All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lirita Halili. Show all posts
Showing posts with label Lirita Halili. Show all posts

Saturday, 28 March 2009

Big Brother Albania 2: LIRITA ELIMINOHET!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E TETE, SPEKTAKLI

LIRITA HALILI ELIMINOHET! (Vendim Absurd dhe Kontradiktor!)

Lirita Halili
/photo top channel/

Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me 28% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Lirita Halili!

Surprize dhe eleminim per Liriten
28/03/09 22:15

Big Brother i ka mundesuar nje surprize nje tjeter banoreje. Motra e Lirites kishte
shprehur nje deshire per te bere nje surprize. Gjate spetaklit u be e mundur qe Lirita te takoje motren e saj. Ajo e prezanton ate dhe me banoret e tjere. Lirita u emocionua shume nga takimi. Pervec surprizes, publiku vendosi me 28% te votave, qe personi qe duhet te linte shtepine, duke hequr dore nga cmimi i madh prej 70mije euro te ishte Lirita. Ajo dhe Aida ishin dy personat qe mbeten ne fund te eleminimit. Aida ka thene qe nese del Lirita per te nuk do jete njesoj. Banoret jane prekur shume nga ky largim sidomos Aida, Bjordi dhe Mimoza. Mes lotesh jane pershendetur.
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si u votua tek AlbaVipNews.blogspot.com

QETSORI 774 (31%)
MIMOZA 610 (24%)
AIDA 424 (17%)
ADELA 290 (11%)
ADI 214 (8%)
LIRITA 139 (5%)

TOTAL VOTA: 2451

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Surprise and elemination for Lirita
28/03/09 22:15

Big Brother has available a surprise another resident. Sister had Lirites
expressed a desire to become a surprise. During spectacle was possible to meet the Lirita of her sister. She presents it with other people. Lirita was emocionua more from the meeting. Surprizes addition, the public decided to vote with 28%, that person who must leave home, removing the hand from the great price of the euro was 70 mije Lirita. She and Aida were two persons who remain at the end of elimination. Aida said that if out Lirita will not be for the same. Many residents are affected by this recession, especially Aida, Mimoza and Bjordi. Among tears they said goodbye.
]]

Saturday, 21 March 2009

Big Brother Albania 2: Adela, Aida, Adi, Lirita, Mimoza, Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 43, NATA E SHTATE, SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2 Te Nominuarit Java 6

ADELAJDA XHAMANI
AIDA TROKA
ARDIAN POJANA
LIRITA HALILI
MIMOZA KRASNIQI
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Ardianin, dergoni: BB ARDIAN ne 15191
Per te VOTUAR Liriten, dergoni: BB LIRITA ne 15191
Per te VOTUAR Mimozen, dergoni: BB MIMOZA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

KUSH KE NOMINOI (Sipas radhes se paraqitjes):

Republika: ADI dhe AIDA
Qetsori: MIMOZA dhe ADI
Mimoza: AIDA dhe QETSORI
Lirita: BJORDI dhe ADELA
Dritani: AIDA dhe QETSORI
Bjordi: AIDA dhe MIMOZA
Arjoni: LIRITA dhe MIMOZA
Adi: MIMOZA dhe AIDA
Aida: ADELA dhe QETSORI
Adela: AIDA dhe LIRITA

Renditja finale:
AIDA (6)
MIMOZA (4)
QETSORI (3)
ADELA (2)
ADI (2)
LIRITA (2)
BJORDI (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 7 March 2009

Big Brother Albania 2: Adelajda, Lirita, Qetsori dhe Zhuljeta Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 29, SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT NGA JAVA 4

Big Brother Albania 2

ADELAJDA XHAMANI
LIRITA HALILI
QETSOR FERUNAJ
ZHULJETA DACI

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Liriten, dergoni: BB LIRITA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191
Per te VOTUAR Zhuljeten, dergoni: BB ZHULJETA ne 15191

Te nominuarit!
07/03/09 23:24

Te nominuarit e kesaj jave jane Qetsori i cili gjate javes ka deklaruar qe do donte te provonte te ishte ne nominim. Zhuljeta eshte nje tjeter banore e nominuar e cila eshte e padeshiruar nga 6 persona brenda shtepise se Big Brother. Arsyet kryesore te nominimit te saj ishin se sipas banoreve, ajo nuk u pershtatej atyre. Nje surprize per nominimet e kesaj jave ishe Lirita e cila nuk kishte dale asnjehere ne nominim. Banoret te cilet e nominuan ishin Adela,Zhuljeta dhe Qetsori per arsye se nuk kishin krijuar ndonje afrimitet me te. Personi i katert ishte Zhuljeta. Nje nga personat qe e nominuan ishte Mesida, e cila mendonte qe Zhuljeta nuk eshte keshtu ne realitet ashtu sic paraqitet ne shtepi. Personat e nominuar do perballen me gjykimin e publikut i cili do vendose se kush do largohet nga shtepia e Big Brother duke hequr dore perfundimisht nga cmimi prej 70 mije eurosh.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[Translated by Google]
The nominees!
07/03/09 23:24

