All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Liberta Spahiu. Show all posts
Showing posts with label Liberta Spahiu. Show all posts

Saturday, 6 July 2013

Liberta e "Prive"-s: Pelqej flirtin, kur eshte me shije...

Liberta Spahiu by Arton Humolli
Liberta Spahiu – e parezistueshme!

E gjejme ne ”Klan Kosova” dhe nuk kish si te ndodhte ndryshe; aty eshte vendi i saj dhe kjo ndihet kudo, sepse sapo perballesh me kete ambient, futesh ne atmosferen rrezatuese qe di te krijoje vetem Liberta.

Edhe pse vite e ndajne nga bota e bukurise, nuk rresht se kerkuari perpara aparatit ate, te paarritshmen. Do t’i duhet te sillet si modele, por sa te veshtire e ka, sepse kohet e fundit i eshte dashur te merret me gjithcka, pervecse nje seti fotografik.

Liberta Spahiu shfaq sensin e saj seksi dhe me shikimin e mprehte tejet atraktiv ka deshmuar se eshte jo vetem nje vajze e bukur, por edhe nje vajze qe punon shume.

Sunday, 13 January 2013

Liberta Spahiu, pas lavderimit te fundit, zbulon gjoksin

Pak dite me pare, fotografi i njohur shqiptar Fadil Berisha, e quajti ate nje "Bond Girl", gjate nje sesioni fotografik ne plazhet e Dubait.

Ndersa, ish-modelja Liberta Spahiu, qe tani drejton emisionin "Prive", nga ky inkurajim qe mori, ka dalur mjaft joshese ne edicionin e fundit, me nje dekolte te hapur, duke zbuluar ne menyre provokative gjoksin e saj te lezetshem.

Dhe nuk eshte kjo nje gje krejtesisht e panjohur per moderatoren, pasi ende kemi ne kujtese pozat nudo dhe shume seksi te saj, disa dhe ne skena lesbike, qe ajo i realizoi vite me pare me fotografin Petrit Ukehajdaraj, gjersa ishte ende ne kerkim te karrieres si modele.

Koheve te fundit, moderatorja eshte perfolur per nje lidhje me nje "Bond" shqiptar, qe mban emrin Blerim Destani. /Albavipnews/

Revista PALOMA - 12 Janar 2013

Revista PALOMA, 12 Janar 2013
 • Rita Ora: Do shkoja ne krevat me Rihannen dhe Nicki Minaj
 • Keshilla dashurie nga meshkujt VIP: Erion Zeqiraj, Endrik Beba, Valer Kolnikaj, Devis Muka, Renato Mekolli
 • Seldi Qalliu: Ju rrefej per pushimet e endrrave qe kalova me Sinanin
 • Zedhenesja e PD-se, Laura Vorpsi, e fejuara e ish-Mister Albania
 • Sexy and Single; Erleta Hoti, ish bashkeshortja e Kastro Zizos: Femrat me beqare me femije jane shume te paragjykyara!
 • Genta: Rubensi ka vdekur! S'ka me skandale, do behem shkrimtare
 • Sulmohen Flori Mumajesi dhe Elvana
 • Zbulohet lidhja e Blerim Destanit me Liberta Spahiun
 • Ledi Vokshi kritika Dafina Zeqirit
 • Kujdes nga njoftimet per pune qe kerkojne vajza!

Saturday, 12 January 2013

Liberta Spahiu, si nje "Bond Girl"

Modelja dhe prezantuesja, Liberta Spahiu, ka realizuar nje fotoshoot me Fadil Berishen, derisa te dy ishin te pranishem ne plazhet e Dubait, gjate festave te fundvitit.

Fadili dhe ka postuar disa nga keto foto, duke ia uruar asaj ditelindjen dhe duke e quajtur ate nje vajze nga filmat e James Bond-it:

"Happy Birthday, Miss James Bond", ka komentuar fotografi shqiptar ne fotot e Libertes.

