All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Liam Mandiaro. Show all posts
Showing posts with label Liam Mandiaro. Show all posts

Wednesday, 26 September 2012

Revista PALOMA - 22 Shtator 2012

Revista PALOMA, 22 Shtator 2012
 • Ermal Merdani: Femrat shqiptare nuk dine te sillen me meshkujt. Kokefortesia e Franceskes shkak per ndarje, jo tradhtite e mia!
 • Franceska Jace: Une dhe Ermali nuk ishim per njeri-tjetrin
 • Dafina Zeqiri ne lidhje dashurie me ish-te dashurin e Rita Ores
 • Zbulohen foto te tjera intime te Noizy-t me nje femer
 • Liam dhe Evelin, nje dashuri e (jashte)zakonshme. Evelin: Zakoni i tij me i keq? Ben shume gazra!
 • Bora Kokedhima, organizatore e "Albania Fashion Show". Stilistet shqiptare jane bere matrapaze, shesin me cmime marramendese. Pergatituni te shikoni nuse te dehura ne skene!
 • Te vertetat dhe genjeshtrat e largimit te Jonida Shehut nga "AS" per tek "Ora News": Do te shfaqem sic nuk me keni pare kurre me pare!
 • Hueyda El Saed i jep fund lidhjes disa vjecare. Largesia shkaku i ndarjes!
 • Vildane Zeneli, nga modele ne kengetare
 • Rovena humb shpresat ne dashuri!

Thursday, 9 August 2012

Liam mbetet pa para, fton Evelinen ne Tirane...

Liam mbetet pa para, e fton Evelinen te kalojne ditet e nxehta ne Tirane

Pasi kane festuar ditelindjen e perbashket ne nje feste qe ata e kane cilesuar spontane, nje jave me pare ne Tirane, Liam ka vendosur ta mbaje Evelinen ne Tirane per te kaluar ditet e nxehta te gushtit. Duket se zhurma e madhe qe u be per Liamin, se kishte nje axhende shume te ngjeshur te klubeve ku ishte i ftuar te luante muzike ne vere, kane qene thjesht “flluska”. Liami eshte pare keto dite te dale me Evelinen neper Tirane, duke mos i ofruar se dashures se tij gjermane asgje speciale per te kaluar pushimet. Evelin udhetoi nga Gjermania disa dite me pare, pasi Liami i “Big Brother 5” e kishte ftuar t’i festonin ditelindjet e tyre ne Tirane, duke zbuluar keshtu edhe nje koincidence te bukur, faktin qe ata kane lindur ne nje dite. Liami mbushi 34 vjec, dhe per te festuar bashke me te ka udhetuar nga Gjermania dhe Evelina, vajza qe u be e njohur per publikun ne naten finale te “Big Brother”, pasi hyri ne shtepine e vezhguar e veshur nuse.

Monday, 2 July 2012

Revista PALOMA - 30 Qershor 2012

Revista PALOMA, 30 Qershor 2012
 • Manjola Nallbani: Familja eshte e para!
 • Genta: Kam njohur nje djal qe me pelqen, Rubensi s'na le te qete!
 • Adelina Tahiri si Jennifer Lopez, Tuna si Rihanna
 • Seldi, sa seksi...
 • Klea e "Procesit sportiv", Nje yll i ri po lind!
 • Shakohoxha: Komentatori duhet te beje 15 gabime ne ndeshje
 • Pas thashethemeve, Liam le Shqiperine, shkon te Evelina per ta qetesuar
 • Gerta: Mes meje dhe Liamit nuk do te kete dashuri. Do behem kengetare!
 • Erdhi vera, u zhvesh Rovena
 • Nora Istrefi shkon ushtare!
 • Nudo e pare ne nje kopertine shqiptare
 • I dashuri ideal: Oni Pustina
 • 1 minute me Viola Spiron
 • IN & OUT: Robert Berisha, Albana Osmani, Eliza Dushku (IN); Ledri, Kryeredaktoret e revistave, Real 1 (OUT)
 • Pa te brendshme eshte moda: Angela Martini, Genta Ismajli, Arta Dobroshi, Rita Ora, Adelina Berisha, Bleona Qereti, Tuna Sejdiu

Saturday, 30 June 2012

Geri: Me Liamin jemi vetem miq, njihemi familjarisht...

