All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Leonora Jakupi. Show all posts
Showing posts with label Leonora Jakupi. Show all posts

Monday, 11 November 2013

Leonora Jakupi, vazhdon ta ruaj bukurine e saj...

Leonora Jakupi
Leonora Jakupi: Dikur isha e ndjeshme, tani s’dua t’ia di

Nje nga kengetaret me te bukura shqiptare, qe ka sjelle shume hite ne tregun muzikor shqiptar, Leonora Jakupi eshte rrefyer pas disa kohesh dhe per here te pare ne programin Mix-Max, program qe moderohet nga gazetari yne, Maksim Gjokaj. E pyetur mes te tjerash se pse ajo diskutohet kaq shume, ajo ka dhene kete pergjigje: “Ndoshta ngaqe jam gjate ne skene, u bene thuajse 20 vite prej kur kam filluar karrieren, paraqitjet e mia kane qene te shpeshta dhe jam munduar te jem e kujdesshme ne cdo prezantim timin, e ndoshta dhe kjo ben qe te jem njera prej me te diskutuarave”. Por bukuroshja e skenes shqiptare vazhdon ta ruaje nurin e saj, ndersa kur pyetet se sa rendesi kane vitet qe kalojne per te, ajo ka kete pergjigje: “Jo shume drejt te them. Secila moshe ka bukurine e vet, madje shpeshhere kur shoh nenen time, e cila ka nje fare moshe dhe per mua duket me e bukura ne bote, kam qejf t’i ngjaj asaj. “Ne ate moshe te kem bukurine tende”, i them.


Monday, 14 October 2013

Leonora, e bukur ne cdo cast...

Leonora Jakupi ne "Zhurma Show" by Festa Krasniqi
foto: festa krasniqi
...vanitoze, “make up” gjate gjithe spektaklit

Eshte dukur dhe komentuar nga te gjithe si mbreteresha e mbremjes gjate spektaklit “Zhurma Show Awards 2013”. E, ne fakt, ka qene edhe cmimi si femra me e bukur e ketij viti qe ka shkuar per te, pervec cmimit per dukjen me te mire ne klipin e saj te fundit. Por ne aty kemi pasur nje miken tone paparazze, dhe ja ku na sjell keto foto ekskluzive ku duket kengetarja Leonora Jakupi duke u rregulluar edhe gjate spektaklit, ndersa koleget e saj dilnin ne skene, performonin apo merrnin cmime. Madje, per pasqyre ajo ka perdorur telefonin e saj. Por Leonora ka shkelqyer ate nate dhe te gjithe shkonin e benin foto me te e per kete edhe dalja saj dy here per te marre cmim ka bere qe te jete e kujdesshme qe te duket e bukur.

Thursday, 19 September 2013

Leonora Jakupi, planet per te krijuar familje

Leonora Jakupi
Do ta le muziken kur te krijoj familje

Ne muziken shqiptare vitet e fundit ka vend per te gjithe. Te rinj e te vjeter. Moderne e demode. Te gjithe synojne suksesin. Disa ia dalin, te tjere qendrojne ne vend. E ne kete skene gjigante per kete vend te vogel, ne te cilen hyjne e dalin shume kengetare ka gjithmone nevoje per yje si ajo. Suksesi e ndjek gjithmone, ne cdo gje qe ben dhe kur bie fjala per te, te gjithe njezeri themi se ajo eshte nje ikone e padiskutueshme e skenes. Leonora Jakupi, biondja me zerin e embel dhe dukjen gjithmone te kuruar, eshte artistja qe cel siparin e rrefimeve ne "VIP Pages", duke ndare me ne momente te vecanta nga jeta e saj. Veshtiresite dhe dyzimi per ta lene muziken. Plani per te krijuar familje dhe mungesa e nje mashkulli ne krah. Armiqte dhe koleget qe do me fort. Te gjitha keto ne nje interviste ekskluzive per suplementin e te merkures.

Tuesday, 16 July 2013

Leonora, nje mami e mire ne te ardhmen...

...ne rolin e mamit

Ajo e ka thene shpesh ne intervista se mbesa eshte njeriu me i dashur i jetes se saj. Ndaj Leonora i ka bere tashme provat per te qene nje mami e mire ne te ardhmen. Ne kete foto ajo eshte kapur teksa shoqeron vajzen e vogel te motres se saj, qe ben xhiro me biciklete. Leonora eshte veshur krejt sportive me tuta e atlete, por duket po aq e bukur e ne forme sa edhe kur vesh fustanet e skenes.