Ne novelat e Flemingut per agjentin fiktiv "James Bond", medoemos perfshihen nga nje apo me shume karaktere femra me bukuri joshese te njohura si "Bond Girls", te cilat ne nje menyre apo tjeter terheqin vemendjen apo krijojne lidhje me agjentin ne fjale. Mbahen mend sidomos imazhet terheqese ne bikini te aktoreve amerikane Ursula Andress dhe Halle Berry, e qe Liberta na i perkujton ne kete set fotografik ne plazh.

Vet Liberta, keto dite ka qene pjese e lajmeve roze, per nje lidhje te mundshme dashurie mes saj dhe "James Bond"-it shqiptar, Blerim Destanit, ne vilen e te cilit edhe ka qendruar ne Dubai. /Albavipnews/

Monday, 7 January 2013

Liberta Spahiu ne krahet e Blerim Destanit

Nuk dihet saktë se pse ajo ndodhet me aktorin e njohur shqiptar, madje ka fjetur në vilën e tij në Dubai.

Është fjala për modelen dhe moderatoren kosovare Liberta Spahiu, e cila sipas një gazetë në Shqipëri,  është e dashura më e re e djaloshit lozonjar, i cili jo rrallëherë është gjetur në foto me disa nga femrat më të njohura VIP.

Por, në netët e ndërrimit të moteve në shtëpinë e aktorit ka qenë e ftuar edhe një vajzë tjetër e bukur e quajtur dikur si ish-e dashura e tij, Anxhela Martini, si dhe fotografi i njohur shqiptar Fadil Berisha. Deri tani nuk ka asnjë prononcim nga ana e të ashtuquajturit  çift i ri. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liberta Spahiu Blerim Destani wings

We do not know precisely why she is famous Albanian actor, and even slept in his villa in Dubai. It comes to model and Kosovo KTV Liberta Spahiu, which according to a newspaper in Bangladesh, is the newest girlfriend playful boy, who not infrequently found in the picture with some of the most popular women VIP.

But on nights change moteve in the actor's home was also invited another girl beautiful once called his ex-girlfriend, Angela Martini, and Albanian renowned photographer Fadil Berisha. So far there is no statement by the so-called young couple. M.Gj.

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Monday, 17 December 2012

Mihrija nuk perjashton nderhyrjet estetike ne te ardhmen [VIDEO]

Ajo eshte nje personazh i dashur i skenes, ka mbushur 45 vjec, por ende me permasa dhe nje look te nje manekeneje. Nuk ka dyshim, pra, fjala eshte per kengetaren Mihrije Braha, e cila ne nje interviste per "Prive" ka zbuluar sekretet e pamjes se saj rinore.

"Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim, deri tani!", ka pohuar kengetarja, por nuk ka perjashtuar qe ne te ardhmen, mund edhe te kete, kur pashmangshem nje dite, fillojne te shfaqen rrudhat e pleqerise.

Natyrisht, kengetarja ka deshire te ironizoje me pamjen e saj, duke e quajtur veten 25 vjecare, por eshte me se e vetedijshme se procesi i plakjes nuk mund te ndalohet plotesisht.

Monday, 9 July 2012

Kur Liberta Spahiu imiton keq Rita Ora

Falë programit të saj me lajme të reja, apo edhe me copy-paste e atyre që shkruajnë mediat e përditshme dhe portalet, ajo është bërë e famshme.

Eshtë kjo Liberta Spahiu, ku nga një modele tashmë ka nisur të prezantojë dhe madje sikur don të mësojë edhe të tjerët se si vishen. Por vetë ajo në programin e kaluar ‘Prive’ kishte dashur të kopjojë stilin e vecantë të sensacionit Rita Ora, por shumë larg në kombinimin e atleteve dhe fustanit pa shije të Libertës./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When Liberta Spahiu Rita imitates bad time

Thanks to its program with news, or even copy-paste of those who write the daily media and portals, it has become popular. Is this Liberta Spahiu, where a model has already begun to present and even if it wants to teach others how you dress.

