All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Linda Halimi. Show all posts
Showing posts with label Linda Halimi. Show all posts

Sunday, 7 July 2013

Revista PALOMA - 6 Korrik 2013

Revista PALOMA, 6 Korrik 2013
 • Aferdita Dreshaj: Zemra me eshte thyer disa here! Djali ne klip nuk eshte i dashuri im!
 • Enca Haxhia: Ku ka me mire se t'i kesh te gjitha!
 • Linda Halimi, pjese e "Playboy"
 • Adelina Tahiri i ve kusht Arian Canit: Mua ose Aferditen ne emision! Cani zgjedh Aferditen!
 • Dren Abazi: Jam nje shpirt i lire!
 • Gili: Pse nuk bej nderhyrje estetike. Nuk dua qe ne jeten e perditshme te dukem si ne ekran
 • Big Brother; Ditet e Elones ne France...
 • Alban Skenderaj i propozon per martese Miriam nen uje
 • Dajana Shabani, seksi ne plazh
 • Dafina nuk rruan sqetullat!
 • Dhurata Dora: Nuk jam kopje e Tunes dhe Dafines! Me pelqen shume vetja!
 • Nga Niko Komani: Vera ne Plazh 2013

Wednesday, 3 July 2013

Kush deshtoi dhe kush po ben sukses ne SHBA...

Shqiptaret ne Amerike, kush deshtoi dhe kush po ben sukses

"Endrra ime eshte Amerika". Me kete slogan do te paraqesim nje parade te emrave te artisteve, sidomos kengetareve, qe kane synuar famen amerikane gjate ketyre dy dekadave. Per magjine e te quajturit Amerike, raportimet e para nga shqiptaret kane ardhur nga Koli Kristofori, nje djale i ri e i varfer nga fshatrat e Korces, i cili rreth 130 vite me pare mori rrugen e emigracionit, duke qene i pari shqiptar qe shkeli ne "token e premtuar". Por cilet jane personazhet qe kane qene te gatshem te sakrifikojne famen ne vendin e tyre, te lene pas gjithcka, per t'ia nisur nga e para si shqiptare ne nje konkurrence te eger, por qe te shperblen aq shume? Ne kete kontekst nuk do te listojme ne kete shkrim emra si Eliza Dushku, James Belushi apo Kristine Elezaj, qe kane lindur ne SHBA ose jetojne atje prej shume dekadash, sic eshte rasti i Fadil Berishes.

Linda Halimi, te performoj para Jay-Z ne shtator...

Linda Halimi
Linda do te performoje ne shtepine e Playboy

Linda Halimi ka njoftuar permes rrjeteve sociale se ne muajin shtator do te performoje ne shtepine e Playboy ne nje ndeje te madhe, ku do te marrin pjese personalitete te njohura, si Jay Z, Beyonce, Mariah Carey, Alicia Keys etj.

Ne njoftim thuhet se bosi i revistes per meshkuj, Hugh Heffner, ka kerkuar personalisht nga ekipi menaxherial i kengetares qe ajo te kendoje ne ate mbremje.

“Faleminderit z. Hefner qe me keni kerkuar mua dhe eshte nje nder i madh ta promovoj kengen time te re debutuese ne ‘Mansion’ dhe jam e nderuar qe do t’ju takoj se shpejti juve dhe familjen tuaj te bukur e te madhe te Playboy”, shkruan mes tjerash ne postimin ne faqen e Lindes ne Facebook.

Friday, 28 June 2013

Linda Halimi, regjistron kengen debutuese ne SHBA...

Linda Halimi regjistron kengen debutuese ne SHBA
Gati kenga e pare debutuese ne SHBA

Sukseset ne SHBA nuk po i mungojne, Linda Halimi sapo ka realizuar kengen e pare debutuese atje me te cilen do te hap dhe koncertet e disa yjeve boterore gjate kesaj sezone vere. “Kenga ime debutuese ne SHBA, eshte e punuar nga nje ekip teper profesional, prej 7 producenteve te cilet kane punuar kenge per Beyonce, Nicki Minaj, Lil Wayne, Usher, Christina Aguilera, Mariah Carey, etj. Gjithsesi, duke marre parasysh qe me kete kenge debutoj per here te pare ne industrine amerikane, jemi munduar dhe kemi punuar shume te gjithe bashke per ta bere sa me madheshtore si kenge dhe domethenese”, ka thene ajo per “Zeri”.

