All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lola Luma. Show all posts
Showing posts with label Lola Luma. Show all posts

Saturday, 15 June 2013

Lola Luma, vajza me joshese e New York-ut...

Lola Luma
Modelja shqiptare Lola Luma zgjidhet femra me seksi ne New York

Lola Luma, modelja shqiptare qe prej vitesh e ka ndertuar karrieren e saj ne SHBA, na ka gezuar te gjitheve se fundmi me nje lajm shume te mire. Bukuroshja nga Shkodra eshte zgjedhur nga revista “Maxim” si femra me seksi e New York-ut, duke u bere keshtu pjese e nje konkursi per vajzen me joshese te Amerikes… Emocionet qe e kane shoqeruar gjate ketij konkurrimi dhe te reja te tjera nga jeta e biondes bombe, qe mendon se te qenit seksi eshte nje medalje qe cdokush e deshiron, vijne te pasqyruara ne intervisten e meposhtme…

Lola sapo je zgjedhur femra me seksi e New York-ut nga revista “Maxim” dhe ke hyre ne gare me shume vajza te bukura ne SHBA... Si ndihesh per kete?
Me pelqen kur e degjoj sesi tingellon. Revista “Maxim” eshte nje reviste me permasa boterore dhe titulli qe ata me kane dhene eshte me te vertete shume special. I falenderoj pa mase.

Revista BLUETOOTH - 15 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 15 Qershor 2013
 • Samanta Karavella: 10 vjet karriere, asnje cmim. "Top Fest", enderr me sy hapur. Suksesi ne dashuri do vije si erdhi ai ne kenge
 • Luana super seksi, i futet kenges
 • Adi Krasta, 150 mije leke detyrim ndaj "Top"-it. La punen perpara afatit.
 • Anaidi "mes dy zjarreve". Fotot e ish-banorit te "BB6" me Riken dhe Francesken
 • Mirsa Kerceli shtatzene, pret femijen e pare
 • Albana Osmani cel sezonin e plazhit
 • Blendi dhe Vilma, thashetheme ne stadium
 • Ciljeta sfilon me djalin ne pasarele
 • Basti i AK-se
 • Cmenduria e radhes nga "Deliart", fotot e "Miss"-ve mes kuajve
 • "Lynx", fytyra e re e rrokut shqiptar
 • Marina dhe Luana, dritherimat e "Top Fest 10". Fituesit ne cdo kategori

Saturday, 13 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 13 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 13 Tetor 2012
 • Franceska: Ju rrefej pasionin tim per Stinen
 • Befasia e Adrian Gaxhes, mbas ndarjes i ben kenge Luanes
 • Personazhet VIP ne 10-vjetorin e gazetes "Panorama"
 • Zbulohen fotot, Seldi e mohonte, por eshte fejuar zyrtarisht ne Suedi. Kengetari ne festat familjare te Dafines. 
 • Kryetares se re te KQZ Lefterije Lleshi, i kerkoi i shoqi divorc ne Gjykate
 • Ja personazhet  VIP te reality show "VIP Shpija". Pjesemarres Shkendije Mujaj, Zhaku, Enver Petrovci, Ronela Hajati, Adelina Tahiri.
 • 5 muaj shtatzene, Ciljeta udheton ne Itali per xhirimet e filmit. "Tani e kam te lehte te aktroj"
 • Rikonfirmohet akt-akuza kunder Besnik Cakes se NRG Band
 • Nik Xhelilaj ne mediat turke, shpallet ylli i ri i telenovelave. Xhelilaj ne gazeten "Hurriyet": Tani qe aktroj te "Qyteti i humbur", ne Turqi ndihem rehat njesoj si ne Shqiperi

Wednesday, 3 October 2012

Lola Luma, nje tjeter shqiptare seksi

Një nga fotografët e njohur nga Shqipëria, Renuar Locaj ka pasur kënaqësinë që ti realizojë disa foto shumë ‘hot”, modeles dhe aktores Lola Luma e cila ka qenë gjatë verës në Tiranë.

Lola sic e shihni edhe në këtë foto duket shumë e nxehtë dhe shumë provokuese. Vajza që jeton jashtë trojeve shqiptare si duket nuk ka kaluar pa rënë në sy edhe nga mediat të cilat kanë dashur ta kenë nëpër kopertinat e tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lola Luma, another sexy Albanian

One of famous photographers from Albania, Renuar Locaj had the pleasure to realize some pictures too 'hot ", the model and actress Lola Luma who has been during summer in Tirana.

Lola, as you see in this picture looks very hot and very provocative. Girls living outside the Albanian territories apparently has not gone unnoticed by the media that they wanted to have her in their covers. / Albavipnews /

Saturday, 18 February 2012

Lola Luma, shkodranja qe gjeti famen ne New York...

Lola Luma, shkodranja qe ka gjetur famen e saj ne Nju Jork

Lola Luma, ose shkodranja qe ka gjetur famen si modele, aktore, por edhe si show girl ne Nju Jork, rrefen per agjencine e lajmeve INA, eksperiencen e saj ne “mbreterine” e modes dhe artit, metropolin boteror Nju Jork.

Lola, nuk ka fshehur as ofertat e shumta te cilat i kane ardhur ne adrese te saj, e cila perfaqeson denjesisht karakterin e fort dhe tiparet me te bukura te femres shqiptare. Per Lolen femijeria perben pjesen me te bukur dhe krijuese te jetes se saj. “Kur je i vogel nuk ke komplekse, nuk ke frike fluturon i lire. Aktivitetet ne lagje, ato shkollore e me vone te qytetit, kane ndikuar ne formimin tim artistik, por “bileta e arte” erdhi ne menyren me te bukur, kur nje asistente e studios se Fadil Berishes me telefonoi nje dite per te punuar si modele tek nje marke e njohur veshjes. Ky ka qene per mua nje fillim i shkelqyer ne fushen e modes,” thote ajo.

Sunday, 11 December 2011

Lola Luma "Vajza e Karatese" qe u be Modele e bukurise...

Modelja Lola Luma: Dashuria ime, si ne pikturat e Monese

Shkodrania Lola Luma po e prek endrren amerikane. Prej vitesh, ajo ushtron modelimin per firma te njohura, nderkohe qe ka mbaruar ne Nju Jork edhe studimet per Aktrim. Ka marre pjese si protagoniste ne filmin “Nora e Kelmendit” dhe te tjera projekte premtuese e presin. E bukur dhe sharmante, Lola nuk ngurron te flase per sensualitetin, deshirat e para, dashurine... “Kur isha e vogel po ndertonin diku afer rruges sone nje pallat dhe ne kuptohet luanim prane asaj zone. Kur ishte ora e drekes, punetoret fillonin e hanin dreken. Ne mes tyre ishte edhe nje djale i bukur qe quhej Rexhep dhe sa here qe une kaloja andej i perpelitja qerpiket. Kur me pyesnin njerezit per shaka se me cilin do te martohesha une gjithmone pergjigjesha: Me Rexhepin (qesh)”. Keshtu rrefen mes te tjerash per editorial, modelja e njohur Lola Luma, e cila ka fatin te sfiloje per agjenci te ndryshme mode ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online