All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ledina Celo. Show all posts
Showing posts with label Ledina Celo. Show all posts

Saturday, 28 September 2013

Ledina Celo, nis kikboksin...

Ledina Celo, stervitje ne kikboks
... joshet nga sporti i burrit, nis stervitjen ne kikboks

Kengetarja 36-vjecare Ledina Celo, e cila vitin e kaluar u rikthye ne skenen shqiptare si e ftuar ne “X Factor” ne Tirane, tashme ka nisur stervitjen ne nje sport te ri, ate te kikboksit. Duket se martesa me kick-bokserin kosovar, Naim Kabashi dhe bashkejetesa me kete sportist me emer e ka joshur kengetaren per t’u marre dhe ajo me kete sport dhe per te pervetesuar teknikat e tij. Ledina ka realizuar vete nje foto gjate stervitjes, ku duket se e ka marre me shume pasion kete sport, qe pa dyshim do e ndihmoje te jete edhe ne forme. Ne foto duket dhe djali i saj Erlis, pas marteses me Kabashin, nderkohe qe trajneri i Ledines nuk eshte bashkeshorti, por nje djale tjeter i panjohur. Ledina Celo, pas nje pauze ne muzike, vitin e kaluar beri nje rikthim edhe me nje klip me Dren Abazin. Aktualisht kengetarja jeton ne Gjermani, dhe eshte pikerisht ky vendi ku ajo po punon per te depertuar ne tregun muzikor atje. Qekur u martua me kick-bokserin kosovar, kengetarja u largua nga skena per t’iu perkushtuar familjes dhe femijes se saj te pare. Me kthimin e saj ne Tirane, ajo beri pershtypje me linjat elegante, te cilat pohoi se kishte arritur t’i mbante vetem me vrap.

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
 • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
 • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
 • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
 • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
 • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
 • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
 • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
 • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Sunday, 17 March 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Mars 2013
 • Redon Makashi prezanton te dashuren e re ne publik. Foto gjate 15 vjetorit te "Miss Shqiperia". Kantautori, ledhatime me vajzen simpatike.
 • Big Brother; Futen dy banore te rinj; Motra e Shpendit: U zu me babain per pune biznesi; Motra e Jonildes: Endrra e saj qe e vogel te kishte gjoks te madh
 • Genta Ismajli, ne lidhje me gazetar nga Kosova. Kengetarja: Jemi vetem miq!
 • Ditmir Bushatit i thyejne makinen, 5 mije euro deme
 • 8 Marsi; Ledina Celo merr dhurate nje "Maserati", Aurela nje "Stripman"
 • Ish-banori: As vete s'e di pse qane vajzat per mua. Olseni dhe Altina, jashte shtepise. "Cdo dite me shtohej merzia nga debatet dhe izolimi, prandaj dola"; Dy modele ne shtepine e Big Brother.
 • Jozefina Topalli, shend e vere
 • Arta Dade mbush 60 vjec
 • Edi Rama dhe Majlinda Bregu shkembejne batuta ne kafe

Saturday, 2 March 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Mars 2013
 • "Big Brother"; Zbulohen sekretet per kater banoret. I dashuri: Televizioni genjeshter, Elena kishte mbathje; Bashkeshortja: Marselino zhigolo?! Ky eshte sekreti yne; Iliri deklaron: Seks me nje 61-vjecare
 • Djali i Jozefines, ne lidhje me nje modele. Zbulohet e dashura e Genar Topallit me Eva Muratin. Vajza prezantoi koncertin kunder dhunes, me 14 shkurt
 • Behen prinder: Valbona Coba, Sidrit Bejleri, Enxhi Nini
 • Kastro Zizo: Erleta e semure psikike, me gruan e pare i kam mire punet! "Me perzuri si nje qen rrugesh. Do martohem perseri!"
 • Arbana Osmani e mohon: Nuk jam shtatzene!
 • Vjen ne jete Ermeli, "shpresa" e Sidrit Bejlerit
 • Zbulohen sekretet e banoreve te Big Brother: Elona praktikon Taekwondo, Olta eshte vegjetariane, Elena vajza qe ka pire cigare 4 vjece, Altina e cmendur per Real Madridin

Thursday, 21 February 2013

Ledina Çelo, nostalgji para nente vjetesh


Kengetarja shqiptare Ledina Celo kohet e fundit i eshte perkushtuar shume familjes se saj, sidomos djalit Erlisit dhe ne shohim lumturine e nje nene te devotshme.

Ledina kete here ne rrjetin e saj social kishte postuar nje foto, ku duket super ne forme, por ajo eshte realizuar ne vitin 2004, e kete e tregon edhe komenti ne kete rrjet social.

Nuk e dime se pse Ledina ka shume nostalgji per kete foto te shume viteve me pare, por qe duket si nje princeshe, duke pare bukurine e saj para nje pasqyreje./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledina Çelo, nostalgia before nine years

Albanian singer Ledina Çelo recently is very dedicated to her family, especially Erlisit son and we see the happiness of a pious mother. Ledina this time in her social network had posted a picture which looks super in shape, but it was conducted in 2004, shows the comment in this social network.

