jo vetëm kolegun e saj, por edhe ne që e shohim videon e realizuar nga ‘Alexander”, e ndërsa është fryt i kompanisë “ThreeDoots”.

Edhe artisti prizrenas Karrica jo vetëm tregon talentin e tij si kërcimtar, por së bashku me Ledin duket se kanë sjellë  një këngë si “Gangnam Style” por këtë herë me autorë  shqiptarë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady and Ludo bring a 'Gagnam Style "Albanian

Sunday, 17 February 2013

Revista PALOMA - 16 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 16 Shkurt 2013
 • Rudina Magjistari: Dashuria ime e re... "Klubi i librit" - larg thashethemeve, prane leximit
 • Rita Ora lezbike: Nuk me interesojne meshkujt, dua gruan time...
 • Orgesa Zaimi rrefen eksperiencen e saj si nene e re. Femija i bashkon partneret, nuk i ndan ata!
 • Tuna i pergjigjet Noizy-t: "Ti s'ke organ gjenital"
 • "Mbete ti nje brenge" ... pas daljes nga Big Brother! Olsi dhe Najada, Adelajda dhe Bjordi, Mirjeta dhe Marieli, Poli dhe Ina, Erioni dhe Bertina, Ermela dhe Ervini, Arjoni dhe Anjeza, Seldi dhe Domenika, Graciano dhe Lorena, Rezarta dhe Jetmiri, Franceska dhe Ermali.
 • Blerim Destani: Nese s'do te isha bere aktor, do isha futbollist!
 • Sonila Meco: Nuk kam ikur nga "ABC News", kam marre pushime per doktoraturen
 • Genta Ismajli ne jurine e "Gjeniut te Vogel"
 • Arbana dhe Ledioni shijojne festivalin e filmit ne Berlin
 • Arjon Muca i deshperuar, ne kerkim te qenushit te humbur

Wednesday, 13 February 2013

Ledi Vokshi Ft Ludo, duet provokues dhe supervideo


“Your Fuckin style”, keshtu do te quhet kenga me e re e kengetares Ledi Vokshi, ku kete here ajo do te jete ne bashkepunim me kercimtarin e njohur dhe artistin qe jeton ne Zvicer, por me origjine nga Prizreni, Ludovik Karrica.

Kenga do te vije javen qe vjen me nje klip shume seksi, realizuar nga “Alexander” ne Maqedoni, ndersa eshte prodhim i “Threedots”.

Flitet se kjo kenge provokuese do te prese shume reagime, qofte per tekstin, por edhe per videon e vecante./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady Vokshi Ft Ludo, provocative duet and supervideo

"Your Fuckin style", so it will be called the singer's newest song Lady Vokshi, where this time it will be in collaboration with well-known dancer and artist who lives in Switzerland, but originally from Prizren, Ludovic Karrica.

Sunday, 13 January 2013

Revista PALOMA - 12 Janar 2013

Revista PALOMA, 12 Janar 2013
 • Rita Ora: Do shkoja ne krevat me Rihannen dhe Nicki Minaj
 • Keshilla dashurie nga meshkujt VIP: Erion Zeqiraj, Endrik Beba, Valer Kolnikaj, Devis Muka, Renato Mekolli
 • Seldi Qalliu: Ju rrefej per pushimet e endrrave qe kalova me Sinanin
 • Zedhenesja e PD-se, Laura Vorpsi, e fejuara e ish-Mister Albania
 • Sexy and Single; Erleta Hoti, ish bashkeshortja e Kastro Zizos: Femrat me beqare me femije jane shume te paragjykyara!
 • Genta: Rubensi ka vdekur! S'ka me skandale, do behem shkrimtare
 • Sulmohen Flori Mumajesi dhe Elvana
 • Zbulohet lidhja e Blerim Destanit me Liberta Spahiun
 • Ledi Vokshi kritika Dafina Zeqirit
 • Kujdes nga njoftimet per pune qe kerkojne vajza!

Sherri i Vip-ave ne rrjetet sociale

Nëse mendoni se inatet dhe zilitë e artistëve shqiptarë kanë përfunduar  që me rrahjet mes Adelina Ismajli me Leonora Jakupin, apo Rozana Radit me Rezarta Shkurtën, keni gabuar.

