All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Leonard Bombaj. Show all posts
Showing posts with label Leonard Bombaj. Show all posts

Saturday, 6 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 6 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 6 Tetor 2012
 • Bombaj: Fitova, por e ndjej se kam humbur. Stresi apelon denimin: Ja pse jam i pafajshem!
 • Intervista, Rozana Radi: "Ju rrefej ndarjen me Mc Kreshen, burrat jane genjeshtare"
 • Kenan (Ezel) flet per here te pare mbi homoseksualitetin
 • Olta Gixhari drejt Oscar-it me filmin "Pharmakon"
 • Zbulohen personazhet e pare VIP te spektaklit "E dua vendin tim". Xhemi Shehu do te perballe ne ekran kulturen e tyre patriotike.
 • Shtatzenia e pameshirshme me linjat e Vikena Kamenices
 • Genta e BB5 perseri nudo
 • Adrian Gaxha provon per here te dyte te "Kenga Magjike" ne duet
 • Tom Doshi dhe Nikolle Lesi, te perfshire ne debate te nxehta
 • Bledar Laco: "100 vjet muzike" sjell 200 kenget me te famshme shqiptare
 • Jehona Sopi: Si ka ndryshuar jeta ime pasi jam bere nene

Wednesday, 3 October 2012

Stresi e peson keq nga incidenti me regjisorin

Reperi problematik nga Tirana, Stresi, si duket dje është përballur në Gjykatën e Krimeve të Rënda në kryeqytet, ku nga aty ka dalë fajtor për gjobën që i kishte vënë në vitin 2010 regjisorit Leonard Bombaj dhe akuzat ndaj tij.

Ky i fundit ka fituar gjyqin, ndërsa reperi ka fituar burgun për 20 muaj plus edhe një shumë parash gjobë, ndërsa mësohet nga burimet e Gjykatës në Tiranë se Gjykata ka dënuar me 7 vjet heqje lirie, pesë të pandehurit në këtë proces, ku u gjykua edhe Stresi dhe tre miqtë e tij, që sipas prokurorisë kanë ushtruar presion ndaj regjisorit Bombaj me qëllim përfitimin e të hollave./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stress suffers badly from the incident with director

Rapper problematic from Tirana, Stress, apparently yesterday faced the Serious Crimes Court in kryseqytet, where there appear guilty to fine was made ​​in 2010 by director Leonard Bombaj and the charges against him.

Monday, 10 September 2012

Leonard Bombaj rikthehet ne TV me nje serial per adoleshente...

Nard Bombaj rikthehet ne TV me nje sitcom per adoleshente

Me shume se nje vit me pare, emri i tij u lakua per nje skandal, qe kishte protagoniste nje adoleshente. Ndoshta ka sherbyer kjo histori per te me mos e larguar Bombajn nga kjo moshe, dhe per te sjelle anen e fshehte te tyre nepermjet nje sitcomi me shume seri, qe do te nise te transmetohet ne paketen “Tring” ne “Vizion Plus” ne fund te shtatorit. Protagoniste do te jene dhe adoleshentet e qendres se tij “Sirea Film”, ne kete shfaqje te re, pjese e se cilet do te jene dhe personazhe te njohur VIP. Projekti eshte konceptuar si nje serial i vertete filmi, ku per here te pare protagoniste jane adoleshentet shqiptare, qe nepermjet ketij subjekti do te sjellin realitete nga Shqiperia. Eshte menduar qe te vije si nje format me shume seri dhe me nje ide te qarte qe, nderkohe kur televizionet jane mbushur me patenta te huaja ne kete gjini, “Sirea Film” te sjelle nje targe shqiptare, origjinale, qe quhet “TR Junior Club” (“Fresk fare”) dhe ku vete adoleshentet parodizojne jeten e tyre. /panorama plus/

Monday, 3 September 2012

Ajsi, vajza qe akuzoi Bombajn per perdhunim, kendon per seksin?...

Fotot e vajzes qe akuzoi Bombajn per perdhunim, tani qarkullojne te pacensuruara [VIDEO]

Ajo u be protagonistja kryesore e nje historie te dhimshme urbane per gati nje vit, edhe pse fotot qe qarkulluan ne faqet e gazetave u botuan te censuruara per faktin se behej fjale per nje minorene 15-vjecare. Gjithsesi ajo ishte nje adoleshente VIP, e shfaqur dhjetera here ne ekran si imazh i “Kripmjaltezave”, dhe qe publiku e njihte. Nderkohe rikthehet serish ne vemendje emri dhe pamja e saj, patjeter e nje vajze te bukur. Adoleshentja me emrin Ajsi, e perfolur per muaj te tere ne nje ceshtje perdhunimi, pengmarrjeje e gjobvenieje se bashku me regjisorin Leonard Bombaj, ka filluar keto dite te komentohet me se shumti ne rrjetet sociale, ndersa po qarkullon nje foto e saj e shkrepur ne nje ambient shtepie, e ulur siper krevatit. Fotoja eshte shkeputur nga nje video qe gjendet ne youtube me titullin “Hot”, ku flitet se Ajsi kendon me djemte e grupit “Grand Thugz”.

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revista Panorama Plus - 25 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS - 25 Shkurt 2012
 • Zhduket Enxhi Kamenica, rrezikon burg per shpifje. Shtyhet gjyqi me Leonard Bombajn. Bombaj: Nuk heq dore nga ceshtja...
 • Greta Koci shfaqet e transformuar me nje hunde te re
 • Seldi edhe pse i fejuar, argetohet me Noizin, kapen mat me femra ne Prishtine
 • Qetsori: Jam i zhgenjyer nga djemte e BB5, jane te gjithe homoseksuale, nuk na perfaqesojne
 • Angela Martini, linja e saj e bikini tani shitet edhe ne Zvicer
 • Pasioni tjeter i Arben Mevlanaj
 • Jurgen Gjasula dhe Vjosa Kaba, zbulohet lidhja e futbollistit me modelen
 • Ami dhe Ermali: Ja dieta qe do te na transformoje per spektaklin. Ami: Une, imazhi i kosit te frutave per Shqiperine "Activia"
 • Shkendije Mujaj zhvishet ne dimer, cmenden fansat
 • Eli Fara mysafire speciale ne festivalin "Fantana di Malma"

Friday, 13 January 2012

Top 5 thashethemet e vitit 2011

Viti që sapo kemi lënë pas mbase ka qenë i varfër në para, por sa i takon thashethemeve nuk mund të ankohemi për krizë! Lidhje, ndarje, tradhëti e skandale të panumërta kanë pushtuar faqet e para! Po cilat janë 5 thashethemet më të përfolura të 2011?

Ermela, fituesja e Big Brother 4 ka qenë protagonistja e një telenovele të mirëfilltë! Lidhja e saj brenda shtëpisë me Ervinin ka qenë çdo javë material për konsum mediatik!

Nëse për çdo herë që është ndarë dhe rilidhur me Ervinin ajo do të paguhej me siguri tani do të kishte 200 milionë! Akuza dhe kundërakuza mes Ervinit dhe Ermelës nuk ka pasur paqe. Më pas puthje e sërish luftë! Më në fund duket se janë ndarë e secili po sheh jetën e vet, apo jo?

Një tjetër histori e filluar në Big Brother ndodhet në vendin e katërt! Domenika dhe Seldi ishin çift që u krijua brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, por ngjarjet që pasuan janë shumë më sensacionale! Kur dukej se ata po i drejtoheshin bashkëjetesës, Domenika deklaron që Seldi është gay e madje flet për një histori me Sinan Hoxhën!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online