All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ledion Lico. Show all posts
Showing posts with label Ledion Lico. Show all posts

Sunday, 29 September 2013

Xhemi, Arbana dhe Ledioni, tre prezantues, tre miqe se bashku tek "E Diell"...

Xhemi Shehu, Arbana Osmani dhe Ledion Lico tek "E Diell"
Tre miqte Xhemi, Arbana & Ledioni, bashke prezantues tek “E Diell”

“Top Channel” po pergatitet per rikthimin pas nje viti pauze ne ekran te programit te te dielave “E Diell”, tashme te riformatuar. Per moderimin e ketij programi me orar te zgjatur jane bere bashke tre prezantuesit me te njohur te ketij televizioni, njekohesisht dhe miq te ngushte jashte ekranit: Xhemi Shehu, Arbana Osmani dhe Ledion Lico. Ende nuk jane dhene detajet se si eshte konceptuar ky format ne sezonin e ri, dhe po ashtu nuk eshte vendosur data e programit te pare. Duket se pergatitjet kane filluar per programin me shume rubrika, te ftuar dhe muzike live. Me kete treshe te re do te kemi nje rikthim ne skeme me tre prezantues si ne edicionin e pare te “E Diell”, qe prezantohej nga Adi Krasta dhe dy partneret e tij, Arbanen dhe Xhemin.


Saturday, 8 June 2013

Sonte finalja e Top Fest 10... [VIDEO]

Finalja e Top Fest 10

Ka mberritur ne finale Top Fest, festivali qe mbledh zerat shqiptare kudo qe jane. Te shtunen mbrema garimi perfundimtar dhe nje spektakel me shume surpriza, prezantuar nga Ledjon Lico dhe Marina e Luana Vjollca.

Ledjon Lico, prezantues: Fakti i te qenit ne edicionin e dhjete te Top Fest, edhe mua po te ma thoje 10 vite me pare nuk do ta kisha besuar kurre, aq me teper si prezantues. Une edicionin e pare e kam ndjekur edhe si publik, por edhe si pjese. Pole Position ishte i lidhur ne ate kohe me Top Fest dhe kam qene i lidhur ne nje fare menyre brenda, pastaj ne edicionin e dyte ne prapaskene dhe bashke me to cdo vit e cdo vit.

Sunday, 2 June 2013

Ledion Lico: "Top Fest" eshte gjithmone i njejti dhe gjithmone ndryshe...

Ledion Lico
Ledion Lico: “Top Fest 10” i njejti, por edhe ndryshe

Do te jete kumbari i finalisteve te “Top Fest 10”, ne naten jubile qe do te mbahet me 8 qershor ne “Pallatin e Kongreseve”. Per te tashme prezantimi eshte nje sport qe di ta beje mire, ndaj emocionet ne kete rast ua kalon kengetareve qe lakmojne kupen. Moderatori i “Top Channel”, Ledion Lico, flet per te preferuarit e tij ne kete gare muzikore, ndersa zbulon me shume per veten ne nje reflektim shpirteror ngacmuar nga titujt e kengeve te ketij festivali.

Je moderatori i finales se “Top Fest 10”, qe do te mbahet me 8 qershor. Cfare do te sjelle ndryshe ky edicion jubilar?
Do te jete njesoj dhe ndryshe. Nga pikepamja teknologjike, “Top Channel” ne “Top Fest” ka sjelle gjithmone fryme qe eshte ndjekur nga evente te tjera te rendesishme, brenda dhe jashte vendit. Edhe kete vit do te punohet per kete. Ndryshe nga cdo festival tjeter konkurrues ne trojet shqiptare, “Top Fest” eshte tamam nje feste e muzikes, ku publiku i Pallatit te Kongreseve shijon me plot kuptimin e fjales kenget qe jane kthyer ne lajtmotivin e diteve te tyre dhe tonat. Une do te bej detyren, kaq!

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
 • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
 • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
 • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
 • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
 • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
 • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Wednesday, 29 August 2012

Ledion Lico, zgjedh New York-un per pushime...