The nominees this week are Qetsori who has declared this week that would like to prove to be in nomination. Zhuljeta is another resident of the nominee which is unwanted by 6 people inside Big Brother house. The main reasons of its nomination by the inhabitants were, it did not fit them. A surprise for the nominations this week wast freedoms which we had not brought never nomination. People who were nominated Adel, Zhuljeta and Qetsori for reasons that were not created with any afrimitet. The fourth person was Zhuljeta. One of the persons who was nominated Mesida, which was thought Zhuljeta is not so in reality, as presented at home. Persons nominated will face a public trial that will decide who will leave the Big Brother house by removing the hand finally price of 70 thousand euros. [he he cfare perkthimi crazy nga google, shume fun ky sen!]
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Monday, 2 March 2009

Big Brother Albania 2: Pavlini Eshte Egersuar!

TITULLI

Pavlini eshte egersuar!
02/03/09 00:50

Te ulura jashte ne oborr Aida, Zhuljeta, Lirita dhe Mesida kane diskutuar ne lidhje me Pavlini, qe kete jave, eshte ne nominim se bashku me Aiden dhe Arjonin. Sipas Zhuljetes ai eshte shume i stresuar, eshte shume ndryshe nga c’e kishin njohur deri tani dhe nuk po ben me asnje shaka. Ndersa sipas Aides ai eshte jo thjesht i stresuar, por i inatosur e i egersuar.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 28 February 2009

Metamorfozat e Lirita Halilit!

Lirita Halili
/photo panorama etc./

Metamorfozat e Lirites

Ajo eshte nje nga tipat me simpatike brenda shtepise se “Big Brother” . Eshte e kudondodhur dhe shume e cilter me banoret dhe besojme se ka arritur te fitoje jo vetem simpatine e tyre por edhe te shikuesve. Qe ne fillim na ka bere pershtypje menyra sesi ajo ka prere floket e cila duhet thene qe eshte mjaft e guximshme. Por ne kemi siguruar disa foto te saj per ta pare me mire se si ka ndryshuar ajo ne vite. Sic e shikoni, me nje prerje pak me te thjeshte, ajo duket shume me simpatike. Ka te ngjare qe edhe vete Lirita ta dije kete por thjesht ka dashur te beje eksperimentin e radhes. Fundja prerja e flokeve nuk eshte nje gabim fatal dhe i pakorrigjueshem. /panorama/28.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 17 February 2009

Big Brother Albania 2: Lirita, Nuk Pi Cigare Para Prinderve!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 11

Lirita Big Brother Albania 2Lirita: Nuk pi cigaren para prinderve
17/02/09 22:50

Te lodhur nga prova e javes qe kane filluar banoret me ne fund kane vendosur zhvendosen drejt oborrit per te pire nga nje cigare. Lirita thote se zakonsht e pi cigaren, por nuk preferon qe ta pije ne syte e prinderve te saj. Madje ajo tregon se nje komshie e kishte pare qe pinte cigare ne ballkon dhe i kishte treguar te emes, por ajo nuk i kishte thene asgje, ndoshta per faktin se qe te dy jane duhanpires. Me pas banoret flasin per darken. Por, duket se asnje prej tyre nuk tregohet i gatshem qe te pergatise ndonje ushqim konkret, keshtu qe secili vendos te haje ate c’ka i pelqen, duke mos lakmuar asgje tjeter ne kuzhine, pervec gjelleve qe mund te pergatisin ne pak minuta. Adi dhe Bjordi pergatisin nganje sanduic te vogel dhe e konsumpojne secili per hesap te vet, ne dy cepa te ndryshem te shtepise, nderkohe qe pjesa tjeter e banoreve jane duke pire cigare ne veranden e shtepise se Big Brother.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Festohet Pavaresia e Kosoves!

