All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Leonora Poloska. Show all posts
Showing posts with label Leonora Poloska. Show all posts

Sunday, 30 June 2013

Leonora Poloska, promovon sot kengen e re...

Rikthehet Leonora

Leonora Poloska ka vendosur qe rikthimin e saj ne skene ta beje me nje paraqitje me ndryshe. Ajo eshte ne perfundim te kenges se re, te cilen do ta sjelle bashke me videoklip, te pergatitur nga “Max Production”.

Kenga per te cilen kengetarja nuk ka dhene emer te sakte, ka gjase te titullohet “I need your love", eshte punuar nga Cekic dhe Vigani i “Kaos” dhe do te promovohet diten e diel ne emisionin “Nje kafe me Labin”.

“Kenga eshte dance, eshte pergatitur per sezonin e veres, ku une paraqitem pak me ndryshe se herave te tjera. Pra eshte nje klip veror, plazh etj”, ka thene ajo per “Zerin”.

Pas ketij projekti, Leonora ka ne plan te realizoje dy duete, njera kenge do te jete me nje kengetare bullgare, ndersa tjera me nje kengetar shqiptar.

Sunday, 9 June 2013

Leonora Poloska rikthehet: Do ta kompenzoj mungesen time ne skene...

Leonora Poloska
photo: fidan mehmeti
Leonora po vjen

Leonora Poloska koheve te fundit i ka munguar skenes muzikore, ndonese me zerin dhe interpretimin e saj, ajo ka arritur te korr mjafte shume suksese. Leonora na bene te ditur se shume shpejte do t’i rikthehet skenes me disa projekte muzikore.

“Ne fakt koheve te fundit nuk kam qene aktive ne skene per shkak te angazhimeve profesionale te cilat jane te lidhura me muziken. Mirepo adhuruesve ju beje te ditur se do ta kompenzoj mungesen duke ua sjelle disa kenge dhe videoklipe te reja te cilat jam duke i punuar tani”, ka thene ajo per “Zeri”.

Nderkaq sa i perket jetes private, Lenora na bene te ditur se vazhdon te jete singel. Sinqeriteti eshte vetia qe me se shumti ajo cmon tek nje djal, mbase ne te ardhmen shpreson qe ta gjeje.

Monday, 3 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 3 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Diellza Kolgeci ne New York per t'i vijuar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna"
  • Leonora Poloska per "Zeri": Do te dashurohem kur te jete kismet! Kengetarja ende mban titullin beqare.
  • Gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu fillojne projektin "Thumb" qe mund te shihet vetem permes Youtube.
  • Ajshe Babatinca perfundon me sukses perfaqesimin e Kosoves ne "Miss Earth 2012" qe u mbajt ne Filipine me 24 nentor.
  • Anjeza Barbatovci, shqiptarja 21-vjecare qe perfaqesoi shtetin e Sllovenise ne "Miss Earth 2012"
  • Agnesa Vuthaj dhe Ajshe Babatinca ne koncertin e Jennifer Lopezit ne Manila te Filipineve

Sunday, 17 June 2012

Linda Halimi dhe Leonora Poloska bashkepunim...

Linda Halimi: Gati bashkepunimi me Leonora Polosken

Kengetarja Linda Halimi ka thene se shpejti do te sjell nje kenge te re me kologen e saj, Leonora Poloska. Halimi e ka bere te ditur lajmin ne rrjetin social Facebook. “Po e zbuloj nje surprize per te gjithe fansat. Jam shume shume e lumtur qe me ne fund po realizoj duetin, qe kam enderruar gjithmone me vokalin me te mire shqiptar, Diva Leonora Poloska, idhullin tim!

Kenga do te realizohet nga ne te dyja, dhe orkestrimin do ta bej producenti, qe me se miri ka ditur te punoje me mua , i madhi Florent Boshnjaku!”, ka shkruar Halimi. Kohet e fundit ajo po menaxhon nje qender dobesimi. /shqiptarja/

Thursday, 7 June 2012

“Video-Festi Muzikor” me trio grupe kengetaresh

Nuk kanë fituar çmime, por e kanë krijuar ndoshta atmosferën më të bukur në 10-vjetorin e “Video-Festit Muzikor 2012”.