Read more at: Bluetooth
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora in the role of mom ...

She has often said in interviews that the granddaughter is the most beloved of her life. To Leonora has now become evidence of being a mom the best in the future. In this picture she is captured while accompanying  little daughter of her younger sister, who makes laps with bike. Leonora is wearing all sports tracksuit and sneakers, but looks just as beautiful in form as well as wearing dresses on stage. ]]

Saturday, 13 July 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Saturday, 27 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Thursday, 18 April 2013

Leonora Jakupi, vazhdon te jete imazh i "Princ"-it...

Vazhdon te jete nje fytyre reklamuese

Gjate nje viti kengetarja e njohur Leonora Jakupi ka qene imazh i kompanise se njohur “Devolli Princ kafe turke” per te reklamuar produktet e saj.

Kjo kontrate asaj i eshte zgjatur edhe per nje vit dhe keshtu qe tani Leonora do te jete perseri imazh i kesaj kompanie.

Kampanja e cila do te realizohet se shpejti nga “O Pozitive” do te paraqes nje performance te re te vet kengetares e cila me dominimin e ngjyres se kuqe gjate ketij viti ka impresionuar mjafte shume opinionin e gjere.

Sunday, 10 March 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Mars 2013
 • Big Brother; Sekretet: Xhimi i martuar; Shpendi nuk flet me babane; Jonilda, vajza qe do te beje operacion plastik brenda shtepise; Nena e modeles: Konflikti me Elenen perpara se te futej ne "BB6", i thashe te vishej; Nis te dielen "Fan Club"-i, Albana Osmani serish prezantuese. Olti Curri: Ankohen per mua, ata qe nuk dine te bejne "Big Brother"
 • Merr fund lidhja: Shpati dhe Aferdita ndahen me telefon!
 • I dashuri shqiptar "vret" Bleona Qeretin
 • Manjola Nallbani: Ne komunikimin me vajzat nuk kam tabu. Kengetarja se suksesshme ndan me lexuesit sekretin e te qenit ne super forme
 • Kledi Bahiti, nje dedikim per te vellane
 • Pellumb Piperos, i vjedhin targat
 • Nje feste surprize per Leonora Jakupin
 • Makina e re e Mayes
 • Elvana Gjata, me lajme te reja

Friday, 8 March 2013

Kur VIP reklamojne nenat per 8 Mars

Disa prej tyre i njihnim se i kishim parë, por disa i pamë dhe i kujtuam më shumë sot me urimin “Gëzuar 8 Marsin”.

Ju sjellim tani një kolazh me nënat e femrave më të njohura të muzikës duke nisur nga e ëma e Genta Ismajlit e deri te nëna e Ciljetës, kur kjo e fundit është bërë vetë nëna e një djali një muaj më parë.

Meqë jemi në këtë festë edhe ne u urojmë atyre Gëzuar dhe i falenderojmë që kanë rritur vajza kaq të bukura dhe mjaft punëtore në muzikë.

Sërisht meqë është festë na lejohet të zgjedhim edhe mamanë më të bukur, jeni ju lexues që mund ta bëni këtë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When VIP mothers advertise on 8 March

Some of them knew that we had before, but few saw and reminded more wishes "Happy 8th of March." We bring you now a collage of the most popular women's mothers music starting Genta mother Ismajli to Ciljetës mother when the latter has become the mother of a son a few months ago.

Since we are on this holiday we wish them happy and thank that have grown so beautiful and pretty girls working in music. Again as is the feast also allowed us to choose the most beautiful mother, are you readers that can do this. / Albavipnews /

Monday, 4 March 2013

Leonora Jakupi feston ditelindjen, Drenica e shpall "Mbretereshe"

Bashkevendasit e Leonora Jakupit, gjithmone e kane vleresuar larte kengetaren e cila perseri eshte befasuar nga mikepritja qe i eshte bere ne Drenice, me rastin e ditelindjes se saj.

Muaj me pare, me rastin e 28 Nentorit, kengetarja mori nje mirenjohje te vecante nga vendlindja, ndersa kesaj radhe, sic shihet edhe nga fotot, drenicaket e kane mirepritur kengetaren e dashur me sloganin "Gezuar Ditelindjen, Mbretereshe e Kenges Shqipe!".

Natyrisht, vet kengetarja nuk ka hesituar te shpreh kenaqesine nepermjet rrjetit te saj social ne instagram, per mikepritjen madheshtore qe i eshte bere me kete rast.

