All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lora Braha. Show all posts
Showing posts with label Lora Braha. Show all posts

Monday, 29 April 2013

Lora gati per rikthim

Lora, këngëtarja që sa herë shfaqet vazhdon të thuhet se është motra e Mihrie Brahës, po mendon që të rikthehet në muzikë.

Në fakt Lora sapo ka përfunduar xhirimet e videos më të re që do ta riktheje atë në treg pas një pauze. Kënga mban titullin “Ku ke ik”, të cilën video e ka realizuar produksioni i njohur “5 Stars” me regji të Esad Hoxhës.

Dhe ne ju sjellim edhe këtë foto marrë nga video që pritet të dalë së shpejti në treg, ndërsa kuptojmë se rikthimi nuk është bërë në bashkëpunim sic ishte thënë me motrën e saj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lora ready for comeback

Lora, the singer who appears whenever continues to say that it is Brahes Mihrie sister, thinking back to the music. In fact, Laura has just finished filming the new videos that will restore it to the market after a break.

Saturday, 15 December 2012

Ja si na vijne femrat VIP per Vit te RI

Organizimeve, apo siç njihen ndryshe regjistrimet për të qenë në një program festiv, apo edhe në një kasetë CD festive të ndonjë produksioni këtë vit, jo të gjitha femrat VIP u kanë thënë Po.

Dëgjuam se këngëtarja Rona Nishliu i ka refuzuar këto xhirime, apo edhe Adelina Berisha, ku kjo e fundit kishte thënë se janë “maltretime” të jesh në këto.

 Por, femrat VIP të shumta kanë qenë ato që të paktën organizimet në një program festiv televiziv nuk i kanë refuzuar, por të gjithëve na intereson se si do të duken ato në këto net festive, dhe me çfarë dukje dhe veshje do të na vijnë para syve tanë si teleshikues.

 Ne siguruam këto foto ku na vijnë femrat VIP të veshura kështu. Dëgjuam se këtë vit në shumë organizime, pothuajse në të gjitha që mbahen për mbrëmjet festive, do të marrë pjesë Mihrie Braha së bashku me bashkëshortin e saj, madje edhe motrën e saj Lorën.

E veshur me të bardha ka bërë një përzgjedhje të bukur të paktën kështu duket Mihria që sapo ka mbushur 45 vjet. Edhe Rovena Stefa duket shumë bukur me fustanet e saja të preferuara, apo edhe Genta Ismajli, e cila e veshur me të zeza, ka preferuar stilin e të çarës së fustanit, për të treguar këmbën.

Saturday, 28 January 2012

Mihrija tenton te rikthen Loren ne muzike...

Mihrije Braha tenton te riaktivizoje motren ne muzike!

Perfitimet ne muzike si duket me vonese i ka kuptuar kengetarja e njohur Mihrije Braha, ku se bashku me motren, vellain, babain apo nenen (kengetare) perfiton me shume neper koncerte.

E motra e Mihrije Brahes, Lora ka qene kengetare e njohur para disa viteve ne Kosove, por pasi u martua dhe u be nene, ajo vendosi te largohet nga muzika duke iu perkushtuar me shume familjes.

Kete vit, Mihrija ka vendosur qe te riaktivizoje Loren ne muzike duke e sjelle ne disa potpuri dhe koncerte se bashku, duke filluar nga festat e fundvitit ku performuan se bashku. Por kete rradhe, Mihrija ishte paraqitur me serioze, jo me fustane te shkurtra dhe provokative.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online