I do not know why Ledina has a lot of nostalgia for this picture many years ago, but it looks like a princess, seeing her beauty before a pasqyreje. / Maxim Gjokaj /

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Saturday, 29 December 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Dhjetor 2012
 • Ne shtepine e Amarda Toskes per festa: "Dhurata ime per Ermalin"
 • Dafina Zeqiri, mbreteresha e "showbiz"-it: Me Ledrin mbetem shoke, aktualisht jam singell. 2012-ta nje vit i komplikuar per mua!
 • Ledina Celo hap dyert dhe rrefen: ne 2013-ten, nje moter per Erlisin
 • Viti i arte i Rudina Xhunges. Propozimet per emrin e vajzes, nga shkrimtaret me te famshem ne bote
 • Sali Berisha pranon oferten e "2XL"
 • 1 vit me "Bluetooth". Historite roze qe shenuan 2012-en
 • Renato Mekolli, kuzhinieri i famshem shqiptar ne Greqi vjen me dy receta interesante 
 • Rrefehen fituesit e festivalit, te cilet tregojne te verteten mbi akuzat per plagjiature, parashikimet per Eurovizionin dhe emocionet e bukura qe kane perjetuar keto dite. Bledar Sejko: Une kopjac? Jam frymezuar nga kenga e Vace Zeles! Adrian Lulgjuraj: Jemi pretendente ne "Eurosong"!

Monday, 17 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
 • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
 • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
 • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
 • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
 • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
 • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Thursday, 13 December 2012

Ledina Celo i rikthehet muzikes shqiptare

Ka  një titull shumë të nevojshëm dimëror, ‘Më ndez’. Është kjo kënga më e re e këngëtares seksi Ledina Celo, e cila e ka sjellë këto ditë dimri këtë baladë me një video shumë hot realizuar nga produksioni “Max Production”.

Kjo këngë është në bashkëpunim me këngëtarin kosovar Dren Abazi, pro që këtu ai shihet vetëm si instrumentist. Pas disa përpjekjeve dhe arritjeve në “Top Chart”-in gjerman me këngët e saja në anglisht, si duket Ledina i është rikthyer muzikës shqiptare.

Ajo shihet dhe ndjehet ashtu sic thotë një pjesë e këngës “si çupëlinë” dhe në top formë, megjithëse është nënë e një djali.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledina Celo returned to Albanian music

There is a much needed winter title 'sparks'. Is this sexy singer's new song Ledina Celo, which brought the day this winter with a very hot video ballad performed by production "Max Production". This song is in cooperation with Kosovar singer Dren Abazi, pro here it is seen only as instrumentalist.

After several attempts and achievements in the "Top Chart" her German songs in English, it seems Ledina returned Albanian music. It can be seen and felt just as a part of the song says "as çupëlinë" and in top form, although it is the mother of a djali.M.GJ.

Tuesday, 11 December 2012

Ledina Çelo befason

Ka kohë që është bërë nënë, jeton mjaft e lumtur me bashkëshortin e saj dhe djalin. Kjo është Ledina Çelo, e cila është në formë të përkryer.

Këtë e tregon edhe kjo foto e re e saj, që pa dyshim është realizuar për ndonjë kopertinë reviste. Këngëtarja e njohur ka befasuar me këtë foto fashion, ndërsa ka marrë në rrjetet sociale komentet më pozitive për dukjen e saj, dhe ne i japim me meritë një ‘IN’ në rubrikën tonë.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledina Çelo surprising

Has long since become a mother, lives quite happily with her ​​husband and son. This is the Ledina Çelo, which is in perfect shape.

This shows that her new picture, which admittedly is conducted for a magazine cover. Known singer surprised with this picture fashion, and has received positive comments on social networks for its appearance, and we give merit an 'IN' in our column.
M. GJ.

Ledina Celo, vjen me ndryshe [VIDEO]

Kengetarja e cila koheve te fundit eshte perfolur per format e saja perfekte trupore, te nje mamaje seksi, Ledina Celo, sapo ka lancuar nje video te re te saj, ku ajo shfaqet shume joshese por me ndryshe se herave tjera.

Jemi mesuar me kenget e saja te ritmit dance, por kesaj radhe, ne bashkepunim me Dren Abazin, ka sjell nje kenge dashurie, te qete dhe te bukur me tekst te Olti Currit.

Dren Abazi i cili kompozoi dhe aranzhoi kengen, shfaqet ne klip duke percjellur kengetaren me tinguj nga gitara e tij. Videoja eshte realizuar nga produksioni "Max Production". /Albavipnews/Friday, 7 December 2012

Mamate VIP qe lumturohen nga femijet e tyre

Janë të dyja mamatë më seksi shqiptare, të cilat bukurinë dhe elegancën e tyre e kanë ruajtur edhe pasi janë bërë nëna.

Kjo është regjisorja dhe këngëtarja Inis Gjoni, e cila sapo e ka festuar njëvjetorin e vajzës së saj dhe është më e lumtur se kurrë më parë, duke e reflektuar këtë edhe në dashurinë dhe rehatinë që ia ka krijuar vajzës me emrin shumë të veçantë, Coco Antonel.