Gerta Matohiti Liam Mandiaro Big Brother
Liami dhe Gerta e BB5: Rrefejme te verteten e lidhjes sone

Jane komentuar shume dy ish-banoret e edicionit te BB5 per nje lidhje mes tyre kete jave. Megjithate, te dy ata kane versionin e tyre te historise per te treguar. Liami, i cili eshte aktualisht ne lidhje me te dashuren gjermane, Eveline, dhe Geri, vajza simpatike qe pohon se ne krah te saj nuk ka asnje mashkull. Te verteten e tyre, ata e tregojne ne intervistat qe kane dhene per “Mapomania”.

Geri, vajza simpatike, e cila u be e njohur ne formatin e “Big Brother 5” , vjen ne kete interviste duke rrefyer te verteten e marredhenies se saj me Liamin. “Ne jemi vetem miq”, – thote ajo dhe tregon se kjo gje e ka shqetesuar pak jo vetem ate, por edhe miqte dhe familjen e saj. Edhe pse thote qe shoqeria e tyre nuk ka ndryshuar, serish ajo pohon se tani ka frike te dale ne shoqeri me Liamin pas fjaleve qe kane qarkulluar per nje histori dashurie mes te dyve. Gjithashtu, Geri tregon edhe per marredhenien e saj me Evelinen, te dashuren e Liamit, per te cilen thote se ka nje miqesi te mire. Vec kesaj, Geri beson ne dashurine e forte qe ata kane per njeri-tjetrin, ndaj i vjen keq per kete situate te krijuar, ku ajo eshte protagonistja kryesore.

Sunday, 24 June 2012

Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete...

Gerta Matohiti Big Brother Albania 5
Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete, punojne bashke ne club-e per “alibi”

Flirti mes tyre brenda lojes ne shtepine e “Big Brother 5” nuk mund te konsiderohej aq i paperfillshem. Fakti qe Liami dhe Gerta fjeten bashke ne prani te kamerave, duket se nuk ishte aq i rastesishem sa ata pohuan. Mes tyre kishte nje terheqje fizike, dhe arsyeja e nje stepjeje per ta pohuar ndoshta ishte pikerisht fakti se Liami luajti me statusin “i dashuruar”. Vajza nga Kelni, Evelin Pollok, per te cilen Liami pohoi se ka nje lidhje serioze tashme prej nente muajsh, ishte e pranishme ne naten finale te spektaklit, per te vazhduar dhe disa dite pushime ne qytetin e Vlores si cift. Nderkohe qe Liami, edhe pse kishte pohuar se ne qofte se nuk do fitonte, do te rikthehej serish ne Gjermani, ai nuk e beri. Ai percolli Evelin drejt Gjermanise pak jave me pare dhe vendosi te qendroje ne Tirane, ku nen menaxhimin e Dritanit te BB5 do te luaje si DJ ne disa club-e te njohura te jetes se nates. Tashme duket se dashuria e bere publike per Evelin eshte lekundur.

Saturday, 23 June 2012

Liam: Kur te kthehet Evelina do bejme "Sex Party"...

Liami: Kur te vije Evelina do bejme “sex party”

Duket se per Liamin “Big Brother” akoma nuk ka mbaruar. Veprimet e tij ndiqen me kuriozitet dhe komentohen nga te gjithe. Nderkohe ai po shijon ne maksimum pushimet ne Shqiperi shoqeruar kudo nga vemendja e njerezve. Cdo dite ne portale gossip ne internet shohim foto te Liamit ne vende te ndryshme te Shqiperise. Permbajtja e fotove eshte pothuajse kudo e njejte, Liami midis femrave te shumta. Ndryshon vetem vendi. Pikerisht keto foto u bene shkak qe ditet e fundit te qarkullonte nje thashethem qe gezoi shume vajza. Thashethemi fliste per ndarjen e Liamit nga Evelina, e dashura e tij gjermane te ciles ai i propozoi per martese ne finalen e “Big Brother”.

