All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lirije Rashiti. Show all posts
Showing posts with label Lirije Rashiti. Show all posts

Sunday, 8 April 2012

Lirije Rashiti, shtepiakja qe u be yll i "X Factor"...

Lirije Rashiti X Factor
foto: sonny elson
Nga shtepiake, ne yll i "X Factor"

Ndoshta ne momentet e fundit kur shpresa po i merrte fund, ndermori nje hap te guximshem. Vendosi te marre pjese ne nje talent-shou per muziken. Lirije Rashiti, eshte nene e dy femijeve. Sot nuk gjendet prane tyre ne Gjilan te Kosoves, por ne Tirane dhe kjo per nje arsye shume te thjeshte sepse ajo po ndjek pasionin per tu bere nje kengetare. Ka marre persiper te sakrifikoje nga jeta familjare dhe me mbeshtetjen e tyre po ndjek nje rruge qe e ka deshiruar qe ne adoleshence. Mes dhjetera konkurrenteve ne “X Factor”, emri dhe historia e Lirise ka rene ne sy per shkak te guximit qe ajo ka, duke e cuar endrren deri ne fund. Jane te rralla grate si ajo, por ne fund te fundit ajo po jep nje mesazh: Nuk eshte asnjehere vone per te bere ate qe do! Para tre muajsh ajo bente nje jete te zakonshme, rolin e nenes ne nje familje me kater pjesetare, vajzen, djalin, bashkeshortin dhe vete ajo.

Tuesday, 13 March 2012

Femrat finaliste te X Factor rrefejne per dashurite ne jeten reale...

Shtate femrat finaliste te “X Factor”: Ju rrefejme dashurite tona ne jeten reale

Ato tashme quhen finaliste dhe ia ndiejne rrezikun njera-tjetres ne ethet e gares per kupen “X Factor”, qe po transmetohet ne “Tv Klan”. Jane shtate finalistet vajza qe kane prekur famen, aq sa kane krijuar grupe fansash qe duan te dine me shume per to. Tri vajzat e para jane konkurrente te kategorise mbi 23 vjec dhe udhehiqen nga Vesa Luma, ndersa te tjerat jane kategoria vajza qe trajnohen nga Juliana Pasha. Ne show nuk kane mundesi te thone shume per veten, ndaj per here te pare per “Panorama Plus” zbulojne dashurite e tyre ne jeten reale qe i mbeshtesin ne kete “reality show”, me regji te Vera Grabockes e qe prezantohet nga Alketa Vejsiu.

Monday, 5 March 2012

Zerat kosovare “in” edhe ne “X Factor”

Ashtu si ishin edhe në spektaklin “The Voice of Albania”, edhe në një tjetër shou talentesh për muzikë, siç është “X Factor”, janë të shumtë talentet nga Kosova. Festina, Lirija, Arianiti janë një treshe e fortë, të cilët garojnë edhe në të dielat finale në Tv Klan për çmimin e madh, atë për t’u bërë superstar.

Në natën e parë gjysmëfinale, ku edhe teknologjia fliste shumë në HD, kanë qenë zërat e talenteve nga Kosova të cilët janë duartrokitur dhe përkrahur shumë. Ne urojmë që me këta zëra do të tregohen korrektë të gjithë sipërmarrësit e këtij edicioni dhe nëse vërtet janë më të mirët të fitojnë kontrata reale dhe serioze me shtëpitë diskografike më të njohura në botë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Items in Kosovo "in" on the "X Factor"

Just as they were in the spectacle "The Voice of Albania", yet another talent show for the music, like "X Factor", are many talents from Kosovo. Festina, Liria, Arianiti are a strong trio, who compete in the finals on Sundays for TV Klan grand prize, to become the superstar. At night the first semifinal, where he spoke more in HD technology, have been rumors of talent from Kosovo who are acclaimed and highly supported. We wish that these voices will prove correct all entrepreneurs in this edition and if you really are the best to get real and serious contracts with most popular graphic houses in the world./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Monday, 27 February 2012

16 Finalistet e X Factor Albania [VIDEO]

Drejt finales se “X Factor Albania”, zgjidhen 16 finalistet

Eshte formuar tashme grupi prej 16 finalistesh qe do te konkurrojne ne audicionin e pare te “X Factor Albania”. Dje ne mbremje ne ‘Tv Klan’, ne naten e Vilave te Anetareve te Jurise, Pandi Laco, Juliana Pasha, Vesa Luma dhe Alban Skenderaj kane zgjedhur 4 konkurrentet e skuadrave te tyre per te vazhduar nje gare qe do te zhvendoset ne Teatrin Klan, ne nje studio ultra moderne dhe qe do te transmetohet ne teknologjine ‘high definition’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online