All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Liam BB5. Show all posts
Showing posts with label Liam BB5. Show all posts

Tuesday, 18 September 2012

Liami i BB5 me “Miss Dusseldorf”-in

E ka lënë si duket Tiranën, ku e mori famën nga BB5, Liami, e tashmë është zhvendosur në Gjermani, atje ku edhe ka jetuar.

Ne zbuluam se Liami ka qenë i pranishëm në spektaklin e bukurisë “Miss Dusseldorf 2012”, i mbajtur pak ditë më parë në Gjermani dhe, siç e shihni në këtë foto, ai ndodhet në mesin e vajzave që fituan çmime.

Por, nëse mendoni se vajza në të djathtë të tij është ajo që u fejua me të në reality-shou BIG BROTHER, gënjeheni, ajo është më e bukura e saposhpallur e Dussedorlfit.

Por, siç e shihni, Liami ndodhet shumë komod në mes të bukurosheve gjermane, ku edhe në “After party” ka vazhduar në shoqërinë e tyre. Deri këtu ne kemi informacione se çfarë ka ndodhur, e më pas nuk e dimë./Maskim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liam BB5 "Miss Dusseldorf"-in

Tuesday, 19 June 2012

Planet aktuale te Ermalit, Limait dhe Franceskes

Një muaj pas përfundimit të spektalit më të madh të bazuar në jetën reale në Shqipëri, publiku shqiptar është kurioz për atë që ka ndodhur në këtë periudhë me idhujt e tyre.

Emisioni i “Pasdites” në “Top-Channel” i dha përgjigje pyetjeve të ngritura rreth Liamit e Ermalit, të ftuar në studio dhe Françeskës, në lidhje direkte nga Vlora.

I pari që mori fjalën ishte Ermali, i cili pasi tregoi se është takuar vazhdimisht me Liamin, tregoi se ende nuk ka rinisur jetën me intensitetin e plotë. “Jam përqendruar vetëm tek shkolla, kam pasur pesë provime për të dhënë dhe kam përfunduar tre.

E vërteta është se më kanë mbajtur pak me hatër, por nuk kam nisur ende të bëj plane për të ardhmen. Si kam ndërmend ta shfrytëzoj famën? Nuk ka qenë fama ajo që synoja kur u futa në “Big Brother”, por të fitoja, diçka që për disa arsye nuk e realizova dot”.

Monday, 4 June 2012

Liami kafshon “Vellane e madh”

I dyti që doli në garën e madhe për çmimin e madh nga shou “Big Brother Albania 5” ka qenë Liami, djaloshi që mësuam se ka nisur punën si D. J. në një klub të njohur në Tiranë.

Por, si duket në këtë foto, meqë nuk i mori paratë dhe çmimin e madh, ka dashur ta kafshojë vëllanë e madh, i cili është regjisori i “Big Brother Albania”.

Ndërsa, Liami nuk i është bashkuar aspak, Ermali, Françeskës dhe Erionit në udhëtimin e tyre disa ditësh për ta takuar në Prishtinë Arbrin dhe për t’u argëtuar në diskot e Kosovës./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liami bites "big brother"

I second that went great race for the big prize from show "Big Brother 5" has been Liami, we learned that the boy who started work as D. J. in a famous club in Tirana. But, as appears in this picture, as it took the grand prize money and has had to bite the big brother, who is director of "Big Brother". While Liami not joined at all, Ermali, and Erion Françeskës their trip a few days to meet in Pristina Know and discos to have fun in Kosovo. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Monday, 28 May 2012

Liami thote se Arbri ka qene me i miri

Në fakt, është dashur ta pranojë se Arbër Zeka nga Kosova ka qenë më i mirë në “Big Brother Albania 5” këtë vit. Dhe këtë menjëherë pas spektaklit e ka thënë Liami, djaloshi që doli i dyti nga ky shou.

Ai ka thënë se “duke qenë se fitoi, ai ka qenë më i mirë dhe është votuar më së shumti”. Ndërsa, vetë fituesi Arbri këtë fitore ia dedikon edhe Liamit.