Ideja, nëse edhe ju të dashur lexues e keni parë, kanë qenë se pothuajse të gjithë këngëtarët që kanë kënduar kanë qenë trio.

I kujtojmë djemtë e njohur të artistëve shqiptarë, si, të cilët e kanë performuar një këngë të bukur botërore.

Të tretë kanë qenë edhe bigët e mëdhenj të muzikës shqiptare, si: Ramadan Krasniqi, Sinan Vllasaliu dhe Shkëlzen Jetishi. Por, edhe vajzat që i kënduan këngët më të bukura të ish-festivalit “Show-Fest” ishin tre Jonida Maliqi, Kaltrina Selimi dhe Leonora Poloska.

Tuesday, 28 February 2012

Leonora Poloska, mbledhe energji per nje rikthim te fuqishem...

Leonora Poloska: Duhet te ngel shtatzene qe te martohem

Ajo ka kohe qe eshte zhdukur nga skena muzikore duke pasur keshtu nje pauze teper te madhe, edhe pse neper mbremje muzikore dhe koncerte eshte pare koheve te fundit. Arsyeja per kete pauze eshte se kengetarja e njohur Leonora Poloska deshiron te qetesoje veten dhe te marre nje energji me pozitive perkunder asaj se cfare po ndodh ne skenen shqiptare.

“Deshiroj te marr veten per nje kohe, po kenaqem ne mesin e familjareve te mi duke mbledhur energjine per t’u rikthyer pas nje kohe akoma me fuqishem”, – tregon kengetarja pas nje bisede te cilen e realizuam me te. Projektet e saj muzikore i kane munguar shume publikut shqiptar. Kengetarja, e cila eshte vleresuar shume per vokalin perfekt, sic duket muziken nuk deshiron ta kete si profesion primar, edhe pse per kete periudhe ajo nuk eshte ndalur nga koncertet dhe xhirimet e disa programeve muzikore, derisa kenge, klipe e albume nuk ka dashur te realizoje.

Sunday, 19 February 2012

Leonora Poloska per 14 Shkurt pret autobusin me mamin

Ka qenë dita e të dashuruarve kur janë realizuar këto dy foto nga një mik yni që na i solli, Valmir Tertini, i cili ka bërë në këtë rast paparacin, duke fotografuar këngëtaren Leonora Poloska.

Këngëtarja ka qenë së bashku me mamanë e saj te daja në Gjakovë dhe është kthyer në stacionin e autobusit në Prishtinë për të marrë një tjetër autobus për në Shkup. Mësojmë gjithashtu se këngëtarja, e cila nuk është shumë ‘in’ kohët e fundit, këtë e pëlqen shumë dhe ka vjet që udhëton vetëm me autobus.

Madje, këtu ajo është bërë me nerva, duke e ndezur një cigare, pasi autobusi i ka ikur. Ne pyesim, kaq shumë keq qenka vajza e muzikës nga ana ekonomike saqë të udhëtojë vetëm me autobus, pas pasur një makinë personale?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora Poloska on February 14 with my mom waiting bus

There was the day of the lovers when these two pictures from a friend of ours brought us, Valmir Tertini, who has done in this case paparaci, taking photos of singer Leonora Poloska. The singer has been together with her ​​mother in Djakovica uncle and returned to the bus station in Pristina to take another bus to Skopje.

Sunday, 1 January 2012

Leonora Poloska Rishfaqet Pas Nje Pauze te Gjate...

Pas nje pauze te gjate rishfaqet Leonora Poloska

Ka kohe qe kengetarja e njohur nga Shkupi, Leonora Poloska nuk ka lansuar ndonje kenge te re per publikun shqiptar, por ajo vazhdon te jete e pranishme neper koncerte dhe mbremje muzikore.

Leonora koheve te fundit po jeton ne relacionin Shkup-Prishtine per shkak te incizimeve per programin “Kabare” ne RTV21, si dhe koncerte te shumta ne qytetet e Kosoves. Mos lansimi i kengeve nuk po i pengon Leonores qe te paraqitet neper koncerte.

