All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lorena BB5. Show all posts
Showing posts with label Lorena BB5. Show all posts

Sunday, 15 April 2012

Lori BB5: Nuk besoj qe Graciano eshte biseksual...

Lori: Graciano me terheq shume, nuk besoj qe eshte biseksual

Historia e dashurise qe lindi ne “Big Brother 5” mes Graciano Taganit, 20-vjecarit balerin, dhe Lorenes po 20 vjec, studente e Inxhierise se Ndertimit ne Tirane, u komentua si nje nga ato historite e lehta, qe me shume i sherbeu lojes se Gracianos. Tashme qe vajza nga Korca ka dale nga loja, ajo eshte perballur me pyetjet e shumta te gazetareve nese ndihet e dashuruar me Gracianon, apo gjithcka ishte nje afeksion i ndikuar nga intriga brenda lojes. Lorena tregon se si eshte perballur me thashethemet dhe opinionin e krijuar per ciftin ne jeten reale.

Tashme qe nuk je me ne loje, s’je ne kontakt as me Gracianon. Si po ndihesh?
Keto dite pas daljes nga shtepia, kane qene per mua dite reflektuese dhe dite rikthimi ne realitet. Per Gracianon ndiej te njejten gje qe ndieja brenda lojes, dhe mezi pres ta takoj serish.

Saturday, 14 April 2012

Lorena BB5: Graciano i embel ne shtrat...

Lorena e “BB5”: Prinderit s’me bertiten, Graciano i embel ne shtrat

Lorena, e eliminuara e radhes nga shtepia e “Big Brother”, duket po aq e qete edhe jashte asaj shtepie. E vetedijshme per gjithcka qe eshte folur per te, ajo ka vendosur te perqendrohet tek gjerat e saj pa u penduar per zgjedhjet qe ka bere, e pa e vrare shume mendjen se per cfare flitet. E sigurt ne vetvete dhe me mbeshtetje te plote nga familja, Lorena na tregon se si e ka perjetuar jetesen dhe daljen nga reality, dhe cfare pret kur te dale Graciano, i dashuri i saj.

Cfare ndodhi naten qe dole nga shtepia e “Big Brother”? Si te priten?
Naten qe dola nga ‘ Big- u’, u kenaqa. Gjeta mamin qe me priste ne studio, per te cilen me kishte marre malli shume.

Sunday, 8 April 2012

Lorena of BB5: U eliminova sepse nuk bera "lojra"...

Lorena: U eliminova sepse nuk bera “lojra”

Lorena, banorja qe doli te shtunen nga shtepia e Big Brother, u shpreh se eliminimi i saj erdhi sepse ajo nuk beri “lojera” ne shtepine me te famshme ne Shqiperi.

“Une u shfaqa para publikut sic jam: e qete dhe pa bere lojera. Kjo ishte arsyeja qe une nuk jam me pjese e Big Brother”, theksoi konkurrentja e eliminuar te shtunen.

Lorena, e pranishme ne emisionin ‘Fun Club’ te drejtuar nga Albana Osmani, shpjegoi edhe lidhjen e saj brenda shtepise me Gracianon: “Kur te dale Graciano do te shohim, nuk kemi bere plane.

Thursday, 5 April 2012

Meti apo Lorena jashte “BB”-se?

Vazhdojnë debatet dhe loja gjithmonë e më e fortë në “Big Brother Albania”. Me hyrjen e re të tre banorëve, situata është elektrizuar më tepër. Por, vëmendja këto ditë është për dy të nominuarit që njëri do të duhet ta lëshojë shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri, Metit dhe Lorenës.

Sondazhe zyrtare, apo edhe private sjellin luftë mes fansash që dikush mendon se duhet të dalë modeli nga Prishtina e dikush vajza nga Korça. Por, si duket ky nominim i ka bërë shumë mirë Metit për t’u aktivizuar më tepër në lojë, pasi më parë nuk ishte kaq në formë, ndërsa Lorena shquhet vetëm për lidhjen e saj me Gracianon.

 Por, këtë të shtunë do ta mësojmë më saktë se kush do ta lërë “BB5”, Meti apo Lorena?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorena or Meti out "BB" s?

Wednesday, 21 March 2012

Graciano thote se ka bere seks me Lorenen [VIDEO]

Graciano thote se ka kryer marredhenie seksuale me Lorenen...

Graciano, Lorena, Franceska, Meti, Arberi dhe Anila ndodhen ne oborr dhe bisedojne per marredheniet ne cift. Graciano thote se ai dhe Lorena kane vendosur qe te mos jene me bashke sepse nuk ishte e kendshme qe ata t’i bashkonte vetem nata dhe keshtu sonte Lorena ka fjetur vetem. Franceska thote se pyetjet qe bejne disa nga banoret jane absurde ne lidhje me ato qe mund te kene ndodhur brenda nje cifti ne shtepi. “Nese ju intereson hajdeni dhe shiheni poshte jorganit se cfare behet” thote Franceska. Graciano nga ana tjeter nuk mendon si ajo dhe fillon te flase per marredhenien e tij me Lorenen.

Thursday, 15 March 2012

Në “Big Brother 5” ka plasur “Puci-Puci”

Reality-shou më i ndjekur shqiptar “Big Brother 5” po na befason në aspektin e krijimeve të çifteve me bollëk. Pishina dhe relaksi në të kanë bërë që Ermali, Françeska, Graciano dhe Lorena të shkëmbejnë pafund puthje, duke treguar se po duhen.

Ndërsa, ditë më parë Lorena kishte treguar se ishte e virgjër në një komunikim me të dashurin e saj të gjetur aty brenda, balerinin Graciano. E nëse ajo është vërtet ashtu, me këto lloj dashuriçkash të tyre i bie që kur të dalin nga “BB5”, vajzat të dalin shtatzëna. Megjithëse pak si herët kanë nisur “lidhjet-lojë” në këtë edicion, por sëmundja “Puci-Puci” i ka prekur thuajse të gjithë konkurrentët./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
In "Big Brother 5" has burst "Puci-Puci"

Reality-show followed the Albanian "Big Brother 5" is surprising in terms of creative couples abound. Swimming and relaxing in Ermali have made​​, Francis, Graciano and share Lorena endless kiss, showing that they are needed.

While Lorena day ago had shown that he was a virgin in a communication with her ​​boyfriend to find it inside, balerinin Graciano. And if it is indeed so, with these kind of intrigue that gets them when they emerge from "Bb5" pregnant girls appear. Though few have started earlier as "links-game" in this edition, but the disease "Puci-Puci" has affected almost all competitors./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Tuesday, 13 March 2012

Graciano dhe Lorena seks ne BB5?

Graciano e Lorena, tjeter raport seksual ne BB5 (Video)

Pas Ermalit e Françeskës, nje tjeter video e Big Brother 5, qe eshte publikuar ne Youtube, tregon për marrëdhënien e afërt që është krijuar midis Gracianos dhe Lorenes. Në një moment të videos, të dy përfundojnë nën jorgan për një kohë të gjatë, duke bërë të aludohet se po bëjnë seks. /vipat/

Saktësisht nuk dihet se çfarë ndodh aty, por gjithsesi, gjithçka të bën të kuptohet se ka diçka…të nxehtë. Për më shumë ndiqni videon:


- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online