All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lil Vlora. Show all posts
Showing posts with label Lil Vlora. Show all posts

Monday, 17 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
  • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
  • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
  • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
  • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
  • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
  • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
  • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
  • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Friday, 23 March 2012

Lil Vlora serisht nje kenge me Jboi

Reperja e njohur Lil Vlora së shpejti planifikon të sjellë një këngë dhe një video në bashkëpunim me anëtrain e grupit G.UNIT, JBoi. Reperja ka treguar për ne se artisti ihuaj ka qenë i kënaqur me realizimin e këngës “My Money” dhe e ka pranuar sërisht me shumë kënaqësi një tjetër bashkëpunim.

 Jboi ka dëgjuar sërisht ritmin e një këngë të re dhe tashmë ka pranuar që të punojë sërisht një këngë për Lil Vlorën, pasi sic tregon edhe këngëtarja shqiptare kënga e parë e tyre ka pasur sukses dhe është dëgjuar shumë nëpër clube të Los Angelos, New York./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lil Vlora again a song with Jboi

Known rappers Lil Vlora soon plans to bring a song and a video in collaboration with the group anëtrain G.UNIT, JBoi. Milestone has indicated to us that ihuaj artist was satisfied with the realization of the song "My Money" and has received much fun again with another collaboration. Jboi pace again heard a new song and has already agreed to work again a song for Lil Vlora, because as shown by the Albanian singer's first song has had more success and is heard through the Club of Los Angeles, New York ./Albavipnews/

Thursday, 19 January 2012

Lil Vlora lanson klipin e ri

Lil Vlora don te hyje ne MTV

Reperja shqiptare, Lil Vlora, ka lansuar këngën e re me klip “Me Money” që vjen në bashkëpunim me reperin amerikan Jboi.

Lil Vlora, emri i vërtetë i të cilës është Vlora Islami, karakterizohet për stilin e saj të veçantë të këndimit, me të cilin ka krijuar fansa të shumtë anë e mbanë trojeve shqiptare.

Dhe, së fundmi projekti të cilin ajo shpreson ta shohë edhe në MTV, “Me Money” e ka punuar me një reper amerikan, pjesa e të cilit është xhiruar në Los Angeles dhe ku më pas është bërë dhe montazha e klipit, të cilin mund ta shikoni më poshtë:/Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lil clip launches new Vlora

Monday, 2 January 2012

Lil Vlora: Këndoj për qejf para kam plot

Rap këngëtarja nga Tetova Lil Vlora këtyre ditëve ka postuar dy fotografi në profilin e saj në Facebook ku ajo është me dhjetëra banknota prej 200 frangash zvicërane dhe dhjetëra bankënota prej 500 eurosh.

Sipas raperes tetovare me këto foto ajo don të tregoj se para ka plot dhe se muzikën dhe këndimin e bën për qejf. “Për paret që i kam shti aty me at du të tham që kam pare sa të du dhe nuk e boj muziken për pare po për qef kur të kam qef shkoj inqizoj naj kang ose boj naj koncert se mar shum serioz këtë gjë”, thotë Lil Vlora për Portalin Tetova1.com.

Këngëtarja nga Tetova tregon se asnjëhere ska pas sponzor për këngët dhe klipet e saja dhe se të gjitha i ka paguar vetë. Për momentin Lil Vlora gjendet në Kaliforni (SHBA) dhe i ka anuluar të gjithë koncertet dhe mbrëmjet ku është dasht të jetë për festat e fundvitit. “4 koncertet e ardhshme anulohen; për vitin e ri, naten e dytë e të kti weekendi nëse më shifni në flyer dijeni që sjam aty un! Arsyja cështje private”, thuhet në profilin e saj në FB.

Sunday, 18 December 2011

Lil Vlora Klipi i ri me JBoi, Vjen ne MTV dhe VIVA...

Lil Vlora, kenge me 50 Cent [VIDEO]

Reperja Vlora Islami, e njohur si Lil Vlora, ka paralajmeruar lancimin e nje kenge te re me klip, te cilen e ka pergatitur se bashku me nje reper amerikan. Ajo ka zbuluar detaje per adhuruesit e saj rreth kesaj kenges qe do dale se shpejti. “Klipi i kenges “My Money” eshte xhiruar ne Kaliforni dhe nje pjese ne Prishtine. Kenga eshte punuar me Jboy G-Stars, anetar i grupit te 50 Cent. Promovimin do ta kete ne televizionet MTV DHE VIVA te Gjermanise”, - ka thene Vlora. Vlora eshte bere e njohur keto vitet e fundit me lirikat e saj dhe stilin rep, zhaner qe tek ne dominohet kryesisht nga meshkujt. Po keshtu, ajo u perfol per nje lidhje me Stine, por shpejt e mohoi duke thene se ishte nje keqkuptim ne shtyp. /fjoralba shahaj/standard/dhjetor 2011/

Shiko trailer, Lil Vlora ft JBoi "My Money":
http://www.youtube.com/watch?v=A_el9XXgRpA
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online