Thursday, 21 June 2012

Liami, sukses si DJ ne Shqiperi...

ph: fonderia club
Liami, sukses si Dj ne Shqiperi

Qysh pas daljes nga BB5, Liami eshte me i angazhuar se kurre ne punen e tij si DJ. Sic duket, ish-banori i ka vene qellim vetes qe leket qe nuk fitoi ne BB5 t’i fitoje duke punuar si Dj. Ofertat nuk kane munguar dhe as fansat e shumte te Liamit. Kjo vere do te jete me shume pune sesa pushime per Liamin nese do te vazhdoje me kete ritem. Nderkohe, fanset jane perhere e kudo me afer tij, sidomos tani qe Evelina eshte larguar drejt Gjermanise. Nese behet sadopak xheloze ajo duke pare fotot ne Facebook, kete nuk dime ta themi, po cifti duket se ka vertet nje marredhenie speciale dhe te konsoliduar. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liami, success as a DJ in Albania
Since the release from Bb5, Liami is more committed than ever to his work as a DJ. Obviously, the former resident has put the money order itself that won not to win Bb5 working as a Dj. Bids were not lacking, nor Liamit many fans. This summer will be more work than vacation for Liamin if they continue at this pace. Meanwhile, fans everywhere are increasingly closer to him, especially now that Evelina was left to Germany. If it is somehow jealous seeing pictures on Facebook, we know not to say this, but the couple seems to have a really special relationship and consolidated. / ]]

Monday, 18 June 2012

Evelin largohet ne Gjermani, Liami terbohet pas femrave...


Iken Evelin, Liami hidhet ne “sulm” pas femrave

Pas disa ditesh qe Evelin eshte larguar drejt Gjermanise, do te provohet dashuria e Liamit per te, nese do te qendroje besnik ndaj saj apo s’do t’u rezistoje tundimeve. Por sic e shohim dhe nga fotot, ai ka filluar menjehere shoqerine dhe argetimin me vajza te ndryshme. Pas dita ditesh pushime ne Vlore me Evelin, Liam vendosi te qendroje ne Shqiperi, ku do te luaje si DJ ne club-e te ndryshme. Per nje nate muzike te luajtur nga DJ Liam Mandiaro, pronaret e club-eve te nates do te ofrojne 1 mije euro. Armando Osmani (Liam), pas daljes i humbur nga loja e “Big Brother 5”, ka hyre ne tregun e jetes se nates si DJ.


Tuesday, 5 June 2012

Revista PALOMA - 2 Qershor 2012

Revista PALOMA, 2 Qershor 2012
 • Genta rrefen gjithe te verteten e fotove erotike. Fotot i kam bere me deshire! Nuk i lash porosi Rubensit t'i nxirrte!
 • Franceska: "Seksi nje nevoje biologjike, te gjithe e bejne"
 • Ermali: "I zhgenjyer nga rezultati final"
 • Liam Mandiaro: Evelinen e dua sa jeten time...
 • Erioni dhe Bertina ne nje feste, pershendeten ftohte!
 • Sabina Dana sulmohet brenda ne shtepi, rrezikon jeten!
 • Foto Strakosha - Anet e panjohura te yllit te portes shqiptare
 • Dafina kopjon Tunen. Ne "X Factor" si motra binjake
 • Rona Nishliun e duan te gjithe, pervec anglezeve
 • Klaudia e lidhur me shokun e ngushte te Metit
 • Zajmina kunderpergjigjet per kritiket, fiton festivalin!
 • Miranda Hashani humb femijen ne muajin e shtate
 • Miss Shqiperia ne start
 • Arentina, modelja shqiptare ne Miss Fashion TV
 • 1 Minute me Afroviti Goge

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online