All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Lori. Show all posts
Showing posts with label Lori. Show all posts

Monday, 30 July 2012

Viti i 10-te i agjerimit te Lorit

Zhvilluam një bisedë të thjeshtë si miq dhe këngëtarja Lori me lumturi na tregoi se po ndihet shumë mirë gjatë këtyre ditëve. A e dini se cila është arsyeja?

Do të thoni se muzika, koncertet, e sidomos dasmat natyrisht se po i ecën shumë mirë dhe është më e kërkuara. Por, mos u lodhni ta gjeni arsyen më të madhe. Jua tregojmë ne, është viti i 10-të që këngëtarja e hitit të momentit “Për ty jetoj” agjëron dhe po e kalon një agjërim të lehtë.

Një këngëtare tepër e suksesshme si Lori natyrisht se është edhe një besimtare e devotshme dhe të mirat që ka ia sjellë Zoti./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:10-Year of the fasting Lori

Conducted as a simple conversation with friends and Lori Singer told us that happiness is feeling very well these days. Do you know which is the reason? Would say that music, concerts, weddings and especially of course is doing very well and is required. But do not bother to find greater reason.

Thursday, 12 July 2012

Lori, shume seksi ne “Per ty jetoj” (Video)

 “Për ty jetoj” quhet kënga më e re e këngëtares simpatike Lori, e cila e ka sjellë këto ditë të nxehta të verës. Dhe, nga klikimet dhe dëgjimet kjo këngë ka hyrë menjëherë te hitet e kësaj stine.

Kënga ka edhe një video të realizuar nga “Pro Video” ku Lori vjen shumë seksi dhe me një dukje plot styling. Kënga është krijuar nga Don Arbas me një muzikë shumë ritmike të bukur.

Ne e dimë që këngëtarja jeton çdo çast me muzikën dhe sjellë gjithmonë hite, por ende se dimë se kush do të jetë ai “nafakli” që ajo do t’i thotë se jeton për të? /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lori, more sex in "For you live"

"For you live" is the newest song charming singer Lori, who has brought these hot summer days. And, by the clicks and hearing this song immediately came to the hits of this season. The song has a video made ​​by "Pro Video" where Lori comes with a very sexy and seemingly full of styling.

Friday, 8 June 2012

Femrat seksi qe shkelqyen ne Video Festin Muzikor

Tani është koha të merremi pak me femrat seksi, të cilat jo vetëm shkëlqyen me apo pa asnjë trofe, por që kishin investuar shumë për t’u dukur më seksi në ndarjet e çmimeve në “Video Festin Muzikor 2012”.

Mund të themi se në “top formë” u duken si gjithmonë Nora Istrefi dhe Genta Ismajli, apo shumë “hot” erdhi në këtë eveniment edhe Dafina Zeqiri.

Edhe këngëtarja Lori kishte sjellë një dukje shumë interesante dhe një veshje firmato, ku përkrah stilistes Llapashtica dukej shumë bukur. Këtë herë pak më ndryshe, por edhe shumë seksi dukej edhe këngëtarja Adelina Emini.

Friday, 1 June 2012

E përbashketa e Lorit me perfaqesuesen italiane ne Eurosong

Këngëtarja italiane Nina Zilli e cila këtë vit ishte në festivalin e madh evropian “Eurosong 2012”, zbuluam se për lukun e saj është kujdesur parukieri shumë i njohur italian Marco.