Tashmë ato nuk janë më trup me trup, por nëpërmjet  rrjeteve sociale, të cilat inate, apo të ashtuquajtura kritika po përdoren shumë mes Vip-ave shqiptarë kohëve të fundit.

Ndërsa dëgjuesit në një program në Top Kosova Radio jepnin komentet e tyre në lidhje me këto zënka, duke i quajtur shumë jonjerëzore, ne mundohemi të kujtojmë vetëm disa prej tyre, pasi kohët e fundit vërtet janë të shumta.

Nuk janë vetëm "diss" të reperëve, që kanë ekzistuar gjithmonë nëpër tekstet e tyre, por edhe artistët që nuk ia thonë hiç repit, apo muzikës po kapen me statuse ‘Facebooku’. Të hershmit ishin edhe  Baba Stars me Noizin, apo Bleona Qereti me aktoren Eliza Dushku, ku mes të tjerash këngëtarja shkruante për patriotizmin e tepruar të aktores.

Saturday, 12 January 2013

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Tuesday, 8 January 2013

Ne emer te Ledi Vokshit, ofendojne Dafinen [VIDEO]

Nje lajm qe po terheq vemendjen, vjen sot ne mediat shqiptare, ku thuhet se Ledi Vokshi tallet me Dafina Zeqirin per gjuhen e pakuptueshme qe ajo perdori, si e ftuar tek "Apartamenti 2XL".

Ndoshta interesimi eshte i kuptueshem, pasi behet fjale per dy personazhe VIP te njohur ne estraden shqiptare dhe sherre te tilla lexuesit i konsumojne me kenaqesi.

Por, a nuk jemi deshmitar per te saten here qe rrjetet sociale ne emer te nje personazhi VIP, nuk do te thote se jane te verteta, por dikush tjeter, nje fans apo ndonje entuziast, qe ka hapur faqen ne emer te tjeter kujt dhe ben pazare me llafe qe vijne nga veshtrimi i tij personal dhe nuk jane medoemos reflektim i mendimit te personazhit VIP qe ata personifikojne.

"Apartamenti 2XL po shof retransmetimin me Dafinen. Tani o po bon si pordha e modhe ose nuk din me fol??? Spo kuptoj??", eshte shkrimi ofendues, qe thuhet se eshte bere nga kengetarja Ledi Vokshi.

Mesiguri, duhet pritur te mesojme nese vet lajmi eshte kot apo veshtrimi i Ledit eshte i atille, pasi te degjojme ndonje reagim nga vet kengetarja, derisa faqja e saj zyrtare (www.facebook.com/lediofficial) nuk punon per momentin.

Sido qe te jete, e shikuam videon dhe nuk pam asgje te pakuptueshme. /Albavipnews/Tuesday, 16 October 2012

“Harbohen” djemte e BB5 me Ledi Vokshin

Kishin ardhur një ditë më parë për t’u përgatitur për spektaklin ‘Zhurma Show Awards’, djaloshi shumë i folur i BB5 Ermal Merdani dhe këngëtarja çapkëne Ledi Vokshi, që me anë të një miku të përbashkët janë takuar.

Ndërsa në një nga klubet e njohura në vend, të dielën e kaluar, së bashku me Arbër Zekën, kanë kërcyer pa fund. Ndërsa, siç e shihni në këtë foto paparac, siguruar nga një mik yni, djemtë e BB5 janë ‘harbuar’ paksa me këngëtaren Ledi Vokshi.

Ne kishim edhe foto të tjera që tregojnë edhe më shumë detaje të kësaj mbrëmjeje, por nuk i botuam. Mësojmë gjithashtu se në këtë rreth miqësor kanë qenë edhe Loreta Abdyli “Miss Diaspora”, dhe producentja e saj.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Harbohen" BB5 guys Ledi Vokshi

Wednesday, 5 September 2012

Ledi Vokshi: Nuk kam nevoje te behem "Bad Girl", kam lindur e tille...

Ledi Vokshi: “Nuk dua te dukem si vajze e keqe, kam lindur e tille”

Sapo ka publikuar klipin me teri me titullin “Femer bizi” (Ledi Vokshi - Femer Bizi) ku Ledi Vokshi shfaqet me nje look prej vajze te keqe. Sa e keqe eshte ajo ne jeten e vertete? Po aq sa edhe ne klip, ndoshta edhe me shume. Por per ta zbuluar duhet te lexoni intervisten e saj per gazeten Bluetooth.

