All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ledri Vula. Show all posts
Showing posts with label Ledri Vula. Show all posts

Monday, 27 May 2013

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Tuesday, 12 February 2013

Ledri gjen "te dashur" te re

Ledri VulaPas ndarjes nga Dafina, Ledri ka mbajtur statusin single dhe eshte kthyer e eshte bere nje djal mami. Megjithate, kohe me pare, ai i dha premtimin nenes se tij Xherit, se do ta bej ate gjyshe.

Lajmi i mire eshte se ai ka gjetur keto dite nje te "dashur te re", ndonese jo te zakonshme dhe kete e ka bere te ditur vete kengetari/regjisori nepermjet rrjetit te tij social.

"My love", ka shkruar Ledri prane kesaj fotoje mjaft atraktive, ku ai shkemben puthjet me nje delfine te bukur qe ka takuar gjate aventurave ne Dubai.

Keshtu ai la nje Dafine pas dhe gjeti nje "delfine" tjeter qe se paku per nga emri duken te kete ngjashmeri. Urojme qe mamaja kesaj radhe ta pelqej ciftin e jashtezakonshem, ne vigjilje te dites se te dashuruarve, te Shen Valentinit, edhe pse mesiguri per nje kohe te shkurter, pasi per ta bere Xherin gjyshe, Ledrit i duhet te gjej nje "Delfine" te vertete. /Albavipnews/

Monday, 21 January 2013

Revista BLUETOOTH - 19 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 19 Janar 2013
 • Zajmina Vajsari: Njeriu te cilit i detyrohem gjithcka. Kengetarja seksi, se shpejti me nje kenge hip-hop. Oret qe kalon ne shkolle dhe pse s'po e shikojme me ne jeten e nates.
 • Zanfina: Mbaja arme per vetembrojtje, ja e verteta e arrestimit tim. Mediat publikojne urdher-arrestin, kengetarja: Ndryshova shtepi!
 • Politikanet shqiptare qe lyejne floket: Fatos Nano, Sokol Olldashi, Jemin Gjana, Vangjel Tavo, Arben Ristani, Genc Ruli, Ridvan Bode, Bamir Topi, Andis Harasani, Kreshnik Spahiu...
 • "The Voice"; Flasin anetaret e jurise: Kush duam te fitoje...
 • E bija zbulon fotot e rinise se Eli Fares
 • Si u shnderrua Michelle nga shefe, ne grua per Obamen
 • "Grate e divorcuara" shkojne ne Elbasan
 • Ledri Vula, pjese e jurise "#InstaKosova"
 • "Arushi" qe riktheu Teuta Kurtin
 • Gold AG, reperi ne mbrojtje te ceshtjeve patriotike

Sunday, 13 January 2013

Ledri: Asnjehere nuk do t'i rikthehem muzikes!

Spekulimet qe u bene ne media per nje rikthim te Ledrit ne muzike, dalin se jane te paverteta. Kete gje e ka mohuar vete reperi nepermjet nje prononcimi per media.

"Une asnjehere nuk do t'i rikthehem muzikes, sepse ajo ishte nje periudhe e hidhur e jetes sime. Per momentin jam shume rehat duke punuar si regjisor ne nje kompani vendore te marketingut!", ka thene Ledri per "Prive"

Ledri ishte ne qender te zenkave me Noizy-n, por nje zenke tjeter me ish-te dashurin e Dafines, beri qe, nen influencen e prinderve, te braktise muziken dhe labelin Baba Stars per t'iu dedikuar regjisures.

Mirepo, per shkak se koheve te fundit eshte pare ne shoqeri te anetareve te labelit PINT, jane zgjuar spekulime dhe debate per nje rikthim te tij ne muzike permes ketij labeli. Keto, megjithate, mbesin vetem spekulime, pasi reperi ka bere te ditur se muzika me nuk i intereson! /Albavipnews/

Tuesday, 18 December 2012

Ledri djali i shpise

 E kanë muzikën për momentin, ashtu siç thuhet. Por ish- reperi dhe personazhi i njohur i repit kosovar Ledri Vula si duket përveç shkollës një përkushtim të madh dhe serioz vërtetë po ia kushton familjes.

Kush tha që Ledri nuk  është djalë shpie? Ai është parë fundjavën që kaloi në ambientet e Qendrës Tregtare “City Park”, pikërisht në datëlindjen e kësaj qendre duke bërë pazar me një karrocë në duar dhe duke bërë përzgjedhjen e artikujve me mamanë e tij.

