All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lendita Destani. Show all posts
Showing posts with label Lendita Destani. Show all posts

Wednesday, 20 November 2013

"Nje telefonate" e Lindes po vjen...

Lendita Destani
“Nje telefonate” e Lindes

Kengetarja Lendita Destani ka vendosur t’i rikthehet skenes me nje kenge dhe videoklip me ndryshe. Kenga qe do te plasoj gjate ketyre diteve titullohet “Nje telefonate” dhe i referohet dashurise.

Kete kenge e ka pergatitur Arsim Bunjaku i cili e ka bere tesktin dhe Ardian Kastrati qe realizoi komponimin e orkestrimin. Linda shpreson qe kenga dhe klipi te pelqehen ne publik.

“Kenga dallon nga kenget e mia paraprake, eshte nje kenge ritmike e nderthurur me nje tekst te jashtezakonshem. Uroj te pelqehet nga te gjithe”, shprehet ajo per “Zeri”.

Por ky nuk do te jete i vetmi material i saj, paso Linda pas kesaj kenge do te nise punen per nje duet te ri, i cili do te jete me plote befasi per adhuruesit e saj.

Monday, 14 November 2011

Lendita Destani, Intervista "Zeri" - Nentor 2011

Lendita Destani nuk ka kohe per dashuri

Eshte kjo kengetarja e cila sakrifikon mjafte per kengen. Lendita muaj me pare ka lansuar ne treg kengen me te re “E vetmja gje qe dua” ne bashkepunim me kengetarin Besart Halimin.

Edhe pse jeton ne Slloveni, deshire e Lindes eshte qe karrieren muzikore ta ndertoje ne Kosove per shkak te adhuruesve qe ka ketu. Angazhimi i saj per pune ka bere qe mos te gjeje kohe as per dashurine. Ajo do te zbuloje me shume rreth punes dhe jetes se saj ne intervisten dhene “Zeri-t”.

Cfare ju shtyri te merreni me kenge?
Mua qysh ne femijeri me ka pelqyer muzika dhe pastaj vendosa qe te merrem me shume me te. Ne fakt kur e pash qe adhuruesit e mi me kane pritur shume mire, atehere vazhdova edhe me tutje me kengen dhe tani e disa vjet jam duke u marre intensivisht me te.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online