But the last one in the program 'Prive' had wanted to copy a particular style of sensationalism Rita Ora, but far away in the combination of sneakers and dress without taste Liberta. / Albavipnews /


Sunday, 8 February 2009

Liberta Spahiu Si Gazetare!

Liberta Spahiu
/photo public domain/

Liberta Spahiu, gazetare ne TV Klan Kosova
Modelistja qe provon te behet gazetare

Liberta eshte ne fund te diplomimit ne gjuhen angleze ne Prishtine, mirepo oferta per te qene ne kete televizion e ka shtyre qe ta sprovoje veten edhe ne gazetari

Modelistja e njohur, Liberta Spahiu, do te jete pjese e TV Klan Kosova. Ajo thote se se shpejti do te nise punen ne kete televizion, si gazetare dhe prezantuese. Per here te pare Liberta po e sprovon veten ne kete profesion, me te cilin nuk eshte marre me pare. Liberta eshte ne fund te diplomimit ne gjuhen angleze ne Prishtine, mirepo deshira dhe oferta per te qene ne kete televizion e ka shtyre qe ta sprovoje veten edhe ne gazetari. Ka disa jave qe Liberta ka nisur provat dhe shpreson se cdo gje do te shkoje mire. “Tani jemi ne prova. Eshte nje ekip prej tete vetash, pese vajza dhe tre djem, dhe secili e ka sektorin e vet. Une do te jem ne programin e mengjesit dhe do ta prezantoj parashikimin e motit. Por, pervec punes ne studio, do te punoj edhe si gazetare e terrenit”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Liberta shpreson qe me kalimin e kohes do ta perfeksionoj kete pune, te cilen thote se e ka nisur pa menduar me pare. “Te ju them te drejten, nuk kam menduar me pare se do te punoj ne nje televizion, por, sido qe te jete, ma merr mendja qe do te perfeksionohem, sepse me pelqen kjo pune”, shton Liberta. /k.b./kosova sot/07.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 25 October 2008

Liberta Spahiu Nuk Zbulon Te Dashurin

Liberta Spahiu by Lali McColly
/photo lali mccolly/

INTERVISTE E LIBERTA SPAHIUT

Nuk Zbulon Te Dashurin

Modelja Liberta Spahiu ende nuk zbulon te dashurin, sepse thote se eshte heret per kete gje. Ajo se fundi eshte zgjedhur modelja me e mire ne akademine “Evolucion”.

Modelja Liberta Spahiu eshte zgjedhur modelja me e mire ne naten finale te emisionit “Moda Arte”, te mbajtur ne “Sheshin 21”. Jane mbajtur gjithsej 9 emisione dhe ne fund akademia “Evolution ”, me drejtoreshe Enkelejda Shatrin dhe stafi realizues studio Sellma dhe Vouge Hair te realizuar nga Valdrin Sahiti si tutor, ka bere perzgjedhjen e modeles dh e dizajnerit me te mire. D.m.th eshte organizuar nje gare dhe Liberta eshte zgjedhur modelja me e mire. Pervec saj, ajo ka nisur edhe nje pune tjeter. Ajo tani menaxhon restorantin e sapo hapur dhe si duket edhe ky drejtim po i shkon mire. Liberta ka edhe disa plane dhe per te gjithe keto flet ne intervisten per “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Jeni zgjedhur modelja me e mire ne akademine “Evolucion”, si ndjeheni?
Liberta Spahiu: Ndjehem mjaft mire. Arrita te kem edhe nje titull te mire ne akademia “Evolucion”, e cila ben pune te madhe. Ka njerez mjaft profesioniste, jam shume e nderuar me kete cmim?

BATICAT DHE ZBATICAT

“Kosova Sot”: Mendoni se e merituat cmimin?
Liberta Spahiu: Besoj se e meritova, sepse gjithnje neper gara te tilla mundohem te paraqitem sa me mire dhe poashtu edhe ne kete gare te organizuar nga akademia “Evolucion” u paraqita mire.

