All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lira Burgija. Show all posts
Showing posts with label Lira Burgija. Show all posts

Wednesday, 22 August 2012

Lira Burgija: Me pelqen te jem natyrale dhe e thjeshte...


Ajo ishte prezantuesja qe jemi mesuar ta shohim cdo dite ne “Pasdite ne Top Channel”. Per nje kohe te shkurter ajo me simpatine e saj beri per vete audiencen, por edhe me nje cilesi tjeter, modestine e nje prezentueseje. Pertej ”Pasdites”, Lira Burgija ka edhe nje te kaluar si miss duke u zgjedhur keshtu ”Miss Tirana”. Ka shume pasione dhe endrra ne sirtar. ”Isha ne ditet e fundit te punes ne ‘Top News’, para se te shkoja me pushimet e veres kur drejtori artistik ne “Top Channel”, Bujar Kokonozi, me propozoi te beja nje prove si pjese e nje audicioni qe po zhvillohej per perzgjedhjen e moderatores se re te “Pasdites”.

Monday, 20 August 2012

Revista PALOMA - 18 Gusht 2012

Revista PALOMA, 18 Gusht 2012
 • Xhensila Myrtezaj: Do te mbetem gjithmone lozonjare! Kengetarja rrefen mbi muziken, veren, femijerine e saj dhe marredhenien me Besin
 • Ndahen motrat: Luana ne Shqiperi, Marina ne Itali
 • Vere si e Bertines
 • Shkenda Dubova: Hera e fundit qe me shihni me foto te tilla
 • Ruhuni kengetare, po vjen Enca
 • Samanta Karavella: Jeten luksoze nuk e kam, por e deshiroj
 • Lira Burgija, pushime ne Ibiza me te fejuarin
 • Gent Zenelaj feston 35 vjetorin mes miqsh
 • Teuta Kurti pjese e sezonit te ri "The Voice"
 • Linda Halimi me klip erotik, skena te nxehta me femra lakuriq. Ndalohet nen 18 vjec!
 • Rezarta Shkurta, nga Ibiza ne Dubai
 • Kledi Kadiu ne festivalin e Venezias me filmin e jetes se tij: Nuk kam qene i dashuri i Maria de Filipit
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare

Sunday, 19 August 2012

Lira Burgija, pushime te cmendura ne Ibiza...

Lira Burgjia, pushime me te dashurin ne Ibiza

Vajza e "Pasdites" ne Top Chanel, Lira Burgjia, kete vit ka bere pushime te cmendura ne Ibiza, bashke me te dashurin e saj, Dorin. Cifti s'ka lene diskoteke pa shkuar, madje kane qene dhe ne perfomimin e Davit Guettes ne ishullin e cmendur. "Space", "Pasha", "Amnesia"... kane qene disa prej vendeve ku Lira Burgjia e ka bere naten dite, e ne fakt s'ka faj se ne Ibiza per ate pune shkohet./bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lira Burgija, holiday in Ibiza with her boyfriend

Daughter "Afternoon" on Top Chanel, Free prison, this year has crazy holiday in Ibiza, along with her ​​boyfriend, Dorin. The couple left no discotheque without going, and have even been and Davit Guettës performing of the crazy  island . "Space", "Pasha", "Amnesia" ... have been some of the countries where Burgija Lira has made night day, actually no fault of the Ibiza for the job going. / bluetooth / ]]

Saturday, 18 August 2012

Revista BLUETOOTH - 18 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Gusht 2012
 • "Big Brother 6". Rezart Aga: Sekretet dhe detajet e shtepise.
 • "The Voice". Regjistrime kengesh falas per konkurrentet
 • Lira Burgia, pushime me te dashurin ne Ibiza
 • Gazetaret. Zbulohet foto ne zbor e Fevziut, Bushatit, Selimit e Tershanes
 • Ndarja, Renis Gjoka ndryshon banden, merr Gjergj Kacinarin
 • Angela Martini, nje nga 20 femrat me seksi te "Global Grind"
 • Foto. Zbulohet i dashuri i Lori Hoxhes
 • Ezeli aksidentohet, mjeket: gjendja jo e mire!
 • Kush nga keta ben te njohur TJETRIN: Silvana e Kafazit te Arte, Zogu i Tiranes
 • Marina Vjollca pushime ne Itali
 • Noizy: Nene, ti je mbreteresha ime!
 • Enxhi prokon me bikini dhe me pistolete
 • Rob Kardashian ben tattoo Rita Oren
 • Barbana Dini: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike. "C'faj kane gazetaret, kur kengetaret kerkojne skupe?"