Bravo Ledri, lum nusja që do të marrë!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledri son home

The music for the moment, as stated. But former rapper and character known Kosovar Repin Ledri Vulaj looks like school except a strong commitment and serious really devotes family.

Who said Ledri not lead guy? He is the first weekend spent at the premises of the Trade Center "City Park", exactly in the center birthday doing shopping with a cart in hand and making the selection of items with his mother. Thumbs Ledri, happy bride to be taken! / Albavipnews /

Saturday, 8 December 2012

Revista BLUETOOTH - 8 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Dhjetor 2012
 • Soni Malaj: Telefonata surprize e Berishes. "Vera dhe Alketa, kumbarat e dashurise sime me Mirkon. Ai me detyroi te vija"
 • Franceska: Jam singlle, por e lumtur per lidhjen e Ermalit
 • Ish-e dashura Elda Koci: Liber, me tradhtite e Redon Makashit
 • Enkel Demi sherr me Florianen para festivalit
 • Frederik Ndoci: Une i dhashe vetem idene, Lek Plepi me beri producent
 • Daffy: Albumi im i trete do t'ju cmend!
 • Shkendije Mujaj heq mbathjet, publiku e ofendon
 • Anxhelina Hadergjonaj feston 20-vjetorin
 • Briney imiton Bleonen
 • Rita Ora refuzoi mediat, nuk flet shqip
 • Ledri Vula e shpall Rita Oren nusen e tij
 • Rob Kardashian: Rita me tradhtoi me 20 meshkuj
 • Rita Ora ben fans edhe Barack Obamen
 • Rita dhe Rihanna ballafaqohen ne "X-Factor"-in britanik?
 • Fillojne krishtlindjet per Rozin

Wednesday, 5 December 2012

Porosia e VIP-ve shqiptare per Robin

“Mos u ngatërro me shqiptarët”, “Do ta pësosh keq” e shumë slogane kundër deklaratës së Rob Kardashianit kanë qarkulluar gjatë këtyre dy ditëve në shumë rrjete sociale, jo vetëm nga fansat e thjeshtë që mbronin këngëtaren shqiptare Rita Ora, por edhe nga personazhët publikë.

Madje ish-pjesëtari i Skillz, Ledri Vula, e kishte martuar menjëherë Rita Orën, duke e quajtur me mbiemrin e tij, ndoshta një shaka kjo e tij për t’i treguar muskujt edhe Robit.

Por, edhe këngëtarja Dafina Zeqiri ka dalë në mbrojtje të këngëtares së famshme shqiptare Rita Ora, pasi ish i dashuri i saj e ka quajtur atë vajzë që ka shkuar me 20 meshkuj, për arsye se ai është braktisur nga artistja. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian VIPs message to Rob

Sunday, 2 December 2012

Ledri eshte Me Ramushin!

Kthimi i ish-kryeministrit te Kosoves, z.Ramush Haradinaj, eshte percjellur me entuziazem nga shuma VIP-a tane, duke mos perjashtuar edhe ish-kengetarin Ledri Vula.

Ledri braktisi muziken, per te ndjekur karriere ne regji, por si duket tani po teston ujerat edhe ne politike.

Ne rrjetin e tij social, eshte shprehur haptas se eshte me Ramushin dhe pas kthimit te tij, ka marre pjese ne nje party organizuar nga AAK ne hotelin Emerald.

Ai ka postuar nje foto ne Twitterin e tij ku merr poza me dy kryetaret, z.Ramush kryetar i AAK dhe z.Gent Begolli, kryetar i te rinjve te AAK. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledri is With Ramush!
Return of former Prime Minister of Kosovo, Mr. Ramush Haradinaj, is followed with enthusiasm by our VIPs amount, not excluding the former singer Ledri Vula. Ledri left music to pursue career in directing, but apparently now is testing the waters in politics. In his social network, stated openly that he is with Ramushin and after his return, took part in a party organized by AAK Emerald hotel. He posted a picture on his Twitter that takes stills with two heads, Mr. Ramush President of AAK and z.Gent Begolli, president of the youth of AAK. / Albavipnews / ]]

Monday, 12 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 12 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Mihrije Braha sjell kengen "Inati" ne bashkepunim me Labinot Rexhen. Klipi ne xhirim ne Tirane.
 • Dhurata Ahmetaj diteve ne vijim do te sjell nje kenge se bashku me Bleron qe pritet te behet edhe videoklip
 • Shqipri Kelmeni dhe Shkendije Mujaj largohen nga "VIP Shpija"
 • Enxhi Kamenica banore e re ne "VIP Shpija 3"
 • Dafina Zeqiri pozon nudo per Fadil Berishen
 • Rozana Radi dhe Sinan Hoxha te behen pjese e "VIP Shpija 3"?
 • Ledri Vula diplomon ne drejtimin regji filmi ne Universitetin e Prishtines
 • Zajmina Vasjari nuk hyn ne finale te "Kenga Magjike 2012"

Thursday, 1 November 2012

Maska e VIP-ave shqiptare

Thuhet se maska që të maskon për festën ‘Halloween’, apo Natën e Shtrigave, është ajo që secili person do të donte ta kishte një herë në jetën e tij.