Ne klipin e fundit “femer bizi” dilni me nje look trasgresiv dhe keni guxuar te rruani njeren ane te kokes, perse?
-Si femer e guximshme dhe plot ide nuk me frikesoi aspak fakti te rruaja njeren ane te kokes dhe as e kam fare problem kete gje. Kisha kohe qe doja ta beja por isha e zene me realizimin e kengeve dhe nuk kisha kohe per te bere cmenduri te tjera.

Elvana Gjata dhe Nora Istrefi kane nje look te ngjashem, ju sa jeni frymezuar prej tyre?
-Si vajze shqiptaro-amerikane qe jam, nuk kam asnje arsye te kopjoj kengetaret shqiptare. Kam pare live dhe kam ndjekur nga ekrani vip-at amerikane qe me cmendurite e tyre me kane frymezuar per te realizuar ide ekstreme per sa i perket look-ut. Shembull konkret per rruajtjen e kokes ka qene motra ime, Aida Vokshi qe eshte stiliste e njohur ne New York.

Sunday, 2 September 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Shtator 2012
 • Ciljeta, zbulohet bashkejetesa me arkitektin amerikano-latin. Kengetarja shperngulet nga shtepia e prinderve, prej disa muajsh ne nje lidhje
 • Dj Free Style & Brasco: Na ka cuditur Bleona, ajo zgjidh gjithcka permes nje telefonate. Shqiperia mahnitese, do t'i themi edhe Timbalandit te vije.
 • Kastro Zizo, Jeta e re ne Tirane: S'ka me cmendurira tek Cani, tani jam Klevis Bega.
 • Kengetarja Miriam Cani heq nenshtetesine shqiptare
 • Linda Halimi vjen me nje klip pornografik. Linda: Zgjodha modele serbe per skenat nudo, qe te mos cenoja moralin shqiptar
 • Prezantuesit Lori & Erioni, serish bashke tek "Dita Ime"
 • VIP-at; Shtohet arsenali i fotove me bikini
 • Fansat: Dafina e droguar
 • Argjentina fryn buzet

Friday, 31 August 2012

Masakrim apo guxim veror i femrave te skenes

Nëse temperaturat këtë verë shkuan deri në 40 grade Celsius, ato ndikuan jo vetëm te njerëzit e thjeshtë, por edhe te vip-at, sidomos te femrat që deri diku nga dukja e tyre u nxehën deri në ekstrem.

Madje, vajzat e skenës na sollën lloj-lloj veshjesh dhe dukjesh, saqë dikush arriti që ta heqë edhe pjesën më të madhe të flokëve, të cilat për femrat në përgjithësi janë secila fije e çmuar, dhe të bëhen gjysmë tullace. Por, vajzat që shihni në foto, një pjesë e tyre nuk kaluan pa u komentuar nga të gjithë për dukjen e tyre.

Rikthimi dhe buja e madhe e koncerteve të Bleona Qeretit bën që ajo të pajiset edhe me veshje kundër deklaratës së saj të nxituar që e mohoi dikur në mediet e huaja gjuhën shqipe.

Ajo ishte armatosur, e megjithatë veshja e saj me shqiponjë ishte menduar për t’u mbuluar vetëm nga mesi e lart, e poshtë ishte në version jopatriotik, por “hot”.

Një tjetër artiste që i pëlqen çdo orë ndryshimet dhe i realizon se ka shumë guxim, nuk mund ta linim anash. Kjo është këngëtarja Dafina Zeqiri, e cila të paktën me këto kaçurrele të saj nuk është se u pëlqye shumë, ndërsa dominoi edhe këtë verë ngjyra e zezë dhe sytjenat e zeza.