Megjithese, ka mbushur 35 vjec, kengetarja ende mban statusin single. /Albavipnews/

Monday, 18 February 2013

Emocionet dhe lotet e artisteve para 5 vjetesh

Të ftohtët e 17 shkurtit të 2008-s për të gjithë shqiptarët e sidomos për ata që jetonin në Kosovë nuk është ndier, pasi gëzimi për shpalljen e shtetit më të ri ka bërë që e diela para pesë vjetëve të jetë dita më e paharruar për ta.

Por, edhe personazhet publike tregojmë me emocion se ku ishin dhe si e pritën shpalljen e pavarësisë së Kosovës. Ja sesi e kujtojnë ata atë ditë:

Leonora Jakupi: Kam qenë në atë datë në një manifestim në Drenicë, në Skenderaj e më pas po dëgjonin në makinë me nënën dhe familjen time deklaratën e shpalljes së pavarësisë direkt nga Parlamenti. Kemi qarë të gjithë që ishim aty, më shumë nëna. Përjetim emocionues shumë.

Gena: Po më kujtohet, kam qenë në një mbrëmje duke kënduar dhe si gjithmonë shpallja e pavarësisë festohet në maksimum nga të gjithë, ashtu dhe nga unë.

Te vishesh me ngjyrat e flamurit te Kosoves

Të gjitha femrat VIP-a, sidomos ato që merren me muzikë, e kanë veshur të paktën një herë një fustan kuq e zi, e dikush disa herë. Por, ne u interesuam në këtë 5-vjetor t’i pyesim femrat e njohura se a kanë veshur ndonjëherë një fustan ku tregohet flamuri i Kosovës.

Këngëtarja Bleona Qereti, vitin e kaluar në turin e saj tregoi veten patriote edhe me një veshje ku tregohej ngjyra e kaltër dhe yjet, e cila u komentua shumë.

Ndërsa, miset e Kosovës që e kanë përfaqësuar vendin tonë në kompeticione të ndryshme botërore, e kanë veshur një fustan të tillë, siç ishte rasti i Arbnora Ademajt më 2009. Ndërsa, vitin që kaloi ‘Miss’ Diaspora, Loreta Abdyli, e mori pikërisht çmimin “Miss Pavarësia”, ku e përfaqësoi Kosovën në “Miss Globe”.

Por nga këngëtaret tona dikush do të donte ta vishte një fustan me ngjyrat e flamurit të Kosovës, nëse do t’u jepej rasti, e dikush tjetër nuk është mësuar shumë me një flamur të tillë.

Rovena Stefa: Nuk kam veshur ndonjëherë një fustan me flamurin e Kosovës, pasi nuk kam pasur ndonjë ide që lidhet me të, ndonjë tekst apo video.

Friday, 15 February 2013

Beqaret VIP pa (me) Shen Valentin

Një fjalë e urtë popullore thotë: “Kur njeriu dashuron nuk ka frikë”, por për VIP-at tanë kjo thënie nuk ka efekt.

Ne u munduam të bëjmë një hulumtim për të parë se ku ishin dhe a e festuan beqaret e estradës këtë Shën Valentin, natyrisht për t’u gëzuar me to.

Këngëtarja GENTA ISMAJLI, tash e disa vjet beqare, i ka hipur makinës dhe ka udhëtuar për ta festuar këtë Shën Valentin në Shkodër.

Nëse doni të dini se me kë, deri tani kemi lajme se vetëm me adhuruesit e tyre shkodranë, pasi ajo ka kënduar atje, e kush e di femrës atraktive mos ndonjë djalë shkodran ka guxuar t’i japë të paktën një trëndafil. Sipas deklaratës së saj, ajo vazhdon të jetë beqare që kur u nda nga Miloti.

Edhe këngëtarja tjetër seksi, ROVENA STEFA, nuk e ka gjetur ende princin e saj, por ajo është kujdesur që të urojë kështu në rrjetin social ‘Facebook’: “Gëzuar Ditën e të Dashuruarve të gjithë atyre që sot e dashurojnë dikë! Pa dashurinë jeta nuk do të kishte kuptim!”

Thursday, 14 February 2013

Leonora pas Shen Valentinin ne Gjermani


Këngëtarja Leonora Jakupi kohët e fundit nuk ka sjellë ndonjë këngë dhe, siç na ka treguar, ajo po merret më shumë me fushatën e reklamës ku ajo është imazh.

Ndërsa për gazetën tonë Leonora ka treguar se menjëherë më  15 shkurt do të udhëtojë për në Gjermani, ku do të ketë dy koncerte atje për  5-vjetorin e pavarësisë dhe në datën e këtij përvjetori do të jetë në Bruksel për të festuar me shqiptarët atje. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora after Valentine in Germany

Leonora singer recently has not brought any song and, as we show, it deals more with the advertising campaign where it is image.

