All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Livia Koka. Show all posts
Showing posts with label Livia Koka. Show all posts

Thursday, 28 June 2012

Livia Koka, shqiptarja me endrra te medha ne Amerike...


Livia Koka, shqiptarja e vogel me endrra te medha

Adoleshentja nga Tirana, Livia Koka, ka prezantuar kenget e saj te para ne diskotekat amerikane. Livia K. tingellon si nje emer amerikan. Por ne fakt eshte nje vajze nga Tirana, e vendosur prej nje dekade ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Me nje enderr te madhe, si cdo adoleshent. Te beje muzike dhe te jete e njohur ne gjithe boten. Por nese per disa endrrat mbeten ne sirtar, per vajzen qe iku ne moshen 10 vjecare nga Tirana nje drite jeshile eshte shfaqur ne sfond. Ka pasur fatin te takoj producentin dhe kantautorin e njohur Kingsley Gardner, (i cili ka punuar me Mya, Das Efx, Diana King & Billy Crawford). Pikerisht ai ka pikasur Livian ne nje audicion ne New York. Kur ai degjoi dy kenget e saj origjinale, te krijuara nga Livia dhe te luajtura prej saj ne piano ai nuk kishte dyshime se Livia eshte nje artiste e re e talentuar.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online