All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lirim Jusufi. Show all posts
Showing posts with label Lirim Jusufi. Show all posts

Sunday, 15 July 2012

Si ndodhi tragjedia me skuter e "Big Mames"...

Ja pse perfundoi ne tragjedi shetitja me skuter e “Big Mames”

Pasditja e se enjtes ka qene tragjike per kengetaren e njohur “Big Mama”, e cila kishte udhetuar drejt qytetit te Struges per t’u argetuar me miqte, ndersa flitej se atje do te realizonte edhe nje videoklip te ri. Nje djale ka humbur jeten ne aksidentin qe ka ndodhur ne ujerat e liqenit te Ohrit. Viktima mesohet te jete nga fshati Dobrosht i Tetoves, qe njekohesisht ka qene shoqerues dhe mik i kengetares Besjana Kasami (Big Mama). Ai, se bashku me kengetaren, po drejtonin motorin ne ujerat e liqenit te Ohrit ne oret e mbremjes dhe ne nje moment kane humbur drejtimin dhe jane perplasur, kur kengetarja ka dashur te nderroje vendin me mikun e saj. Pikerisht ne kete moment, motori me shpejtesi te larte ka goditur ne koke shoqeruesin e “Big Mames”, i cili nga goditja e rende eshte fundosur disa metra ne thellesi te liqenit. Gjithashtu thuhet se asnjeri nuk e ka pasur rripin e sigurimit te vendosur, kurse miku i kengetares nuk ka ditur as te notoje. Kjo ka cuar deri te mbytja e tij edhe pse Bigu ka tentuar ta ndihmoje deri ne momentin kur kane arritur t’u japin ndihme kalimtaret e rastit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online