Ledion Lico zgjedh New York-un

Prezantuesi simpatik i ‘ Top Channel’ ka vendosur te udhetoje larg per pushimet e kesaj vere. Eshte nisur drejt Amerikes dhe ka ndaluar ne New York. Planin per kete udhetim ai e ka bere bashke me koleget e tij te punes, Eno Popin dhe Elona Duron. Te tre prezantuesit po relaksohen ne keto dite te fundit te gushtit per te marre energjite qe i duhen ne shtator, ku te tre do t’i rikthehen punes ne ‘ Top Media’. Elona do t’u kthehet emisioneve te saj ne radio, ndersa dy djemte rifillojne sezonin e ri te dy produksioneve te rendesishme “The Voice of Albania” dhe “100 Milione”. Ne i keshillojme qe te perfitojne per te fjetur deri vone keto dite, sepse shpejt rifillon edhe emisioni i tyre i perbashket “Wake Up”, qe i ‘ detyron’ te zgjohen heret cdo mengjes. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledion Lico choose New York
Charming presenter of 'Top Channel' has decided to travel far for this summer vacation. Headed to America and stopped in New York. Plan for this trip he made with his work colleagues, Eno Popi and John Duron. The three presenters being relaxed in these last days of August to get the energy it needs in September, where the three will return to work on 'New Media'. Elona will turn its radio emission, while the two boys new season resume both important productions "The Voice of Albania" and "100 Million". We advise you to take advantage of sleeping up late these days because soon resume their joint show "Wake Up", which 'forces' to wake up early every morning. / bluetooth / ]]

Sunday, 26 August 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 25 Gusht 2012
 • Bleona Qereti, vjen me avion privat, 4 milione $ per albumin
 • Jozefina Topalli; Pasioni i ri i Kryetares se Kuvendit: Hipizmi
 • Edi & Linda Rama; Pushimet e kreut te opozites me bashkeshorten
 • Ulpiana Lama, prezantuesja e re e "Pasdite ne TCH"
 • Intervista, Ermal Mamaqi: Aborti i Amit i papritur, mezi presim te behemi prinder
 • Fotot ne plazh: Zajmina superseksi ne jaht; "Polici" eksploron karaburunin
 • Ermela Mezuraj, feston 26 vjetorin: "Parate e mbetura nga cmimi i madh me dalin per te jetuar mire. Me Jotin s'kemi bere plane per martese"
 • Zanfina e treta ne Ballkan
 • Franceska: Ermali i di te gjitha levizjet e mia
 • Genta Ismajlit i arrestojne menaxherin
 • Zajmina dhe Fjolla puthje lesbos
 • Vesa Luma dhe Big Basta shkembejne mesazhe dashurie ne FB

Monday, 13 August 2012

Revista PALOMA - 11 Gusht 2012

Revista PALOMA, 11 Gusht 2012
 • Anjeza Branka: Mashkulli im, me i miri! Ai me ofron gjithcka qe kerkoi nga nje mashkull!
 • Andresa Soares: Femrat ne Shqiperi, shkojne deri ne motel e s'bejne gje!
 • Lynx: Nuk jetojme dot pa seks
 • Martohet Mirjeta, Marieli nuk i shkon ne dasme!
 • Shkendije Mujaj, nje besimtare e devotshme, vishet me perce
 • Adelina Tahiri zihet me Tunen, per Blerim Destanin?
 • Franceska: Turp t'u vije gazetareve qe shpikin! Me Ermalin jam e lumtur!
 • Luar, gati per suksesin nderkombetar
 • Anxhela Peristeri: Eshte bukur te te adhurojne mbi 100 njerez. Anxhela rrefen per punen e saj ne Greqi, puna ne buzuk, si u prit kenga e re dhe synimi per te depertuar ne muziken greke
 • Elhaida Dani, triumfon serish, shpallet me e mira ne Europe
 • Greta dhe Eni Koci me look te ri, behen si binjake

Sunday, 3 June 2012

Finalja e "Top Fest 9", Nje Nate e Yjeve...

“Top Fest 9”, nata e yjeve [VIDEO]

Nata finale e Top Fest 9 edhe kete here pritet te jete nje nga eventet me te rendesishme te kalendarit muzikor. Mbremja e 3 Qershorit do te kthehet ne nje parade te yjeve ne tapetin e kuq te Pallatit te Kongreseve ne kryeqytet nga ku do te transmetohet live nga ekrani i Top Channel spektakli i mbushur me surpriza dhe performancat me te mira te festivalit, te vecuara pas nje perzgjedhjeje te ndare ne tre faza.