Sunday, 26 August 2012

Revista PALOMA - 25 Gusht 2012

Revista PALOMA, 25 Gusht 2012
 • Kaltrina Selimi: Do te vishem me te bardha, sa te heq marakun
 • Anjeza Maja, tashme si prezantuese e emisionit te mengjesit: S'mund te mbetem peng e se shkuares
 • Barbana Dini, tregon pse vendosi te ndryshoje: Nuk kam kohe te martohem, jam e zene duke martuar te tjeret!
 • Ledi Vokshi: Dashuro pak, qe te mos vuash shume!
 • Bledi Strakosha zihet ne publik me fotografin e Joni Pecit
 • Cifti i BB5 vazhdon lidhjen. Franceska: "Nuk shoqerohem me kriminela". I ati i Franceskes: "Nuk lejoj me abuzime ne emer te vajzes sime"
 • Arber Cepani, pushimet ekzotike ne Karaibe
 • Stacionet amerikane dokumentar per Bleonen. Kengetarja vjen ne Shqiperi me avion privat.
 • Nik Xhelilaj, ylli me i ri i serialeve turke
 • Kush e urren aq shume Tunen?
 • Jonida Maliqi, pas pushimeve, gati klipi i ri

Thursday, 23 August 2012

Ledi Vokshi vjen me nje video super seksi

“Femër Biz-i”, kështu quhet kënga më e e re e këngëtares aktraktive Ledi Vokshi, kënga kjo që sonte do të lancohet për herë të parë me një video super ‘Hot’.

Mësuam se kjo kënga është realizuar nga Flori Mumajesi dhe klipi nga produksioni ‘Aleksandër”, ndërsa Ledi duket shumë provokuese dhe seksi, sic po e shihni në këtë foto, ndërsa kënga ka shumë potencë, dhe Ledi ka dhënë më të mirën e saj të mundshme.

Madje mësuam se për këtë projekt muzikor këngëtarja ka punuar dhe është menduar shumë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady Vokshi comes with a super sex video

"Female Biz-i", so called e newest song singer aktraktive Ledi Vokshi, this song will be posted tonight for the first time with a super video 'Hot'.

Saturday, 7 July 2012

Revista BLUETOOTH - 7 Korrik 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Korrik 2012
 • Ekskluzive: Gjobat e papaguara te politikaneve. Ministri i Brendshem, Flamur Noka mban rekord me 17 gjoba.
 • Intervista; Anbeta Toromani: E mbaja me buke! Oni Pustina me vodhi leket, diten qe u ndame!
 • Adelina Berisha "shkon" ne burg
 • Breanne Benson, u pergjigjet shqiptareve: Familja ime e di qe jam pornostare!
 • Graciano, nga "Big Brother" tek "Amici": Me zgjodhi Celentano, por mund te me penalizoje gjuha!
 • Lorik Cana, pushime me te dashuren italiane ne Shqiperi
 • Big Basta: Ju pres sot ne mbremje
 • Cfare do te thote Ledi Vokshi?
 • Tuna dhe Diellza me te njejten veshje
 • Ciljeta: Jam nje vajze singell, por e lumtur
 • "O Dafinen, o familjen", Xheri i vendos kushte te birit
 • Shqiptaret lobojne per Rita Oren
 • Gent Bushpepa nuk hedh hap pa te dashuren

Thursday, 5 July 2012

Ledi Vokshi i heq te gjitha

Edhe këngëtarja e kthyer nga Amerika, e cila jo vetëm po përgatitet  për këngë të reja, ka dashur që këto ditë të nxehta të mos i shkojnë pa i shijuar pishinat dhe detin, sidomos ato nga jugu i Shqipërisë.

Është fjala për Ledi Vokshin, e cila, siç e shihni, me paparac, apo jo shihet se i ka hequr rrobat e banjës (të gjoksit) dhe do që ta marrë mirë ngjyrën edhe në kurriz, ndërsa djali që është me të, ndoshta ndonjë simpati.

Këngëtarja çapkëne ka harruar se këto foto do të përfundojnë në medie shumë shpejt./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledi removes all

Sunday, 6 May 2012

Kengetaret komentojne incidentin ndermjet Baba Stars dhe Noizyt


Të enjten në programin e natës “Top Vip” në Top Kosova Radio është komentuar incidenti i pavërtetuar ende mirë e që u quajt edhe “rrahje me grushte” mes dy labelëve, “Baba Stars” dhe “OTR”, duke pasur të drejtë të gjithë dëgjuesit të japin komentin e tyre për këtë ngjarje që shëmton në përgjithësi artistët shqiptarë dhe sjell urrejtje gjithëshqiptare.