Edhe mbrëmë shumë VIP-a shqiptarë në mënyra dhe ambiente të ndryshme e kanë festuar këtë festë. Nisim nga këngëtarja Tuna, që ishte veshur si Superwoman, Nora Istrefi si Batgirl, Ledri Vulaj si Michael Myers, Rovena Stefa, si një nuse shtrigë, Drenusha Latifi si një princeshë me shkopin magjik, Baba Stars si hajdutë.

Urojmë që të jenë argëtuar VIP-at tanë dhe të kenë trembur shpirtrat e këqij. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Masks Albanian VIPs

Said mask to mask the feast 'Halloween', or the night of witches, is what each person would like to have a time in his life. Even last night VIP Albanians and the various ways of celebrating this holiday. Nisim Tuna singer, who was dressed as Superuomen, Nora Istrefi BadGirl, Ledri Vulaj as Michael Myers, Rovena Stefa, as a bride witch, Latifi doe like a princess with magic wand, Baba Stars as thieves. Wish to be entertained our VIPs and have scared evil spirits. M. GJ.

Monday, 29 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

Sunday, 28 October 2012

Ledri Vulaj shfaqet si regjisor

Ku mbeti këngëtari Ledri Vulaj, keni pyetur ndonjëherë? Ja ku ju sjellim këtë foto, në të cilat duket se trashëgiminë e të atit e ka marrë seriozisht.

Ai tashmë jep këshilla si regjisor në këtë pjesë, ku shihet duke i mësuar diçka aktorit Armend Ismajli. Megjithëse, siç ka thënë ai, nuk do të ketë punë më me muzikën, por me lajmet, pasi puna e tij në regji do të fokusohet. Ne urojmë që t’i ecë Ledrit më tepër puna si regjisor.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledri Vulaj displayed as a director

Where was the singer Ledri Vulaj you ever asked? Here we bring you this picture, which appears to her father's legacy has taken seriously. He already gives advice as a director in this part, where the actor is seen teaching Armend Ismajli.

Although, as he said, will not work with music, but with the news, after his work on director will focus. We wish to move Ledri more work as a director.
M. GJ.

Saturday, 27 October 2012

Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Thursday, 23 August 2012

Ledri Vula miqesohet me TBA...

Ledri miqesohet me TBA

Ikona e Babastars, Ledri Vula, i cili u largua kohe me pare nga muzika, eshte pare duke bere foto me nje prej anetareve me te shquar te ‘labelit’ TBA, Klepton.

BabaStars dhe TBA njihen per rivalitetin e tyre te madh ne skenen e hip-hop muzikes, sidomos pasi keta te fundit mbajten koncertin e tyre te madh ne Stadiumin e Prishtines.

Fotografite qe ju sjellim jane postuar nga Klepto ne profilin e tij personal ne Facebook, ndersa ne te shihet edhe Ledri, i cili keshtu i jep edhe nje goditje tjeter relacioneve te tij me anetaret e BabaStars, nga te cilet u largua pas problemeve ne jeten private dhe incidenteve me Noizyn, duke iu perkushtuar karrieres si regjisor. /Telegrafi/

Saturday, 18 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
 • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
 • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
 • Ezel ben aksident automobilistik
 • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
 • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
 • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
 • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
 • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Monday, 13 August 2012

Dafina dhe Ledri rikthehen bashke?


Ishte një lajm për të qenë në fokus, apo ishte e vërtetë se çifti simpatik Ledri Vulaj dhe Dafina Zeqiri u ndanë?

Por mësojmë se dueti i hitit “Tonight” janë parë sërish së bashku në Ulqin, megjithëse nuk kanë bërë asnjë foto si zakonisht për ta reklamuar nga frika apo nga diçka tjetër.

Por, a po vazhdon lidhja e tyre ende, apo jo, pasi sipas këtyre dëshmitarëve ata kanë vazhduar për në Shqipëri sërish së bashku. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Dafina and LEDRIN back together?