Sunday, 15 July 2012

Revista PANORMA PLUS - 14 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Qershor 2012
 • Eni Koci: Ne internet po vidhen miliona. Ceshtja ne Prokurori... Kemi bere kallezim penal per Aldor Ninin, Arben Hoxhen dhe Anxhela Faber, vjedhin 100 mije euro ne muaj
 • Fiks pas nje viti merr fund lidhja mes Rozana Radit dhe Mc Kreshes
 • Big Basta dhe Vesa Luma, pas nje viti lidhje, sillen ne publik si burre e grua
 • Shkendijes, pas fotove te nxehta i ofrohet rol ne nje film porno
 • Ja cmimet e kengetareve ne koncertet e veres. Nga 1000 deri 4000 euro. Paguhen me shume ata qe kendojne live. 
 • Shantazhohen VIP-at, u thyhen profilet dhe kercenohen me publikimin e bisedave intime
 • Ardian Fullani dhe Agim Zeqo mesojne vrapin
 • Linda Halimi nxjerr gjoksin ne shesh
 • Ja pse perfundoi ne tragjedi shetitja me skuter e "Big Mames"
 • Dafina me gjeste intime ne koncert, Ledri puthet nga dy femra

Tuesday, 10 July 2012

Lira Burgija:Une e harroj gjithmone qe kam qene miss

Shumë pak e dinë që në kujtimet e saj speciale ka një kurorë missi, por Lira Burgija nuk preferon ta përmendë këtë fakt, pasi bukurinë ajo nuk e kufizon dot vetëm te pamja.

Për të spikatur në gazetari mendon se që të marrë përgjigje të mençura, duhet të bëjë pyetje të zgjuara.

Dhe pas një sezoni eksperience të veçantë në “Pasdite në Top Channel”, Lira vendoset vetë në pozicionin e të intervistuarës, ku rrëfen për “Panorama Plus” tensionin e punës në televizion, takimet me njerëz të eksperinciave të ndryshme në studio, dhe historinë e saj disavjeçare të dashurisë.


Sapo ke mbyllyr një sezon televiziv intensiv të pasditeve në “Top Channel”. Gjatë kësaj maratone si je ndier mes personazheve që ke intervistuar?
“Pasdite” ka qenë një eksperiencë sa e bukur, aq edhe impenjative. Kjo për shkak të shumëllojshmërisë së temave të trajtuara çdo ditë, që nga problemet sociale apo historitë njerëzore, deri tek tendencat më të fundit të modës, estetika apo thashethemet.

Saturday, 30 June 2012

Marina Vjollca lexon sport edhe ne pishine...

Marina Vjollca: Nuk heq dore nga sporti edhe kur pushon

Bukuroshja Marina Vjollca, duket se eshte e apasionuar pas sportit. Moderatorja e Procesit Sportiv ne Top Channel, eshte duke u relaksuar ne nje nga pishinat e kryeqytetit, si dhe duke u njohur me te rejat me te fundit nga sporti. Bjondja simpatike ka ne dore nje nga te perditshmet sportive dhe po e lexon me shume endje. Ajo ka qene e shoqeruar edhe nga motra e saj, Luana qe ka kaluar me teper kohe ne pishine sesa Marina. Marina kishte veshur nje pale bikini me motive leopardi ndersa Luana, shkelqente me te kuqe. Me vajzat eshte bashkuar me pas edhe moderatorja e “Pasdite ne Top- Channel”, Lira Burgija. /shqiptarja/

Adelina bllokon plazhin e Vlores...