Linda tani per tani nuk preferon te jap me shume detaje per kengen per te cilen thote se ka nje teme te vecante qe preket aty, por se shpejti, do te jete ne te gjitha portalet e shitjes online si iTunes, Amazon etj. “Eshte moment i vecante per mua, pasi qe me kete kenge do te hap dhe koncertet e disa yjeve boterore kete vere. Dhe per me shume rreth bashkepunimit dhe realizimit te kenges do te kuptoni se shpejti”, shprehet ajo.

Tuesday, 28 May 2013

Edhe Linda provokon para pasqyres

Dikur mund të ishte në siklet që nuk e kishte këtë elegancë dhe mundohej të vishej sa më tepër, e tani jo.

Këngëtarja Linda Halimi, jo vetëm nuk e ka problem, por tashmë e tregon elegancën e saj edhe duke provokuar para pasqyrës.

Linda e tregon edhe ngjyrën e brekëve të saj dhe këtë e pasqyron pa problem edhe për ta parë të tjerët. Deri tani janë shumë femra, të cilat me këto foto në tualet kanë provuar të provokojnë, dhe ia kanë arritur që të përmenden negativisht.

Ne nuk e besojmë se Linda ka nevojë për një reklamë e tillë.M. GJ./Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda also provokes front of the mirror

Once could be embarrassed that this had not tried to dress elegantly and much more, not now. Singer Linda Halimi, not only has no problem, but now shows its elegance even before provoking statement. Linda shows the color of her panties and this reflects not a problem for others to see.

Saturday, 18 May 2013

Linda Halimi ne Atlanta, performance para 70 mije spektatoreve...

Linda Halimi
Linda ne “Auburn Fest 2013”

Kengetarja qe tashme po nderton karrieren e saj ne SHBA, gradualisht po rangohet ne grupin e kengetareve te suksesshem. Behet fjale per kengetaren Linda Halimi e cila sot (e shtune) do te performoje ne koncertin gjigant te organizuar ne perkujtim te James Brown dhe celebrimit te karrieres se yllit boteror te muzikes soul Gladys Knight ne festivalin “Auburn Fest 2013” qe do te mbahet ne Atlanta.

Linda eshte e vetmja kengetare qe do te kendoj kater kenge, nderkaq ne mesin e kengetareve do te jene edhe yjet e muzikes soul si Smokie Norful, Eric Bennet, Lyfe Jennings, Rahemm Devaughn etj. “Jam e lumtur qe do te performoj para nje audience te gjere, koncerti do te zhvillohet jashte stadiumit ku do te jene 70 mije spektatore”, ka thene ajo per “Zeri”. Linda shpreson qe suksesi i saj ne karrieren muzikore te vazhdoj edhe me tutje dhe per te ardhmen ajo planifikon edhe shume koncerte te tjera.

Friday, 17 May 2013

Linda Halimi i kerkon femije Big D-se

Këngëtarja, e cila ka vendosur të jetojë këtë kohë në Amerikë së bashku me bashkëshortin e saj reperin Big D, ka një dëshirë që e do çdo grua.

Në rrjetin e saj Facebook ajo publikisht i ka kërkuar reperit të ketë një fëmijë tani me të, pasi ajo e shikon si një nevojë të momentit.

Besoj se edhe reperi, i cili e do shumë këngëtaren shqiptare do t’ia plotësojë këtë dëshirë. Linda na ka treguar se është duke u bërë gati për një album me këngë të reja.  M .GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi Big D requires children's

Singer, who has decided to live this time in America along with her ​​husband rapper Big D, there is a desire of every woman would. In its network Facebook has publicly requested that benchmark have a child now, as it looks like a need of the moment.

Monday, 8 April 2013

Linda Halimi, ne pergaditje te albumit anglisht...

Linda Halimi
Linda, pjese e studios “The Hit Factory”

U bene disa muaj qe kengetarja e njohur, Linda Halimi, shkoi per te ushtruar profesionin e saj ne SHBA.

Ajo tani arriti te behet pjese e studios shume te njohur “The Hit Factory”, ne te cilen studio realizojne kenge emrat e mirenjohur te skenes boterore: si Lil Wayne, Mariah Carey, Christina Aguilera, Justin Timberlake, Justin Bieber, Rick Ross, Jayz etj..

Pra nga tani edhe kengetarja kosovare i eshte bashkuar listes se ketyre emrave dhe Linda tashme ka nisur punen edhe ne albumin e pare i cili do te jete ne gjuhen angleze dhe qe do te permbaje 9 deri ne 10 kenge. Per punen e saj dhe te rejat ajo flet ne kete interviste dhene “Zerit”.

