All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ledio Lako. Show all posts
Showing posts with label Ledio Lako. Show all posts

Saturday, 22 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
  • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
  • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
  • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
  • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
  • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
  • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
  • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
  • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
  • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Tuesday, 5 June 2012

Ledio Lako, gjen femer pas dy vitesh "single"...

Ledio i “Portokalli-se” ne intimitet me nje bionde pas dy vitesh “single”

Ish-e dashura e tij ka qene nje vajze brune, ndersa tashme ai fotografohet me nje bionde. Aktori i njohur i spektaklit te humorit “Portokalli”, Ledio Lako, i cili eshte bere shume i njohur me rolin e Ramadanit, eshte fotografuar ne fundjave ne shoqerine e nje vajze bionde, ndersa argetohej ne club “Blow” ne zonen e ish-Bllokut. Pas gati dy viteve “single”, kjo eshte hera e pare qe aktori i humorit fotografohet me nje femer ne club, me te cilen here pas here shkembente puthje e perqafime. Ne intervista e ndryshme, Ledio ka pohuar se pas ndarjes nga e dashura balerine, ende nuk ishte njohur me nje femer me te cilen mund te krijonte lidhje serioze, dhe te mund te shfaqej hapur ne publik. Ne lidhje me preferencat e tij per femren qe do deshironte ne krah, ai ka pohuar se do e deshironte fisnike dhe jo materialiste. Pasi i dha fund lidhjes se tij disi te gjate nga e dashura e tij balerine, aktori ka pohuar gjithmone ne media se vazhdon te mbaje statusin “single”. Nderkohe qe jeta e tij vijon normalisht me punen si aktor ne spektaklit e humorit “Portokalli”.

Wednesday, 22 February 2012

Ledio Lako: Shen Valentini me gjeti vetem, femrat jane materialiste...

Ledio i Portokallise: 14 shkurti me gjeti vetem, femrat jane materialiste

Aktori i njohur i spektaklit te humorit “Portokalli”, Ledio Lako, i cili eshte bere shume i njohur me rolin e Ramadanit, ende nuk eshte pare ne shoqerine e ndonje femre speciale, duke vazhduar te mbaje statusin “single”. I pyetur nese Shen Valentini e gjeti vetem apo me ndonje femer ne krah, ai pohoi: “Vetem, pasi ende nuk e kam gjetur vajzen me te cilen mund te dal hapur ne publik”. Dhe si duhet te jete femra me te cilen ai do te deshironte te krijonte nje lidhje? Fisnike dhe jo materialiste”, pergjigjet Ledio. Ne lidhje me bukurine e te dashures se ardhshme, cfare preferencash ka ai? “Nuk dua ta kete bukurine primare, se femra e ka te shkurter stinen e rinise”, pohon.

Monday, 20 June 2011

Marvina Stefa Tani Shoqerohet me Ledion e "Portokalli"-se

Marvina, ish-e dashura e Erion Korinit, tani shoqerohet me Ledion e “Portokalli”-se

Ka kaluar tashme nje vit nga konflikti i zhurmshem, qe mori permasa mediatike, mes kengetarit Erion Korini dhe ish-te dashures se tij nga Durresi, Marvina Stefa. Ajo vendosi ta terheqe padine dhe ta fale Erionin. Ndersa pas nje tentative per ribashkim ne plazhin e Ksamilit, ata vendosen te ndahen perfundimisht, duke nisur secili jete te re. Nderkohe qe per Erionin nuk dime asgje tashme nese ka krijuar ndonje lidhje te re me ndonje vajze apo jo, per ish-te dashuren e tij qe u be e njohur pas konfliktit te tyre qe perfundoi ne Prokurori kemi arritur te zbulojme dicka me shume. Vajza simpatike eshte pare te shoqerohet se fundi me Ledio Lakon, aktorin e njohur te spektaklit te humorit “Portokalli”. Thuhet se miqesia e tyre eshte pak me e hershme, pasi jane njohur ne qytetin e Korces nga nje shoqeri e perbashket qe kane, ndersa keto kohe jane pare shume ne shoqerine e njeri-tjetrit, duke kaluar dhe fundjavat bashke, edhe pse ne prani te miqve te tjere.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online