Për këtë ngjarje që thuhet se ndodhur në aeroportin e Cyrihut në Zvicër, mes djemve të ‘Baba Stars’ dhe reperit nga Shqipëria Noizyt, kanë reaguar edhe komentuar edhe kolegët e tyre, këngëtarët e njohur shqiptarë, ku disa nuk kanë qenë të informuar, e disa të tjerë preferonin nga çudia të thoshin “No koment”, ose binin në hall për një përgjigje.

Linda Halimi:
“S’i kam përcjellë kurrë karrierën ose muzikën e asnjërit, kam respekt për të dyja palët, kaq.”

Gjyste Vulaj:
“Pse a janë rrahur përnjëmend? A çfarë i kisha rrah që të dytë, edhe mos me i lan me qajt bile.”

Thursday, 26 April 2012

Ledi se shpejti ne Kosove per dy kenge te reja

Pak ditë më parë këngëtaren e cila këto kohë ka vendosur të jetojë në Amerikë te familja e saj, Ledi Vokshin na e lidhen me reperin Gold Ag. Ndërsa për gazetën tonë, Ledi ka treguar se nuk është i vërtetë aspak ky lajm.

Këngëtarja do të vijë në fund të muajit në Kosovë për të incizuar një këngë të re, ku do të realizohet nga Kiço Beats, por njëkohësisht edhe një këngë verore me ritme dance dhe house, ku do të ketë edhe klipe për këngët e saj të reja.

Lajm i mirë për të gjithë djemtë, pasi Ledi na ka treguar në fund se vazhdon të jetë beqare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady soon in Kosovo for two new songs

A few days ago that this time the singer has decided to live in America to her family, Lady Vokshi contact us with the benchmark Gold Ag. As for our newsletter, Lady has shown that there is really no such news.

Monday, 13 February 2012

Shën Valentini i vajzave te shou-bizit shqiptar

Janë të bukura dhe mjaft seksi. Secili djalë do të donte t’i kishte në krahë Ditën e të Dashuruarve, por dhe mund të kenë rastin, pasi shumica e tyre janë beqare, të paktën kështu na tregojnë vajzat e skenës dhe bukuroshet shqiptare.

Dikush me shaka, apo me spec na thotë se edhe mund ta pranonin një dhuratë për 14 shkurt nga dikush, megjithëse nuk e njohin, por kujdesuni djem nëse e merrni seriozisht këtë gjest, dikush nga bukuroshet tona edhe mund ta refuzojë dhuratën, duke mos i besuar thënies “Dhuratën e pranon dhe mbreti”, arsyeja pasi është një ditë e veçantë, që e ka emrin Shën Valentin.

Beatrix Ramosaj – këngëtare
“Nuk e di a do ta pranoja, por varet se kush do ishte ai djalë”.

Adelina Emini- këngëtare
“Nuk marr dhuratë prej çfarëdo djali që do ta takoj, sepse në Ditën e të Dashuruarve dhurate duhet të merret vetëm nga i dashuri”.

Monday, 30 January 2012

Ledi Vokshi ne New York surprizon motren (VIDEO)

Kengetarja e surprizave quhet Ledi Vokshi

Këngëtarja e hitit “Perfekte” Ledi Vokshi ka lënë Shqipërinë dhe menjëherë pas Vitit të Ri është larguar për në Amërikë, atje ku ajo ka një pjesë të shpirtit të saj. Por mësuam se këngëtarja i ka bërë një surprizë shumë interesante motrës së saj, Aides,  e cila është një parukiere e njohur në New York.

I ka shkuar në befasi si kliente duke i kënduar “Shumë urime”, pasi motra atë ditë me 20 janar kishte ditëlindjen. Kjo befasi, Ledi ka dashur ta ruajë, dhe ja ku mund ta shihni në këtë video amotore me telefon. Vajza e muzikës i pëlqen befasitë, por dhe është gjithmonë dinamike në cdo gjë që bën.

Nuk e dimë se sa do të qëndrojë në New York, por natyrisht se ndoshta po mendon për ndonjë këngë të re, pas albumit që e solli në treg në fund të vitit që lamë pas. /Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady Vokshi sister in New York suprise

The singer's hit "Perfect" Lady Vokshi left Albania and immediately after the New Year moved to America, where she has a piece of her soul. But we learned that the singer has made ​​a very interesting surprise her sister, Aide, which is a famous hairdresser in New York. I went to surprise clients like singing "Many congratulations" after sister that day with birthday was January 20.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online