Ai përdori fjalën “Jemi të dy fitues”, por në programin e pasdites, “Fun Club”, Arbri e ka ulur poshtë Liamin, duke folur keq për të, e kjo nuk dihet se pse ka ndodhur vetëm pas një natë nga finalja e madhe.

Por, meritë e kësaj fitoreje natyrisht që është edhe publiku kosovar dhe gazeta jonë që i dha hapësirë kosovarit dhe paralajmëroi fitoren e tij./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liami says Arbri was the best

Sunday, 27 May 2012

Banoret e “Big Brother 5” harbohen pas spektaklit final

Nuk kanë qenë të gjithë në after party që u organizua pas natës finale të ‘Big Brother Albania 5’. Por ata që kanë qenë e kanë “djegur” diskon ‘Saint Tropes” në Tiranë.

Ishin edhe disa nga finalistët, nuk mungoi Arbri, Liami, Genta, Anila, Vlashi, Graciano, Lorena, Klaudia, Gerta etj. Por si duket Ermali dhe Franceska nuk ishin, apo të paktën syri ynë në këto foto nuk na i zuri. Megjithastë ata që ishin janë harbuar fare duke hypur edhe sipas në banak e duke kërcyer./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Residents of "Big Brother 5" running wild after the final spectacle

There have been all After parties that took place after the final night of 'Big Brother 5'. But those who have been "burned" disco "Saint Tropes" in Tirana. There were also some of the finalists, not missing Arbri, Liami, Genta, Anila, Vlashi, Graciano, Lorena, Claudia, Gerta etc.. But it seems Ermali and Francis were not, or at least our eyes in these pictures took us there. Megjithastë those who are enraged at being dun even under the counter and jumping. / Albavipnews /

Liami: Arbri fitoi prej votave te Kosoves

“Ne shqiptarët nuk votojmë shumë, ndërsa kosovarët janë më të dhënë. Jam i bindur se Arbëri ka fituar prej votave të Kosovës.”

Kështu u shpreh Liami, i renditur i dyti në edicionin e pestë të Big Brother, duke shpjeguar humbjen e tij në finale.

Ja momenti ku Liami mendon se i iku nga duart çmimi i madh: “Unë neglizhova kur Arbëri tregoi një lëkundje kundrejt meje. Ishte gabimi im që nuk fola me Ermalin dhe t’i suleshim Arbërit.”

Në fund Liami zbulon fjalët që i tha në vesh Arbërit kur u përqafuan në fund të spektaklit: “I kam thënë që me këto lekë t’i blejë një shtëpi familjes sepse e di që jetojnë me qira.”/Fun-Club/Top Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liami: Arber won votes from Kosovo

"We Albanians do not vote very often, and Kosovars are given. I am convinced that Arber has won the votes of Kosovo. "

Saturday, 26 May 2012

Bastet: Liami favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit

gjendja aktuale me 26 maj, ora 16h
Liami, kandidati favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit

Sic eshte bere tradite tashme, ngjarje te tilla si “Big Brother” nuk kalojne pa u shfrytezuar edhe nga kompanite e basteve. Keshtu per shembull edhe kete vit, kompania e basteve “Ecobet” ka hedhur ne web emrat e kandidateve me koeficientet perkates. Ne krye te listes me koeficientin me te vogel qendron Liami ( 1.70), i dyti Arbri me koeficient ( 2.85), i treti  Ermali ( 3.35), dhe pastaj vijne Genta e Franceska me koeficient perkates ( 7.25). Se cili do te jete fituesi, kete pritet ta vendose publiku sot ne mbremje, nderkohe qe deri atehere ju qe keni ndonje parandjenje te forte mund te vini baste tek eccobet.com

Monday, 21 May 2012

Big Brother Albania 5, Nata Finale me 26 Maj!

Genta, Ermali, Liami, Arbri dhe Franceska jane shpallur zyrtarisht si finaliste te edicionit te peste te “Big Brother Albania”, ekskluzivitet i Top-Channel.