It was a story of being in focus, or that the couple was really charming and Dafina LEDRIN Vulaj split? But we learn that the duo of the hit "Tonight" are seen together again in Ulcinj, although not raised any photo as usual to advertise by fear or by something else.

But, are still continuing their relationship, or not, because according to these witnesses, they have continued to Albania together again. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Tuesday, 7 August 2012

Ledri Vula: Pse hoqa dore nga Baba Stars...


Ledri Vula VS Baba Stars

Ledri Vula nje nga lideret e grupit Baba Stars, krejt papritur ne daten 13 korrik deklaron zyrtarisht ne faqen e tij ne Facebook: “Qe sot nuk do te jem me pjese e muzikes. Le gjithcka pas ka te beje me muziken per t’iu perkushtuar regjise”. Lajmi tronditi jo pak fansat e Ledrit dhe grupit Baba Stars. Vecanerisht duke pasur parasysh qe grupi kohet e fundit ka qene ne qender te medias roze. Ledri mund te konsiderohet si personazhi me i perfolur mediatik keto gjashte muajt e fundit. Fillimisht, historia e tij e dashurise me Dafina Zeqirin e shnderroi ne protagonist te tabloideve. Per disa muaj, cifti e ruajti me fanatizem lajmin dhe kur u zbuluar filloi nje kalvar i gjate shkrimesh, lajmesh, thashethemesh qe synonin te zbulonin te verteten e kesaj lidhjeje. Pasi cifti shkojne ne Los Angeles per te xhiruar klipin e tyre “Tonight”, fotot e publikuara ne faqet e tyre ne Facebook si dhe thashethemet qe sa vinin e shtoheshin rreth tyre i dhane fund hamendesimeve.

Saturday, 4 August 2012

Ledri Vula i pashem, vjen me nje set te ri fotografik...

Ledri Vula: Shume i pashem me te zeza

Ledri Vula eshte shkeputur vertet nga muzika, por eshte i pranishem me fotot e tij. Reperi i famshem i grupit Skillz, ka realizuar nje set te ri fotografik ku duket shume i pashem.

Ledri ka veshur nje kanatjere, kapuc dhe shall te zi ndersa shikimin e ka te mbuluar nga syzet e erreta.

Bukuroshi kosovar ka premtuar se do ti perkushtohet me teper karrieres se tij si regjizor, per te cilen ka vazhduar edhe studimet e larta. /shqiptarja/

Sunday, 15 July 2012

Revista BLUETOOTH - 14 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Qershor 2012
 • Shperthejne VIP-at, parada e personazheve publike me bikini. Anjeza Branka: Vera ime spektakolare; Aurela Hoxha ne topforme;
 • Big Basta, prezanton albumin dhe Vesa Lumen si te dashur
 • Bleona Qereti: I genjeva prinderit, te dashur per here te pare kur isha 18 vjec
 • Detajet e spektaklit te Agron Llakajt ne "Vizion Plus"
 • Skandali ne internet. Eni Koci sulmon hajdutet!
 • Percahet "Baba Stars", iken Ledri. Ndahet edhe grupi "Burn"
 • Spartak Ngjela feston ditelindjen me Miss-in
 • Ndahen Rozana dhe Mc Kresha?! Cifti e mohon
 • Seldi rikthehet tek Sinani
 • "Paraprakisht" me Aurela Gacen
 • Ronela Hajati "bashkohet" me Florin
 • Gena me nje model te ri flokesh?!
 • Kur tundet seksi Nora
 • Tuna tymos hashash

Ledri, le muziken por edhe Dafinen perfundimisht [VIDEO]

Ledri perfundimisht ndahet nga Dafina Zeqiri

Dy dite pas ditelindjes te 26-te te Ledri Vules i cili e festoi ne “Platon Club” bashke me Dafina Zeqirin, Ledri vendosi ti jap fund lidhjes se dashurise dhe muzikes me grupin e suksesshem “Skillz” dhe Label-it Babastars!

Per fansat eshte befasi e madhe se si vendosi t’i jap fund lidhjes me njeren prej kengetareve me seksi te estrades kosovare ? Ky lajm eshte konfirmuar edhe ne RTV21 ne emisionin e mengjesit.

Sipas gazetarit Ledri Vula ylli i muzikes rep do t’i perkushtohet regjise se filmit.

Sipas burimeve te M1, thuhet se ka qene e paperballueshme situata e cila ka ndodhur nje muaj me pare kur eshte sulmuar Ledri Vula nga ish i dashuri i Dafines, ku Ledri ishte ne shoqeri me Getin e Babastars i cili gjate dhe pas ngjarjes nuk e kishte mbeshtet Ledrin.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online