All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Liria Dedvukaj. Show all posts
Showing posts with label Liria Dedvukaj. Show all posts

Friday, 2 March 2012

Liria Dedvukaj, nje malesore me virtyte...

Liria Dedvukaj: Jam malesore me virtyte

Ka realizuar klipin e saj me te ri, me titull ‘S’me meriton” duke udhetuar per mijera kilometra nga SHBA-ja, vetem per te qene sa me afer adhuruesve te saj. Ne kete interviste, motra e kengetares Gjyste Vulaj, na rrefen gjithcka; fillimet e saj, ikjen ne SHBA, martesen dhe lidhjen e saj me muziken...

Lirie, ke edituar klipin tend me te ri, “S’me meriton”. Na trego dicka me shume ... Si eshte realizuar ky klip dhe kush te ka mbeshtetur ne realizimi e tij?

Ideja e kengetareve, zakonisht, eshte qe pasi realizojne nje kenge, te bejne edhe nje klip per te. Ne bashkebisedim me autoret e kenges, Shpat Kasapin, Aferdita Dreshajn dhe shume te tjere qe moren pjese ne realizimin e ketij klipi, lindi ideja per bashkepunim me Max Production. Ne fund, doli kjo qe eshte sot. Jam shume e kenaqur me punen e te gjithe atyre qe moren pjese ne kete projekt.

... ku je shfaqur me e kendshme se kurre! Kujt ia dedikon performancen tende?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online