Nderkaq, ka perfunduar vetem nje hap larg finales aventura e Erjonit, i cili me votat e publikut u largua nga shtepia me e ndjekur ne shtepi.

”Momenti me i bukur qe kam perjetuar atje brenda ka qene hyrja, momenti ne te cilin u vendos qe do te isha pjese e kesaj shtepie. E kam te veshtire te zgjedh nje moment tjeter te caktuar”, deklaroi Erjoni ne studio pas eliminimit. “I gjithe perjetimi ishte nje aventure, qe nuk e di a do te kem shans qe ta perjetoj perseri”.

Wednesday, 16 May 2012

Genta e krahason Liamin me Azizin bullgar

Banorët e reality-shou më të madh shqiptar “Big Brother Albania” kanë mbetur në dy javët e fundit të konkurrimit. Dhe, si duket, këto ditë të fundit duan t’i kalojnë sa më shumë në aktivitete.

Këtë herë, të katër djemtë që kanë mbetur janë veshur duke luajtur rolin e femrave. Ndërsa, dy vajzat: Genta dhe Françeska i kanë vlerësuar ata. Genta më pas e ka krahasuar Liamin, i cili flitet se është një lojtar i fortë për ta fituar “BB5”, në stilin e tij në këtë pjesë si femër me Azizin, këngëtarin transeksual bullgar.

Çfarë do të mendojë ai kur të dalë jashtë dhe ta shohë këtë krahasim që vajza nga fshati i Korçës ia ka bërë Liamit?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Liamin compares with Bulgarian Azizi

Tuesday, 17 April 2012

Ermela Mezuraj: Liami lojtari me fals ne Big Brother 5

Ermela e “BB4” kunder Liamit: Per mua eshte lojtari me fals ne “BB5”

Ermela Mezuraj, fituesja e “Big Brother 4”, e cila u komentua per suksesin qe pati ne saje te strategjise qe perdori, pasi ka shprehur preferencen e saj per Ermalin, duke e konsideruar ate si lojtarin me te mire te ketij edicioni te “Big Brother”, ka vendosur te dale kunder Liamit. Ne lidhje me lojen e banoreve te BB5, ajo ka dhene opinionin e saj ne profilin personal te facebook-ut, ku ka shprehur nje lloj antipatie per Liamin, i cili nderkaq komentohet si nje nga lojtaret me te forte dhe pretendentet kryesore per finale. ”Une kam qene vete pjese e asaj loje, e di shume qarte strukturen dhe strategjine. E me e rendesishmja eshte “fjala duhur ne vendin e duhur”, shkruan Ermela. Me tej ajo sqaron se “aty brenda ne BB eshte gjithmone tendenca qe lojtaret te bejne sikur s’kuptojne, si e si te te nxjerrin ty te paqarte ne syte e publikut, dhe ndaj lum kush ka nerva te sqaroje e te tregoje deshiren e mire per bashkepunim”. “Por nese bashkepunimi nuk pranohet nga lojtari, ose ka terheqje a kembengulje per te vazhduar, edhe kjo varet nga karakteri i personazhit”.

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Prill 2012

Revista GAME OVER, 13 Prill 2012

 • Adelajda: Thashethemet per ndarjen me Bjordin, shpifje, jemi shume mire bashke
 • Ilir Shaqiri: Ne "Dancing with the Stars" ambiciozi jam vetem une...
 • Babai i Erionit, Adnan Tresa: Erioni me ka prezantuar te dashuren, me Klaudjen vetem shoke.
 • Sinan Hoxha flirton me nje fanse?
 • Arieli, vellai i Liamit: Ai eshte aventurier, nuk e do martesen!
 • Rubensi: Doni foto te tjera te Gentes? Ofroni para!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 April 2012

Adelajda: Rumors for breaking up with Bjordi, slander, we are very well together
Ilir Shaqiri: In "Dancing with the Stars" ambiciozi its only me ...
Erion's father, Adnan Tresa: Erion presented with girlfriend, with Klaudjen just friends.
Sinan Hoxha flirting with a fan?
Ariel, brother Liamit: He is adventurous, would not like marriage!
Rubens: You want other photos Gentes? Give the money!]]