As for our newsletter Leonora has shown that immediately on February 15 will travel to Germany, where he will have two concerts there for the 5th anniversary of independence and the date of this anniversary will be in Brussels to celebrate the Albanians there. M.Gj.

Sunday, 27 January 2013

Leonora Jakupi i bie saksofonit

Këngëtarja Leonora Jakupi sikur ka humbur paksa nga muzika apo nga programet festive, nuk është se pamë më ndonjë këngë të re.

Por, flitet se do të vijë shumë shpejt me një këngë të re, baladë, madje në këtë foto që mendohet të jetë pjesë e videos, duket artistja me një instrument në duar, siç është saksofoni.

Është thjesht një foto-performancë, apo ajo i bie atij instrumenti? Kjo nuk dihet, por këngëtarja duket mjaft seksi, e veshur edhe me një fund – zebër. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora gets saksofonit

Leonora singer has lost a bit of music or festive programs, not that we saw any new songs.

But rumors that will come very soon with a new song, ballad, even in this photo thought to be part of the videos, it seems the artist with an instrument in his hands, as saksofoni. It's just a photo-performance, or it gets that instrument? It is not known, but it looks quite sexy singer, dressed with an end-zebra. M.Gj.

Saturday, 5 January 2013

Floriani i vogel, "tradhton" Encen per Leonoren [VIDEO]

Kengetari simpatik 12 vjecar, qe i thone "Floriani i vogel", pak kohe me pare u deklarua se kengen "Ngjyra e kuqe" ia kishte kushtuar kengetares se re Enca Haxhia.

Nuk e dime nese e kishte njemend, apo "ngjyra e kuqe" eshte shnderruar ne nje strategji e tij te persosur per te fituar zemrat e vajzave njepasnje, pasi tani duket sikur ka nderruar mendje dhe i eshte qepur pas bukuroshes Leonora Jakupi.

Ai se bashku me Leonoren, kane realizuar nje reklame televizive per kompanine e kafese "Devolli Princ" ku Floriani shfaqet si nje "princ i vogel" duke i kenduar Leonores. Duket sikur "ngjyra e kuqe" ketu i ngjan edhe Leonora Jakupit, e cila ne video nuk fsheh kenaqesine per kete fakt. /Albavipnews/Thursday, 27 December 2012

Sinan Vllasaliu, albumi "Tatuazh" falas ne Youtube

Njeri nder kengetaret me te paguar shqiptare neper koncerte, Sinan Vllasaliu, eshte i vetedijshem qe nuk ka dhe shume fitime nga shitja e CD-ve ne treg dhe ka vendosuar qe albumin e tij te fundit, ta hedh te plote dhe falas per fansat ne kanalin e tij zyrtar ne Youtube.

Ndoshta edhe e kuptueshme kur dihet se fitimin me te madh kengetari e ka nga kendimi live qe ben, e qe thuhet se paguhet deri 5000 euro per nje nate.

Behet fjale per albumin e tij te nente me radhe me titull "Tatuazh".

Albumi perbehet nga 8 tituj duke perfshire edhe kengen "Uragan", nje bashkepunim me kengetaren e mirenjohur kosovare, Leonora Jakupi, me tekst te shkruar nga Avni Qahili dhe muzike te kompozuar nga Gabro. /Albavipnews/

Sinan Vllasaliu ft.Leonora Jakupi - "Uragan"


Tuesday, 25 December 2012

Valdrini, cilen kam veshur me bukur?

Dihet tashmë se cili është stilisti i preferuar i dy vajzave tona të estradës kosovare, Leonora Jakupi dhe Nora Istrefi.

Është Valdrin Sahiti, i cili, përveçse i ka bërë një kombinim edhe vetës me tigër, duket sikur po na pyet neve, se kë ka veshur më bukur mes dy këngëtarëve.

Megjithëse vetë stilisti është kthyer më tepër nga ana e Norës, ai duket i lumtur mes dy femrave seksi me të cilat punon./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valdrini, which I wore beautiful?

What is already known favorite fashion designer of our two girls Kosovar entertainment Leonora and Nora Istrefi. Is Valdrin Sahiti who, but has become a combination itself with tiger seems to ask us, about who is wearing the most beautiful between the two singers.

Although fashion designer is turning itself more by Nora, he seems happy sex between two women that works. / Albavipnews /

Monday, 26 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

Sunday, 25 November 2012

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online