“Kosova Sot”: Tani, pervec modelimit, keni nisur edhe nje biznes, na flisni dicka rreth tij?
Liberta Spahiu: Kohen e fundit jam duke u marre me restorantin, te cilin sapo e kam hapur ne lagjen “Kodra e Diellit”, afer Fakultetit Teknik. Eshte dicka e re per mua dhe puna po ecen shume mire. Meqe ende eshte fillimi, mund te them qe jam mjaft e kenaqur me punen, mirepo besoj se dita- dites do te behet edhe me mire. Restoranti quhet “Lobby" (lounge and restaurant). Kjo pune eshte risi per mua, mirepo besoj se kam prirje ne fushen e menaxhimit.

“Kosova Sot”: Biznesin ne profesionin tjeter e keni nisur per ta braktisur modelimin apo?
Liberta Spahiu: Jo, nuk e kam nisur per kete arsye, por thjesht se me shkon menaxhimi dhe keshtu qe mendova ta hap nje restorant timin, ku mund ta ushtroj edhe kete profesion. Ndersa njehere per njehere nuk mendoj ta braktis modelimin, e per me tutje nuk mund te flas. Ma merr mendja qe nuk do largohem kurre.

“Kosova Sot”: Sa jeni e kenaqur me modelimin?
Liberta Spahiu: Deri me tani po flas per veten time, duke e pare qe nga fillimi e deri me tani do te thote qysh para 8 vjeteve, edhe pse ka pasur batica dhe zbatica, prape se prape nuk mund te them qe nuk jam e kenaqur. Cdo revy mode, cdo sfilate, cdo fotografi, cdo pjesemarrje imja brenda dhe jashte vendit ka qene nje pervoje mjaft e mire per mua.

“Kosova Sot”: Sa jeni e kenaqur me fitimin qe te sjelle modelimi?
Liberta Spahiu: Modelimi per mua eshte vetem hobi, ndonjehere ka me shume fitim e ndonjehere me pak, varet nga rasti. Por, sido qe te jete, jam e kenaqur.

PROFESIONE ME SHUMICE

“Kosova Sot”: Cili do te jete profesioni juaj ne te ardhmen?
Liberta Spahiu”: Tani jam ne prag te perfundimit te studimeve te gjuhes angleze, por mendoj qe menjehere pas perfundimit te tij do te vazhdoj per “Fashion Design”, ne akademine “Evolution” ne Prishtine. Keshtu qe ne te ardhmen mendoj te kem profesione me shumice h a-h a-h a!

“Kosova Sot”: Si kalon nje 24-oresh juaji?
Liberta Spahiu: Zakonisht dita me shkon me pune. Kohen e lire e kam mjaft te kufizuar, mirepo mundohem qe sado pak kohe te lire qe kam ta kaloj me shoqen dhe njekohesisht kunaten time, Diellzen, duke shetitur dhe duke bere shopping.

“Kosova Sot”: Merreni me ndonje aktivitet te lire sportiv?
Liberta Spahiu: Po, kur kam kohe te lire zakonisht merrem me fitnes.

“Kosova Sot”: Na flisni dicka per jeten private?
Liberta Spahiu: Hmmm, edhe pak apo me mire te them edhe ndonje dite...h a-h a-h a!

“Kosova Sot”: Do te na e zbuloni identitetin e te dashurit tuaj?
Liberta Spahiu: Ende jo, besoj se edhe pak eshte heret.

“Kosova Sot”: Cilat jane pasionet tuaja?
Liberta Spahiu: Pasionet e mia jane leximi, muzika, sporti e dua futbollin, daljet me shoqeri ne kryeqytet a ne ndonje vend tjeter etj.

PLANET

Kosova Sot: Planet per te ardhmen?
Liberta Spahiu: Plane kam shume, mirepo nuk preferoj te flas per to pa i realizuar. Te them te drejten, me shume me pelqejne rastesite a me mire te them surprizat. /k.bajrami/kosova sot/25.10.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online