Monday, 16 April 2012

Fallxhorja parashikon fitoren ne BB5 mes Liamit dhe Ermalit...

Fallxhorja ne shtepine e “BB5” parashikon fitoren mes Liamit dhe Ermalit

Ne javen e romeve, Vellai i Madh u ka bere nje surprize banoreve te “Big Brother 5”, duke u cuar si mysafire ne shtepi nje fallxhore nga ky komunitet, e cila i ka argetuar pa mase banoret, ndersa u ka lexuar fatin ne filxhanin e kafese. Konkurrentet pasi dolen ne kopshtin e shtepise gjeten nje grua, e cila ishte fallxhore dhe kishte hyre ne shtepine e “Big Brother” per t’u pare filxhanin. Ata e priten me brohoritje, pasi dihet qe ne keto momente tensioni te lojes, padashas mund te behen nga pak supersticioze edhe nese nuk jane ne jeten reale. Ndersa priten te beheshin kafet, te cilat i pergatiti Franceska, ata u prezantuan me fallxhoren dhe filluan te flisnin me te.

Tuesday, 28 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 24 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 24 Shkurt 2012

 • Albulena e BB5, ish e dashura e nje te martuari, ne listen e romancave edhe nje personazh VIP
 • Kengetarja Semi Jaupaj, ish e dashura e Gracianos. Pse perfundoi lidhja e tyre...
 • Xhelozia e te dashurit, arsyeja qe Besarda braktisi lojen e BB5
 • Melisa Zaganjori: Marredhenia ime me Edgarin, burrin e mamase sime
 • Agnesa Vuthaj: Ku dhe si e kam njohur Metin e BB5
 • Jeta e Liam (Armandos) dhe fama e tij ne Gjermani

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 24 February 2012

Albulena of Bb5, former girlfriend of a married man, on the list of romances one VIP character
Semi Jaupaj singer, former girlfriend of Gracianos. Why their relationship ended ...
Jealousy of lover, this is why Besarda abandoned the game of BB5
Melissa Zaganjori: My relationship with Edgarin husband of my mum
Agnes Vuthaj: Where and how do I know the Bb5 Metin
Life of Liam (Armandos) and his fame in Germany ]]

Sunday, 19 February 2012

Big Brother Albania 5 nise aventuren...

Starton Big Brother 5

“Big Brother 5” ka nisur aventuren me 15 personat qe hyne te shtunen mbrema ne shtepine me te vezhguar.

Ata jane: Gentiana nga Devolli, Meti nga Prishtina, Ermali nga Memaliaj, Graciano, te cilit vendimi per tu bere pjese e lojes iu komunikua ne shtepine e tij, Arjola nga Pogradeci, Edgari, 52 vjec nga Tirana, Emirjeta nga Shkodra, Anila nga Tirana, Flori nga Baldushku, Besarta e cila jeton ne Itali, Albulena nga Prishtina, Erjoni nga Tirana, Elvisi nga Gjakova, Liami i cili jeton ne Gjermani dhe Gjoni i cili jeton ne Itali.

Ne studio Arbana Osmani, opinionist Arjan Konomi, ndersa Vellai i Madh ka nisur menjehere me te papriturat. Asnjeri prej atyre qe hyne nuk konsiderohet ende banor zyrtar i shtepise. Vendimi se cili do te largohet nga shtepia te shtunen e ardhshme mes Ermalit, Metit dhe Elvisit do ta marre Gentjana.

Big Brother u ka ngarkuar atyre te bejne disa gjeste kortezie ndaj vajzes gjate javes dhe ai qe do te rezultoje me pak i pelqyer nga Gentjana do te largohet.

Per te tjeret sfidat jane perpara. /top channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online