Adelina Ismajli, intervista ekskluzive ne Top Channel

Do te mjaftonte nje dalje ne festival qe Adelina Ismajli te fitonte statusin e ikones! E kopjuar, e imituar, e dashur apo e perfolur prej 20 vitesh ajo eshte e vetmja qe gezon statusin e dives se pop-it ne trojet shqipfolese!

Prej 10 vitesh, Adelina nuk ka shkelur ne televizionet shqiptare perjashto ketu nje dalje ose me sakte nje hyrje ne shtepine me te famshme ne Shqiperi, ne “Big Brother Albania”.

Intervistat e saj kane qene shume te rralla, per te mos thene inekzistente, por ne kete dekade shtypi roze e ka dashuruar Adelina Ismajlin si asnje kengetare tjeter!

Kopertina revistash dhe faqe te para me shumice ne cdo fundjave! Turbullirat ne jeten e saj personale nuk e kane zbehur aspak yllin e saj profesional!

Wednesday, 13 June 2012

Lira Burgija: "Pasdite" realizoi endrren time...

Lira Burgija: “Pasditja realizoi endrren time”

Ajo eshte prezantuesja qe jemi mesuar ta shohim cdo dite ne “Pasdite” ne Top Channel. Brenda nje kohe te shkurter ajo ka ditur te beje per vete audiencen me modestine e nje gazetareje dhe lirshmerine qe e karakterizon. Eksperienca ne “Pasdite” jo vetem e ka rritur profesionalisht por e ka bere dhe me te ndjeshme. Pertej “Pasdites” prezantuesja qe dikur mbante kuroren e “Miss Tiranes”, na rrefen per jeten e saj te perditshme, pasionet dhe endrrat ne sirtar.

Ate e shohim cdo pasdite ne Top Channel. Eshte Lira Burgija vajza simpatike, e cila fitoi besimin e drejtuesve te Top Channel per te qene moderatorja e “Pasdite” ne Top Channel, nje program sa social, aktual dhe argetues. Perzgjedhja nuk ishte e rastesishme, fati e ndihmoi pas disa viteve eksperience ne televizion, radio dhe studimet ne degen e gazetarise duke i formuar asaj personalitetin e nje gazetareje te vertete. Nese para pak kohesh e shihnim teksa raportonte ne lidhje direkte per “Top News” ku punoi prej disa vitesh si gazetare ne terren, sot Lira ben nje pune ku i duhet te perballoje me energji dhe kreativitet rubrikat e cdo pasditeje. Gazetarja elegante na rrefen se eksperienca e saj ne kete transmetim direkt e ka rritur shume jo vetem profesionalisht por dhe emocionalisht. Ka qeshur dhe qare per historite qe ka degjuar e te cilat kane qene pjese bazike e programit.

Saturday, 19 May 2012

Revista BLUETOOTH - 19 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 19 Maj 2012
 • Prinder per here te pare: Princ Leka & Elia Zaharia, Ermal Mamaqi & Amarda Toska, Erjon Zaloshnja & Eneda Tarifa. Ciftet VIP, ne pritje te femijeve
 • Akuzat per pedofili. Besniku i NRG Band: Po me shantazhojne!
 • Leonora Jakupi reklamon gjoksin
 • Bertina: Erioni, kapitull i mbyllur per mua
 • Elgit Doda prezanton te dashuren
 • Fadil Berisha pozon me Kim Kardashian
 • Alberie Hadergjonaj ndryshon look
 • Shkendije Mujaj serish ne foto me VITHET jashte
 • Gerta Matohiti: Flija me Liamin per te acaruar Arbrin
 • Dritani i BB5: Gocat jo ne shijet e mia, me mungoi flirti. Liami fitues! S'kisha pare ndonjehere  vajza qe t'i hidhnin mbathjet neper shtepi per loje
 • Ciljeta e ndare nga Aleksi prej 4 muajsh
 • Stela Kotri, prezantuesja provon te kendoje me Devis Xherahun

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online