Tuesday, 26 March 2013

Linda Halimi ne skene me legjenden Stevie Wonder...

Linda Halimi
Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood

Karriera e Linda Halimit ne Shqiperi nuk mund te cilesohet aq e ndritur… Shpeshhere ajo eshte perjashtuar nga festivale te rendesishme muzikore, per shkak se ka denoncuar pislleqet e bera ne backstage apo edhe per vonesat ne prova.

Por, si per ironi te fatit, kengetarja brilante e skenave shqiptare, fale talentit te jashtezakonshem, ia ka dale te kendoje ne nje prej eventeve me te rendesishme ne ‘Hollywood’ kete javen e fundit.

Ceremonia e nderimit me yllin ne bulevardin e fames per Berry Gordy, Presidentin e “Motown Records”, e ka vendosur vajzen simpatike perballe emrave te tille si: Stevie Wonder, Aretha Franklin, Alicia Keys, Mariah Carey etj… Dy dite perpara se te gjendej perpara tyre, Linda ndau me ne keto emocione.

Monday, 25 March 2013

Linda Halimi: Koha për diçka më të madhe

Nuk është më ajo Linda e fiksuar që ka disa kilogramë më shumë, por është një vajzë më elegante dhe seksi, e cila ka udhëtuar drejt Amerikës, madje mësojnë (kur ne prisnim përgjigjet) se ajo është pëlqyer shumë nga njeriu i madh i muzikës Stivi Uonder, në shfaqjen e mbajtur në Hollivud.

Por, a do të kthehet më këngëtarja në vendin tonë dhe a ka në plan të realizojë atë dasmën “xhamajkane”? Ajo rrëfehen vetëm për “Kosova Sot”

“Kosova Sot”: Përshëndetje Linda, e dimë që je larg po ku ndodhesh tani?
Linda Halimi: Momentalisht të shkruaj nga avioni. Nga qielli hahah, pas një ore arrijmë në Hollivud, Kaliforni.

“Kosova Sot”: Cila është arsyeja?
Linda Halimi: Jam e ftuar speciale nga ‘Motown Records’, kompania që ka zbuluar Majkëll Xheksonin e shumë artistë, ikona botërore. Do të këndoj në nder të grupit legjendar “The Funk Brothers”, sepse ata do ta marrin Yllin e tyre në bulevardin e Hollivudit. Do të këndoj përpara familjes Xhekson, Stivi Uonder, Aretha Franklin dhe para shumë yjeve të tjera botërore, me muzikën e të cilëve jam rritur.

“Kosova Sot”: Sa do të rrijë Linda në Amerikë?
Linda Halimi: Unë tani jetoj këtu...

Revista PALOMA - 23 Mars 2013

Revista PALOMA, 23 Mars 2013
 • Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin
 • Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura
 • Bertina ne nje lidhje te re? I merr te dashurin Gentes
 • Etleva BB6: Djemte pelqejne vajzat si une, jo imoralet
 • Linda Halimi kendon para familjes se Michael Jackson. Stevie Wonder deklaron publikisht: Linda, ti je nje diva qe do shkosh shume larg!
 • Big Brother; Te gjitha femrat e Viganit dhe Edberit
 • Bleona Qereti performon per homoseksualet krah emrave te medhenj te muzikes. Deklaron: Do t'ia kaloj Gaga-s dhe Mary J Blige me performancen time
 • Alma Bektashi dhe Elton Deda rikonfirmohen pjese e jurise se "The Voice". Xhemi prezantuese.
 • Blero bashkepunim me Rita Oren?
 • Pas Bleones eshte radha e Genta Ismajlit te luaje ne nje film te huaj
 • Florent Kullolli (djali i tezes se Elones): "Mikesha e ngushte e Elones, vajza e presidentit"

Saturday, 23 March 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Mars 2013
 • Seks ne "BB6": Anaidi dhe Joana, marredhenie intime nen jorgan. Zgjati tre minuta! Eva: Me mire katunare se sa bitch! Futet sot banorja e re, nje vajze seksi
 • Ermela: Anaidi, halabak rrugesh
 • Cunat e "2XL": Berisha do vije ne "Apartament", cmendet pas nesh. Albano: Une zevendesi i Ermalit? E kam per ndere!
 • Kur te marton Rozana Radi
 • Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood. Legjenda Stevie Wonder - Linda Halimit: Je Diva!
 • Bertina dhe Genta, sherr per te dashurin
 • Konkurrentet e dy talent show-ve te vetem ne Shqiperi, "The Voice" dhe "X Factor", kane rrefyer per "Prive" ne "Klan Kosova" pakenaqesite e pjesemarrjes ne keto spektakle. Premtimet false dhe zhgenjimi qe kane pesuar; Arianit Bellopoja, Enur Pakashtica, Lirije Rashiti, Rina Bilurdagu...Fituesja e "The Voice 1": Kontrata me "Universal", premtim fals. Liria: Show-down-i me Sheilen, i manipuluar. "Me nderprene tri here kengen"

