All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Leonora Xhemajli. Show all posts
Showing posts with label Leonora Xhemajli. Show all posts

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
  • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
  • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
  • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Thursday, 15 November 2012

Leonora Xhemajli eshte "Face of Switzerland 2012"

Kater dite para se te festoj ditelindjen e 20-te, me daten 8 Nentor, bukuroshja shqiptare Leonora Xhemajli eshte shperblyer me dhuraten me te mire qe ajo mund te enderronte. Ajo eshte shpallur "Face of Switzerland 2012" qe e ben ate fytyren me te bukur te Zvicres per vitin 2012.

Po pra, ndryshe nga konkurset e tjera te bukurise, ne "Face of Switzerland" mirret parasysh vetem pjesa e fytyres dhe natyrisht edhe ne kete verzion, bukuria shqiptare ka ngadhnjyer.

Leonora, me kete rast ka marre edhe nje shperblim konkret, nje veture te kuqe, te tipit "Alfa Romeo" dhe tani, nuk ka me nevoje te udhetoj ne pune me transport publik, por me veturen e saj personale. Pas fitores, bukuroshja poashtu ka marre disa oferta pune ne industrine e marketingut.

Leonora jeton me prinderit e vet ne qytetin Rombach te Zvicres. Eshte lindur dhe rritur atje dhe krahas vetedijes per origjinen e saj shqiptare, ajo eshte krenare te perfaqesoj edhe vendin ku jeton Zvicren. Ne mediat zvicerane njihet si "Leunora Xhemajlaj".

Ju kujtojme poashtu qe ne "Miss Universe Kosova 2012" ajo fitoi titullin "Miss Fotogjenia". /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online