BIG BROTHER ALBANIA 2

Big Brother Albania 2 Festohet PavaresiaNe BB festohet Pavaresia e Kosoves
17/02/09 17:30

Te gjithe banoret mblidhen ne kuzhine dhe urojne per 1 vjetorin e shpalljes se pavaresise se Kosoves. Ata ulen te gjithe se bashku ne tavoline dhe urojne duke trokitur gotat, nderkohe qe kendojne kenge per Kosoven dhe duartrokasin ne shenje gezimi. Erjola tregon se kohe me pare ka pare disa versione te skicuara te flamurit te Kosoves deri ne momentin kur u shfaq ai qe eshte aktualisht, por nderkohe priste qe ky simbol te ishte i njejte me ate te Shqiperise. Agoni thote se versioni i pare ka qene i zi me te kuqe, por me pas u ndryshua. Sipas tij 6 yjet e vendosur ne flamur tregojne komunitet qe jetojne aty. Nderkohe banoret flasin per veshjet e darkes qe do te jene kuq e zi, duke shijuar byrekun e gatuar nga Erjola dhe ushqimet e pergatitura nga Lirita.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Big Brother Albania 2: Sot Kosova Party!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 11

Sot, “Kosova” party!
17/02/09 12:30

Gjate paradites banoret kane diskutuar se cfare do te veshin ne party-n qe do te organizojne me rastin e Pavarsise se Kosoves. Ata kane thene se duhet te vishen sa me serioz, meshkujt me kostume, femrat me fustane te mira, domethene me fustane mbremjeje. Ideja ka lindur qe dje, kur Lirita ka kujtuar daten dhe ka thene se te nesermen ishte Dita e Pavaresise. Ne fakt, sot Kosova feston njevjetorin e shpalljes se saj dhe banoret nuk kane harruar t’i urojne Liriten, Mimozen dhe Agonin qe ne mengjes.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 10 February 2009

Big Brother Albania 2: Aida dhe Lirita Shkembejne Komplimente!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 4

Big Brother Albania 2LiritaVajzat shkembejne komplimente
10/02/09 03:50 ?

Ne te gdhire, te ulura jashte ne oborr, Aida dhe Lirita kane komplimentuar njera-tjetren. Sipas Aides, Lirita ka nje trup shume te bukur, por duhet te tregohet mjaft e kujdesshme per te mos shtuar asnje kile tjeter. Ndersa Lirita ia ka kthyer komplimentet duke i thene se syzet optike, asaj, ne te kundert te Agonit qe duket shume i dobet me to, i shkojne jashte mase.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: aida troka, lirita halili
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Monday, 9 February 2009

Big Brother Albania 2: Bjordi Dhe Agoni Vishen Si Vajza!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 3

Big Brother Albania 2 Agoni Lirita BjordiBjordi dhe Agoni vishen si vajza
09/02/2009 21:35

Duket se kete nate humori do te jete nje arsye me shume qe banoret te mos mendojne per te fjetur gjume, por te argetohen. Pasi kane kaluar disa minuta truku dhe veshje-zhveshjesh ne dhomen e vajzave, shfaqen tre personazhe krejt te reja ne hollin e shtepise se Big Brother. Jane pikerisht dy vajza dhe nje djale : ose ndryshe Bjordi dhe Agoni te maskuar si femra, ndersa Lirita ka veshur rroba mashkulli dhe ka vendosur mjeker. Ata bejne nje parakalim neper shtepi, duke shkaktuar te qeshura me banoret e tjere. Nderkohe Arjoni dhe Dritani bejne humor me veshjen e Bjordit dhe levizjet e tij, por edhe nga Agoni i cili ben skena provokuese per djemte e tjere ne shtepi, te cilat reagoijne vetem duke qeshur dhe bere komente te ndryshme.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: agon radoniqi bjordi mezini lirita halili
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Sunday, 8 February 2009

Big Brother Albania 2: Lirita Halili Profil!

Lirita Halili
/photo top channel/

BIG BROTHER ALBANIA 2: LIRITA HALILI PROFIL!

Mosha: 22 vjec
Vendlindja: Prishtine
Vendbanimi: Prishtine
Gjendja civile: Beqare
Syte: Te zinj
Floket: Te zeza
Arsimi: I larte, Shkenca Komunikimi
Profesioni: Shitese ne nje butique
Hobi: Shkencat e komunikimit dhe psikologjia, muzika dhe festat.

Do te hyje ne Big Brother sepse: Do te perfaqesoje vendin e vet, duke treguar karakterin e saj te drejtperdrejte.

Karakteristika: Simpatike, e komunikueshme me te gjithe. Mendon se shkolla qe ka mbaruar e ndihmon ne marredheniet me njerezit. Mund te pershtatet me kedo.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online