Por cfarë lidhje ka kjo këngëtare me këngëtaren shqiptare Lori, ne mësuam se është i njëjti parukier që kujdeset edhe për artisten shqiptare. Nëse Lori shpesh herë kur kthehet nga Italia duket bukur dhe trendy, atëherë kjo falë edhe Markos./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lori Common Italian representative in Eurovision

Italian singer Nina ZILLI which this year was in large European festival "Eurovision 2012", found that care lukun her hairdresser is very famous Italian Marco. But what does this Albanian singer singer Lori, we learned that it is the same barbers who cares for the Albanian singer. If Lori often times when you get back from Italy looks nice and trendy, then that thanks to Marcos. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Tuesday, 24 April 2012

Lori pergatitet per dy kenge te reja

Këngëtarja që nuk lodhet kurrë, Lori, ka treguar për gazetën tonë se së shpejti do të sjellë dy videoklipe dhe dy këngë të bukura. Kënga e parë është duke u përgatitur në studion e Don Arbasit dhe këngëtarja na tregon se do të jetë një këngë ritmike dhe shumë e nxehtë verore.

Por, jo vetëm kaq Lori po mendon të sjellë edhe një këngë popullore të përshtatshme, shumë për dasma, aty ku ajo është gjithmonë e pranishme, kjo do të jetë e punuar nga Ilir Berani, me tekst dhe muzikë, ndërsa orkestruar nga Ardian Kastrati dhe do të jetë e kompletuar me një videoklp interesant.

Ndërsa, për sa u përket dueteve, Lori ka thënë se nuk do të ketë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lori prepares for two new songs

The singer who never tires, Lori, has shown for our newsletter that will soon bring the two clips and two beautiful songs. The first song is being prepared in the studio of Don Arbasit and singer tells us that it would be a rhythmic song and very hot summer.

Tuesday, 17 January 2012

Lori: Nuk eshte paraja gjithçka [AUDIO]

Intervistë me “Top këngëtaren e vitit 2011”, Lori

E ftuar në ditët e parë të Vitit të Ri në “Pro Shqip” në Top Kosova Radio ka qenë këngëtarja, e cila u votua si më e mira për vitin që shkoi, Lori. Ajo ka marrë mirënjohen e radios sonë si “Top këngëtarja e vitit 2011”, duke lënë pas shumë emra të njohur të femrave këngëtare.

Duke uruar të gjithë shqiptarëve sa më të bashkuar, ajo i është përgjigjur pyetjeve atraktive mix-max me një buzëqeshje të ëmbël. Lori tha se ajo i mban premtimet, sidomos për gjërat që kanë peshë, ajo e mban fjalën. Por, çfarë premton ajo për këtë vit. Ndiqni intervistën!

Do të martohet?
Lori: Atë nuk e di unë, varet, Zoti se si e ka shkruar.

Që do të vishet ende me styling?
Lori: Patjetër.

Sunday, 15 January 2012

Dhurata e vecante qe moren Vipat per Vitin e Ri

Cfare dhurate mori Rovena Stefa, Gold AG, Gjyste Vulaj, Lori, Katrina Selimi. Genta Ismajli, Alida Duka?

Të gjithë i duan dhuratat, natyrisht edhe mbreti nuk e refuzon atë. Por edhe artistët të cilët falë punës së tyre dhe parasë që fitojnë provojnë të blejnë dicka më të shtrejtë apo më të vecantë se njërëzit e thjeshtë, morën disa dhurata të vecantë që i gëzuan, por edhe u befasuan nga ato.

E nisim me të parën, këngëtarja e cila vitin që lamë pas ishtë më e lakuara për punën e saj, por dhe për angazhimet e saj, apo hitet, Rovena Stefa, në fillim në programin “Fansi kënkon dhuratë nga artisti” në Top Kosova Radio, kishte bërë një dhuratë, e ajo ishte një panoramë ku brenda tregonte një hartë të Shqipërisë etnike, e cila ia dhuroi një adhuruese të saj.

Por dhe këngëtarja mësuam se ka marrë një dhuratë, nga babagjyshi i Vitit të Ri dhe është pikërisht kjo makinë e tipit Jaguar të cilën po e shihni në këtë foto me Rovenën. Ta gëzojë është urimi ynë, ndërsa lexuesit pyesin se kush ia dhuroi? Me të vërtetë ndonjë babagjysh seksi! hahaha.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online