Saturday, 9 February 2013

Revista BLUETOOTH - 9 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 9 Shkurt 2013
 • Ingrit Gjoni nene e perkushtuar. Ben pazar me te birin, Parid. Fotot e pare te te voglit te kengetares
 • Noizy: Kam bere seks me Tunen dhe Adelinen. Jane te egra! Te dashurat e mia, superseksi por budallaqe. 
 • Aferdita Dreshaj: S'e kam tradhtuar Shpatin, Di Caprion e kam shok te mire. Njoh te dashuren e tij. Ishim ne nje feste mes miqsh.
 • Shpat Kasapi: E njoh edhe une Di Caprion, s'jam xheloz
 • Linda Halimi: Si i humba 37 kilograme. Big D me do pa hile
 • Fituesit e RTSH-s "mat" ne aeroport, gati kenga per festivalin europian
 • Korab Shaqiri prezanton te dashuren
 • Arben Cmeta: Tirana qe sjell une ne album!
 • Dafina Zeqiri tregon linjat
 • Rosela Gjylbegu: "Edhe paparacet me respektojne"
 • Ciftet qe fitojne nga fama e njeri-tjetrit: Big Basta & Vesa Luma, Besart Kallaku & Xhensila Myrtezaj

Tuesday, 5 February 2013

Revista PALOMA - 2 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 2 Shkurt 2013
 • The Voice; Venera e lindur per skene; Jozefina: Shqiptaret duan cilesi, por degjojne tallava; Mjellma: Jam gati per skenat e medha!
 • Sulejmani i madherishem; Pashai qe do fronin e Sulltanit
 • Genta: Bera operacion gjoksin!
 • Intervista e deputetit te "Agimit te Arte": Skenderbeu eshte grek!; Artistet reagojne: Shqiptare, mos u merrni me nje te cmendur. Greta Koci, Noizy, Kastro Zizo, Frederik Ndoci, Zhaku
 • Liljana Kondakci: Keshillat e mia per vajzat e reja
 • Sherr ne Facebook: Roza Lati dhe Alisa Braho!
 • Olta Boka, prezantuese e "Gjeniut te vogel"?
 • Xhoana Xheneti dhe Vildane Zeneli, te preferuarat e kroateve
 • Rozana Radi me boksera ne palester!
 • Linda Halimi dobeson Tunen
 • Sexy and Single; Shota Baraliu: Puthjen e pare? E kam dhene shume vone!
 • 1 minute me Oriola Marashin

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Tuesday, 27 November 2012

Kontributi i Linda Halimit per 100 Vjetor!

Jane bere kritika mjaft se po perfitohet ne emer te Pavaresise. Por, ja Linda Halimi, nuk e ka menduar te perfitoj ne kete 100 Vjetor, por perkundrazi, ajo ka liruar cmimet e dobesimit per 50%:

"Vemendje: Me rastin e 100 vjetorit te Pavaresise se Shqiperise - Zbritje 50% per cmimet e seancave per dobesim tek Qendra e Dobesimit 'Linda Halimi'. Zbritje do te kete deri me daten 25 dhjetor!... Mire se vini dhe Urime Festen e Madhe!", ka publikuar Linda lajmin e mire ne facebook.

U tha, secili ne menyren e vet kontribuon ne kete Pervjetor te Madh dhe ashtu edhe Linda e beri, me ate qe di me se miri, me shkrirjen e dhjamit, ajo po jep kontributin e vet. Fundja, ku ka me mire se te shohesh bashkekombasit e tu te bukur, me linja perfekte ne nje feste te madhe si kjo.

Prandaj, mos hezitoni, se kjo oferte vjen nje here ne 100 vjet! /Albavipnews/

Friday, 23 November 2012

Ja me cfare aparaturash punon Linda Halimi

Këngëtarja e cila kohët e fundit po lakohet shumë për shkak të qendrës së saj të dobësimit, Linda Halimi, me reklamën që po i bën qendrës së saj, nuk është ashtu sic thuhet.