Si duket, gëzimi për këtë vogëlushe të ëmbël e ka harruar sadopak edhe dhembjen për të dashurin e saj, babanë e fëmijës që pak kohë më parë ia vranë.

Ndërsa, një tjetër mama super e lumtur dhe mjaft seksi është këngëtarja tjetër shqiptare, e cila jeton në Gjermani, Ledina Çelo.

Wednesday, 14 November 2012

Ritakimi i Sabriut dhe Ledines

Ata vërtetë kanë qenë miq të vjetër falë edhe këngës së famshme të tyre, e cila në atë vit në festivalin e RTVSH-së bëri një bujë të madhe me titull “Ma ke prish gjumin e natës”.

Por, siç e shihni në këtë foto këngëtarët Sabri Fejzullahu dhe Ledina Çelo janë ritakuar dhe kanë kërcyer e kënduar mjaft në një spektakël të mbajtur në Zvicër “Miss dhe Mister Universi shqiptar”.

Dihet që këngëtari është shumë xhentil ndaj kolegeve, e sidomos ndaj Ledinës bukuroshe e cila edhe në këtë mbrëmje është dukur thuajse perfekt.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ritakimi Sabriu and Ledinës

They really were old friends thanks to their famous song, which in that year RTVSH Festival made ​​a big fuss titled "Ma you sleep disturbance at night." But, as you see in this picture singers Sabri Brothers and Ledina Çelo are ritakuar and dancing and singing quite a spectacle held in Switzerland "Miss and Mister Albania Universe".

Tuesday, 6 November 2012

Kjo mami Ledina, sa seksi!

Këngëtarja Ledina Çelo ka qenë e pranishme si e ftuar speciale midis shumë artistëve në një mbrëmje të quajtur “Miss dhe Mister Universi shqiptar”.

Ajo ka kënduar në këtë spektakël, që u mbajt pak ditë më parë në Cyrih, ku është dukur siç po e shihni tepër në formë dhe shumë seksi, ndërsa gjoksi i saj për pak sa nuk i ka dalë jashtë. Kjo është mami seksi, këngëtarja Ledina Çelo.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
This Ledina Mom, how sexy!

Ledina Çelo singer was present as special guest among many artists in an evening called "Miss and Mister Albania Universe".

She has sung in the show, which was held a few days ago in Zurich, where it seemed as you can see more in shape and more sex, and her breasts almost did not come out. This is Mom sex, Ledina singer Çelo.M. GJ.

Monday, 29 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

Saturday, 27 October 2012

Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Sunday, 7 October 2012

Revista PALOMA - 6 Tetor 2012

Revista PALOMA, 6 Tetor 2012
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi: Pengu me i madh i jetes time...
 • Arrestohet balerini! Policia ve ne pranga Simonen e "Dancing With The Stars"
 • Dren Abazi: Nuk jam i lidhur me Olta Gixharin. U lodha me sajesa te tilla!
 • I dashuri ideal: Shpat Kasapi
 • Eliza Dushku vjen ne Tirane per dokumentarin e saj. "Kam nje lidhje emocionale me Shqiperine!"
 • Shqiptarja Olta Plloci, nga "Veline" ne boten e spektaklit italian
 • Rikthene "Spirit Voice", vajzat ne studio incizojne kengen e re
 • Linda Halimi pozon nudo: Dua t'i them gjithe botes qe ndihem mire me trupin tim!
 • Erik Lloshi & Ersida: S'jetojme dot pa njeri tjetrin!
 • Ledri i ben bllok Dafines, fshin te gjitha fotot me te
 • Zhaku heq dore nga "Kenga Magjike", futet te Vip Shpija
 • Rita Ora i zgjidh punet ne krevat

Saturday, 6 October 2012

Revista BLUETOOTH - 6 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 6 Tetor 2012
 • Eduard Shalsi, detajet e dasmes me Eren, ne sfond kenga per Berishen. Zbulohen fotot e ceremonise intime te se premtes. Sot betimi ne altar, ja demokratet e ftuar
 • Tuna vs Corleone. Vali: Ajo kallet per mua; Vajza: Ti s'ke tru! Sherri pas intervistes "Zone e Lire".
 • Zhaku braktis "Kenga Magjike" per "VIP Shpija"
 • Zhgenjen Ezeli: Jam homoseksual, nuk e fsheh me!
 • "Festivali i Muzikes Popullore", fotot e prapaskenave te festivalit
 • Vesa & Big Basta, marredhenia e kengetareve perfundon ne fejese
 • Klodiana Lala behet nene, vjen ne jete Priseas
 • Zbulohen emrat e rinj te "Kenga Magjike"
 • Zedhenesja e Adelines ironizon Florin dhe...
 • Blerina Braka: Ne "Kenga Magjike" per te fituar, jeta eshte pazar
 • Genta Ismajli behet bionde
 • Adi i "BB2" ne "Fiks Fare"

Saturday, 8 September 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Shtator 2012

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online