Sa i perket jetes private, deri me tani akoma nuk ka asgje te re. E pyetur se mos ka dicka te re, ajo tregoi se eshte duke punuar per disa projekte te reja te cilat se shpejti pritet t’i lansoje. posted at albavipnews.blogspot.com. Madje, edhe pas insistimit te portalit Editorial per te mesuar ndonje te re nga jeta e saj private, kengetarja me buzeqeshje tha se kur te kete dicka ne kete drejtim, do te njoftoje.

Wednesday, 18 February 2009

Leonora Poloska, Sikur Te Isha Politikane!

Leonora Poloska
/photo public domain/

Leonora Poloska: Sikur te isha politikane

“Sikur te isha politikane, do te perpiqesha te punoja sa me shume per te miren e vendit dhe te popullit. Fillimisht do te kisha ndihmuar te varferit dhe do te kisha bere me shume per punesimin, duke u dhene perparesi te rinjve”, ka thene Leonora Poloska

Leonora Poloska eshte e dhene pas bemiresise. Ajo ka nje shpirt te bute dhe thote se eshte shume e ndjeshme. Sikur te ishte nje politikane, ajo thote se do te kishte punuar dhe ndihmuar shume popullin. “Kam nje shpirt te bute dhe me dhimbsen njerezit. Sikur te isha politikane, do te perpiqesha te punoja sa me shume per te miren e vendit dhe te popullit. Fillimisht do te kisha ndihmuar te varferit. Do te beja perpjekje qe cdo familjeje skamnore t’i siguroja jete me te mire. Pastaj punesimin do ta kisha shtuar me shume, e sidomos duke u dhene perparesi te rinjve”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Leonora, edhe pse ka ambicie per politike, ajo thote se asnjehere nuk ka provuar te inkuadrohet ne te, sepse kenga i merr me shume kohe dhe eshte profesioni qe e pelqen me se shumti. “Pra, une kam shume vizione sikur te isha politikane, por ja qe nuk jam sepse kam profesionin qe e dua me shume dhe kjo eshte kenga. Jam me se e dhene pas kenges dhe kjo ma merr pjesen dermuese te kohes. Jam teresisht e perkushtuar ne kenge”, perfundon ajo. /k.b./kosova sot/18.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 17 February 2009

Vipat Urojne Pavaresine!

Vipat urojne Diten e Pavaresise se Kosoves

Disa nga kengetaret i jane drejtuar kamerave duke uruar Diten e Pavaresise se Kosoves 17 Shkurtin: Genta Ismajli, Leonora Poloska, Getoar Selimi dhe Agon Sylejmani!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Monday, 2 February 2009

Leonora Poloska - Nje Kafe me Labin (RTV21)!

Leonora Poloska, "1 Kafe me Labin RTV21"

Leonora Poloska, kengetarja e mirenjohur nga Shkupi, kete te diell qe shkoi, pikerisht ne emisionin argetues "1 Kafe me Labin", ka promovuar klipin e saj me te ri "S'kam faj". Ne mes tjerash, ne kete interviste me Labin ajo deklaron se ende nuk e ka gjetur dashurine e jetes apo "princin" e saj, si thote vete ajo. Ju ftoj qe ta ndiqni me poshte, intervisten e saj ne teresi:


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 30 December 2008

Leonora Poloska Ne Programin e Vitit Te Ri RTV21

Leonora Poloska

Ka kohe qe nuk eshte pare ne skene, as me ndonje klip, as me ndonje kenge te re, por ja duke shiquar nje video promovuese te RTV21 te postuar nga Besforti, ne mesin e gjithe ata emrave me te njohur te estrades shqiptare, me erdhi mire kur pashe se edhe Leonora Poloska, nje kengetare e mrekullueshme nga Maqedonia, do te jete pjese e Programit te Vitit te Ri ne RTV21, mesiguri me nje kenge te re, shpresojme!
p.s. "Express Live" i KTVs njofton se Leonora eshte duke pergaditur nje videoklip qe do te lansohet ne janar 2009!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online