Pasi ne mësojmë se Linda përdor aparatura aspak të sofistikuara, por që kushtojnë vetëm 179 dollarë (shihni fotot), ndërsa klienti i saj paguan 400 euro për të hequr ndonjë kile.

Ne po ju sjellim edhe fotografi ku duket aparatura në qendrën e Lindës, dhe cmimi që kushton në blerjen online të po të njëjtës aparaturë. Ndërsa duke kërkuar më shumë, mësojmë se qendra e dobësimit e Shkenda Dubovës në Gjilan dhe Prishtinë dhe ajo e Anila Kalleshit në Tiranë, kryejnë senca me aparatura të sofistikuara.

Ndërsa Linda tashmë me këto mjete të thjeshta që cdo person mund ti ketë personalisht në shtëpi, ka nisur të mburret dhe madje planifikon të hapë edhe qendra të tjera nëpër qytete të Kosovës.

Kohë më parë ajo ka folur edhe për emra VIP të cilët sipas saj janë dobësuar duke përdorur këshillat dhe seancat në qendrën e saj, por sa është e vërtetë shumë shpejt ne do të sjellim edhe prononcimet e atyre. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here's what works apparatuses Linda Halimi

Monday, 22 October 2012

Ndjenja e trazuar e Linda Halimit

Pas lajmit të mirë që kishte marrë si duket për të shkuar në Amerikën e ëndrrave, këngëtarja Linda Halimi në ‘Facebook’ ka shkruar se ka humbur gjyshen e saj.

Ne e ngushëllojmë shumë këngëtaren me vokalin e veçantë, por dhe urojmë që në Amerikë t’i realizohet ëndrra e saj e kahershme.

Pa dyshim donim të dinim se çfarë bëhet në rrjetin social të Lindës, pasi aty merret vesh çdo gjë për këngëtaren dhe është bërë orientimi i çdo gjëje të saj nëpërmjet ‘Facebook’-ut, që këtë fundjavë ishte shumë i trazuar. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Feeling troubled Linda Halimi

After the good news that he had received it seems to go in America dreams, singer Linda Halimi on 'Facebook' wrote that lost her grandmother. We comfort singer with unique vocals, but wish that America realized its dream analysis.

Saturday, 13 October 2012

Revista BLUETOOTH - 13 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 13 Tetor 2012
 • Valbona Selimllari: "Kam jetuar dashurine e vertete. Jam e lumtur me jeten time". Rrefimi i miss-it te perjetshem. "Nga e para", ndjeshmeria ndaj fenomenit te varferise dhe Bona si zonje shtepie
 • Grate e Futbollisteve. Historite e dashurise se cunave te kombetares
 • Xhemi Shehu: VIP-at s'duan te njohin humbje. "Kryefjala e kohes sime: Martini. Motivi i lumturise ne jete"
 • Adrian Gaxha hap zemren: Si perfundoi historia ime me Luanen. Florin e pashe ne nje video, s'e dija qe ishte nga Shkupi.
 • Florian Beqiri: Une, 12 vjecari surprize i "Kenges Magjike"
 • Vali Corleone: Me beni kryetar, ta bej Gjilanin si Milano
 • Genta Ismajli fryn buzet.
 • Sekreti i shnderrimit te Rozana Radit
 • Blerim Destani ne ndjekje te paparaceve
 • Adrian Gaxha, verdalle per te gjetur parking

Linda Halimi e ftuar te kendoj himnin austriak


Me 26 tetor eshte dita kombetare e Austrise, njohur si "Dita e Austrise" dhe kengetarja Linda Halimi eshte ftuar nga Ambasada e Austrise te interpretoje himnin austriak ne nje mbremje gala organizuar enkas per kete feste.

“Jam shume e lumtur qe do te perfomoje ne nje ngjarje madheshtore si “Dita e Austrise”. Falemnderit Ambasades austriake qe me ka ftuar ne nje gala mbremje mahnitese. Jam shume e lumtur qe do te performoje himnin kombetar austriak. Dashuri per Austrine”, ka shkruar Linda ne faqen e saj te Facebook-ut.

Megjithese, Linda koheve te fundit ka treguar se ka tendenca t'i hyj nje rryme tjeter muzikore, me klipe nudo dhe muzike komerciale, publiku ende cmon zerin e saj te shquar, per cka edhe u be e famshme, dhe shpesh eshte e ftuar te performoj ne mbremje gala si kjo. Pak dite me pare ajo performoi ne Samitin Nderkombetar te Gruas, dhe ate me ftese te vete Presidentes se Kosoves, Atifete Jahjaga. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online