Ergys Lubonja, autor dhe regjisor i “Top Fest 9” tregon: “Nga rreth 130 kengetare patem 36 gjysmefinaliste dhe ne 3 Qershor do te kemi 18 finaliste. Per 18 kenget kemi kuruar cdo gje ne detajin me te vogel per te patur nje shfaqje me nivel shume te larte.”

Wednesday, 28 March 2012

Ledion Lico: Adoleshenca ime...

Ledion Lico by Blerta Kambo
foto: blerta kambo
Ledion Lico: Isha rebel, kam bere shpeshhere 20%-sha

Ai eshte nje prej djemve me te pashem te ekranit, por jo vetem. Duket sikur ka lindur per te bere televizion, dhe kete e provojne te gjitha sipermarrjet qe ka realizuar. Eshte shume i dashur per publikun dhe kete e ka arritur fale karizmes dhe elokuences qe shperfaq ne ekran. Cdo mengjes ju ben zgjimin me “Wake Up” ne “Top Channel”, ku se bashku me Eno Popin percjell informacione te shpejta, te duhurat per nje zgjim te mire. Sapo ka perfunduar nje projekt gjigant dhe shume te suksesshem sic ishte “The Voice”, talent show, i cili u kthye ne zakonin e perjavshem te shqiptareve. Por sot, s’do te vije per te rrefyer asnje nga sipermarrjet e tij televizive (keto dhe te tjera detaje nga karriera e tij ia ka besuar revistes AS, ku do te shfaqet kete muaj). Do te vije per te rrefyer nje pjese shume te vecante te jetes, sic eshte gjimnazi. Si e ka kaluar Ledion Lico kete periudhe? Rebelimet e adoleshences, mesimet, pasionet dhe deshirat e tij. Reagimin qe pati e ema kur e pa me floke te lyer. 20%-shat e lendeve mesimore si pasoje e mungesave. Deshira per te filluar nje pune dhe ‘injorimi’ qe i bene si pasoje e moshes se vogel, derisa fati vendosi per te...Pas konkurrimit ne “Poleposition”, merr telefonaten qe do t’i ndryshonte jeten. Telefonata qe do ta shnderronte ne nje prej meshkujve me te suksesshem te ekranit. Rrefehet Ledioni...

Sunday, 11 March 2012

VIP-at metroseksuale, ja si kujdesen per veten meshkujt e ekranit

Të sfidosh mentalitetet. Të jesh ndryshe. Në modë dhe i kuruar. Ky është mashkulli i ri, modern, i cili në kohët e sotme nuk e ka për turp të kujdeset për veten njëlloj si femrat. Ky term ka hyrë në Europë dhe më vonë kudo në botë që nga vitet 1994, ndërkohë që në Shqipëri është një term i ri dhe ende i panjohur, madje edhe lehtësisht i keqkuptueshëm.

Termi metroseksual, është në fakt një miksim i mashkullit heteroseksual dhe mashkullit metropolitan(i cili jeton në metropol, qendra urbane dhe në kulturën kapitaliste). Ky mashkull i ri, nëse do të mund të quhet i tillë, me anë të jetës që bën përforcon idenë e të qenit një burrë i dëshirueshëm, shumë i kujdesshëm dhe tmerrësisht tërheqës për femrat.

Duhet të theksojmë se metroseksualët nuk duhet të ngatërrohen absolutisht me homoseksualët, pasi vetë termi e shpjegon mjaft qartë, metroseksual = heteroseksualë + metropol. Pra, mashkulli heteroseksual, që jeton në një kulturë kapitaliste do të ishte shpjegimi më i duhur për këtë term të ri për shumë lexues, të cilët ndoshta nuk e kanë hasur më parë si term.

Tuesday, 24 January 2012

Ledion Lico eshte djale i bute

Prezantuesi i suksesshem qe keqkuptohet per stilin e tij

Eshtë një prezantues modern dhe atraktiv, djaloshi që cdo mëngjës na zgjon me zërin e tij në programin “Ëake up”, Ledion Lico. Megjithëse në mentalitetin shqiptar me plot paragjykime moderimi i tij keqkuptohet, ai vazhdon të ecë mirë në stilin e tij, sidomos në edionion “The Voice of Albania”.

