All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Legenda. Show all posts
Showing posts with label Legenda. Show all posts

Thursday, 5 February 2009

Grupi "Legenda" Pergadite Albumin e Pare

Grupi Legenda
/photo kosova sot, etc./

Grupi “Legenda” pergatit albumin e pare
‘Nentoka’, nje videoklip per filmin

Grupi “Legenda”, ne perberje te Alban Mirocit dhe Granit Gashit, suksesin me te madh e arriti me kengen “Kampioni”, dedikuar Luan Krasniqit, dhe tani pritet dhe nje sukses me nje bashkepunim te ri kushtuar filmit “Nentoka” te Halil Budakoves. Anetaret e grupit ndjehen te kenaqur me kete bashkepunim dhe suksesi i arritur i shtyn qe te punojne edhe me shume.“Fillimisht, pas suksesit qe patem me videoklipin e kenges ‘Armata e Kosoves’, pas nje periudhe te shkurter, pasoi videoklipi tjeter i kenges “Kampioni”, dedikuar boksierit te mirenjohur, Luan Krasniqit. Qe nga ajo kohe jemi duke punuar vazhdimisht per pergatitjen e albumit te pare. Nje kohe te konsiderueshme na merr edhe puna rreth fakultetit. Momentalisht, kemi pergatitur videoklipin e radhes, ne bashkepunim me DJ Cimin, i titulluar ‘Nentoka’, per filmin “Nentoka 3”, te regjisorit Halil Budakova”, shprehet Albani per “Kosova Sot”. Promovimi i spotit pritet te behet me 20 shkurt ne Kinemane ABC, pikerisht, se bashku me premieren e filmit.“Kenga komplet eshte e perfunduar nga producenti Dj Cimi, ndersa tekstin e kemi bere se bashku me Albanin”, thote Graniti. Graniti dhe Albani jane duke punuar edhe per albumin e tyre me te ri, dhe kete here kane vendosur te bashkepunojne me Hekuran Krasniqin dhe DJ Cimin. Por, para albumit ata thone se do te lansojne edhe nje videoklip tjeter, bashke me Hekuran Krasniqin.“Jemi ne pergatitje edhe te videoklipit tjeter, i cili do te jete me Hekuran Krasniqin, me titullin “Sinjorita”. Kenga eshte e stilit Rep Rnb dhe bashkepunimi me Hekuranin erdhi pasi qe i paraqitem kerkesen tone dhe pasi qe kenga i pelqeu”, thote Albani. /k.b./kosova sot/05.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online