I ftuar si personazh në programin e natës së fundit për këtë sezion te “Një mijë e një pse”, ai për një moment ka treguar se është tip shumë i butë, dhe prandaj të tjerët e imitojnë sikur të ishte femër, kur është pyetur nga fëmijët simpatikë. E megjithatë Ledioni vazhdon të surprizojë me stilin dhe prezantimin e tij në ekranin më të ndjekur shqiptar Top Channel./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
LICO is the guy Ledio soft

It is a modern and attractive presentation, the boy who wakes us every morning with his voice in the "Ëake up", Ledio LICO. Although the Albanian mentality with full prejudice its moderation misunderstood, he continues to go well in his style, especially in edionion "The Voice of Albania".

Invited as a character in the program last night about this sezion of "A thousand and one though", he for a moment showed that the tip is very soft, and therefore imitate others as if it were a woman, when asked by children also true. Yet Ledioni continues to surprise with his style and presentation in the following screen Albanian Top Channel./Maxim Gjokaj/

Saturday, 7 February 2009

Albana Osmani Ne Top Fest Pa Ledionin!

Albana Osmani dhe Ledion Lico
/photo panorama, etc./

ALBANA OSMANI: Pse dal ne “Top Fest” vetem, pa Ledionin

Sapo ka lene eksperiencen si drejtuese e spektaklit te perjavshem “Ti vlen” dhe i eshte kthyer prezantimit te Festivalit te Muzikes Moderne Shqiptare ne “Top Channel”, “Top Fest 6”. Nuk eshte aspak nje eksperience e re per Albana Osmanin, pasi tashme eshte mesuar te prezantoje disa spektakle. Por nese do flisnim per eksperience te re ne “Top Fest” eshte pikerisht mungesa kesaj here e partnerit ne krah te saj, Ledion Licos. Do te dale e vetme cdo dite te transmetimit te “Top Fest”- it te ketij viti, pasi drejtuesit e festivalit e vendosen keshtu. Gjate javes se pare, ajo u shfaq me te njejten ngjyre kafe te flokeve, qe u pa tek “Ti vlen”, ndersa do te vazhdoje te prezantoje cdo dite kenget e reja te “Top Fest”, deri ne 12 maj me po te njejtin “look”. Por si po e perballon prezantimin vetem, pa Ledionin? “Nuk ndiej ndonje problem te madh pasi arrij t’ia dal. E vetmja gje eshte ndoshta mungesa e batutave qe shkembenim me Ledionin, si dhe komunikimi i tij disi ‘ngacmues” me kengetaret femra”, thote Albana. Gjithsesi ajo pohon se, “tashme i eshte bere normale prezantimi i nje spektakli te tille me shume atmosfere rinore, dhe ku pervec kengetareve te njohur, lancohen shume emra te rinj. Po cila eshte arsyeja, perse mungon Ledioni? Ishte nga nje vendim i drejtuesve per te dale e vetme, nisur dhe nga fakti qe Ledioni se bashku me Eno Popin drejtojne emisionin e perditshem “Wake up”. Por thuhet gjithashtu se Ledioni do te angazhohet me projekte te tjera televizive brenda programacionit te “Top Channel”. Gjithsesi ai do te jete i pranishem ne naten finale te “Top Fest”, qe per here te pare do te jete “live”. Albana dhe Ledioni, te cilet jane miq shume te mire, do ta prezantojne bashke naten e cmimeve qe do te organizohet me 12 maj. Ne naten finale do te jepet kupa e cmimit te madh te “Top fest” me nje vlere prej 10 mije euro. Sipas Albanes, “Top Fest” i ketij viti eshte nje konkurrence e forte mes artisteve, pasi marrin pjese emra te njohur kengetaresh dhe grupesh muzikore si: Blero, Xuxi, Ermal Fejzullahu, Ermal Mamaqi, grupi “Kthjellu”, etj. Ashtu si ne edicionet e tjera do te ndahen 12 cmimet e perhershme, dhe nje cmim i madh, qe do te zgjidhet nga publiku pas nominimeve qe do te beje juria e festivalit. /panorama/07.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online